Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przejście na peron
Autor Wiadomość
szprotka7  
Rozkręca sie
FREE HUGS <3


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 139
Skąd: Żary
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   Przejście na peron

Mam takie nielegalne pytanie :D
Można jakoś uniknąć czekania w 5 godzinnej kolejce po bilet powrotny, tzn czy istnieje jakieś wejście na peron z drugiej strony? Słyszałam, że jest jakieś drugie wejście, mostem od góry.
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   Re: Przejście na peron

szprotka7 napisał/a:
Mam takie nielegalne pytanie :D
Można jakoś uniknąć czekania w 5 godzinnej kolejce po bilet powrotny, tzn czy istnieje jakieś wejście na peron z drugiej strony? Słyszałam, że jest jakieś drugie wejście, mostem od góry.

Co ma wejście na peron do czasu oczekiwania na bilet?

Żeby nie stać w kolejkach do kas warto bilet kupić wcześniej, będą kasy na polu, kasy na dworcu będą wzmocnione.

Wejście na peron?
Najlepiej nie pchać na urra bo i tak na peron możliwość wejścia będą miały tylko osoby z ważnym biletem na najbliższy pociąg.

Przejście owszem jest ale ze względów bezpieczeństwa zostanie zamknięte.
 
 
 
benyk33  
Rozkręca sie
ze mná nie wypijesz?


Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 245
Skąd: GU1
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   

Kup bilet na pociag woodstockowy w 2 strony.
a)oszczedzasz kase
b) oszczedzasz czas
c) bez zadnych wiekszych kolejek wchodzisz na peron, na ktory wejscie maja tylko osoby z biletem na najblizszy pociag
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

benyk33 napisał/a:
Kup bilet na pociag woodstockowy w 2 strony.
a)oszczedzasz kase
b) oszczedzasz czas
c) bez zadnych wiekszych kolejek wchodzisz na peron, na ktory wejscie maja tylko osoby z biletem na najblizszy pociag


A najprościej wyszukasz pociąg i kupisz bilet tutaj: https://www.biletyregiona...start/woodstock
 
 
szprotka7  
Rozkręca sie
FREE HUGS <3


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 139
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Nikt z Was nie wyczaił dokładnie o co mi dokładnie chodzi, ale mniejsza o to... :p



Z zakupem biletu to jest śliska sprawa, bo to jest tak, że ja bym chętnie kupiła nawet w obie strony od razu, tyle że nie mam pojęcia jak będzie wyglądać moja podróż powrotna... (wszystko się może zdarzyć :D), mogę zostać dłużej/krócej/przegapić pociąg albo znaleźć inny środek lokomocji... Jeśli nie wykorzystam biletu, dostanę zwrot kosztów? I jak długo ważny jest bilet, jeden dzień, na który mam go wykupiony czy krócej?
 
 
 
kowal  
Rozkręca sie


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 235
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

szprotka7 napisał/a:
Nikt z Was nie wyczaił dokładnie o co mi dokładnie chodzi, ale mniejsza o to... :p


ja wyczaiłem ! Tak wracaliśmy 2 lata temu, szliśmy za tłumem, pamiętam że przez jakieś piaskowe drogi, pomiędzy drzewami, krzakami i nagle wychodziliśmy na tory - pokojowy strasznie się pienił o to (nie mówie, że nie słusznie!). Ale za nic w świecie nie wytłumacze Ci jak tam dojść.. sądzę jednak, że te przejście będzie też zablokowane.
 
 
Borneo  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Borneo
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

szprotka7 napisał/a:
I jak długo ważny jest bilet, jeden dzień, na który mam go wykupiony czy krócej?


Wydaje mi się, że cały dzień, na który był zakupiony. Tak przynajmniej jest napisane zazwyczaj na biletach, sama data, bez godzin. No i nigdy nie miałem problemów przy kontroli, gdy kupowałem bilet ok. 12, a do pociągu dostałem się koło 18 z racji na zbyt duże stężenie organicznych związków węglowych na peronie.
 
 
hacek  
Coś już napisał

Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 96
Skąd: ze wsząd
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

W zeszłym roku koło 16-17 w niedziele na dworcu byli już tylko bardzo sympatyczni sokiści i można było bez problemów wejść.
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

kowal napisał/a:
Tak wracaliśmy 2 lata temu, szliśmy za tłumem, pamiętam że przez jakieś piaskowe drogi, pomiędzy drzewami, krzakami i nagle wychodziliśmy na tory - pokojowy strasznie się pienił o to (nie mówie, że nie słusznie!). Ale za nic w świecie nie wytłumacze Ci jak tam dojść.. sądzę jednak, że te przejście będzie też zablokowane.


Tak to 2 lata temu się dało, ale w zeszłym roku pociągi na bocznicy i dowrzec dookoła były pilnowane przez SOK (nawet nie PP, tylko przez SOK czyli "policję kolejową") - nikomu się tak nie udało wsiąść.
Napiszę też to co w innym wątku: od zeszłego roku kara zdrożała do 200 zł, a kolej wynajęła do kontroli dodatkową zewnętrzną agencję "RENOMA", która nie ma najmniejszych skrupułów i tylko czeka na okazję gdzie może wyhaczyć większą liczbę gapowiczów, czyli ich kontrola na trasie prawie murowana.

Natomiast bilet jest na przejazd z A do B i na konkretny dzień, więc jeśli na 1 pociąg się spóźnisz, to możesz jechać kolejnym. Albo wcześniejszym jak wstaniesz za wcześnie. ;) Grunt, żeby podróż rozpocząć tego dnia co na bilecie i zgadzała się stacja początkowa i końcowa (nawet trasa przejazdu się nie musi zgadzać, bo pociągi woodstockowe mają ceny "z A do B", a nie na konkretną trasę przejazdu, jak w innych pociągach). Więc z elastycznością nie powinno być problemu. :)
 
 
Pawlosek  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Czyli że jak nie wyrobię się na woodstockowy np. na 17 (bo będę kupował w dwie strony) to mogę wsiąść do regio do Krzyża a potem przesiadkę do Katowic czy muszę jednak osobny bilet kupić?
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Pawlosek napisał/a:
Czyli że jak nie wyrobię się na woodstockowy np. na 17 (bo będę kupował w dwie strony) to mogę wsiąść do regio do Krzyża a potem przesiadkę do Katowic czy muszę jednak osobny bilet kupić?

Takiej opcji bym nie polecał. Co prawda bilety powinne być honorowane, ale tylko w REGIO, interREGIO i REGIOekspres (w innych pociągach nie), a w dodatku nie ma tego nigdzie oficjalnie napisanego, więc w razie jakiegoś spięcia z niedoszkolonym konduktorem nie będziesz miał się jak bronić.
Popołudniowe pociągi są podobno już dość luźne, nawet ktoś tu pisał, że rok temu po 15 na dworcu byli głównie sympatyczni panowie sokiści, natomiast większość ludzi już pojechała, więc raczej mało prawdopodobne, żebyś się nie załapał na 17:50 do KTW (chyba że zaśpisz ;) ).
A z tego Krzyża, to tylko TLK jest do Katowic, więc tu byś musiał już osobny bilet kupić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group