Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Eko Woodstock?
Autor Wiadomość
m20  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 169
Skąd: z Internetu
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   Eko Woodstock?

Na stronie PW możemy przeczytać o różnych inicjatywach:

Cytat:
Allegro gra eko
Pomaluj "Kontener Story" - konkurs na najciekawsze grafitti
Rock&Roll-owe torby na zakupy w woodstockowym supermarkecie Lidl


Wszystko pięknie, ale jak do tego ma się kwestia śmieci? To przecież powinna być podstawa. Owszem, można zbierać puszki i oddawać w zamian za gadżety, butelki wymieniać na pełne z wodą, ale co z resztą?
W tym roku z głównej sceny poszła informacja, że na prośbę woodstockowiczów będzie jechała ciężarówka z workami na śmieci i każdy może sobie wziąć, a jak zabraknie to dowiozą. Jak to, dopiero na 17 PW taki pomysł? Przecież jak się w niedzielę przed południem zbieraliśmy do domu, to było może odpadów, całe fale się zataczały jak wiał wiatr.

:arrow: To na prawdę taki problem wbić przed PW kilka kijów w ziemię z worami, albo dać więcej kontenerów?
:arrow: Rozdawać woodstockowiczom foliowe wory i ew. rękawiczki żeby zbierać po sobie syf?
:arrow: Postawić kilka kontenerów na szkło, bo pomimo zakazu i tak jest tego pełno wszędzie (niby zakaz wnoszenia szklanych opakowań, a jednak w Lidlu soczki w takich butelkach mozna było normalnie kupić.. Pokojowi sugerowali wyrzucenie do zbiorczego kontenera albo przekazanie innym Pokojowym gdzieś tam.. :roll: )

Przecież wystarczyłoby kilka prostych rozwiązań i od razu byłoby lepiej. Na pewno pamiętacie smród na skrzyżowaniu koło namiotu Fabryki Zespołów, mieszankę zepsutego żarcia, starego browara i chj wie czego jeszcze.

Jak już robimy eko festiwal, to może bez hipokryzji? Głupich odpałków po szlugach nie ma gdzie wyrzucać.
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

Wszystkie Twoje pomysły brzmią całkiem sensownie, ale z drugiej strony to ludzie jak nie będą dbali o swoje otoczenie to żadne kontenery czy kosze porozstawiane na całym polu nie pomogą. Prawda jest taka, że ludzie, którzy sprzątają po sobie są w mniejszości i to dość sporej.
 
 
m20  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 169
Skąd: z Internetu
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

No właśnie, ale też nie słyszałem ani rok temu ani w tym specjalnych apeli o to, żeby dbać o wygląd tego miejsca. :-?
 
 
Tysk1e  
Rozkręca sie


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 135
Skąd: Sie biorą dzieci
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

m20 napisał/a:
No właśnie, ale też nie słyszałem ani rok temu ani w tym specjalnych apeli o to, żeby dbać o wygląd tego miejsca. :-?


w tym roku bylo kilka apeli o to zeby sprzatac po sobie ale fakt powinni na starcie rozdawac worki. co do kontenerow niezly pomysl tylko z dala od namiotow bo tak jak wiekszosc zauwazyla ludzie robia sobie z nich szczalnie
 
 
 
pauli  
Rozkręca sie
hej hej chyba śni mi się życie!


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 100
Skąd: Polkowice/Wrocław
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   Re: Eko Woodstock?

m20 napisał/a:

To na prawdę taki problem wbić przed PW kilka kijów w ziemię z worami, albo dać więcej kontenerów?


Właśnie tego brakowało! Kontenery się zdecydowanie nie spisały..
Co prawda nie kilka, a kilkaset ;-) bo te wory powinny być co krok.
 
 
 
m20  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 169
Skąd: z Internetu
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Cytat:
Właśnie tego brakowało! Kontenery się zdecydowanie nie spisały..
Co prawda nie kilka, a kilkaset bo te wory powinny być co krok.

Ja np dziwnie się czułem, jak musiałem wyrzucać wszystko pod nogi, bo nie było gdzie. :-? A przecież ciężko nosić z sobą wszystkie śmieci i wyrzucać je do kontenera.

Mam nadzieję, że jakoś się ogarną z tym tematem za rok.
 
 
ulala  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: kurwidołek
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Temat jak najbardziej godny uwagi. Nie można powiedzieć, że czystość na Woodstock'u została całkowicie zignorowana, ponieważ organizatorzy poczynili jakieś tam kroki w tym kierunku ( papierowa torba Lidla, gadżety za zebrane puszek/kubków od piwa lub torbę makulatury). Jednak fakt faktem, że to zdecydowanie nie wystarczyło. Ewidentnie zabrakło darmowych worków na śmieci i większej ilości kontenerów.
Pada pytanie w czyim interesie jest czystość naszego otoczenia?!? No oczywiście, że w naszym, więc na przyszły rok pamiętajmy o workach ;-) Nie można całej winy zwalać na organizatorów...
 
