Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Włochaty
Autor Wiadomość
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
  Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   Włochaty

Zespół anarchopunkowy utworzony w 1987 roku. Legenda polskiego punka. Wprawdzie już bez Paulusa na wokalu, ale i z nowym wokalistą- Grabą świetnie grają. I z tego co wiem, Jeż- basista Włochatego, przyznał, że kiedyś źle wypowiedzieli się o Jurku Owsiaku, ale jednak patrząc na całokształt podziwiają go, więc uważam, że Jurek nie powinien mieć nic przeciwko aby ich zaprosić. Bowiem sam zespół wyraża chęć występu.

http://www.wlochaty.most.org.pl/

[video]http://www.youtube.com/watch?v=TYLyZ5M_B50[/video]
 
 
michal220  
Rozkręca sie


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 151
Skąd: Znienacka
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

Wątpię, aby Włochaty zagrał :)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=_WXfv7NMqUY[/video]
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Włochaty to gówno. Bez ogródek - pieprzone anarcho lewaki.
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

W takim razie jestem dla Ciebie pieprzonym anarcho lewakiem. No cóż.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

kamilos96, nie ma się czym chwalić :) Poza tym - oceniałem zespół, a nie ich słuchaczy, nie wiem jakie masz poglądy ale sam siebie przypisujesz, więc nie pozostało mi nic innego jak powinszować.
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

posłuchać lubię, chociaż że do większości tekstów mam pewne zastrzeżenia w związku z poglądami... co nie zmienia faktu że jednak gdyby zagrali chciałbym się znaleźć pod sceną
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Nie. Nie mam nic przeciwko żadnym zdrowym poglądom, ale anarchia jak dla mnie to jeden z bardziej chorych pomysłów jakie udało się człowiekowi wymyślić. Niech sobie anarchiście siedzą w Rozbracie czy innych Squatach (chociaż jak dla mnie to powinno się ich stamtąd usunąć - te budynki maja właścicieli), ale niech nie szerzą tak niebezpiecznych poglądów (na szczęście niemożliwych do realizacji). Powtarzam jeszcze raz - stanowcze nie.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Pomijając ideologie to zgadzam się z tym, że ten zespół jest gówniany i na siłę. Zresztą nie bez powodu nie przyjęto ich wcześniej. I udowodnili swój charakter gówniarzy obrażając się za to i nagle, wcześniej skamląc o występ, zmieniając front o 180 stopni nawalając głupoty na fundację i Owsiaka. Czasem zagrają dobrze, ale jak posłucham ich tekstów albo poobserwuję zachowanie, to jedynie irytują i skłaniają do szukania dla nich pomocy psychologicznej w kontekście dojrzewania.

Chociaż nie sądzę, by nagle nie zmienili frontu jakby zostali przyjęci. To byłoby w ich stylu ^^ Jest tyle świetnego punku w Polsce, że takie autogwiazdeczki tylko by zajęły miejsce. A anarchopunk i tak będzie w postaci Zielonych Żabek, więc ten gatunek Cię nie ominie.

Mi się ten zespół kojarzy z tą piosenką Balkanskajej Zwiezdy :D

http://krol18jc.wrzuta.pl...eudo_anarchisci
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

