Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dahomej
Nie 26 Cze, 2011
[Duża Scena] Enej
Autor Wiadomość
matizygmunt  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   [Duża Scena] Enej

Może znowu Enej? Grali w 2010.

http://www.youtube.com/watch?v=WJG44lOCG5I


Tak, tak, przypomniałem sobie o nich bo wystąpili w Must be the music na Polsacie.
 
 
Evela  
Lubi pieprzyć
;]


Wiek: 95
Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 322
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Czemu nie, jestem za ;-)
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   Re: Enej

matizygmunt napisał/a:

Tak, tak, przypomniałem sobie o nich bo wystąpili w Must be the music na Polsacie.


No i gratuluję,bo właśnie w tym momencie dzięki tobie stracili w moich oczach.A to przeca całkiem sympatyczne chłopaki.I dają radę na scenie.Ale skoro uważają,że udział w w/w programie ich nie-wybaczcie za zbyt mocne słowo-poniża,to ja się poddaję.
 
 
Rimmel  
Rozkręca sie

Wiek: 36
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 103
Skąd: Gorzyce
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   Re: Enej

milan napisał/a:
matizygmunt napisał/a:

Tak, tak, przypomniałem sobie o nich bo wystąpili w Must be the music na Polsacie.


No i gratuluję,bo właśnie w tym momencie dzięki tobie stracili w moich oczach.A to przeca całkiem sympatyczne chłopaki.I dają radę na scenie.Ale skoro uważają,że udział w w/w programie ich nie-wybaczcie za zbyt mocne słowo-poniża,to ja się poddaję.


Dlaczego twierdzisz, że to poniżenie dla zespołu? Według mnie bardzo dobry krok, zawsze to więcej ludzi o nich usłyszy, przecież w dalszym ciągu grają to co grali.
 
 
 
maniek14  
Na pewno offtopuje
mam na to wszystko wyjebaaaneee


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 832
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

tez na poczatku mialem mieszane uczucia co do ich wystepu ale chlopaki dali dobra odpowiedz. a to fragment wywiadu z zespałem

