Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Turbo

Czy chcesz,żeby zespół Turbo zagrał na przystanku woodstock 2013 ?
Tak
84%
 84%  [ 75 ]
Nie
15%
 15%  [ 14 ]
Głosowań: 89
Wszystkich Głosów: 89

Autor Wiadomość
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

..zaaa -ale porównanie do IM to przesada...
 
 
 
Thrashers  
Coś już napisał


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 85
Skąd: Z domu
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Ano stawiam te kapele w równym rzędzie z takimi gwiazdami,a często nawet wyżej bo te kapele wcale IMO nie prezentują wyższego poziomu niż nasze rodzime, maja za to o wiele lepiej zrealizowane koncerty(nagłośnienie,oprawa itd.)
Porównanie do IM jak dla mnie nie jest ani trochę na wyrost,a Wojciech Hoffmann to jeden z najlepszych gitarzystów na świecie.
Ciekawe czy świadomie chłopaki z Skid Row skorzystali z riffu ze Sztucznego Oddychania
[video]http://www.youtube.com/watch?v=rPAQZHGvRDs[/video]
[video]www.youtube.com/watch?v=p9SHMeUhTps[/video]
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Sorry, ale moim zdaniem to Hoffman do pięt nie dorasta takim legendom jak Dave Murray czy Adrian Smith, nie mówiąc o Hammecie czy Mustaynie.

Co do riffu, to nieraz można bezwiednie powtórzyć riff (w ilu utworach można się doszukać riffów Dimmebaga to nawet najstarsi fani Pantery nie wiedzą), podobnie można oskarżać Metallicę o "zapożyczenie" riffu do "Welcome Home" z utworu "Rainbow Warrior" zespołu Bleak House. Przykłady można mnożyć, więc nie wywyższajmy naszych zespołów aż tak, żeby zagraniczne zespoły musiały im kraść riffy, bo to śmieszne.

Co zaś świadczy o twórczości zespołów to moim zdaniem Iron Maiden nagrywa za każdym razem świetną płytę, konsekwentnie od "X" lat. Polskie zespoły zaś w lekkiej stagnacji są. I dalej nie widzę porównywalnego geniuszu u Kata, TSA czy Turbo do tego w Megadeth, Iron Maiden czy Anthraxie, sorry, i nie chodzi tylko o rozmach show jakie robią czy o to, że o nich głośno.

Różnica jest zasadnicza - oni się potrafili przebić na cały świat, wymienionym polskim zespołom się to nie udało (co nie znaczy, że nie tworzą bardzo dobrej muzyki). Każda płyta któregoś z większych zespołów thrash/heavy jest wydarzeniem, u nas nawet rodzime przechodzą bez większego echa. Przyczyn może być kilka, najpoważniejszą jest chyba bariera językowa (nawet jeśli polskie zespoły po angielsku wykonują utwory to słychać ten nieszczęsny akcent, nieraz przez nas niezauważalny, ale rażący ucho Anglika czy obywatela USA), słaba promocja ale często przyczyną jest tez po prostu słaba płyta.

Tak więc kończąc wywód (oczywiście wyrażam tylko swoją opinię) - niech Turbo sobie zagra, popatrzę z daleka, bo pomimo dwóch naprawdę słabych koncertów nie skreśliłem ich jeszcze, ale bądźmy realistami: to jest geniusz naszego podwórka, na świat to trochę za mało.
 
 
 
Thrashers  
Coś już napisał


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 85
Skąd: Z domu
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

praktycznie z niczym nie mogę się zgodzić prócz tego,ale podobieństwo było dla mnie tak nachalne,że musiałem napomknąć
Jaaasiek napisał/a:
Co do riffu, to nieraz można bezwiednie powtórzyć riff (w ilu utworach można się doszukać riffów Dimmebaga to nawet najstarsi fani Pantery nie wiedzą), podobnie można oskarżać Metallicę o "zapożyczenie" riffu do "Welcome Home" z utworu "Rainbow Warrior" zespołu Bleak House. Przykłady można mnożyć, więc nie wywyższajmy naszych zespołów aż tak, żeby zagraniczne zespoły musiały im kraść riffy, bo to śmieszne.
Riff z "Welcome Home" był wykorzystywany wiele razy:P dla poszukiwaczy dodam,że znalazł on nawet swoje miejsce na ostatniej płycie Turbo co prawda jest to tylko moment gdy jest on użyty,ale jest:P Savatage też użyło ten riff.