 
 
phantommm  
Coś już napisał
phantommm


Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 52
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Zgadza się, zdecydowanie zabrakło zwykłych koszy na śmieci :-/ Większości ludzi nie chce się nosić śmieci ze sobą i wyrzucać dopiero przy 'okazji' ;-) Ale bardzo podoba mi się pomysł ze zbieraniem puszek czy butelek :-)
 
 
 
m20  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 169
Skąd: z Internetu
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011   

Cytat:
http://www.wykop.pl/artykul/844197/woodstock-owiczow-kontakt-z-natura/


Kurwa mać. :evil:
 
 
pauli  
Rozkręca sie
hej hej chyba śni mi się życie!


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 100
Skąd: Polkowice/Wrocław
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

CHORE, to jest chore zdecydowanie :evil:

Spotkała go jakaś kara? Wiadomo coś więcej o tym incydencie?
 
 
 
ulala  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: kurwidołek
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

m20 napisał/a:
Cytat:
http://www.wykop.pl/artykul/844197/woodstock-owiczow-kontakt-z-natura/


Kurwa mać. :evil:


Powiesić za przyrodzenie takiego!! Psychol...
 
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Nic się za bardzo nie stało. Potrącil, stało się. Pewnie trochę szok, ale przyjeli to z uśmiechem, nie maltretowali truchła nawet jakoś specjalnie. Ot, parę fotek, ze niby 'upolowali'. Poza tym widać na zdjęciach nawet, że skontaktowali się z patrolem.
 
 
Kaprys Losu  
Forumowy prawiczek
uśmiech się

Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: płock/poznań/wa-wa
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

ze smieciami wiele lepiej nie bedzie wedlug mnie, bo wiecej kontenerow = wiekszy odor. W Zarach bylo ich wiecej i spelnialy bardziej role toi toia... Kwestia tez istotna, ze dla kilku tys zainteresowanych osob nie przygotuja tak zaplanowanego terenu pod wzgledem smietnikow, poniewaz najzwyczajniej koszta byly by znacznie wyzsze, a roznica prawie zadna. Jesli nie macie pomyslu gdzie wyrzucac smieci, to mozecie tez zbierac je w worek i zostawiac przy obozowisku, napewno pokojowcy beda wam wdzieczni... :) Tylko trzeba je jakos wiazac, bo sami wiecie ze w nocy co chwile ktos na cos wpada :)
zreszta wystarczy spojrzec na te kilka fotek
http://lubuskie.naszemias...id.html#galeria
sam fakt ze juz cos bedzie gotowe do wywalenia juz jest jakims malym kroczkiem :)

pauli napisał/a:
CHORE, to jest chore zdecydowanie :evil:

Spotkała go jakaś kara? Wiadomo coś więcej o tym incydencie?

tjaa, dostal podwojna kare smierci... wypadek poprosu i tyle.
 
 
ulala  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: kurwidołek
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Kaprys Losu napisał/a:
ze smieciami wiele lepiej nie bedzie wedlug mnie, bo wiecej kontenerow = wiekszy odor. W Zarach bylo ich wiecej i spelnialy bardziej role toi toia... Kwestia tez istotna, ze dla kilku tys zainteresowanych osob nie przygotuja tak zaplanowanego terenu pod wzgledem smietnikow, poniewaz najzwyczajniej koszta byly by znacznie wyzsze, a roznica prawie zadna. Jesli nie macie pomyslu gdzie wyrzucac smieci, to mozecie tez zbierac je w worek i zostawiac przy obozowisku, napewno pokojowcy beda wam wdzieczni... :) Tylko trzeba je jakos wiazac, bo sami wiecie ze w nocy co chwile ktos na cos wpada :)


Eee, że niby jak będą kontenery to będzie więcej odoru?? No przecież te śmieci czy w kontenerze, czy na polu to i tak nieźle śmierdzą... Wystarczy aby (tak ja w przypadku toi-toi) kontenery były często wypróżniane. Ot cała logika.

[ Dodano: Nie 14 Sie, 2011 ]
Vorathiel napisał/a:
Nic się za bardzo nie stało. Potrącil, stało się. Pewnie trochę szok, ale przyjeli to z uśmiechem, nie maltretowali truchła nawet jakoś specjalnie. Ot, parę fotek, ze niby 'upolowali'. Poza tym widać na zdjęciach nawet, że skontaktowali się z patrolem.


"nie maltretowali truchła nawet jakoś specjalnie" - Czy tylko ja uważam, że chłopak zachował się dość niefajnie (delikatnie ujmując) siadając na zwierzaka i unosząc go w ręku? Jak dla mnie to idiotyczne robić sobie z tego niezłą zabawę.
 
 
 
Mic  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 96
Skąd: Z domu
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

ulala napisał/a:
ee, że niby jak będą kontenery to będzie więcej odoru?? No przecież te śmieci czy w kontenerze, czy na polu to i tak nieźle śmierdzą... Wystarczy aby (tak ja w przypadku toi-toi) kontenery były często wypróżniane. Ot cała logika.

