Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Perfect
Autor Wiadomość
cipciak  
Lubi pieprzyć
Grindmaniac!


Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 312
Skąd: Żarów
Wysłany: Śro 27 Sie, 2014   Perfect

Nazwisko Markowski znane jest chyba wszystkim, jedni go lubią, inni nienawidzą.. ale Perfect to bez wątpienia wielka część polskiej historii rockowego grania. Ostatnia próba ich ściągnięcia, niestety skończyła się niezbyt pomyślne - było by świetnie zobaczyć starych wyjadaczy na tej scenie.


[video]http://www.youtube.com/watch?v=Gmq9ssrTJXI[/video]
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Czw 26 Mar, 2015   

Perfect i Lady Pank to byłby by koncerty... takie małe marzenie aby pojawiły się te 2 Zespoły na PW. W końcu pomarzyć można :))
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Gdyby jeszcze z Hołdysem zagrali "Obracam w palcach złoty pieniądz" a potem "Ale wkoło jest wesoło" to bym chyba się tam posikał ze szczęścia, chociaż obecna twórczość Perfectu mi nie przypada do gustu. Natomiast koncertowo dalej jest olbrzymi pazur :))
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Podobnie jak poprzednicy - ucieszyłbym się bardzo z tego koncertu, ale wydaje mi się, że jest on już raczej niemożliwy. Występ Perfectu miał się na woodzie odbyć, nie pamiętam kiedy dokładnie, ale został odwołany (z tego co słyszałem, z powodu zbyt wczesnej godziny występu), więc nie sądzę żeby jakiekolwiek starania o ten występ dalej były czynione. Z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo :)
 
 
 
dzon2012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2015   

To nie jest tak, że Perfect się obraził na Owsiaka, bo wystarczy prześledzić co o Woodstocku mówił Markowski i zawsze z szacunkiem się o tym festiwalu wypowiadał i mówił że fajnie byłby tam zagrać. Ale skoro Owsiak zaprasza Perfect a potem na konferencji prasowej tłumaczy się co tu bd robił Perfect to sorry, ale sam na ich miejscu bym się dziwnie poczuł. Po za tym Hołdys bierze czynny udział przy festiwalu i nie zdziwiłbym się gdyby on dołożył swoich starań aby Perfect nie zagrał.
Kto był na koncercie Perfectu to wie, jak one wyglądają - nie ma tam ściemy ani grania od niechcenia. Jest rzetelna sztuka - gdzie by nie grali czy w małym klubie, czy na dniach miasta czy w wielkiej hali - konkretny koncert wypełniony najważniejszymi piosenkami w historii polskiego rocka i wykonany przez muzyków, którzy akurat na graniu znają się jak mało kto. No i szkoda, że tak zostali potraktowani przez Owsiaka mimo że ciepłych słów i o WOŚ i o festiwalu nie brakowało, no ale sam Markowski później powiedział, że nie chcą być solą w oku dla kogoś, żeby się Owsiak nie musiał tłumaczyć to nie muszą tam grać.
i tyle. oto cała historia. A co do godziny - to też świadczy o podejściu Owsiaka. Bo umówmy się, można lubić lub nie Perfect ale są ikoną tej muzyki w Polsce, są legendą i mają tyle przebojów, że zasługują na granie jako gwiazda koncertu, przy dobrej nocnej oprawie. Tyle co oni koncertów zagrali to wiadomo, że im nie ubędzie. Ale mają w tym roku 35-lecie , grają biletowane trasy po największych halach w Polsce i nie tanie bilety się wyprzedają co do jednego więc o czymś to świadczy. No ale tak jak mówię, skoro zaproszenie Perfectu dla Jurka było niezręczne to Perfect nie chciał go stawiać w kłopotliwej sytuacji i się sam wycofał. Skoro Budka Suflera zagrała dobry koncert, a jednak w opinii muzycznej nie ma aż tak dużego wkładu w muzykę rockową co Perfect to nie rozumiem pewnych zachowań i słów. Byłem na wielu koncertach Perfectu i wiem, że Woodstock byłby ich, wystarczy że zagraliby tak jak grają normalnie.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2015   