"Po co wam występ w telewizji? — pytam Sołoduchę. — Jesteście popularni, wasze piosenki mają na YouTube po kilkanaście tysięcy wejść, występujecie na wielkich imprezach, jak Przystanek Wooodstock.
— Chcemy się sprawdzić — odpowiada lider Eneja. — Jeden występ w telewizji znaczy tyle, co pół roku grania koncertów. Występowaliśmy na różnych konkursach, ale nie mieliśmy szczęścia do jury. Jeżeli dostawaliśmy nagrody to od publiczności albo jak w Węgorzewie od dziennikarzy. Zobaczymy, jak będzie tym razem. Ale, chcę podkreślić, że nie gramy dla nagrody. I jeżeli zostaniemy docenieni, nie zmienimy się, nie pomalujemy włosów, nie będziemy grać innej muzyki."
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Każdy kto by się *%^^#@$ występem w takim programie by mógł coś takiego odpowiedzieć. Chłopaki cholernie dużo u mnie stracili. Występ w programie, gdzie ocenia ich jakiś baran, kurde zapomniałem jak się wabi... z takiego nowego bojsbendu to nie jest coś czego można się spodziewać po zespole, który zagrał na Woodstocku i co najważniejsze został bardzo dobrze przyjęty. Gdyby zagrali w tym roku poszedłbym na koncert i pewnie dobrze się bawił, bo w 2010 mnie to ominęło ale jak to mówią "niesmak pozostanie". To tyle ode mnie.
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Ale pierdolicie. Jak się coś fajnego pojawia w tv, to już głosy, że się sprzedali, skurwili i chuj wie co jeszcze. Spójrzcie na to z drugiej strony. Im więcej ich będzie w mediach, tym więcej ludzi ich usłyszy, a o to chodzi, żeby się rozpromować. Ja z ogromną przyjemnością wybiorę się na ich koncert, jeśli będzie możliwość i czas.
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Ja mam takie samo zdanie jak Daho, co Wam przeszkadza, że zagrali w tym programie? czemu niby występem stracili w Waszych oczach? Są popularni, owszem, ale nie wśród wszystkich..niektórzy nawet nie wiedzieli o ich istnieniu, a dobrze grają.
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Nie chodzi o występ w TV sam w sobie, cieszyłbym się gdyby wróciły takie czasy jak w latach 90-tych, kiedy to dobra muza leciała w ogólnodostępnej TV. Sam fakt zgłaszania się jakby nie patrzeć znanego zespołu, który sporo koncertuje do takiego programu mi się nie podoba. Po występie w takim szoł mało kto idzie dalej swoją drogą, często zaczyna robić jakieś, za przeproszeniem gówno. W Polsce są tysiące bandów, które mogłyby pozazdrości Enejowu ich dotychczasowej popularności, więc po co im taki program to nie wiem? A wkurzony jestem dla tego, że podobała mi się i dalej podoba ich twórczość i nie chciałbym żeby przeszli na "złą stronę mocy" kuszeni możliwością bardzo szybkiego wzrostu popularności. Poza tym lojalkę jakąś na pewno albo musieli albo będą zmuszeni podpisać jak to w takich programach bywa, a stąd już moim zdaniem krótka doroga do stania się (chcąc lub nie chcąc) przysłowiową "komercyjną dziwką" kierowaną przez jakąś wytwórnię czy inną tego typu instytucję.
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Kefir napisał/a:
Po występie w takim szoł mało kto idzie dalej swoją drogą, często zaczyna robić jakieś, za przeproszeniem gówno
No to będziesz jeszcze bardziej ich szanował jak jednak pójdą swoją drogą :-)
Chodź prawda z tym, że te programy to rzeczywiście sieczka i porządnej muzyki tam nie uświadczysz. Ponadto programy tego typu robią z ludźmi co chcą. Dla przykładu Szymon Wydra z pierwszego Idola. Wielki metalowiec w skórze i długich włosach. Po idolu: mało wyróżniający się koleś w białym sweterku i równo przyciętych włoskach :roll: Porażka.
Co zrobić? Nic. Można jedynie ubolewać, że polskie wytwórnie muzyczne są nastawione na robienie muzyki da mas. Ubolewać możemy jeszcze nad tym, ze ludzie "dla sławy i pieniędzy" chcą taką muzykę tworzyć :-/
 
 
DarthMessiah  
Rozkręca sie

Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 183
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Grali na Woodzie, Grali u mnie w mieście za 10zł od biletu, chyba gdzieś tam na WOŚPie też byli i w Mast Bi De Mjuzik i bardzo ich lubię ;) Słuchać ich przez Mp3 to nie ciekawie lecz na koncertach dają czadu. Chłopaki grają pozytywnie ;)
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Ja nie mam nic przeciwko temu,że się pojawili i zagrali w tv,ale czy naprawdę musiało to być w takim-ofkoz moim skromnym zdaniem-marnym programie,gdzie i tak najważniejsze są gadki szmatki jurorów i żebranie o sms-y telewidzów? Tylko o to mi chodzi.
Chętni by kroczyć drogą obywatela Bednarka?No chłopaki nooo....
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

milan, co ich to obchodzi co jurorzy mówią ? ludzie ich usłyszeli ? usłyszeli. mnóstwo ludzi pozytywnie się o nich wypowiada, czyli plan zrealizowany. a to, czy wygrają, czy nie, to już jest sprawa drugorzędna.
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

No dobrze,skoro tak podchodzisz do zagadnienia,to być może dla ciebie nie miałoby znaczenia gdyby wystąpili gościnnie-niech uderzę z grubej rury-w finale "Tańca z gwiazdami",hm? Tudzież w jakimś kluczowym odcinku najbardziej popularnej polskiej telenoweli? Naprawdę wszystko w imię tego,by jak "najwięcej ludzi o nich usłyszało"?
No ale rozumiem,że każdy zespół ma indywidualną granicę tego co obciachowe,i jeśli Enej uznał,że występ w tym polsatowskim programie nie przekracza tej granicy,mogę tylko smutno westchnąć i rozłożyć bezsilnie ramiona.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Ale idą za tym pieniądze.
Przestańcie traktować muzyków jak jakichś romantyków kompletnie oddanych ideologii.
To jest ich PRACA, tak samo jak waszą jest cokolwiek robicie. Każdy chce za swoją pracę dostawać wynagrodzenie - a to jest dobry sposób na kasę.