xxx
  
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Podzielam poglądy Wiaderka :D
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Niebezpieczną to może nie, bo na całe szczęście nigdy zrealizowana nie zostanie, chyba że w takich patologicznych miejscach jak Rozbraty czy inne squaty (chociaż jak dla mnie jeśli chcą robić coś takiego, niech najpierw kupią te budynki). Jeśli ktokolwiek twierdzi, że anarchia jest możliwa do zrealizowana, to zachęcam do przemyślenia pewnych rzeczy - ludzie pozostawieni bez jakiejkolwiek władzy albo staną się niebezpieczni (nie wszyscy, ale na pewno przestępczość znacznie by wzrosła - w końcu skoro żadna wyższa instytucja nad nimi nie stoi, to czemu nie), albo sami wytworzą jakieś zasady, reguły zachowań - z tego co się orientuję to nawet takie squaty mają jakieś niepisane zasady - jeżeli jakiekolwiek zasady istnieją, to czy możemy mówić o anarchii? Nawet w czasach człowieka pierwotnego istniały jakiekolwiek zasady czy hierarchia, proszę więc nie mówić mi tu o żadnych utopijnych ideałach, nie mających żadnego pokrycia w rzeczywistości. Proszę mi wybaczyć, ale jak dla mnie anarchię można odłożyć pomiędzy wszystkie te utopijne idee, jak komunizm czy nazizm - po prostu są one niemożliwe do wprowadzenia w życie. Poza tym wiaderko - polecasz mi do poczytania dzieła. Co z tego że na papierze opisano piękne, doskonałe rzeczy. Komunizm z założenia też miał być idealnym ustrojem, który zakończy wszystkie problemy. Ktoś powiedziałby może, że nie wprowadzono w życie dokładnie wszystkich założeń komunizmu, postulowanych przez Marksa i Engelsa - otóż wprowadzono, na samym początku władzy Bolszewików, szybko okazało się jednak, że jest to niemożliwe. Na papierze wszystko wygląda ładnie, ale tutaj chodzi raczej o praktykę - a w praktyce anarchia byłaby niebezpieczna.
 
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

xxx
  
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Jak powiedział Lew Tołstoj "Anarchizm nie oznacza braku instytucji w ogóle, lecz tylko takich, które zmuszają ludzi do podporządkowywania się przemocy". Każdy człowiek ma rozum i nim może wybierać dobro i uczciwość, zamiast zła i niesprawiedliwości. Kiedy ludzie zrozumieją to, anarchizm będzie możliwy. Anarchiści wierzą w ludzi, mimo, że wiele osób błędnie myśli o nich jak o terrorystach czy chuliganach. Również zapraszam do poczytania jakichś artykułów o anarchizmie. Bo naprawdę widać małą wiedzę ;)
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

"Anarchia nie zakłada braku jakichkolwiek zasad lecz zasad narzuconych z góry..." jakiś ludź
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

kamilos96 napisał/a:
Jak powiedział Lew Tołstoj "Anarchizm nie oznacza braku instytucji w ogóle, lecz tylko takich, które zmuszają ludzi do podporządkowywania się przemocy". Każdy człowiek ma rozum i nim może wybierać dobro i uczciwość, zamiast zła i niesprawiedliwości. Kiedy ludzie zrozumieją to, anarchizm będzie możliwy. Anarchiści wierzą w ludzi, mimo, że wiele osób błędnie myśli o nich jak o terrorystach czy chuliganach. Również zapraszam do poczytania jakichś artykułów o anarchizmie. Bo naprawdę widać małą wiedzę ;)


To, co napisałeś brzmi pięknie, jednak sam napisałeś - będzie to możliwe kiedy ludzie zrozumieją te rzeczy - a tak niestety się nie stanie - wierzono w to od zarania dziejów, w podobne rzeczy wierzył Marks, hipisi także (a pokoju na świecie jak nie było tak nie ma) i wielu idealistów - niestety w realnym świecie nie jest to po prostu wykonalne. Co do squatów, zacznijmy od tego, że ludzie tam mieszkający w większości nie są właścicielami tych budynków, stąd bez zgody właścicieli nie mają prawa tam przebywać. Jeśli sobie kupią ów budynek, to niech sobie tam robią co chcą ja jestem przeciwko. Wybaczcie mi, ale ja dalej anarchizm uznaję za coś niemożliwego do zrealizowania, nie ważne jak bardzo się w to wierzy - zawsze znajdzie się ktoś zły. Prawda jest taka, że ani demokracja ani kapitalizm nie są idealne, jednakże nie wymyślono do dzisiaj żadnego lepszego rozwiązania - co już nie raz się w historii okazało.
 
