Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Parkway Drive
Autor Wiadomość
miko95ful  
Lubi pieprzyć
Maiden Family


Wiek: 25
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 584
Skąd: Tuchola
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   Parkway Drive

Muzycy tworzący Parkway Drive to jedni z czołowych przedstawicieli metalcore ’u – gatunku, który powstał z połączenia extreme metalu, hardcore’u, punka i heavy metalu. Ta wybuchowa mieszanka gatunków charakteryzuje się agresywnym wokalem przeplatającym się z bardzo rytmicznymi sekcjami refrenu. Kolejnym elementem wyróżniającym metalcore wśród innych rodzajów metalu jest pozorna prostota wykonania, na którą składają się ciężkie gitarowe riffy i zawrotna szybkość perkusji. Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata wielbiciele metalcore’u mogli już zobaczyć gigantów gatunku takich jak Bring Me The Horizon czy Trivium. W tym roku na Dużej Scenie zagrają uznani na całym świecie muzycy z Australii, którzy po wydaniu swojego szóstego albumu zatytułowanego „Reverence” są w rewelacyjnej formie.

Kiedy nadszedł czas na nagranie utworu otwierającego szóstą płytę Parkway Drive „Reverence”, członkowie kapeli postanowili pogrążyć studio w kompletnej ciemności. Dla wywodzącej się z Byron Bay w Australii kapeli był to jedyny sposób na to, by w pełni uchwycić nastrój utworu „Wishing Wells”: brutalnej i zapadającej w pamięć piosenki, której brzmienie frontman zespołu, Wintson McCall, określa jako dźwięki które wydaje „burza z piorunami i kowadłami spadającymi z chmur”.

„Chciałem czuć się niekomfortowo, więc wyłączyliśmy wszystkie światła w studiu i podkręciliśmy ogrzewanie, tak, że się spociłem. Kumple po drugiej stronie szyby nie widzieli nas, mogli tylko słyszeć szalone dźwięki. Po każdym nagraniu podchodziłem do szyby i zaglądałam na ich stronę. Byłem jak zjawa, która pyta – czy wszystko w porządku z tym kawałkiem” mówi wokalista. Inni członkowie kapeli to gitarzyści Luke Kilpatrick i Jeff Ling, basista Jia O’Connor i perkusista Ben Gordon.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group