Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Niez
Nie 17 Paź, 2010
Związki partnerskie
Autor Wiadomość
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   Związki partnerskie

Mam nadzieję, że wszyscy zgadzamy się z faktem, że związki partnerskie są koniecznością, podstawowym elementem, jaki kraj powinien zapewnić swoim obywatelom bez względu na ich preferencje seksualne. Fakt, że ustawa o wcieleniu ich w życie zakończyła się fiaskiem, świadczy tylko i wyłącznie o tym, że Polska nie jest krajem wolnym, a mniejszości seksualne są traktowane jak obywatele drugiej kategorii.
Cytat:
Prawo do odwiedzin w szpitalu chorego partnera oraz informacji o stanie jego zdrowia, prawo do dokumentacji o stanie zdrowia partnera, prawo o decydowaniu dalszego leczenia partnera w przypadku ciężkiej choroby, prawo do odbioru korespondencji partnera, prawo do odbioru wynagrodzenia za pracę partnera, prawo do wspólnego opodatkowania partnerów, obowiązek alimentacyjny, prawo do renty bądź emerytury po zmarłym partnerze, prawo do dziedziczenia ustawowego po zmarłym partnerze czy choćby prawo do organizowania pochówku partnera i innych.

- dlaczego osoby tworzące związek z przedstawicielami tej samej płci są tych podstawowych praw pozbawiane? Przyczyńmy się do tego, by zmienić tę jawną niesprawiedliwość w naszym kraju. Pierwszym krokiem, może być pomoc w wygranej Ewie i Gosi w konkursie organizowanym przez skandynawskie linie lotnicze SAS. Nagrodą jest pierwszy na świecie homoseksualny ślub na pokładzie samolotu oraz wiele innych atrakcji. Jednak w przypadku naszej, polskiej pary, chodzi głównie o walkę o związki partnerskie w naszym kraju - ich wygrana mogłaby przywrócić debatę na ten temat. Nie bądźmy bezczynni, pomóżmy!
Wysyłać swe głosy można pod tym adresem: http://love.flysas.net/?ui=123
Wystarczy oderwać prawą część biletu. Aby zobaczyć tablicę z wynikami należy wcisnąć przycisk "Popular". Koniec głosowania już jutro, zawiadomcie znajomych :)
 
 
Jorguś  
Lubi pieprzyć
Jorgus89


Wiek: 34
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 358
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

Gypsy napisał/a:
Nagrodą jest pierwszy na świecie homoseksualny ślub na pokładzie samolotu oraz wiele innych atrakcji


Wybacz Gypsy ale nie wiem jakie moga byc atrakcjie w samolocie pelnym Gejow czy tez Lesbijek? (no moze z lesbijkami bylo by co do roboty:D) Ja niestety nie jestem tolerancyjny i zaliczam sie do tych zlych co to gejow nie lubia:)
 
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

Jeżeli nie ma jachtu i willi to jest zwykłym pedałem ,a co do lesbije to wole już to niż bramkę nr.1 :evil: 8-)
 
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

Jorgus89 napisał/a:
Gypsy napisał/a:
Nagrodą jest pierwszy na świecie homoseksualny ślub na pokładzie samolotu oraz wiele innych atrakcji


Wybacz Gypsy ale nie wiem jakie moga byc atrakcjie w samolocie pelnym Gejow czy tez Lesbijek? (no moze z lesbijkami bylo by co do roboty:D) Ja niestety nie jestem tolerancyjny i zaliczam sie do tych zlych co to gejow nie lubia:)