na reszte odpisze jutro bo ide spac
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Każdy ma swoje zdanie, jak ująłem to wcześniej, ale widziałem różnice na poniedziałkowym koncercie Saxonu (raczej trzeba powiedzieć 2/5 Saxonu) pomiędzy nimi a supportującym ich Krukiem (którego podobno masa ludzi chwali) i różnica była KOLOSALNA. Biorąc pod uwagę, że Kruk zagrał naprawdę świetny koncert to Saxon po prostu zmiażdżył i to tylko czterdziestoma procentami składu. Więc wybacz, ale nic mnie nie przekona, że jakikolwiek polski zespół mógł się chociaż zbliżyć do takich legend, z twórczością jestem zapoznany, żeby nie było.
 
 
 
Thrashers  
Coś już napisał


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 85
Skąd: Z domu
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Cytat:
Różnica jest zasadnicza - oni się potrafili przebić na cały świat, wymienionym polskim zespołom się to nie udało (co nie znaczy, że nie tworzą bardzo dobrej muzyki). Każda płyta któregoś z większych zespołów thrash/heavy jest wydarzeniem, u nas nawet rodzime przechodzą bez większego echa. Przyczyn może być kilka, najpoważniejszą jest chyba bariera językowa (nawet jeśli polskie zespoły po angielsku wykonują utwory to słychać ten nieszczęsny akcent, nieraz przez nas niezauważalny, ale rażący ucho Anglika czy obywatela USA), słaba promocja ale często przyczyną jest tez po prostu słaba płyta.

Tak więc kończąc wywód (oczywiście wyrażam tylko swoją opinię) - niech Turbo sobie zagra, popatrzę z daleka, bo pomimo dwóch naprawdę słabych koncertów nie skreśliłem ich jeszcze, ale bądźmy realistami: to jest geniusz naszego podwórka, na świat to trochę za mało.

Powiedz mi ile znasz kapel które wybiły się "dziś" w takiej skali a graja typowe heavy/thrash?
Powiedz mi jakie polskie zespoły są teraz popularne? Także słaba płyta ma tu znaczenie choć o wiele mniejsze niż promocja. Nie ma bumu na taką muzykę,choć paradoksalnie kluby są pełne, uważam,że Polskie zespoły są często nawet lepsze niż te zagraniczne,choć nie mają szans na wybicie.
Przykład mamy genialny zespół Horrorscope i co słychać o nim?
http://www.horrorscope.net/news.php?v=pl
To nie poziom wykonawczy jest problemem,a nasze media(chodzi mi o podwórko krajowe) a jak ktoś ma się wybić gdzieś dalej skoro go sie nie docenia nawet u nas. Ludzie lubią słuchać tego co popularne i znane,szczególnie mlode metaluszki słuchają tylko takich zespołów których nazwa mogą się pochwalić:)

Jaaasiek napisał/a:
Każdy ma swoje zdanie, jak ująłem to wcześniej, ale widziałem różnice na poniedziałkowym koncercie Saxonu (raczej trzeba powiedzieć 2/5 Saxonu) pomiędzy nimi a supportującym ich Krukiem (którego podobno masa ludzi chwali) i różnica była KOLOSALNA. Biorąc pod uwagę, że Kruk zagrał naprawdę świetny koncert to Saxon po prostu zmiażdżył i to tylko czterdziestoma procentami składu. Więc wybacz, ale nic mnie nie przekona, że jakikolwiek polski zespół mógł się chociaż zbliżyć do takich legend, z twórczością jestem zapoznany, żeby nie było.

