Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Five Finger Death Punch
Autor Wiadomość
kinnie  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 19
Skąd: szczecin
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013   Five Finger Death Punch

Tekst ukradziony z Wikipedii:

Five Finger Death Punch (używane skróty: 5FDP, FFDP) – amerykańska grupa grająca heavy metal. Powstała w 2005 roku z inicjatywy Zoltana Bathory'ego.
Zespół powstał w 2005 roku w Los Angeles. Demo Zoltana Bathory'ego bardzo spodobało się perkusiście Jeremy'emu Spencerowi. Umówili się na spotkanie, a następnie zaczęli razem tworzyć. Mając kilka utworów postanowili rozejrzeć się za dodatkowymi muzykami. Dołączyło do nich trzech muzyków: basista Matt Snell, wokalista Ivan Moody oraz gitarzysta Darrell Roberts. Początkiem czerwca 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Firm Music. Zanim jednak zespół wydał swój pierwszy pełnowymiarowy krążek, początkiem lipca pokazał się „Pre-Emptive Strike” na której znalazły się dwie wersje "The Bleeding" (oryginalna oraz akustyczna) i "The Devil Own".
Pierwszy koncert 5FDP odbył się Los Angeles w 2006 roku. Pierwsza płyta 5FDP to "The Way of the Fist", która zaczęła powstawać w 2006 roku. Ostatecznie płyta pojawiła się 31 lipca 2007 roku. Kawałek "The Bleeding" narobił sporo zamieszania w rozgłośniach radiowych. Płyta w oryginalnym wydaniu zawiera 10 utworów. W utworze "Ashes" wokalu udziela także basista 5FDP Matt Snell.
Drugą płytą zespołu jest "War Is The Answer" wydana 22 września 2009 roku. Płyta, która jest sukcesem gdyż szacuje się, że w pierwszym tygodniu od premiery sprzedano około 44 tysięcy płyt. Oryginalnie płyta zawiera 13 utworów.
Nazwa zespołu pochodzi z filmu Quentina Tarantino "Kill Bill Vol.2" a dokładniej z techniki „Five-Point-Palm Exploding Heart”, której używa Beatrix Kiddo by zabić swojego mentora, Billa.
_____________________________

Osobiście miałam szanse posłuchać ich na żywo w ten weekend, i zagrali naprawdę lepiej niż się spodziewałam, mają moc, i sądzę że świetnie sprawiliby się na Woodstocku.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=pNHlVo0cPa8[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=8I49yD10zFA[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=tvCwFIJsDNM[/video]

Co myślicie?
 
 
Karolesku  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013   

Bardzo chciałem ich zobaczyć na feralnych tegorocznych Ursynaliach, załamałem się jak dzień przed występem odwołali koncert, więc mają coś do oddania. Z tego co widze jednek planują występ na 12 marca w warszawskiej Stodole, więc wątpie, że później jeszcze raz przyjadą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga