Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Robert "Litza" Friedrich
Autor Wiadomość
Zander  
Rozkręca sie


Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 09 Mar, 2013   Robert "Litza" Friedrich

Tego pana zapewne przedstawiać nie trzeba, ale dla zupełnie niezorientowanych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Friedrich :)
Gość grał w wielu zespołach i projektach, wiele przeżył, na Woodzie też zagrał parę razy, ale na ASP nigdy jeszcze nie zawitał więc czemu nie?

A Wy co myślicie?
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Ja tam bym go posłuchał, a nawet zadał parę pytań, ale mam wrażenie, że woodstockowa społeczność jest nim trochę znudzona. Jak najbardziej tak, ale niekoniecznie w tym roku.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Litzą znudzona? To jedna z najciekawszych osób w Polsce jakie mogą się pojawić na ASP. Jeden z najlepszych muzyków, za jaki projekt się nie złapie to zamienia się w sukces, do tego ma wiele do powiedzenia o wartościach w życiu, o tym jak trudna jest droga przemiany, nie boi się dyskutować, nawet wczoraj na Odjazdach jak zaczął monolog o tym, czy dalibyśmy każdemu amnestię i jakiś frajer z tłumu mu przerwał to zaprosił go do powiedzenia tego co chce, ale gość wydygał jak pizda, szkoda, że Robert nie dokończył tego co zaczął, bo naprawdę ciekawie się zapowiadało.

Czytałem i widziałem wiele wywiadów z nim, i myślę, że byłoby to jedno z najbardziej interesujących spotkań w historii ASP.
 
 
 
miko95ful  
Lubi pieprzyć
Maiden Family


Wiek: 25
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 584
Skąd: Tuchola
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

ja tam go widzę bardziej jako grającego niż w ASP
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

miko95ful napisał/a:
ja tam go widzę bardziej jako grającego niż w ASP


jedno nie przeszkadza drugiemu.

A Litza ma jedną fajną cechę - nie czuje potrzeby podlizywania się audytorium, z którym rozmawia
 
 
Czasu  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

no jego osoba pewnie przyciągnełaby tam tłumy i pewnie też bym był wśród nich
 
 
Ivan  
Coś już napisał
HOPEfan.tv


Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 13 Mar, 2013   

I gadanie o kościele...dzięki nie.
Z Robertem każdy przy okazji koncertów może pogadać więc nie widzę sensu takich spotkań, nie rozbawi publiki tak jak Titus.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 13 Mar, 2013   

Ivan napisał/a:
I gadanie o kościele...dzięki nie.
Z Robertem każdy przy okazji koncertów może pogadać więc nie widzę sensu takich spotkań, nie rozbawi publiki tak jak Titus.

A co to jest - kabaret, że musi rozbawiać? Akurat Litza ma bardzo ciekawe poglądy, z nie wszystkimi się zgadzam, ale na pewno jest przykładem jak można zmienić styl życia i nie zmienić swojej pasji. A, że o kościele będzie gadał to bzdura, prędzej o Bogu i o wierze, a to już nie można o tym gadać?
 
 
 
Ivan  
Coś już napisał
HOPEfan.tv


Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Ile można widziałem dobre 20 wywiadów w każdym jest to samo.
Roberta lubię i cenię, a czy robi nadal to samo, nie bardzo nie ma co porównywać obecnego grania do tego co robił w Acid czy też Flapjacku.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Ivan napisał/a:
Ile można widziałem dobre 20 wywiadów w każdym jest to samo.
Roberta lubię i cenię, a czy robi nadal to samo, nie bardzo nie ma co porównywać obecnego grania do tego co robił w Acid czy też Flapjacku.

A niby czemu? Flapjack nigdy ambitnie solówkami nie zajeżdżał, Luxtorpeda podobnie. To, że teraz jest inne granie to nie znaczy, że gorsze. Litza nadal jest jednym z najlepszych kompozytorów muzyki rockowej w Polsce i bardzo ciekawą postacią.

Ja myślę, że spokojnie zapełni namiot, więc zdecydowane TAK. Jak się komuś nie podoba, to jest w tym czasie wiele innych atrakcji.
 
 
 
Ivan  
Coś już napisał
HOPEfan.tv


Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Flapjack to jest najbardziej ambitna kapela w Polsce i najbardziej niedoceniana. A porównanie Flapów z Luxami jest bardzo nie na miejscu. Zaczynając od perkusisty kończąc na wokalach. A czy Litza jest najlepszy śmiem wątpić, niestety wypalił się to nie jest to co było, brakuje w tym jaj.
A co do Roberta lubię go prywatnie, na scenie spoko ale nie jara mnie ten projekt wpasowanie się w lukę zrobienie rocka z chrześcijańskimi wartościami które kupują nastolatki które nie wiedzą co ze sobą zrobić.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Ivan napisał/a:
A porównanie Flapów z Luxami jest bardzo nie na miejscu. Zaczynając od perkusisty kończąc na wokalach

No to się Panie pośmiałem :) Krzyżyk obok Ślimaka to też jeden z najlepszych perkusistów Polski. Polecam zobaczyć na żywo.

Porównanie jak najbardziej na miejscu, zgadzam się, że Flapjack niedoceniany w chuj, ale porównujemy złożoność i skomplikowanie utworów. Tutaj nie ma sztuczek technicznych i wirtuozerii, ale jest to "coś", co sprawia, że słucha się obu kapel przyjemnie. Właśnie to coś obu kapelom dał Litza. Takie moje zdanie, kłótnie nt. Flapjacka i Luxów to już na priv.

[ Dodano: Czw 14 Mar, 2013 ]
Ivan napisał/a:
F
A co do Roberta lubię go prywatnie, na scenie spoko ale nie jara mnie ten projekt wpasowanie się w lukę zrobienie rocka z chrześcijańskimi wartościami które kupują nastolatki które nie wiedzą co ze sobą zrobić.

Błądzisz synu, błądzisz. To o czym kapela śpiewa jest ich prywatną sprawą, bierzesz to albo nie. Ale ocenianie kapeli i Litzy przez ten pryzmat jest delikatnie mówiąc śmieszne. Bo śpiewa o swoim życiu, czasem warto posłuchać o czym "pieprzy" w przerywnikach na koncercie. Ważne jest to, że jest szczery w tym co robi i nie boi się konfrontacji na żywo z fanami.

Myślę, że w całym temacie padło już dość argumentów "za" z mojej strony i nie chciałbym się już powtarzać. Jak pisałem, nikt nie zmusza do przychodzenia pod namiot. Ale przekreślanie Litzy z powodu jego głębokiej wiary i uduchowienia nie widzi mi się wcale, pomimo iż sam do kościoła nie uczęszczam.
 
 
 
Ivan  
Coś już napisał
HOPEfan.tv


Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Wydaje mnie się że byłem na większej ilości koncertów Luxów jak i Flapjacka/Acid
niż Ty;)

Jaaasiek napisał/a:
No to się Panie pośmiałem :) Krzyżyk obok Ślimaka to też jeden z najlepszych perkusistów Polski. Polecam zobaczyć na żywo.


Serdecznie pozdrawia admin forum Flapjacka :D

A co do Roberta, to lubię go, gadamy. Ale obecnie muzycznie mi to nie leży. Tak jak pierwsza płyta była spoko, tak "Robaki" są wtórne i nie wnoszą nic nowego.
A teksty z synkami :D sobie daruj, bo jestem troszkę starszy :D

Btw. jak by Ci się chciało kliknął byś w www ( w moim profilu, zobaczył byś trochę więcej i to że z Luxami jestem jako tako związany :P )
 
 
Zander  
Rozkręca sie


Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Ivan napisał/a:
(...)nie rozbawi publiki tak jak Titus.


Oj myślę że mocno byś się zdziwił :D
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Ivan napisał/a:
Wydaje mnie się że byłem na większej ilości koncertów Luxów jak i Flapjacka/Acid
niż Ty;)

Nie przeczę, każdy tutaj wyraża własną opinię. Aczkolwiek też niemało ich przeżyłem i mam podstawę opiniotwórczą ;)
Ivan napisał/a:
Serdecznie pozdrawia admin forum Flapjacka :D

To akurat wywnioskowałem dużo wcześniej przed naszą dyskusją ;)
Ivan napisał/a:
A teksty z synkami :D sobie daruj, bo jestem troszkę starszy :D

Sparafrazowałem tylko wypowiedź jaką stosują księża. Jeśli poczułeś, że to przytyk do Ciebie to przepraszam, ale nie to miałem na celu, bo akurat zakładałem, że jesteś starszy ode mnie ;) Gdybym napisał "synku" to byłoby to lekceważące, czego unikam, więc stoi tam dostojne "synu" :)

No i zasadnicza sprawa. Piszesz, że masz dosyć często kontakt z Litzą, chwała Ci za to, gratuluję (zero ironii), ale daj szansę posłuchać innym co ma do powiedzenia. Ja też posłuchałem Litzy z okazji żywieckiego koncertu Luxów, ale to nie znaczy, że nie chciałbym jeszcze raz usłyszeć. Jakoś dziwnie przyciągający ten gość jest i potrafi nastroić człowieka trochę pozytywniej do życia. Szanuję Twe zdanie, ale ośmielam się mieć inne (i proszę o nie banowanie mnie na IFZ :P ). Peace! <winko>
 
 
 
Ivan  
Coś już napisał
HOPEfan.tv


Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

Hahah ;) nie banuje za poglądy ;) takie akcje to na forum Luxów ;)
 
 
zygmunt  
Rozkręca sie


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 130
Skąd: z brzuszka mamusi
Wysłany: Pią 17 Maj, 2013   

Niech Litza idzie na Przystanek Jezus albo Jezusowej Wioski, kto będzie chciał to pójdzie i go posłucha i w ten sposób Robert jednocześnie będzie i nie będzie gwiazdą woodstocka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group