Gdyby zmienili sposób grania, wyjebali połowę zespołu i zaczęli ubierać się na koncertach jak wymalowane laleczki - wtedy zacznijcie się czepiać.

[ Dodano: Pon 14 Mar, 2011 ]
a gdyby mieli zagrać w serialu ? hey man to tylko robota!
Dają kasę my odwalamy co mamy zrobić i spokój, chcą nas w serialu to nawet dobrze.
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

milan, zaczynasz bzdury pisać aż mi witki opadają. Nie kumasz o co chodzi, trudno.
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Simon napisał/a:

a gdyby mieli zagrać w serialu ? hey man to tylko robota!
Dają kasę my odwalamy co mamy zrobić i spokój, chcą nas w serialu to nawet dobrze.


No cóż,jak echo wraca kazikowe "wszyscy artyści to prostytutki".Kwestia tego czy dajesz każdemu byle gdzie i za byle ile czy sprzedajesz się na swoich (np. wygórowanych) warunkach.

[ Dodano: Pon 14 Mar, 2011 ]
Dahomej napisał/a:
milan, zaczynasz bzdury pisać aż mi witki opadają. Nie kumasz o co chodzi, trudno.


Ależ proszę pana-ja tu liczyłem na jakąś ciekawą wymianę zdań i interesujące argumenty,a pan mnie zbywa "opadającymi witkami" i "nie kumasz"? Nie godzi się,nie godzi.
Proszę mi:
1)unaocznić cytatem w którym miejscu-podług ciebie-napisałem bzdury
2)wytłumaczyć o co chodzi,skoro ponoć "nie kumam"

No dobrze,może rzeczywiście mam naiwne i "romantyczne" podejście do tematu.I robię z igły widły.Ale naprawdę dzisiaj nie ma innej drogi promocji niż wycieranie scen w polsatowskich czy TVNowskich "szołach"? Oka,Enej nie należy do jakichś ważnych dla mnie bandów,ale grają na tyle fajnie,że lubię ich posłuchać. A co gdyby-właśnie ważny dla was (Daho i simon) zespół się tam pojawił? Szafa gra?
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Słuchaj mistrzu. Jest XXI wiek, spektrum możliwości promocji znacznie urosło, więc dlaczego tego nie wykorzystywać ? Nie grają jakiejś undergroundowej muzyki, która od zawsze istniała tylko w podziemiach. To, że tam wystąpili może przetrzeć szlak, którym pójdą inne kapele grające tak fajną muzykę jak Enej, większa ilość osób ich pozna, polubi, zacznie przychodzić na koncerty. Każdy kto gra w zespole marzy o tym, żeby grać w klubach pełnych ludzi świetnie bawiących się przy ich twórczości. To nie są czasy komuny, kiedy trzeba kombinować na wszystkie strony, żeby się wypromować. Trzeba korzystać póki można. Kapela sama się obroni z czasem, a to, co będą na ich temat sądzić jurorzy, to już jest sprawa drugorzędna. Jeżeli będą grać dalej to, co grają, to ja nie widzę żadnych powodów dla których mieli by w tym programie nie wystąpić.
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