Kruk szczerze mówią pomijałem zawsze ostatnio odpaliłem jakiś kawałek z teledyskiem i jest on taki popowo/rockowo/bluesowy... nie ma szału.
Natomiast koncert Turbo przed Saxonem w moim odczuciu był świetny. Różnica była w głośności i oprawie:) Wykonawczo poziom ten sam.
Jak widać nie zgodzimy się w tej kwestii, no ale cóż nie mogę Ci narzucać mojej opini
[video]http://www.youtube.com/watch?v=YXK6SiRWNTw[/video]
thrash z najwyższej półki!!!
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Horrorscope widziałem dwa razy w Bielsku-Białej i jestem na nie.

Nie znam nowych zespołów thrash/heavy w Polsce, aczkolwiek na świecie ostatnio dobrze przyjęła się kapela Lazarus A.D., jest 3 Inches Of Blood czy Heaven And Hell (był). Poza tym dzisiaj nie ma nowych kapel które grają stricte heavy metal, tylko są mieszanki typu melodic-progressive-vegetarian-opona metal.

Ale są polskie kapele które przebijają się na zachód (pominę Behemotha i Vadera)

- Faust Again
- Kapela Ze Wsi Warszawa
- Riverside
- Tides From Nebula

I ich przykład pokazuje, że się da, a konkurencja też nie jest mała. Bo już nie wiem co myśleć, a nie wierzę, żeby KAT czy Turbo nie były słyszane za granicą.
 
 
 
Thrashers  
Coś już napisał


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 85
Skąd: Z domu
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Jaaasiek napisał/a:
Lazarus A.D., jest 3 Inches Of Blood czy Heaven And Hell (był).


I powiesz mi,że te kapele są wielkimi gwiazdami? Swoją drogą Lazarus jest świetny!
Jaaasiek napisał/a:
Poza tym dzisiaj nie ma nowych kapel które grają stricte heavy metal

Są Ghost, Evile, Violator i cała masa innych,ale nikt tego nie promuje tak jak to miało miejsce dawniej, chociaż moda na klasyczny metal powoli wraca.
Jaaasiek napisał/a:
- Faust Again
- Kapela Ze Wsi Warszawa
- Riverside
- Tides From Nebula


I są to wg. Ciebie kapele które robią oszałamiającą karierę? Czy po prostu ktoś gdzieś tam o nich słyszał i są znani w pewnych kręgach?
Po za tym Kapela Ze Wsi Warszawa była swego czasu częstym gościem w mediach i w mojej opinii nie jest to nic ciekawego. Riverside i TFM faktycznie w kręgach miłośników progresywnej muzy są dość popularni,ale mimo wszystko nie są wielkimi markami, a Faust Again to kompletnie nie moje klimaty,ale to dość modna ostatnio muzyka i nie wydaje mi się aby byli popularni jakoś znacznie.
Jaaasiek napisał/a:

I ich przykład pokazuje, że się da, a konkurencja też nie jest mała. Bo już nie wiem co myśleć, a nie wierzę, żeby KAT czy Turbo nie były słyszane za granicą.

W sprawie KAT nie wiem nic,ale pewnie było nimi też jakieś zainteresowanie. Utwór TSA był użyty przez Iron Maiden w jakimś materiale wideo, Turbo w latach 80 zagrało trasę po Węgrzech z Kreatorem, później mieli razem zagrać duża trasę ,ale jaka była ówcześnie sytuacja w Polsce mówić nie muszę i wyjazd ten został im uniemożliwiony. Później przyszły strasznie słabe dla muzyki rockwej/metalowej lata 90,a Turbo dawało jakoś rade mimo rozpadów i reaktywacji następnie problemy na linii zespół wytwórnia,a teraz zespół powoli lecz sukcesywnie wstaje i udowadnia swoją klasę.