dzon2012 napisał/a:
To nie jest tak, że Perfect się obraził na Owsiaka, bo wystarczy prześledzić co o Woodstocku mówił Markowski i zawsze z szacunkiem się o tym festiwalu wypowiadał i mówił że fajnie byłby tam zagrać. Ale skoro Owsiak zaprasza Perfect a potem na konferencji prasowej tłumaczy się co tu bd robił Perfect to sorry, ale sam na ich miejscu bym się dziwnie poczuł. Po za tym Hołdys bierze czynny udział przy festiwalu i nie zdziwiłbym się gdyby on dołożył swoich starań aby Perfect nie zagrał.
Kto był na koncercie Perfectu to wie, jak one wyglądają - nie ma tam ściemy ani grania od niechcenia. Jest rzetelna sztuka - gdzie by nie grali czy w małym klubie, czy na dniach miasta czy w wielkiej hali - konkretny koncert wypełniony najważniejszymi piosenkami w historii polskiego rocka i wykonany przez muzyków, którzy akurat na graniu znają się jak mało kto. No i szkoda, że tak zostali potraktowani przez Owsiaka mimo że ciepłych słów i o WOŚ i o festiwalu nie brakowało, no ale sam Markowski później powiedział, że nie chcą być solą w oku dla kogoś, żeby się Owsiak nie musiał tłumaczyć to nie muszą tam grać.
i tyle. oto cała historia. A co do godziny - to też świadczy o podejściu Owsiaka. Bo umówmy się, można lubić lub nie Perfect ale są ikoną tej muzyki w Polsce, są legendą i mają tyle przebojów, że zasługują na granie jako gwiazda koncertu, przy dobrej nocnej oprawie. Tyle co oni koncertów zagrali to wiadomo, że im nie ubędzie. Ale mają w tym roku 35-lecie , grają biletowane trasy po największych halach w Polsce i nie tanie bilety się wyprzedają co do jednego więc o czymś to świadczy. No ale tak jak mówię, skoro zaproszenie Perfectu dla Jurka było niezręczne to Perfect nie chciał go stawiać w kłopotliwej sytuacji i się sam wycofał. Skoro Budka Suflera zagrała dobry koncert, a jednak w opinii muzycznej nie ma aż tak dużego wkładu w muzykę rockową co Perfect to nie rozumiem pewnych zachowań i słów. Byłem na wielu koncertach Perfectu i wiem, że Woodstock byłby ich, wystarczy że zagraliby tak jak grają normalnie.


To trochę rzuca nowe światło na całą sytuację, część wymaga jednak sprostowania: Hołdys kiedyś rzeczywiście brał udział w tworzeniu festiwalu, obecnie jednak już tego nie robi (był pomysłodawcą ASP, ale obecnie nie pracuje przy organizacji tej sceny). O fakcie, że Owsiak musiał się tłumaczyć to nie wiedziałem, byłem jeszcze wtedy zbyt młody, ale to rzeczywiście brzmi bardzo nie w porządku. Jeśli chodzi o godzinę występu - to jest akurat w wypadku tego festiwalu żaden argument, bo tam niezależnie od tego, jaka będzie godzina - mogą zjawić się tłumy i wielokrotnie tak właśnie było.
 
 
 
dzon2012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2015   

KazikHansen napisał/a:
dzon2012 napisał/a:
To nie jest tak, że Perfect się obraził na Owsiaka, bo wystarczy prześledzić co o Woodstocku mówił Markowski i zawsze z szacunkiem się o tym festiwalu wypowiadał i mówił że fajnie byłby tam zagrać. Ale skoro Owsiak zaprasza Perfect a potem na konferencji prasowej tłumaczy się co tu bd robił Perfect to sorry, ale sam na ich miejscu bym się dziwnie poczuł. Po za tym Hołdys bierze czynny udział przy festiwalu i nie zdziwiłbym się gdyby on dołożył swoich starań aby Perfect nie zagrał.
Kto był na koncercie Perfectu to wie, jak one wyglądają - nie ma tam ściemy ani grania od niechcenia. Jest rzetelna sztuka - gdzie by nie grali czy w małym klubie, czy na dniach miasta czy w wielkiej hali - konkretny koncert wypełniony najważniejszymi piosenkami w historii polskiego rocka i wykonany przez muzyków, którzy akurat na graniu znają się jak mało kto. No i szkoda, że tak zostali potraktowani przez Owsiaka mimo że ciepłych słów i o WOŚ i o festiwalu nie brakowało, no ale sam Markowski później powiedział, że nie chcą być solą w oku dla kogoś, żeby się Owsiak nie musiał tłumaczyć to nie muszą tam grać.
i tyle. oto cała historia. A co do godziny - to też świadczy o podejściu Owsiaka. Bo umówmy się, można lubić lub nie Perfect ale są ikoną tej muzyki w Polsce, są legendą i mają tyle przebojów, że zasługują na granie jako gwiazda koncertu, przy dobrej nocnej oprawie. Tyle co oni koncertów zagrali to wiadomo, że im nie ubędzie. Ale mają w tym roku 35-lecie , grają biletowane trasy po największych halach w Polsce i nie tanie bilety się wyprzedają co do jednego więc o czymś to świadczy. No ale tak jak mówię, skoro zaproszenie Perfectu dla Jurka było niezręczne to Perfect nie chciał go stawiać w kłopotliwej sytuacji i się sam wycofał. Skoro Budka Suflera zagrała dobry koncert, a jednak w opinii muzycznej nie ma aż tak dużego wkładu w muzykę rockową co Perfect to nie rozumiem pewnych zachowań i słów. Byłem na wielu koncertach Perfectu i wiem, że Woodstock byłby ich, wystarczy że zagraliby tak jak grają normalnie.