Na pokładzie będzie tylko jedna para, która wygra konkurs - reszta osób to bliscy i rodzina.
To straszne, że człowiek może bez wstydu powiedzieć, że "jest nietolerancyjny i zalicza się do tych, co nie lubi gejów i lesbijek". Dla mnie samo słowo tolerancja jest śmieszne, bo ludzie nie mają tu czego tolerować, to tak jakbyśmy "nie tolerowali" tego, że ktoś woli budyń czekoladowy od waniliowego. Interesuje mnie co TOBIE w tym przeszkadza, nie ma to z Tobą ŻADNEGO związku, nikt nie robi Ci żadnej krzywdy. Myślę, że Twoje głupie (wybacz, ale innego słowa znaleźć nie mogę) wyobrażenia, wynikają z niewiedzy, z tego, że nie znasz takich osób i nie masz pojęcia, jak ciężko być ciągle szykanowanym przez większość naszego społeczeństwa. I za co? Za nic :) Podziękujmy za takie inteligentne komentarze księżom i chrześcijanom -im bardziej fanatycznym, tym lepiej - którzy w niedzielę na mszy mówią o przykazaniu miłości, a później o paleniu gejów i lesbijek na stosie, bo przecież miłosierny Bóg tylko ich kocha, a homoseksualistów nienawidzi :)
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

Gypsy napisał/a:
To straszne, że człowiek może bez wstydu powiedzieć, że "jest nietolerancyjny i zalicza się do tych, co nie lubi gejów i lesbijek".

A mi się podoba, że można. (Za to między innymi lubię nasz kraj) Geje i lesbijki ogólnie olewam. Niech sobie są ale ja nie robię marszów "nietolerancji" więc niech oni nie sieją propagandy. Nie organizują swoich parad równości i nie piętnują każdego kto ma inne zdanie. Nie jestem w przedszkolu, żeby ktos mi mówił co mam robić i kogo lubić.
 
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

Kefir, chyba się nie zrozumieliśmy. Nie każę Ci nikogo lubić czy też nie, absolutnie. Lubić można kogoś za jego poczucie humoru, charakter, ale nie za orientację seksualną, to chyba oczywiste. Jedyne, czego pragnę, to uświadomić jak największej liczbie osób, że wcale nie są lepsi od ludzi innych od siebie i nie powinni wydawać sobie łaskawych sądów typu "a niech sobie będą" czy też nie, bo mają prawo sobie być, tak samo jak i każdy z nas ma. Żyj i daj żyć innym, czy to takie trudne. A zagłosować na naszą polską parę w ramach solidarności i polepszenia czyjejś sytuacji i poświęcenia 2 kliknięć - czy to wiele? Czy to wiele by prosić o zwykłe traktowanie, jak normalnego człowieka, którym każdy z nas jest, zamiast czynienia uwag typu "nie lubię gejów i lesbijek"? Bo chyba właśnie takie zdania sprawiają, że powinniśmy się czuć jak w przedszkolu...

A i jeszcze jedno... nie wszyscy w środowisku LGBT uważają paradę równości za dobry pomysł i wcale w niej nie uczestniczą. Za działania niektórych osób nie można obwiniać od razu całej grupy społecznej.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

Nie twierdzę, że Ty każesz mi kogoś lubić. Chodziło mi o nagonkę w mediach na wszystkich którzy nie są wystarczająco tolrencyjni i politycznie poprawni. Jakaś taka dziwna moda z zachodu przyszła i nie chce sobie pójść ;-)
 
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

To kwestia interpretacji, ja myślę, że po prostu starają się coś zmienić w polskiej mentalności, co jest bardzo dobre. Jesteśmy krajem nietolerancyjnym (że użyję tego znielubionego przez siebie słowa ;p ), co wynika w głównej mierze z niewiedzy i propagandy kościelnej (i to właśnie tu mamy do czynienia z tą nagonką, którą trzeba sprostować). I bez mówienia, poruszania tego tematu, niczego nie zmienimy. Ale nie myśl sobie, że media też robią to tak chętnie. I przykład jest bardzo na temat, bo wspomniane Ewa i Gosia miały być gośćmi dzień dobry tvn, jednak dyrektorzy stacji w ostatniej chwili odwołali wywiad bez podania przyczyny.
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Jako zdeklarowany homofob z urzędu mówię wszelkiej maści pedałom "NIE!!!!".

