Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Strachy na Lachy

Strachy na Lachy na PW 2013?
Tak,jestem za!
75%
 75%  [ 64 ]
Nie!
24%
 24%  [ 21 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 85

Autor Wiadomość
Jurgen  
Coś już napisał
róbta co chceta


Wiek: 29
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 69
Skąd: Muszyna
  Wysłany: Śro 05 Wrz, 2012   Strachy na Lachy

Zespół który powstał z inicjatywy wokalisty i kompozytora Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza w 2002.W 2004 roku grupa zagrała na Przystanku Woodstock.
http://www.strachynalachy.art.pl/?p=zespol

[video]http://www.youtube.com/watch?v=nFBBD1Eim1E[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=b4NORbnAWEY&feature=relmfu[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=zcKlpFJGyWI[/video]

 
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2012   

Niet, nudne, wtórne, dobre dla gimbazy.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2012   

No to należę do gimbazy. Zagłosowałem na tak.
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2012   

Prawdopodobnie będzie jak na HS w tym roku. Ludzie będą się dobrze bawić ale raczej turyści a nie regularni woodstockowicze, nie mam na myśli Ciebie Radosławie Lubor, bez urazy :P
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2012   

A to źle, że turyści się bawią? ^^ Pośpiewać można, zrelaksować się chociażby przed barierkami na pankowych koncertach u kriszny ;p Ale rozumiem też, że niektórym mogło się znudzić.
  
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2012   

Hhmmm, może tego nie widać po poprzednim poście, ale mniej więcej to miałem na myśli.
 
 
 
dydaa  
Rozkręca sie
:D


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

jestem na tak ;p. Nieraz lubię sobie ich posłuchać, a na koncertach wypadają nawet dobrze ;p.
 
 
 
darrek88  
Rozkręca sie

Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 101
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Odczuwam przesyt nimi, ale takie już uroki studiowania w Poznaniu (Juwenalia? Strachy, Strefa kibica? Strachy, Dni miasta? Strachy) jestem na nie ;)
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

darrek88 napisał/a:
Odczuwam przesyt nimi, ale takie już uroki studiowania w Poznaniu (Juwenalia? Strachy, Strefa kibica? Strachy, Dni miasta? Strachy) jestem na nie ;)



nie każdy studiuje w Poznaniu więc ja jestem na TAK :P
 
 
 
Jurgen  
Coś już napisał
róbta co chceta


Wiek: 29
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 69
Skąd: Muszyna
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

czarnyaniol1990 napisał/a:
darrek88 napisał/a:
Odczuwam przesyt nimi, ale takie już uroki studiowania w Poznaniu (Juwenalia? Strachy, Strefa kibica? Strachy, Dni miasta? Strachy) jestem na nie ;)



nie każdy studiuje w Poznaniu więc ja jestem na TAK :P


Co więcej, niektórzy nawet nie słyszeli Strachów na żywo(w tym ja: D )
 
 
 
ziemniakz  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 19
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

nie chcę krakać, ale niestety tendencja prowadzi w tym kierunku. Kiedyś było już Farben lehre, potem Pidżama, teraz Happysad, cóż - czas na Strachy. Niestety żadnego z powyższych nie akceptuję i wrzucam je do jednego wora - pseudorock nie wiadomo tak naprawdę do kogo kierowany. A zachwytów nad "poezją" Grabaża doprawdy pojąć nie potrafię <mysli2>
Temat o SNL, zatem co by już nie śmiecić: NIE.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Grali już na Woodstocku, poza tym muzycznie ani tekstowo nie prezentują nic ciekawego, ot taki Juwenaliowy zespolik właśnie. Jestem przeciwny, zresztą sam Grabaż raczej nie ma ochoty grać na Woodstocku, więc problem nie istnieje :D
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Jak można nazywać FL pseudorockiem zwłaszcza przez osoby, których nie było w planach, gdy FL startowało w Jarocinie, albo uznawać w PP czy SNL teksty za słabą stronę (i muzykę w SNL), to nie wiem ;p A by nie offtopować, to na PW grali, ale już trochę czasu temu.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Jak można nazywać FL pseudorockiem zwłaszcza przez osoby, których nie było w planach, gdy FL startowało w Jarocinie, albo uznawać w PP czy SNL teksty za słabą stronę (i muzykę w SNL), to nie wiem ;p A by nie offtopować, to na PW grali, ale już trochę czasu temu.