To trochę rzuca nowe światło na całą sytuację, część wymaga jednak sprostowania: Hołdys kiedyś rzeczywiście brał udział w tworzeniu festiwalu, obecnie jednak już tego nie robi (był pomysłodawcą ASP, ale obecnie nie pracuje przy organizacji tej sceny). O fakcie, że Owsiak musiał się tłumaczyć to nie wiedziałem, byłem jeszcze wtedy zbyt młody, ale to rzeczywiście brzmi bardzo nie w porządku. Jeśli chodzi o godzinę występu - to jest akurat w wypadku tego festiwalu żaden argument, bo tam niezależnie od tego, jaka będzie godzina - mogą zjawić się tłumy i wielokrotnie tak właśnie było.

W 2010roku Hołdys chyba brał udział w festiwalu, a po za tym znając alergie Zbyszka na Markowskiego i Perfect to wcale się nie zdziwię jak agitował u Owsiaka aby Perfect nie zagrał , albo tak namieszać żeby sam Perfect zrezygnował. Po za tym sam Rawicz z CGM w rozmowie z Markowskim był zdziwiony zachowaniem Owsiaka na konferencji i jego tłumaczenia się z zaproszeniem Perfectu. Myślę, że Owsiak tłumaczył się chyba sam sobie, bo z wieloma ludźmi rozmawiałem, dużo czytałem osób co rok rocznie na Woodstock chodzą i nikt takiego tłumaczenia nie oczekiwał a rezygnacja Perfectu nie była dla nich dobrą wiadomością. Przecież z Owsiakiem wielu artystów ma problem i TSA i Kazik swego czasu a Perfect zachował się według mnie w porządku. Poczytajcie archiwalnych wypowiedzi co o Woodstocku mówił Markowski i na prawdę bardzo ciepło się wypowiadał i mówił, że chciałby tam przed śmiercią zagrać, ale skoro Jurkowi jest niezręcznie to cóż, mają już taki dorobek, takie koncerty za sobą i myśle że i przed sobą że nie wystąpienie na Woodstocku jest przykre ale nie jest jakimś wyznacznikiem ich pozycji bo co roku grają na różnych rockowych festiwalach i jakoś ludzie są zawsze tak samo zadowoleni po ich występie i nikt nie się nie dziwi z ich obecności wręcz przeciwnie dziwiliby się ich brakiem.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

T.Love jakby nie był to też jest jedną z ikon muzyki w tym kraju, a problemów z krótkim koncertem na otwarcie Przystanku nie mieli :)))

[ Dodano: Nie 05 Kwi, 2015 ]
dzon2012 napisał/a:
nie wystąpienie na Woodstocku jest przykre ale nie jest jakimś wyznacznikiem ich pozycji bo co roku grają na różnych rockowych festiwalach i jakoś ludzie są zawsze tak samo zadowoleni po ich występie i nikt nie się nie dziwi z ich obecności wręcz przeciwnie dziwiliby się ich brakiem.

Nie broniąc Jurka ani nie zarzucając nic Perfectowi - na jakim rockowym festiwalu Ty ich widziałeś, bo jeżdżę co roku na 90% z tej kategorii, ale Perfectu to dawno nie widziałem...
 
 
 
dzon2012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

Jaaasiek napisał/a:
T.Love jakby nie był to też jest jedną z ikon muzyki w tym kraju, a problemów z krótkim koncertem na otwarcie Przystanku nie mieli :)))

[ Dodano: Nie 05 Kwi, 2015 ]
dzon2012 napisał/a:
nie wystąpienie na Woodstocku jest przykre ale nie jest jakimś wyznacznikiem ich pozycji bo co roku grają na różnych rockowych festiwalach i jakoś ludzie są zawsze tak samo zadowoleni po ich występie i nikt nie się nie dziwi z ich obecności wręcz przeciwnie dziwiliby się ich brakiem.

Nie broniąc Jurka ani nie zarzucając nic Perfectowi - na jakim rockowym festiwalu Ty ich widziałeś, bo jeżdżę co roku na 90% z tej kategorii, ale Perfectu to dawno nie widziałem...


