Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: voo_doo
Pią 30 Lis, 2012
Jezusy i Kryszna
Autor Wiadomość
baniol  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 23
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   Jezusy i Kryszna

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na PW tak popularny jest przystanek Jezusów i Kryszny, a nie ma innych religii. Czy oni mają jakąś umowę, czemu nie ma wioski buddystów, islamistów, satanistów?
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Zrób to będą.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Oj to śliski temat. Tak myślę czy pod regulamin nie podpada ale to jakby nie patrzeć element Wooda tu jest brany na tapetę. Tak czy siak proszę uważać tutaj.
Wiem natomiast, że za to co bym chciał napisać bym musiał sam sobie warana dać, że nie wspomnę o zmasowanym ataku poprawnych potylicznie juzerów :P
 
 
 
baniol  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 23
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Kefir napisał/a:
Oj to śliski temat. Tak myślę czy pod regulamin nie podpada ale to jakby nie patrzeć element Wooda tu jest brany na tapetę. Tak czy siak proszę uważać tutaj.
Wiem natomiast, że za to co bym chciał napisać bym musiał sam sobie warana dać, że nie wspomnę o zmasowanym ataku poprawnych potylicznie juzerów :P


Nie chodzi mi o to, żeby atakować jakąś religię, po prostu jestem ciekawy, bo o ile w katolickim kraju jezusów mogę zrozumieć, to czemu akurat kryszna, czy jest na to aż takie zapotrzebowanie?
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Na wstępie polecam Ci książke o PW, tą z JO na okładce. Krisznowcy mają światopogląd łączący się z woodstockowym czyli peace love itd. Z jezusami wiążę się historia, ale o tej więcej w wyżej wymienionej książce. Btw. nie byli mile widziani ale już się dosyć mocno zadomowili na przystanku.
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

A mógłbyś opisać w skrócie? Jakoś nie jestem w stasnie wybulić kasy na książkę, którą przeczytam tylko raz. I nie wiem, czy chcę dać zarobić Owsiakowi ;]
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Ossie napisał/a:
A mógłbyś opisać w skrócie? Jakoś nie jestem w stasnie wybulić kasy na książkę, którą przeczytam tylko raz. I nie wiem, czy chcę dać zarobić Owsiakowi ;]

To on zarabia na fundacji i sklepiku... Strach się bać. :hay:
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

baniol napisał/a:
Nie chodzi mi o to, żeby atakować jakąś religię, po prostu jestem ciekawy, bo o ile w katolickim kraju jezusów mogę zrozumieć, to czemu akurat kryszna, czy jest na to aż takie zapotrzebowanie?


Parę osób tutaj też tak niby zaczynało tematy a na końcu leciały banany także proponuje uważać :P Odpowiem na Twoje pytanie: Pokojowa wieś krysznowców na trwale(jak sądzę) wpisała się w pejzaż woodstockowego pola. Oni są z tą imprezą związani od samego jej początku. Czemu akurat oni a nie buddyści? myśle że na samym początku dogadali się z organizatorami i już tak zostało podczas gdy buddyści siedzieli w tych swoich himalajach czy po prostu nie mieli parcia na tą imprezę podobnie jak islamiści :) Satanistów spotkasz tam na każdym kroku, myśle że jak by dobrze poszukać to znalazło by się parę ich wiosek. Odnośnie Jezusów to myśle że sam sobie odpowiedzialeś na to pytanie.
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

voo_doo napisał/a:
Satanistów

WTF XD ?
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

No, Sataniści tot akie czarne brudasy, co się z Jezuska śmieją :P

A tak poważnie - co się dziwisz? I tacy pospolici zjadacze kotów się znajdują.
 
 
 
DJPreZes  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 274
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

Jak nie wiecie czym jest satanizm, to się nie wypowiadajcie ludziska lepiej. Bo ze zjadaniem kotów nie ma nic wspólnego. <rotfl3>
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

...dokładnej to jedzą tylko czarne koty i piją sok z dziewic...dlatego nie ma ich na PW bo to nie PeaceLoveRock&Roll <rotfl3>
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Cytat:
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na PW tak popularny jest przystanek Jezusów i Kryszny, a nie ma innych religii. Czy oni mają jakąś umowę, czemu nie ma wioski buddystów, islamistów, satanistów?


Em...