Niech sobie kupią jakąś bezludną wyspę i tam robią co chcą wg. swoich praw, które sami ustalą :-D
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

FeSTeR napisał/a:
Jako zdeklarowany homofob z urzędu mówię wszelkiej maści pedałom "NIE!!!!".

Niech sobie kupią jakąś bezludną wyspę i tam robią co chcą wg. swoich praw, które sami ustalą :-D

Najchętniej takich ludzi jak Ty bym tam odprawiła... bezmyślność. Co robisz na tym forum? Przystanek woodstock to impreza upamiętniająca najważniejszy koncert w historii ludzkości, przepełniony muzyką, POKOJEM i MIŁOŚCIĄ, a nie kretyńskimi uprzedzeniami do drugiego człowieka, który jest Bogu ducha winien. Moim zdaniem nie jesteś godny być tutaj.
 
 
Mala92  
Rozkręca sie


Wiek: 31
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

A ja myślę tak, że wszyscy w końcu są tacy sami. Co tam kolor skóry itp. To jest nie ważne w końcu wszyscy są ludźmi. A po co np. kobieta ma być nie szczęśliwa w związku z mężczyzną jak może być szczęśliwa w związku z kobietą. W końcu każdy decyduje za siebie, ich życie ich sprawa, w końcu krzywdy nikomu nie robią. A takie wyzywanie że pedały i w ogóle do gazu z nimi itp. to można porównać do takie że ludzie chodzący w dresach, którzy mają za dużo kolczyków, albo długie włosy to też do gazu. Nie rozumiem ludzi którzy tak się spinają mają dużo do powiedzenia, a tak na prawdę to nigdy się nie spotkali z takimi osobami, nic o nich nie widzą no ale kolega powiedział że są debilami to ja też tak będę twierdził...
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Mala92 napisał/a:
A ja myślę tak, że wszyscy w końcu są tacy sami. Co tam kolor skóry itp. To jest nie ważne w końcu wszyscy są ludźmi. A po co np. kobieta ma być nie szczęśliwa w związku z mężczyzną jak może być szczęśliwa w związku z kobietą. W końcu każdy decyduje za siebie, ich życie ich sprawa, w końcu krzywdy nikomu nie robią. A takie wyzywanie że pedały i w ogóle do gazu z nimi itp. to można porównać do takie że ludzie chodzący w dresach, którzy mają za dużo kolczyków, albo długie włosy to też do gazu. Nie rozumiem ludzi którzy tak się spinają mają dużo do powiedzenia, a tak na prawdę to nigdy się nie spotkali z takimi osobami, nic o nich nie widzą no ale kolega powiedział że są debilami to ja też tak będę twierdził...

Nie pozostaje mi nic innego jak bić brawo :) Pierwsza mądra wypowiedź w tym temacie, gratuluję :P
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Gypsy napisał/a:
Co robisz na tym forum?
}

Raczej się pytam po co takie tematy znów poruszać? Już nie raz była próba dojścia do porozumienia w tym temacie ale nie dało rady. Więc dziewczę uspokój się z takimi tematami.
 
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Jumbo napisał/a:
Gypsy napisał/a:
Co robisz na tym forum?
}

Raczej się pytam po co takie tematy znów poruszać?

Głównie chodzi tu o pomoc w wygranej Ewie i Gosi, bo stawka jest duża. Nie spodziewałam się jednak, że na tym konkretnym forum spotkam się z takimi komentarzami, jestem naprawdę bardzo zaskoczona.
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Gypsy napisał/a:
Najchętniej takich ludzi jak Ty bym tam odprawiła... bezmyślność. Co robisz na tym forum?
uuuuu.... koleżanka jest nietolerancyjna dla mnie? No jak to tak? A przyjaźń, miłość, muzyka?
Co robię na forum? no nie wiem... Wypowiadam się szczerze o różnych rzeczach? I jeżdzę na Woodstock co uprawnia mnie do przebywania na tym forum?

A co do tej wyspy to możesz mnie tam wysłać. Ale z AK-47 i kodem "Give me all" To ze strzelanek jakbyś nie kumała :-P

Koniec kropka wyraziłem się jasno. Nie odpowiadam już na nic w tym temacie.

A co do Ewki i Gośki, to słyszałem że w Holandii o tej porze roku jest uroczo :lol:
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Gypsy, Gypsy, Gypsy jak chcesz zmieniać świat to zacznij od siebie. Sama robisz podziały: jak ktoś myśli po mojemu to zostaje, jak nie to won. Homoseksualizm jest drażliwym tematem, więc nie dziw się, że nie wszyscy myślą po Twojemu. Jestem tolerancyjną osobą, ale nie narzucam nikomu mojej wizji świata.

Jak dla mnie to problem homoseksualizmu nakręcają właśnie takie pary. Jak ktoś chce spokoju, to nie afiszuje się, nie jeździ na parady i nie obwinia heteroseksualnych o zło całego świata. Tworząc barwne parady z Drag Queen tylko prowokują, rozgrzebując drażliwy temat.
 
 
 
Baton  
Lubi pieprzyć
Power Wafel


Wiek: 37
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 341
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Gypsy masz na imię Gosia czy Ewa?

Bycie tolerancyjnym czy nietolerancyjnym jest właśnie jak lubienie czekoladowego czy waniliowego budyniu. Jedni lubią ten inny tamten. Sama wykazałaś się największą nietolerancją wobec chłopaków (z którymi trzymam bo moja kumpela miała współlokatora geja to wiem o co loto) nie tolerujesz osób nietolerancyjnych więc jesteś hipokrytką.

Ogólnie to jak można lubić gejów kiedy się człowiek odlewa i podchodzi taki pedał i się pyta czy mi pałę zrobić ? - nie chodźcie za toje z rana na woodzie bo też Wam się niedobrze zrobi. :!:

Także brak tolerancji z mojej strony jak najbardziej wskazany :!:
 
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

FeSTeR napisał/a:
Gypsy napisał/a:
Najchętniej takich ludzi jak Ty bym tam odprawiła... bezmyślność. Co robisz na tym forum?
uuuuu.... koleżanka jest nietolerancyjna dla mnie? No jak to tak? A przyjaźń, miłość, muzyka?

Głupota w czystej postaci potrafi zrazić nawet najbardziej przychylnie nastawione do ludzi osoby. Przykre, że nie będziesz wypowiadać się już w tym temacie, bo ciekawa jestem co Tobą kieruje i chciałabym żebyś to opisał. Zauważyłam, że osoby "nietolerancyjne" mają tendencję do mówienia "nie lubię gejów i lesbijek", "nie toleruję", blablabla, nie podając kompletnie żadnych argumentów, nie uzasadniając co tak naprawdę im tak przeszkadza, podczas gdy ja każdą moją wypowiedź staram się sensownie uzasadnić. Pytałam się już w tym temacie nieraz co takiego sprawia, że tak ich nie lubicie? Jak możecie nie lubić człowieka za coś takiego, do tego nie znacie na pewno żadnej takiej osoby osobiście. Proszę żebyście się tylko nad tym zastanowili. Przestali bezsensownie powtarzać po ludziach, którzy krzyczą "gdzie jest krzyż", kierowali się stereotypami czy przyjmowali postawę negacji, bo tak jest wygodnie. Nie nienawidźcie, bo robicie tym krzywdę zarówno sobie jak i innym ludziom. Niczym nie różnicie się wtedy od hitlerowców, którzy też nienawidzili Żydów i Polaków. Za co? Po prostu za to, że się urodzili Żydami i Polakami.

[ Dodano: Nie 10 Paź, 2010 ]
Baton napisał/a:
Gypsy masz na imię Gosia czy Ewa?

Nie.
Baton napisał/a:
Sama wykazałaś się największą nietolerancją wobec chłopaków (z którymi trzymam bo moja kumpela miała współlokatora geja to wiem o co loto) nie tolerujesz osób nietolerancyjnych więc jesteś hipokrytką.