O,i teraz jest się przynajmniej do czego odnieść. Enej ma o tyle lepszą sytuację od Bednarka (przepraszam,ciśnie mi się to porównanie na klawiaturę niesamowicie),że był już jakoś tam znany i kojarzony nim wziął udział w tym programie. Enej poprzez płyty i aktywność koncertową promuje się od jakiegoś czasu i widocznie uznał,że występ w tymże polsatowskim "szole",budzie krokiem w dobrą stronę. Powiadasz "spektrum możliwości promocji znacznie urosło" i masz absolutną rację.Tylko czemu chwytać się akurat możliwości typu "Muza,tv,jury i wasze sms-y"? No dobrze,np.Arctic Monkeys wykorzystali majspejsa,a The Dreadnoughts co roku zapylają do małych klubów i ze zdziwieniem przecieram oczy jak regularnie przybywa na ich koncertach coraz więcej ludzi.Można inaczej? Można.
"Kapela się z czasem obroni"?Pewnie tak.Oby im się.Tylko boję się,że-gdyby chłopakom jakoś tam się powiodlo w programie-w najbliższego Sylwestra,Polsat wrzuci ich między Dodę a Stachurskiego.Ale to już są ofkoz jakieś tam moje naiwne lęki i straszki.

Wiesz gdzie się różnimy w poglądach,Dahomej? Ty uważasz,że "Trzeba korzystać póki można" i każda <?> forma promocji swojej twórczości jest dozwolona,ja zaś,że niektóre bandy po prostu niektórych rzeczy nie robią.Popraw mnie,jeśli się mylę...
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

milan napisał/a:

No cóż,jak echo wraca kazikowe "wszyscy artyści to prostytutki".Kwestia tego czy dajesz każdemu byle gdzie i za byle ile czy sprzedajesz się na swoich (np. wygórowanych) warunkach.

Idąc tym tokiem myślenia to każdy człowiek to prostytutka bo gdy jest okazja zarobić pieniążki to większość ludzi chwyci się byle gdzie i będzie pracować dla każdego. Tyle, że wolałbyś siedzieć pewnie za biureczkiem albo nawet od biedy przerzucać skrzynki niż obciągać kutasy, prawda ?

Wygórowane warunki to sobie może dyktować Metallica albo Timberlake a nie jakaś kapela o której pierwszy raz usłyszałem jak przyjechała na woodstock.

Być może są muzycy którzy ciągle utrzymują tą romantyczną tradycję - a gdyby moja ulubiona kapela wystąpiła w jakimś tandetnym programie ? Gdyby robili dobrą muzykę dalej bym ich słuchał!
Nie muszę aprobować metod artysty by lubić jego muzykę. Nie popieram ćpuńskiego life-stylu kurta cobaina ani ryśka a mimo to lubię ich słuchać.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

milan napisał/a:
"Kapela się z czasem obroni"?Pewnie tak.Oby im się.Tylko boję się,że-gdyby chłopakom jakoś tam się powiodlo w programie-w najbliższego Sylwestra,Polsat wrzuci ich między Dodę a Stachurskiego.Ale to już są ofkoz jakieś tam moje naiwne lęki i straszki.

Nie tylko Twoje. O to się właśnie w tym wszystkim rozchodzi, świadomie albo nie chłopaki zdecydowali się na takie ryzyko. Przedtem trochę poniosły mnie emocje ale dalej uważam, że zaspołom o pewnej pozycji nie przystoi tułać się po tego typu produkcjach. Może jest w tym trochę naiwności czy innego romantyzmu ale nie strzelę sobie w łeb z tego powodu, że tak, a nie inaczej postrzegam różne rzeczy. Takie jest moje zdanie i nic z tym nie zrobię, jest w tym troche egoizmu, bo ich muzyka mi się podoba i nie chciałbym, żeby zaczęli robić coś innego, a jak wszyscy wiemy występ w takim programie może do tego doprowadzić. Wiadomo, nie musi. Nikt nie odbiera im prawa do robienia tego co chcą ale, wydając płyty, koncertując, a zwłaszcza występując w tym nieszczęsnym szoł muzycy Eneja (Eneju?) stali się osobami publicznymi i pewnym sensie pozwolili mi i każdemu innemu na ocenianie ich posunięć i wyrażanie tego co na ten temat myślimy. Nie zmienia to faktu, że chciałbym, żeby czas pokazał, że całe moje wkurzenie było niepotrzebne i kiedy kurz opadnie Enej (z może trochę liczniejszym gronem fanów) dalej będzie robił swoje.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group