Cytat:
Rok 1987 to występ na kolejnej "METALMANII 87" wspólnie z takimi gwiazdami "heavy metalu" jak: "HELLOWEEN", "RUNNING WILD", "OVERKILL". W tym też roku wychodzi nowy rewelacyjny krążek grupy pt. "OSTATNI WOJOWNIK". Ostry, oszalały thrash metal otwiera zespołowi drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową "NOISE RECORDS", najwazniejszą wytwórnią metalową w Europie . Kontrakt przez polskie media określany "kontraktem stulecia", doprowadza do wydania anglojęzycznej wersji "OSTATNIEGO WOJOWNIKA" pt. "LAST WARRIOR". Płyta ukazuje się na całym świecie i zostaje bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną m.in. "Kerrang", Metal Hammer", "VOX" i "Metal Blade". Porównanie "TURBO" ze startującą wówczas brazylijską "SEPULTURĄ" i oceny nie niższe w recenzjach niż płyt ,,Judas Priest"" czy ,,Iron Maiden"" przyniosło zespołowi niemały splendor. Po kolejnej "METALLMANII 88", gdzie "TURBO" występuje z takimi sławami jak "RAGE" czy "KREATOR", zespół, wyjeżdźa na drugą już (pierwsza w 1987r) miesięczną trasę po Czechosłowacji .Odbywa tam serię koncertów na stadionach u boku czeskiej legendy metalu ,,CITRON".Zaraz po powrocie ,zostaje zaproszony do odbycia wspólnej trasy po Węgrzech z mega gwiazdą wówczas "KREATOREM" . Było to ogromne wyróżnienie dla zespołu który stał się wizytówką polskiego metalu.


Jak widać nie tylko ja stawiam ich w równym rzędzie z największymi.

Cytat:
. W 1990 roku, już w nowym składzie, wychodzi kolejny znakomity album (niestety tylko jeden) pt. "DEAD END" w kolejnej zachodniej wytwórni płytowej "MUSIC FOR NATION" w Londynie. Jest to najcięższy materiał, jaki powstał w tamtych latach w Polsce. Zespół znalazł się w znakomitym towarzystwie takich sław jak: "EXODUS", "DESTRUCTION", "METALLICA","SLAYER", "VENOM", "VOIVOD", "CELTICFROST", "HELLOWEN", "AGENTSTELL", "SODOM", "ANTHRAX", "DEATH", "DEATH ANGEL" i wiele innych. Nagrania z tej płyty znalazły się również na krążkach z serii "SPEED KILLS" wydanych przez "MUSIC FOR NATION". Dla "TURBO", które miał się rozpocząć nowy "światowy" etap w karierze, przygotowana była trasa po Europie z zespołem "EXODUS" - 46 koncertów.Niestety z niewiadomych do dzis przyczyn nie odbyła się.Za to odbył się jedyny wówczas koncert za żelazna kurtyną w Wiedniu.W 1991 roku "TURBO" zagrało jeszcze trzy koncerty z gigantem metalu, jakim była już "SEPULTURA". Brak spodziewanych dalszych rezultatów promocyjnych ze strony wytwórni METAL MIND PRODUCTIONS spowodował rozpad "TURBO" w połowie 1991 roku. W 1992 roku wychodzi ostatnia płyta TURBO w latach 90-tych pt. "ONE WAY".Przymiarki do reaktywowania zespołu trwały od 1993 roku, nie przynosząc jednak żadnego efektu. W tym czasie muzycy udzielają się w zespołach Non Iron, Kazik Na Żywo.W 1994 roku dochodzi do spotkania muzyków ze starego składu "TURBO", na którym to zostaje podjęta oczekiwana przez fanów decyzja o reaktywowaniu grupy w legendarnym składzie.



Różnica między naszymi legendami,a tymi wielkimi jest jedna. Inni o swoje legendy dbają i sami wynoszą je na piedestał, a my nasze zapominamy dodatkowo umniejszając im.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

No to napisałem Ci wcześniej, że też duży udział w braku promocji ma management, który jest odpowiedzialny za wizerunek i promocję zespołu.

Kwestie muzyczne, czy kapela dorównuje legendom czy nie, są tylko i wyłącznie mierzone według własnego gustu i osobistej sympatii.
 
 
 
Thrashers  
Coś już napisał


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 85
Skąd: Z domu
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Cytat:
No to napisałem Ci wcześniej, że też duży udział w braku promocji ma management, który jest odpowiedzialny za wizerunek i promocję zespołu.

Zespół po ostatniej płycie chyba zmienił management i teraz wydaje mi się,że działa to sprawniej, zespół o wiele częściej koncertuje i trochę więcej ogółem się w okół dzieje. Także jest szansa,że idzie to wszystko ku dobremu.

Jaaasiek napisał/a:

Kwestie muzyczne, czy kapela dorównuje legendom czy nie, są tylko i wyłącznie mierzone według własnego gustu i osobistej sympatii.


I na tym można zakończyć dyskusję bo wołania w stylu moja racja jest najmojsza nic nie dadzą. Mimo całkiem odmiennych zdań dyskusja przebiegła spokojnie i bez zbędnych wrzutów. Rozmowę na temat polskich legend można przenieść do właściwego tematu.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

To teraz na piwo ;)
 
 
 
szybkitygrysek  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

konto założyłem żeby kliknąć "tak" :)
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Dziś większą popularnością cieszy się Kabanos czy Eris is my pedał więc nie ma co oczekiwać nagłego oświecenia. To media i promocja kształtują gusta, niestety muzyka odchodzi na dalszy plan.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Chyba mi nie powiesz, że Kabanosa jest więcej w mediach niż Turbo czy Kata? Kto broni się innym zespołom promować w ten sposób jak oni czyli poprzez teledyski na Youtubie?
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Jaaasiek napisał/a:
Chyba mi nie powiesz, że Kabanosa jest więcej w mediach niż Turbo czy Kata? Kto broni się innym zespołom promować w ten sposób jak oni czyli poprzez teledyski na Youtubie?


Nie, pewnie,że nie:) Ale daje sobie uciąć cokolwiek chcesz,że Kabanos gdyby nie to,że jest w takim żartobliwym tonie nie robiłby takiego szału jak na te teksty o ptaszkach srających na daszek. Jest to zabawne dla mnie jednorazowo, ale to nie jest temat o Kabanosie więc już kończę.
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

Jakoś nigdy mi dupy nie urwali... na nie.
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Rok 2013 to 30-lecie premiery albumu "Dorosłe Dzieci" grupy Turbo

Zespół planuje uczcić ten jubileusz serią koncertów, z których pierwszy odbędzie się już 19.01.2013 w Warszawie.

Ustalanie terminów kolejnych koncertów już trwa, jeżeli więc chciałbyś, aby Turbo wystąpiło również w Twoim klubie - skontaktuj się z nami korzystając z formularza umieszczonego na stronie http://monseart.com/pl_booking,4.html


Najlepsza z możliwych okazji na zaproszenie Turbo na PW

[ Dodano: Pią 04 Sty, 2013 ]
Soją droga w tym roku jest niepowtarzalna okazja,aby zrobić na PW coś na wzór minionej trasy pod szyldem TURBO CELEBRATION

Czyli Turbo + Goście (Litza, Łysów, Ghoes,Krzyżyk, Bobkowski, Kupczyk i inni)
 
 
Thrashers  
Coś już napisał


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 85
Skąd: Z domu
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Przyjemny filmik
Turbo w Irlandii
[video]http://www.youtube.com/watch?v=zP4SPotMNUE[/video]
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 16 Sty, 2013   

http://turbo.art.pl/nowos...-na-woodstocku/
Podczas audycji mailujemy, kto nie mailuje ten dupa
 
 
Czasu  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

W zasadzie to dlaczego jest taki problem żeby Turbo zagrało ? Owsiak się jakoś z tego "tłumaczył" ? Jakaś kosa między nimi czy co ?
 
 
Wyrocznia  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Ze wsząd
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Nie wiem wiem tyle,że po któryś z Wośpów obiecał Wojciechowi Hoffmannowi występ na dużej, ale do dziś koncert się nie odbył
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group