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

I właśnie m.in. przez taką niewiarę jak Twoja, jak na razie anarchia jest nie do zrealizowania. Przykre. I właśnie jak śpiewa Włochaty "Gdy ludzkość dojrzeje, anarchia przyjdzie sama", tyle. ;)
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

Wiaderko napisał/a:
Jeszcze raz zapraszam do przeczytania jakiegoś dzieła nt. anarchizmu - to rozwieje twoje wątpliwości np. co do tego czy ludzie staną się niebezpieczni gdy zapanuje anarchia (wcześniej miałem identyczny tok rozumowania) ;)

KazikHansen napisał/a:
, chyba że w takich patologicznych miejscach jak Rozbraty czy inne squaty.


byłeś kiedykolwiek na jakimś squacie ? czy prędzej na jakiejś "pankowej" melinie ;/

Wydaje mi się że KazikHansen nie ma na myśli ludzi żyjących/chcących anarchii takich jak Wy (Wiaderko i Kamilos96) tylko głąbów i buców których spotkałem nie raz na swojej drodze którzy szerzyli swoje anarchistyczne przekonania bez szczątkowej wiedzy na ten temat. Mówię tu o między innymi wiedzy socjologicznej i polityce. Btw. anarchia to ideologia zupełnie nie dla mnie i nie będę jej szanować ale będę tolerować. W takich czasach przyszło mi żyć, każdy ma prawo do swoich poglądów.

Zapraszasz do lektury, może jakieś konkrety?

A co do Włochatego to jestem na nie. Mają bardzo małe szanse na dostanie się na PW :)
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

kamilos96 napisał/a:
I właśnie m.in. przez taką niewiarę jak Twoja, jak na razie anarchia jest nie do zrealizowania. Przykre. I właśnie jak śpiewa Włochaty "Gdy ludzkość dojrzeje, anarchia przyjdzie sama", tyle. ;)

To nie jest niewiara, tylko chłodne i rozsądne spojrzenie na sprawę. Biorąc pod uwagę ludzką naturę - ludzkość prawdopodobnie nigdy nie "dojrzeje" a anarchia "nie przyjdzie". Marks mówił podobne rzeczy - uważał że komunizm nastąpi na samym końcu poprzez rewolucję i "klasa robotnicza" zostanie wyzwolona a ludzie będą równi, nie będzie pieniędzy, państw i nastanie ogólne szczęście. Jak to wyszło w praktyce wszyscy wiemy :) Historia nie raz pokazała że utopijne poglądy (a za taki uznaję anarchię) nie są dla ludzi, gdyż ludzie są właśnie niedoskonali. Wiem, że jako przykład podaję zupełnie inną ideologię (chociaż mającą pewne wspólne cechy z tą o której mówimy), ale myślę że kwestia jest mniej więcej podobna, z tym że anarchii na całe szczęście nigdzie nie uskuteczniono.
 
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

^Polać mu!
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

Nie chce mi się wyrzucać postów, więc albo będzie o Włochatym albo polecą warany! Załóżcie se temat w "poważniej" (chyba, że taki jest) i tam se gadajcie!

sobie, ingorancie :-P //daho
 
 
 
praptak  
Coś już napisał


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 56
Skąd: TYCHY
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

NIEE. Kiedyś słuchałem (młody głupi byłem) teraz moze zrozumiałem większość tekstów i nie pokrywają sie z moimi poglądami ;]


Zmartwiony z S napisał/a:
Włochaty to gówno. Bez ogródek - pieprzone anarcho lewaki.


Wyjąłeś mi to z ust ;d Good night ANY side ;p

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2012 ]
kamilos96 napisał/a:
I właśnie m.in. przez taką niewiarę jak Twoja, jak na razie anarchia jest nie do zrealizowania. Przykre. I właśnie jak śpiewa Włochaty "Gdy ludzkość dojrzeje, anarchia przyjdzie sama", tyle. ;)


" Anarchia jest symbolem , nie sposobem na życie " Jak śpiewają nitersi ;d
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania