Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Tricky

Jesteś za Tricky'm na PW?
TAK
33%
 33%  [ 2 ]
NIE
66%
 66%  [ 4 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
KudlaczDG  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 8
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   Tricky

Tricky (Adrian Thaws) - muzyk, ur. 27 stycznia 1968 w mieście Bristol w Anglii.
Tricky to bez wątpienia ikona muzyki elektronicznej. To dzięki takim artystom jak Massive Attack i Tricky zainteresowanie muzyką elektroniczną eksplodowało w połowie lat 90-tych. To właśnie jego debiutancki album „Maxinquaye” jest jednym z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszym elektronicznym albumem XX wieku.

Początek kariery Tricky’ego łączy się oczywiście ze współpracą z Massive Attack – wokalista pojawił się na albumach „Blue Lines” i „Protection”, ale wkrótce drogi artystów rozeszły się. W 1995 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta, na której Tricky w pełni pokazał swój talent do łączenia konwencji, stylistyk i cytatów. Mroczna, gęsta i melancholijna warstwa muzyczna będąca podkładem do melorecytacji samego producenta oraz niezwykłego głosu Martiny Topley-Bird uwiodła publiczność i dziennikarzy muzycznych. Magazyn Q umieścił ten album pośród 100 Najlepszych Albumów Brytyjskich, Rolling Stone nazwał go jednym z najważniejszych albumów lat 90-tych, a NME ulokowało na pierwszym miejscu albumów 1995 roku. Nie da się przecenić wartości „Maxinquaye”, wpływ, jaki ta płyta wywarła na pokoleniach producentów muzyki elektroniczej widoczny jest do dzisiaj. Sukces albumu zaskoczył i niemal przytłoczył jego twórcę. Znany z trudnego charakteru, introwertyczny Tricky do tej pory stara się poradzić z zamieszaniem wokół niego.


[video]http://www.youtube.com/watch?v=1YuDhmNYwVw&feature=fvst[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Q1ntCOytJJw[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=qwdPDx6aaCQ[/video]
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Tutaj tak samo, może i nastrojowe, ale nadal smęcenie, a to nie konkurs, tylko koncerty mają być.
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Muzyka sama w sobie podoba mi się bardzo (a elektroniki jakiejkolwiek bardzo niewiele mi podchodzi), ale na Woodzie mi się to nie widzi. No, najwyżej na jakiś nocny koncert na ASP lub małej scenie, ale na Dużej na pewno nie. Dlaczego? Ta muzyka jest relaksacyjna, do ,,odpływania", ludzie by przy tym pousypiali <ziewa2>
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Pozwolę sobie na offtopic. Nie słucham elektroniki, ale nie wiem czy na miejscu jest mówienie, że ludzie by pousypiali. Na XVII Przystanku Woodstock grał zespół Riverside - nie jest to może relaksacyjna muzyka, ale jednak dla wielu osobników dość "muląca" a pomimo to pod sceną znalazło się wiele osób, które chciały jej słuchać. Ja uważam, że należy dać takiej muzyce szansę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group