Tu nie chodzi o tolerowanie czy też nietolerowanie takich osób, po prostu chciałabym coś zmienić w ich sposobie myślenia, bo jest niesprawiedliwe, złe. Czy Ty tolerujesz to, co robili hitlerowcy? Przez homofobię homoseksualiści są pozbawieni praw, które im się należą, są wyszydzani, często mamy też do czynienia z przemocą fizyczną, a nawet z przypadkami śmiertelnymi. Czy nie wydaje Ci się to choć odrobinę podobne do zachowania Niemców sprzed 70 lat?

Baton napisał/a:
Ogólnie to jak można lubić gejów kiedy się człowiek odlewa i podchodzi taki pedał i się pyta czy mi pałę zrobić ? - nie chodźcie za toje z rana na woodzie bo też Wam się niedobrze zrobi. :!:

Także brak tolerancji z mojej strony jak najbardziej wskazany :!:

Ok, w takim razie jeśli idziemy takim tokiem myślenia to wytłumacz mi proszę jak można lubić mężczyzn skoro to gwałciciele - zbrodnia ta dzieje się na świecie co kilka minut.

Są ludzie godni naszego szacunku lub też nie, zdarzają się w każdej grupie społecznej, jednak musimy pamiętać, że są to indywidualne jednostki, a nie zachowania typowe dla całej tej grupy.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo lubić czy nie lubić kogo chce bez podawania przyczyn i żadna krzywda nikomu się nie dzieje.
Mss von777 napisał/a:
Jak dla mnie to problem homoseksualizmu nakręcają właśnie takie pary. Jak ktoś chce spokoju, to nie afiszuje się, nie jeździ na parady i nie obwinia heteroseksualnych o zło całego świata. Tworząc barwne parady z Drag Queen tylko prowokują, rozgrzebując drażliwy temat.

Oczywiście, że tak :-)
 
 
 
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Mss von777 napisał/a:
Jak dla mnie to problem homoseksualizmu nakręcają właśnie takie pary. Jak ktoś chce spokoju, to nie afiszuje się, nie jeździ na parady i nie obwinia heteroseksualnych o zło całego świata. Tworząc barwne parady z Drag Queen tylko prowokują, rozgrzebując drażliwy temat.

Jak już wspomniałam wcześniej, parady równości dotyczą tylko niektórych osób z środowiska LBGT, dlaczego macie skłonność do obwiniania całej grupy za działania poszczególnych osób? Jak sama powiedziałaś - jak ktoś chce spokoju, to nie jeździ na takie parady - wszystko zgodnie z prawdą ;-)

[ Dodano: Nie 10 Paź, 2010 ]
Kefir napisał/a:
Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo lubić czy nie lubić kogo chce bez podawania przyczyn i żadna krzywda nikomu się nie dzieje.

Czy to nie Ty wspominałeś o czuciu się jak w przedszkolu? ;-) ;-) ;-)
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 10 Paź, 2010   

Gypsy napisał/a:
Jak możecie nie lubić człowieka za coś takiego, do tego nie znacie na pewno żadnej takiej osoby osobiście.


Owszem znamy, przynajmniej ja znam kilku. Jeśli znasz światek KPH to zapewne znamy nawet tego samego pana- wybitnie aktywny działacz. Reszta znajomych nie udziela się aż tak bardzo. Uzasadniłam wypowiedź: nie lubię afiszowania się ze swoimi kontrowersyjnymi poglądami tylko dlatego by zwrócić uwagę. Co nie jest jednoznaczne z tym, ze nie lubię gejów i lesbijek. Normalni ludzie, byleby nie narzucali mi swojej ideologii.

Po co prowokujesz FeSTeRa? Wypowiedział się w tym temacie, wiemy jaki ma do tego stosunek. Drążysz i wkurzasz nie wiadomo w jakim celu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime