Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
jedzenie od kryszny
Autor Wiadomość
gersimi  
Forumowy prawiczek


Wiek: 31
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: M. M
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   jedzenie od kryszny

nie ma chyba tego tematu tutaj.
jak wam smakuje jedzonko od kryszny?
macie moze dobry przepis?
 
 
 
nie mam pleców  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 306
Skąd: Lądą
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

w tamtym roku smakowało mi bardziej, ale teraz też nie najgorsze. i jak mam do wyboru jedzenie od kryszny albo czekać godzinę w dwóch kolejkach i zapłacić dychę za źle odgrzaną zapiekankę w gastronomii, to zawsze wybieram krysznowców.
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Uwielbiam, zawsze raz dziennie jem z koleżanką na pół i najadamy się maksymalnie. :D ale po 4 dniach już się przejada i czekam z niecierpliwością do następnego Przystanku. :D
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

...ja Ich jedzenie traktuje trochę jak tradycje PW i picie Carlsberga- czyli na PW i tylko...ale owszem raz w roku smakuje zajebiście...
 
 
 
Elsanka  
Rozkręca sie


Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 147
Skąd: śląsk
Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Mi tak szczerze średnio smakuje. Najbardziej z całego talerza smakowała mi "kulka". Nie wiem, co tam było w środku, ale było dobre. :P
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Halawa - deser składający się z masła, kaszy manny, wody, cukru, rodzynek i banana. Przynajmniej taką informację dostałam, kiedy w tym roku zapytałam jedną panią, która nakładała to jedzonko co w tym jest :)
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Mela napisał/a:
Przepis na necie widziałam,aczkolwiek nie robiłam


A ja właśnie szukałam kiedyś, ale znalazłam tylko na kulkę..a tego akurat nie lubię :D
 
 
 
Elsanka  
Rozkręca sie


Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 147
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

forysiowa napisał/a:
Halawa - deser składający się z masła, kaszy manny, wody, cukru, rodzynek i banana. Przynajmniej taką informację dostałam, kiedy w tym roku zapytałam jedną panią, która nakładała to jedzonko co w tym jest :)


Jedyne co w tym rozpoznałam, to banan. :)

A ogólnie, to z tym jedzeniem od krysznowców było różnie. Jedni mówili, że super, inni że ganiali po tym do toi-toi. Mi na szczęście nic nie było, ale połowę wyrzuciłam i już raczej się na to nie skuszę. Jednak nie ma to jak ziemniaki z kefirem, albo niezawodne kanapki z pasztetem. :D
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

To dlatego, że to żarcie składa się praktycznie z samych roślin bobowatych, a to jest dla naszego żołądka ciężki temat :)
Też wyrzuciłam połowę, nie byłam w stanie zmieść całej porcji, później już kupowaliśmy na pół i dawało radę.
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Ja problemy miałam po Carlsbergu :P Krysznowe jedzenie zostawiłam sobie na koniec i nie stało mi się nic. Według mnie alkohol ma wpływ na występowanie "Zemsty" ;)
A porcję zjadłam prawie całą, na koniec się za bardzo zasłodziłam :P
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Zjawisko zemsty przez te lata urosło do miana legendy. Chyba każdy tzw. stały bywalec zetknął się z tym tematem osobiście, chociaż raz :(
 
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Ja tam uwielbiam to żarcie, ale że drożeje z roku na rok, to jem tylko raz na Woodstock ;p no ale przy tym robi za obiad. Nawet halawę wciągam, choć nie do końca mi smakuje

Elsanka napisał/a:

Jedyne co w tym rozpoznałam, to banan. :)

Bo banana tam chyba najwięcej (do dziś nazywałem to "bananową kulką", także dzięki, @forysiowa za info ;) ), niemniej dziwne, że nie czułaś CUKRU, bo to on IMO wszystko psuje.

Pietrucha napisał/a:

Chyba każdy tzw. stały bywalec zetknął się z tym tematem osobiście, chociaż raz :(

Co prawda z prostego rachunku wynika, że jadłem tam tylko cztery razy, ale nigdy nie miałem nawet grama przykrych objawów, wręcz przeciwnie, czułem się tak zdrowo i komfortowo najedzony.

Kizia napisał/a:

Ja problemy miałam po Carlsbergu :P

A to to już tak ;p

A za przepis na krysznową szamę płacę dziesięcioma porcjami :D
 
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Cytat:
A za przepis na krysznową szamę płacę dziesięcioma porcjami :D


Drogi Kolego, służę pomocą, w dodatku całkowicie bezinteresownie :P Nie dam sobie głowy uciąć, ze to jest przepis na idealnie odwzorowane dania od Haraków, ale jak robiłam to smakowało bardzo dobrze i dosyć podobnie do tego woodstockowego.

Ł - łyżka stołowa
ł - łyżeczka do herbaty

Generalnie jest to na jakieś 2-3 sycące porcje
HALAWA
- pół szklanki kaszy manny
- 2 łyżki masła
- 2 łyżki cukru (lub miód)
- 1,5 szklanki wody
- łyżka soku z cytryny
- dojrzały banan
- rodzynki
-szczypta kardamonu

Masło roztopić na patelni, wsypać kaszę i prażyć (cały czas mieszając) aż nabierze złotej barwy, dodać odrobinę kardamonu. W drugim garnku zagotować wodę z cukrem, sokiem z cytryny i z rodzynkami i na wrzącą wsypać kaszę (uważać, bo będzie chwilkę pryskać), dodać pokrojonego banana. Gotować tak długo, aż masa będzie odchodzić od ścianek garnka.