Tak jak mówię sama godzina koncertu to nie jest kluczowy powód dlaczego Perfect nie wystąpił. Więc tej godziny się tak nie czepiaj, bo zadałeś mi pytanie na jakich festiwalach gra Perfect i zaraz Ci powiem na jakich ale zanim to zrobię to napisze, że jak gra na tych festiwalach to nie raz w biały dzień i nie jako ostatnia kapela.
,Rock Arena w Poznaniu,Jarocin - nie raz grał tam Perfect, ostatnio rok rocznie praktycznie grają w Chorzowie "Ku przestrodze", Giganci rocka niedawno, life festiwal, ostatnio jakoś Rock open air Festival. Przecież tu nie chodzi o licytowanie ile festiwali obskoczy jakiś zespół. Możemy sobie takich rankingów porobić bardzo dużo. Ja to napisałem, żeby tylko rzucić nowe światło na to, bo jak czytam jak to Markowskiemu bije kasa do głowy i gwiazdorzy to troche śmieszne , bo komu jak komu ale jemu gwiazdorstwo jakoś do głowy nie uderzyło nigdy. No ale chyba podsumowaniem jest to, że Perfect raczej już na Woodstocku nie zagra, ale ani Woodstockowi nie ubędzie z tego powodu ani im, tak mi się wydaje.
 
 
pilarska  
Coś już napisał


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 70
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Wszystko jest możliwe, ich koncert na Woodstocku byłby niesamowity... :)
 
 
dzon2012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2015   

pilarska napisał/a:
Wszystko jest możliwe, ich koncert na Woodstocku byłby niesamowity... :)


No jakby na to nie patrzeć to w pewnej części Perfect już na Woodstocku był...
dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?v=hHkUp_K1fBk
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2015   

dzon2012 napisał/a:
pilarska napisał/a:
Wszystko jest możliwe, ich koncert na Woodstocku byłby niesamowity... :)


No jakby na to nie patrzeć to w pewnej części Perfect już na Woodstocku był...
dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?v=hHkUp_K1fBk


Ciężko się z tym zgodzić - w gitarowym świecie nazwisko Kozakiewicza ma na tyle dużą renomę, że on i bez Perfektu spokojnie by sobie poradził, dlatego rozpatrywanie go jedynie jako członka tego zespołu jest błędem.
 
 
 
dzon2012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2015   

KazikHansen napisał/a:
dzon2012 napisał/a:
pilarska napisał/a:
Wszystko jest możliwe, ich koncert na Woodstocku byłby niesamowity... :)


No jakby na to nie patrzeć to w pewnej części Perfect już na Woodstocku był...
dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?v=hHkUp_K1fBk


Ciężko się z tym zgodzić - w gitarowym świecie nazwisko Kozakiewicza ma na tyle dużą renomę, że on i bez Perfektu spokojnie by sobie poradził, dlatego rozpatrywanie go jedynie jako członka tego zespołu jest błędem.


Kozakiewicz jeśli chodzi o gitar to dla mnie jest jednym z najlepszych w Europie. To jest bezsprzeczne, że artystą jest wybitnym. Jednakże od prawie 20 lat jest filarem Perfectu i pierwszym gitarzystom zespołu, obok nie mniej utalentowanego Krzaklewskiego. Od 20 lat jest gitarową twarzą Perfectu. Znamy go oczywiście z Testu, z Breakoutu, z tych magicznych solówek, kompozycji. Nigdzie nie podważyłem jego pozycji ponad Perfectem, nie rozumiem tego zarzutu. Jest od 97 roku w Perfekcie i praktycznie tylko tam można go usłyszeć, nie jest dodatkiem do zespołu tylko wypełnił luke bo Sygicie i jest głównym kompozytorem w Perfekcie. A to, że jest renomowanym i kultowym gitarzystom to niczemu nie przeczy , wręcz uważam że potwierdza to jego obecność w Perfekcie bo przypomnę kogo w nim zastąpił - Sygitowicza, a że i on jest gitarzystom wybitnym też nie ulega wątpliwości. Jakoś zawsze Perfect na gitarzystach stał mocno osadzony.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2015   

Bardziej miałem na myśli, że użycie sformułowania, że częściowo Perfect grał na woodzie, to zbyt duże słowo - w tej sytuacji był to dla mnie bardziej występ samego Kozakiewicza.
 
 
 
dzon2012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2015   

KazikHansen napisał/a:
Bardziej miałem na myśli, że użycie sformułowania, że częściowo Perfect grał na woodzie, to zbyt duże słowo - w tej sytuacji był to dla mnie bardziej występ samego Kozakiewicza.

No tak , oczywiście że Kozaka był to solowy występ, ale tak chciałem tylko nawiązać ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group