Raczej chodzi o to, że woodstockowicze wykorzystują sobie to jako pisuar.. i w sumie, tak to często wyglądało. Pamiętam, że parę lat temu to się nie dało przejść koło takiego kontenera, bo waliło szczochem na kilometr.
A co do porozstawiania śmietników. Nie wiem, czy zdałoby to egzamin przy tak wielkiej liczbie ludzi. Musiałaby zostać zatrudniona specjalna firma, która co parę minut wymieniałaby zapełnione worki na nowe :P. Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Ale.. W gastro były śmietniki i raczej zdawały egzamin. Przynajmniej ja zawsze miałem gdzie wyrzucić talerzyk i inne śmieci :P.
 
 
ulala  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: kurwidołek
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Mic napisał/a:

Raczej chodzi o to, że woodstockowicze wykorzystują sobie to jako pisuar.. i w sumie, tak to często wyglądało. Pamiętam, że parę lat temu to się nie dało przejść koło takiego kontenera, bo waliło szczochem na kilometr.


A to zwracam honor, moja nieuwaga.
Ogólnie to niech każdy sprząta po sobie w miarę swoich możliwości i będzie git ;-)
 
 
 
ikswezclam  
Rozkręca sie
@->---


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 161
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

"...zabrakło koszy na śmieci..." dla 500 000 brudasów ? typowe myślenie polaka, jestem ciekawy ilu tu marudzących ma pieska który sra gdzie popadnie, problem śmieci czy na woodstocku czy na plaży czy w lasach to jest wina kultury i wychowania od małego człowieczka, prosty przykład w naszej forumowej wiosce, pod namiotem/cyrkiem na srodku przy rurze stały zawsze dwa worki na śmieci i osobny na puszki a syf był jak u żulików
 
 
 
m20  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 169
Skąd: z Internetu
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

ikswezclam napisał/a:
"...zabrakło koszy na śmieci..." dla 500 000 brudasów ?

Nawet jakby był milion brudasów to jeden chj. Moim zdaniem po prostu kuleje ta strona imprezy, z resztą pisałem o tym w pierwszym poście.
 
 
Kaprys Losu  
Forumowy prawiczek
uśmiech się

Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: płock/poznań/wa-wa
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

a ja pisalem ze mozna wrzucac do worka smieci i je wiazac oraz zostawiac przy swoim obozowisku. 10 razy szybciej mozna posprzatac gotowe worki do wyrzucenia niz pozniej to wszystko zbierac. Zapewne jak by takie worki w przyszlosci byly przygotowane to i pojawily by sie miejsca do wywalania ich na bierzaco... Poprostu jak inicjatywa ludzi bedzie dzialac to i pojawia sie te miejsca o ktorych mowa.
 
 
ulala  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: kurwidołek
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Przespałam się troszkę po pracy i wstałam taka oświecona pewnym pomysłem: dlaczego nie zrobią akcji prezent za pełen worek śmieci (tak jak to było w przypadku puszek czy makulatury)? Nie rozwiązałoby to 100% problemu, ale jakąś tam jego część. Byłby fun i pożytek. Przynajmniej mam taką nadzieję :-P

[ Dodano: Nie 14 Sie, 2011 ]
ikswezclam napisał/a:
problem śmieci czy na woodstocku czy na plaży czy w lasach to jest wina kultury i wychowania od małego człowieczka, prosty przykład w naszej forumowej wiosce, pod namiotem/cyrkiem na srodku przy rurze stały zawsze dwa worki na śmieci i osobny na puszki a syf był jak u żulików


Dopóki byłam to pamiętam, że cały ten syf usiłował ogarnąć Wojtek(?) za co jestem mu dozgonnie wdzięczna. Człowiek zmobilizował mnie do działania i starałam się zbierać wszystko dookoła siebie. Poddałam się jedynie przy obsmarkanych chusteczkach, dlatego popieram pomysł z rozdawaniem worków i rękawiczek jednorazowych.
 
 
 
Kaprys Losu  
Forumowy prawiczek
uśmiech się

Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: płock/poznań/wa-wa
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

kiedys rozdawali worki, nie wiem czy w tym roku tez, lecz tez sie to mijalo z celem, bo nikt ich nie zawiazywal, wiec w efekcie sie rozsypywaly... I tez byla mozliwosc wynoszenia pelnego worka gdzies za toi toie przy gastro i sie dostawalo za worek zlotowke czy 2, albo jakis napoj, juz sam nie pamietam. W tym roku i zeszlym nie zwrocilem na to uwagi, wiec sam nie wiem. Lecz jakas tam inicjatywa juz byla. Pewnie malo skuteczna skoro tego dalej nie promowali :)
A rekawiczki wlasciwie zbedne, bo wystarczy, ze swoje obozowisko namowisz zeby w waszym rejonie do worka wywalali a nie na ziemie i nie bedzie potrzeby zbierania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group