Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
LEAP, polityka narkotykowa w stanach i na świecie.
Autor Wiadomość
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011   LEAP, polityka narkotykowa w stanach i na świecie.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=q90jCS9DKQw&feature=player_embedded[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=GG0XdxF6XUY&feature=player_embedded[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=jPABnSyawCg&feature=player_embedded[/video]

Zachęcam do zapoznania się z tymi filmikami, chciałbym, żeby była to dyskusja na temat efektywnej polityki narkotykowej(czyli posty w rodzaju: Propozycji polityki narkotykowej która może się sprawdzić + argumenty dlaczego) a nie dyskusja o tym, czy narkotyki powinno się zalegalizować/zdekryminalizować/rozpuścić w krzyczącej herbacie i wsadzić w tyłek Roguckiemu.

Zachęcam też do zapoznania się z stroną LEAP: http://www.leap.cc/cms/index.php
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Myślę, że żadne kary typu dożywocie itp., nie skłonią ludzi do zaprzestania handlu czy zażywania narkotyków. Po wprowadzeniu prohibicji na alkohol w Ameryce, sprzedawcy przenieśli się do podziemia i handel kwitł i rozwijał się w najlepsze, tak że prohibicja tego nie zmieniła, a może wręcz przyczyniła się do wzrostu spożycia alko, tak jak z resztą mówi Jack. Tak na marginesie, zajmuje on bardzo ciekawe stanowisko. Ciągle słyszy się tylko o walce z narko, programach profilaktycznych… Mogłoby się wydawać, że legalizacja narkotyków może być bardzo opłacalna dla państwa, ale mimo wszytsko, nie podejmuje się żadnych kroków w tym kierunku, bo jak wiadomo, chodzi o pieniądze. Chyba świadomość ludzi w tym temacie sprawia, że myślą oni o narkotykach jak o złu wcielonym i że trzeba z tym walczyć. A wystarczy tylko popatrzeć na kraje, gdzie niektóre narkotyki są zalegalizowane (nie tylko marihuana). Wszystko już zostało powiedziane przez Jacka, nic dodać nic ująć, zgadzam się z nim.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Ja miałem obiekcję, ale tak, uważam, że nie da się bardziej spartaczyć problemu niż wprowadzić kompletną prohibicję i drakońskie kary, wszędzie gdzie taki system próbowano wprowadzić, doprowadziło to do KOMPLETNEJ porażki - wystarczy spojrzeć na Meksyk czy Kolumbię gdzie kraje te są praktycznie rządzone przez narkotykowych baronów - a to wszystko jest efektem Amerykańskiej wojny z narkotykami.

Obecnie zyski z narkotyków przekraczają te z ropy, gazu i samochodów osobowych RAZEM WZIĘTYCH - więc Ja się pytam - gdzie idą te pieniądze ? A gdzie mogłyby iść ?

Problem pojawił się w momencie kiedy politycy bez żadnej wiedzy medycznej czy farmakologicznej zaczęli wysnuwać swoje przypuszczenia i ustalać prawa które od samego początku były wręcz na rękę mafii i zorganizowanym grupom przestępczym. Nie wiem czy celowo czy nie - bo to nie temat o teoriach spiskowych, ale fakt pozostaje faktem - obecna polityka narkotykowa jest to, czego mafie pragną. Także wprowadzenie nowego prawa które zlikwiduje im rynek może być ciężkie - ponieważ jak wiadomo, za pieniędzmi idzie też wielka władza.
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Cytat:
polityka narkotykowa jest to, czego mafie pragną

i koło się kręci. Im dłużej będzie prowadzona walka z narkotykami, tym bogatsi narkotykowi mafiozi
Simon napisał/a:
wprowadzenie nowego prawa które zlikwiduje im rynek może być ciężkie

Myślę, że to kwestia długich lat oraz uświadamiania społećzeństwa, zanim powstanie to prawo i zostanie wdrożone w życie. Ale może się udać, mam nadzieję, że tego dożyję, bo jestem ciekawa co z tego wyniknie.
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Ogólnie patrząc na ten cały pomysł to wydaję się on całkiem sensowny i przemyślany, Jack podsuwa przykłady, które naprawdę docierają do odbiorcy... bynajmniej do mnie dotarły

grotesqa napisał/a:
Myślę, że to kwestia długich lat oraz uświadamiania społeczeństwa, zanim powstanie to prawo i zostanie wdrożone w życie. Ale może się udać, mam nadzieję, że tego dożyję, bo jestem ciekawa co z tego wyniknie.


dokładnie;] również jestem ciekaw co z tego wyjdzie;]
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Broken Miru napisał/a:
Ogólnie patrząc na ten cały pomysł to wydaję się on całkiem sensowny i przemyślany, Jack podsuwa przykłady, które naprawdę docierają do odbiorcy... bynajmniej do mnie dotarły

A przede wszystkim - wiarygodny. Wszelkie dane czy statystyki nie są wzięte, że tak powiem, z kosmosu, lecz są na to dowody. Powinno to dotrzeć do przywodców państw, ale jak wiadomo, im nie chodzi o dobro społeczeństwa, tylko o pieniądze i władzę.
Do mnie tez to dotarło. Słuchałam i myślałam- o kurcze!faktycznie tak jest. Ale co taki szary obywatel może zrobić?
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

a tu się okazuje że może i to dużo... oby więcej takich postępowych ludzi...
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Podoba mi się to w jaki sposób się prezentują - sensowni uczciwi ludzie którzy pracują z tym prawem. W Polsce ruch na rzecz legalizacji jest śmieszny, bezsensowny i nieracjonalny - w dodatku jest prowadzony przez ludzi pokroju Goty, czyli kolesia który będąc na wizji w TV przedrzeźnia minister zdrowia, to jest porażka!! Nic później dziwnego - że ludzie mają taki obraz narkotyków i ludzi palących trawę.(Zresztą Pani minister też się nie popisała. "Dlaczego nigdy się Pani na to nie zgodzi ?" "bo tak" :lol: no ale wystąpiła w ładnym stroju, używała bogatego słownictwa, miała ładną wymowę - więc była cool.)
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Tak naprawdę da się wszystko załatwić tylko trzeba umieć rozmawiać z ludźmi i coś sobą reprezentować...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group