Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Kriszna.
Autor Wiadomość
maruyama  
Forumowy prawiczek
forever hungry.


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Szczecin.
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   Kriszna.

Jadę na woodstock pierwszy raz, wcześniej niestety rodzice się nie zgadzali - ale do rzeczy. Słyszałam mnóstwo rzeczy o Krisznie a nadal nie bardzo się orientuję o co w tym chodzi :). Wiem że będzie tam kilka koncertów (na które chciałabym pójść - np. Zielone Żabki) a kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Słyszałam też że można będzie u nich zjeść coś innego niż na gastro i teraz moja prośba, ponieważ nie mogłam znaleźć nic w tym temacie na forum - Powiedzcie mi co dokładnie "oferuje" (nie tylko do spożycia) Kriszna i wszystko co z tym związane, jestem ciemna w temacie :D.
Z góry dziękuję;)
 
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

Żarcie u Kriszny jest podstawą Woodstocku:D Za niewielka kwotę, ok 5zł (co roku się zmienia) dostajesz ryż (z kurkumą chyba), sos (taki gulasz z sojowym mięskiem, bo wegetarianie), słodką kulkę halawy (kasza manna z bananami i rodzynkami smażoną na maśle a potem gotowaną w mleku) i chipsa, którego radzę szybko zjeść bo zawsze znajda się chętni na niego. Kolejki są do tego zawsze, jednak warto czekać:) Sama musisz ocenić, bo żywność oferowana u Kryszny ma tyle samo zwolenników co przeciwników.

Obok jest scena na których są koncerty, między innymi wspomniane przez Ciebie Zielone Żabki. Po prostu idziesz do namiotu i jesteś na koncercie;).

Ogólnie masz jeszcze na terenie ich wioski kupe innych rzeczy:
-możesz zmienić religię na hare hare kriszna
-wysłuchać skąd się wzięłaś i kim będziesz w życiu po życiu
-wysłuchać łysego pana w prześcieradle z kropkami na twarzy opowiadającym o reinkarnacji
-możesz oddać się sprytnym rączkom malującym i mieć jakieś mazidełka na twarzy

Wioska jest normalnie na terenie woodstocku w tym samym miejscu co zawsze, niedaleko jezusków, kibelków i kranów. Jest to kompleks kilku namiotów, większych i mniejszych, nie sposób jej nie zobaczyć/ nie usłyszeć będąc na polu. Ogólnie cała inicjatywa jest mega fajna, wnoszą bardzo dużo do samego przystanku, są nieszkodliwi i jeśli sama nie chcesz do niczego nie zmuszają. Masz ochotę to idziesz i sobie gadasz z nimi, nie to nie. W porównaniu do Jezusków nie są nachalni. Ja ich uwielbiam i nie wyobrażam sobie Woodstocku bez hare hare kriszna <rotfl3>
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

Trzeba jeszcze dodać, ze przed koncertami na scenie Kriszny są rożne nazwijmy to "przedstawienia" opowiadające o pochodzeniu religii i o religii samej. Występują różni goście, rok temu był nawet jakiś magik, są pokazy jakiś tam indyjskich tańców, albo sztuka władania bronią białą.
W Kriszniańskim gastro można też kupić wodę, tudzież napoje słodzone (oranżada i cola) po cenie tańszej niż w regularnym Woodstockowym gastro, ale droższej niż w polowym Lidlu <z jezorem>
 
 
Ohimee  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 309
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   





Jeżeli chodzi moje podniebienie to żarcie dobre, choć za chipsami nie przepadam. Hare bomba, czyli kulka z bananani - za słodka, ale dobra! 2 razy chapniesz i masz dość. :d
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

Nie należy zapominac też, ze Krisznowcy maja swój pojazd, przeroznie nazywany - odsylam do YT, którym co jakis czas wyjeżdzają ze swojej wioski i jadą główną ulicą, tworząc przed i za nim barwny korowód i śpiewajac swoje trzy slowa (hare, rama, kriszna' na pierdyliard różnych melodii. : D
 
 
maruyama  
Forumowy prawiczek
forever hungry.


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Szczecin.
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

Wygląda smacznie :D Mam nadzieję że takie też będzie. Dziękuję za pomoc, już wiem o co chodzi ^^
Mam jeszcze pytanie, czy lepiej jechać dzień wcześniej (aby zająć sobie lepsze miejsca - marzy mi się być niedaleko sceny ponieważ znając moją orientację w terenie trafić do niej trafię, ale z powrotem będzie gorzej : D) czy w dniu rozpoczęcia, z rana?
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

jak chcesz zajac miejsce kolo sceny to jedz tydzien wczesniej :P
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

Im szybciej tym lepiej :) Jeśli jest Was mało to z miejscem nie powinno być problemu. Ale te bliżej sceny są zajmowane wcześniej.
 
 
maruyama  
Forumowy prawiczek
forever hungry.