CHIPSY
- 2 szklanki maki białej (pszennej),
- 1 Ł. kminku zwyczajnego,
- ghi lub olej do smażenia,
- 0,3 szkl. otrąb,
- 0,5 szkl. wody,
- 3 Ł. masła,
- 1 ł. soli,
- 0,5 ł. proszku do pieczenia.

Zmieszaj make, kminek, sol i proszek do pieczenia. Masło wymieszaj równomiernie z tymi składnikami. Dodawaj wodę cały czas mieszając. Wyrób ciasto i rozwałkuj na grubość około 3 mm. Krój kawałki o kształcie diamencików, równoległoboków i smaż do złotobrązowego koloru zanurzone w ghi.
(Czipsy wychodzą bardzo dobrze z ciasta drożdżowego. Używaj wówczas cieplej wody a przed wrzuceniem do tłuszczu poczekaj aż trochę wyrosną.)

DAL (GULASZ?) Z SOCZEWICY
-2 łyżki oleju roślinnego
-2 szklanki pokrojonej w kostkę cebuli
-2 ząbki czosnku, zmiażdżone albo starte
-1 szklanka czerwonej soczewicy, przepłukanej
-3 szklanki wody
-1 łyżeczka mielonego kminu rzymskiego
-½ łyżeczki kurkumy
-¼ szklanki posiekanych liści kolendry
-sól i pieprz

W średnim rondlu na dużym ogniu rozgrzej olej. Dodaj cebulę i podsmażaj przez 4 minuty, aż będzie szklista. Dodaj czosnek i smaż jeszcze przez minutę. Dodaj soczewicę, wodę i przyprawy. Doprowadź do wrzenia i gotuj mieszając od czasu do czasu przez 15 min., aż soczewica zmięknie. Przełóż połowę płynu z warzywami do malaksera albo blendera i zmiel na gładkie puree. Połącz puree z resztą płynu, dopraw do smaku i podawaj na ciepło albo w temperaturze pokojowej z odrobiną siekanej natki kolendry.
 
 
 
HackMe  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 28
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

Po 3 dniach pustego żołądka, zafundowałem sobie to jedzonko. W sumie nie było złe, zwłaszcza na głodniaka. Ale bez rewelacji powiem szczerze, nie mój klimat <z jezorem>
 
 
again  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: skontowni
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

Ogólnie dupy nie urywa, ale spróbować warto. Jednak tego słodkiego przełknąć nie byłam w stanie (no i czemu do wszystkiego muszą wtrącać się rodzynki? fuj).
 
 
klucznik  
Forumowy prawiczek
klucznik


Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd: z lubuskiego
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

nie zachodzę do kryszniarzy po dmuchany ryż bo ogólnie, wkurza mnie, że poczyniono jakiś związek religijny wpółgospodarzem woodstoku oddając im scenę, świetną miejscówkę i dowolne akcje promocyjne typu przejazd ich kutasowozem przez pasaż przy wtórze pląsów ich dziewczynek.
 
 
tutejszy  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: po sąsiedzku:-)
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Posilam się tam od jakichś 10 woodstocków. To jest taka świecka tradycja, choć nie wiem, czy uda mi się zaszczepić ją mojej córce, która się pierwszy raz wybiera na Wooda i jest totalnie mięsożerna <haha> <haha> <haha> . Powtarzalnie do bólu, ale podawane bardzo sprawnie i względnie sycące. Choć przestaje być atrakcyjne cenowo w porównaniu z typową woodową gastronomią. Ganiałem po tym do TOI TOIA raz, jak na tyle edycji to chyba nie jest zły wynik, ale częstotliwość była okrutna i wywołująca u moich kompanionów zdziwienie połączone z wqrwieniem.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Ja się tym żywię, bo chyba najbardziej się opłaca to jeść na polu. Jedyny minus, to fakt, że całe danie jest dość ciężkostrawne. Co prawda bieg do toia mnie nie spotkał, ale czułem że jest to ciężkostrawna rzecz. Czasem dla odpoczynku od tego jedzenia zjadam coś innego i jest w porządku. No i ta halawa - bardzo dobra rzecz :D
 
 
 
Kristel  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

A ja uwielbiam:) Do tego stopnia, że jak nachodzi mnie tęsknota za Woodem (a nachodzi bardzo często:D) to sama to sobie gotuję. Nie wydaje mi się, żeby było jakieś specjalnie ciężkostrawne.
 
 
FreaK  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 344
Skąd: Anglia
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

Ja uwielbiam Krishne! Niestety w 2013 nie chcialo mi sie chodzic i czekac w kolejce wiec do Lidla chodzilem i robilem zapasy bo nawet taniej wychodzilo.. Ale w tym roku na pewno kupie przynajmniej raz :D
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

Rzyg
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group