Jak dla mnie to już kwestia indywidualnego podejścia - zdarzało mi się słuchać Strachów, ba, nawet być na koncertach, mimo to jak dla mnie Grabaż jest jednym ze słabszych tekściarzy w Polsce, a jeśli chodzi o muzykę Strachów - według mnie jest zupełnie bez polotu i szału nie robi. Ale jak już napisałem - to jest moje zdanie, każdy może mieć inne, mnie to po prostu nie rusza. A kwestia tego, że grali jakiś czas temu - 2004 rok, to wcale nie tak dawno, nowy materiał niby mają od tego czasu, ale raczej nie różni się on zbytnio od tego co robili wcześniej. Jak ktoś ma ochotę na Strachy to idzie na dowolne Juwenalia czy inny festyn, czy nawet do klubu i ma ich koncert, nawet kilka razy w ciągu roku.
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

KazikHansen napisał/a:

jak dla mnie Grabaż jest jednym ze słabszych tekściarzy w Polsce


Ja rozumiem,że można mieć powody do niecenienia twórczości muzycznej SNL,ale dotykając kwestii tekstów-moim skromnym zdaniem-jednak się Kaziku zagalopowałeś (być może w szczerej chęci podkreślenia prowokacyjnego smaczku całej wypowiedzi).Jasne,że nie ma odgórnego prikazu by chwalić "pióro"Grabaża,ale-przyznaj lub zaprzecz-nie jest tak,że dorabiasz argumenty do tezy?

P.s.A może miałeś szczęście nie mieć dotychczas do czynienia z tymi naprawdę słabymi tekściarzami z kraju znad Wisły,hm? :->
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Wiesz, dla niego FL to pseudorock ;p
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Może co prawda trochę się zagalopowałem (z określeniami FL też - ale i tak są wg. mnie słabi), ale nie zmienia to faktu, że nie podobają mi się teksty Grabaża i do wybitnego tekściarza mu daleko w mojej opinii.
 
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

bleee dajcie wiadro ...
 
 
 
ziemniakz  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 19
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Jak można nazywać FL pseudorockiem zwłaszcza przez osoby, których nie było w planach, gdy FL startowało w Jarocinie, albo uznawać w PP czy SNL teksty za słabą stronę (i muzykę w SNL), to nie wiem ;p A by nie offtopować, to na PW grali, ale już trochę czasu temu.


Argument w stylu pana Rawicza na tegorocznym Jarocinie, kiedy ludzie domagali się bisu Lao Che - zapytał ile osób ma EPkę, którą rozdawali 6 lat temu na koncercie w Proximie (i tylko tam była dostępna). Kilka osób z tłumu podniosło ręce w górę, po czym poleciał komentarz ze sceny: "No widzicie...". Btw. jakbym miał kilka wiosen więcej, rzeczywiście moja wypowiedź nabrałaby sensu. Więc krótko: argument z dupy i niczego nie udowadniający, prymitywny.
Zgadza się - umknął mi fakt, że SNL grały na Woodstocku.
Absolutnie podtrzymuję moje zdanie na temat tekstów całej czwórki, z której instrumentalnie żadnej innowacji nie wprowadza żadna z tych kapel, a tekstowo hmm... niech sobie przypomnę (lecę z głowy, mogą być jakieś błędy):
- "koszmary koszmary koszmarów cztery pary koszmary koszmary koszmarów cztery pary",
- "kolega ma dzisiaj maturę, nie ma czasu na piwo w ogóle, puchną oczy w gardle suszy, szkoda mi tak młodej duszy"
- "dzień dobry, kocham cię, już posmarowałem tobą chleb, dzień dobry kocham cię nie chce cię z oczu stracić"

Co w tym jest nieszablonowego, wybijającego się ponad przeciętność?
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Pierwszej części, a raczej samego przyrównania, mimo chęci, nie zrozumiałem. Wybacz.