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Szczecin.
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

To znaczy na razie wiem że znajoma która co roku jeździ i ma miejsce na przeciwko sceny gdzieś przy lasku, powiedziała że mogę się rozłożyć ze znajomymi : P A jak się nie zmieścimy to znajdę jakieś inne :P
 
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Poza żarciem i eventami kulturalnymi kriszna oferuje też wciągnięcie do ultraniebezpiecznej sekty. Wystarczy raz wejść do namiotu w którym nawracają, a po 5 minutach wychodzisz jako członek tej niebezpiecznej sekty. Twoja dusza jest w rekach pana ciemności, nie ma dla Ciebie żadnej nadziei, nawet egzorcyzmy nie pomagają, a przy okazji jesteś od razu uzależniony od narkotyków.

Tak przeczytałem na stronach "pewnych ugrupowań".

Natomiast z mojego doświadczenia, poza już wymienionymi (jadło, eventy, wykłady etc) można kupić fajne suweniery i pachnidła, dla miłośników naturalnych zapachów polecam maści perfumowe, mają niezłe (polecam różę i jaśmin) w dodatku nie tracą na jakości z biegiem czasu, idzie też kupić przez neta ale trzeba doliczyć przesyłkę :) dodatkow jakieś tam ciuchy, torebki, i tym podobne bibeloty.

Jeśli masz zamiar porobić zdjęcia - bardzo kolorowi ludzie, zwłaszcza ładnie wygląda jak uruchamiają ten swój wóz na pochody (wyleciała mi nazwa).

Kolejną zaletą, jest duży namiot dający schronienie przed upałem lub deszczem.
 
 
 
kazuar  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

ktoś wie kiedy będzie podana lista kapel u kriszny ?
 
 
GoodbyeBlueSky  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

Jak już wyżej napisano - Krysznowcy bardzo przyjemni, nienarzucający się. Co najmniej połowę Woodstocku 2011 spędziłam u nich. Fajne koncerty :)
 
 
 
rydes  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: inąd
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

Niestety oprócz niezłego żarcia i fajnych koncertów Krisznowcy nie oferują ani jakiś okultystyczny rytuałów, ani orgii, ani niczego równie fajnego. Nuda ; p
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

Kriszna, jak najbardziej na tak, widać że świat nie kończy się na Polsce i jej przesądach.
 
 
GoodbyeBlueSky  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Zapomniałam dodać - jedzenie okropne ;p Kwestia gustu, ale mi zupełnie nie smakowało.
 
 
 
regret666  
Rozkręca sie
jawna szydera


Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 264
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

GoodbyeBlueSky napisał/a:
Zapomniałam dodać - jedzenie okropne ;p Kwestia gustu, ale mi zupełnie nie smakowało.


Jedzenie zajebiiiiiiste <rotfl3>
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

regret666 napisał/a:
GoodbyeBlueSky napisał/a:
Zapomniałam dodać - jedzenie okropne ;p Kwestia gustu, ale mi zupełnie nie smakowało.


Jedzenie zajebiiiiiiste <rotfl3>


W smaku nawet dobre, ale na żołądek może podziałać przeróżnie. :/
 
 
kszak  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 48
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Krisznowcy są super, nie wyobrażam sobie woodstocku bez nich.
Co do Hare Papu - kilku moich znajomych dopadła "zemsta Harego", jeśli masz słaby żołądek, nie szalałbym.

No i Hare Pindol świetnie się sprawdza jako punkt orientacyjny czy tam punkt spotkań.
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

Zemsta harrego może też nastąpić po "tradycyjnej" woodstockowej gastronomii. Na przykład spalone, tłuste ziemniaczki mmm :)
 
 
 
grzechu007
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Krisznowcy te sekta, ale żarcie mają ok, myślę że gdyby nie cena( która rośnie z roku na rok) i ilość wielu ludzi by tam nie jadło. Poza wypadami na miasto to dla mnie główny punkt żywnościowy, mimo że jestem przeciwnikiem kriszny i vege żarcia.
 
 
gusiekk  
Forumowy prawiczek


Wiek: 27
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 37
Skąd: z daleka :D
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Jak dla mnie jedzenie dobre, oprócz tego sosu sojowego czy z czego to jest zrobione :D Najlepsze chipsy i halawa. Następnym razem po prostu podziękuję za sosik, bo tak to mieszał się z ryżem i ten ryż był taki blee.
Co do jakiś problemów żołądkowych to ja sobie takowych nie przypominam, ale nie podejrzewałam nawet, że takowe mogą wystąpić.

Co do samej Kriszny to mi oni jakoś specjalnie nie przeszkadzają, chociaż wkurzający jest ten ich wóz, bo nie można sobie spokojnie przejść tylko trzeba się przeciskać. Ich wioski za bardzo nie obczajałam, więc nie wiem jak jest, ale pamiętam, że rozdawali jabłka za darmo tiaaa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group