Krisznowcy to część hinduizmu, jedna z jego podstaw.
Islamiści są, w tym coroczny dialog z imamem w ASP.
Jak to nie ma satanistów? Nie słuchasz mediów? Największy zlot szatanistów na świecie xd

To nie kwestia poglądów, tylko organizacji. Przystanej Jezus i Pokojowa Wioska Kryszny zwyczajnie się zgłosiły, przedstawiły plan, dogadały się itd. Nie chodzi o to, by wszystkie wyznania miały reprezentację to nie Targi Wiary, tylko, by coś to wnosiło w koloryt. Nikt nie zabrania przedstawić planu swojego miejsca i innym (chociaż z tym islamem to bym miał wątpliwości xd )
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Mam wrażenie że Jezusy wbiły się na siłę, odświeżę książkę na weekend to dodam posta i będzie wszystko jasne.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Ja pamiętam aferę, że raz nawet reklamowali się jako Przystanek Jezus i towarzyszący mu Przystanek Woodstock, jakby to PW się organizował przy okazji. No i czasem mimo wszystko irytują księża chodzący po polu i chcący nawracać. Oraz akcje w rodzaju przejścia z krzyżem by postawić go na polu. Na PW są osoby z masy narodów, z wszystkich kontynentów, o dużym zróżnicowaniu wyznań, a i tak ten krzyż stawiają. Niech sobie stawiają w Warszawie, a nie w Kostrzynie. Nieco irytuje czasem takie zachowanie.
 
 
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Oraz akcje w rodzaju przejścia z krzyżem by postawić go na polu.


Nie chce bronić Jezusków, ale chciałabym zauważyć, że Krisznowcy przecież też jeżdżą ze swoim wozem :p i parady robią :p Ale racja, jeśli maja jakieś krzyże stawiać, to nie na P.W.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Ten wóz przejeżdża i wraca, rozdają z niego owoce, nie jest przy tym symbolem religijnym, zwłaszcza kojarzącym się z opresją, ekspansją, zbrodniami i okupacją kulturową. Więc moim zdaniem to totalnie inna sprawa. Chyba, że by na siłę za symbol religijny uznać koło od tego wielkiej, jeżdżącej gumki ;p
 
 
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Uczepiłeś się jak zwykle z resztą.
Nie napisałam, że wóz Krisznowców to symbol religijny.
Nie napisałam też, że wóz zatrzymuje się na środku drogi. Jednak jakby nie było Krisznowcy idący paradą i jadący wozem nie śpiewają piosenek Elektrycznych Gitar tylko

Hare Kryszna Hare Kryszna
Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Odmawianie lub śpiewanie tej mantry jest jedną z ich podstawowych zasad religijnych.
Jest to pewnie też swoistego rodzaju autopromocja.
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Zgadzam się z Oxx, to co Radosław pisze o kojarzeniu się ze zbrodniami... chyba pomyliłeś krzyż z sierpem i młotem albo swastyką:D Kościół nie był święty ale to było ładnych kilka wieków temu. Teraz nie jest krystaliczny ale zbrodni to on raczej nie dokonuje.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Oxx, co do tego pochodu, to jest o wiele, wiele mniej kolący w oczy od... robionych przez PJ procesji. To zupełnie inna sprawa więc, kwestia tego pochodu ze śpiewaniem hare kriszna, tańczeniem i rozdawaniem owoców, względem procesji. Tylko trwałe ustawienie krzyża na polu.

Nie pomyliłem, ani nie neguję, że to też symbole kojarzące się wielu ze zbrodnią. Owszem, dzisiaj w Europie zmiany od zewnątrz zmusiły kościół to przejścia na "miękką" przestępczość i bandyctwo, mimo to po pierwsze zbrodnie dokonane na Europie i jej kulturze, oraz innych kontynentach nie znikają przez to, tak samo jak dzisiaj obozy koncentracyjne już nie działają, ale ich historia nie zniknęła.

Po drugie działania kościoła, albo też wpływ jego nauk np w Afryce można uznać za rzecz zbrodniczą, począwszy od obrzezań dziewczynek. Ale owszem, to wpływ "nauk", nie już bezpośrednich działań siłowych kościoła. Mimo wszystko dla mnie, jak i dla wielu ludzi, zwłaszcza spoza naszego kręgu kulturowego, a raczej tego narzuconego przez pustynne przybłędy, krzyż jest symbolem na tyle kontrowersyjnym, że stawianie go na polu w takim miejscu można uznać za coś niesmacznego i narzucanego. Zwłaszcza, gdy w naszym kraju w ogromnym stopniu utożsamia się krzyż ze strony prawicy z polityką i podziałami, a sami przecież nie chcecie polityki na woodstocku. Oczywiście wielu swe wyznania ma, wielu swe poglądy, ale noszenie krzyżyka na szyi, a stawianie krzyża na polu to dwie różne sprawy.

A tak, pomijając nagabywanie przez księży, czy wybryki w rodzaju wywieszania zdjęć martwych płodów, to mi PJ nie przeszkadza. No i pomijając to, że zabrał miejsce scenie folkowej.

Z racji na różnorodność etniczną, wyznaniową, poglądową i kulturową na PW (raz spotkałem nawet gości z Antiguy i Barbudy, animistów), sam nie stawiam żadnych symboli religijnych, co dopiero kontrowersyjnych (przynajmniej w ujęciu ogólnym, nie pojedynczych środowisk). Nie rysuję np żadnych Swarzyc by wieszać je na drzewach.
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Pią 30 Lis, 2012   

Radek, racja. Jednak już na stałe wpisali się w przystankowy krajobraz <zniesmaczony>
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group