Właściwie co do happysadu to się zgadzam, poza stawianiem ich obok SNL, PP czy FL i nie rozumiem nazywania tego "czwórką", bo co mają do siebie to nie mam pojęcia ;p

Zwłaszcza tekstowo, bo w Happysad teksty zdają się emocjonalnymi małymi epizodami pisanymi dla nastolatek, w tekstach Grabaża zaś, pomijając różnorodne stylistyki, naprawdę różnorodne i zmienne w ciągu wielu lat twórczości, niejednokrotnie rozliczeniowe z sobą samym, jest cała masa nawiązan, powiązań itd do wszelakiej kultury, od ulicznej po np mitologie, społecznych, literackich, historycznych, dotyczących wszelkiej sztuki po malarstwo, przy jednocześnie świetnym operowaniu słowem, czasem w kilku wyrazach, bez komplikacji, osiągając cel, które (to słowo) same w sobie owszem, jest banalne, jak każde osobne słowo. Według ich własnej zasady "szczęście polega na tym, całe szczęście, by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów". Wraz ze zwiększaniem dystansu w miarę mijającego czasu, oraz wzrostem świadomości na wiele tematów i wszechstronności zainteresowań teksty te zazwyczaj zyskują na wartości, są coraz bardziej obszerne mimo tej samej formy, coraz lepiej przyswajane czy powiązane. I tak, łatwo znajdziesz teksty przeczące tej opinii, ze względu na różnorodność stylistyki i bogaty zasób twórczości, w tym piosenki całkiem absurdalne bądź żartobliwe lub nakierowane jedynie na zabawę.
Chociaż wokalistą jest kiepskim, co sam przyznaje.

Oczywiście tu mowa ogólnie o zespołach Grabaża, bo samo SNL ma specyficzny charakter jeśli chodzi o teksty, ze sporą dozą folku (do czego nawiązuje sama nazwa), zarówno ludowego jak i miejskiego, oraz przy łagodniejszym wymiarze, bardziej zawoalowanym (czasem wręcz dotykając literackiego realizmu magicznego, ale i tak osobiście wolę o wiele, wiele bardziej teksty PP i uważam je za znacznie lepsze, mimo, że w SNL powstawały choćby pod wpływem nabytego przez dekady dystansu i doświadczenia).

Zrobię eksperyment. Podaj mi jakiś zespół, który według Ciebie ma świetne teksty. Wszystko w ramach eksperymentu.

Swoją drogą po wybranych wycinkach z wybranych utworów widzę, że nie znasz zbyt mocno twórczości tych zespołów pomijając twórczość najnowszą lub ograną ;p Wtedy byś się bardziej postarał w wybieraniu danych wycinków w celu udowodnienia swojej tezy, na przykład "iiiiieeeeeeejąąąąą" w piosence o dzielnej straży pożarnej FL, czy "właśnie lecą dźwięki tej piosenki, nana nana nana nana" xD Albo wybrać z np Na pogrzebie króla fragment "spier*alać, spier*alać, spier*alać, spier*alać" w celu udowodnienia jaki to słaby i żałosny tekst, skoro podobną rzecz uczyniłeś z pierwszym cytatem ;p

Albo wziąć na warsztat Republikę i stwierdzić, że mieli kiepskiego tekściarza i za przykład dać cytaty w rodzaju "tylko to wiem, tylko to wiem, tylko to wiem, tylko to wiem", "dalej w tan, orkiestra gra, dalej tańczmy tango" albo "c-c-c-c-c-c-c-c-ałuj mnie" lub ""Szanowni Państwo! Panie, Panowie! Za chwilę obejrzymy numer jedyny w swoim rodzaju, prezentowany do tej pory jedynie w dalekiej Argentynie!" by był też dłuższy ;p Prawda, że mało ambitne i nic nie wnoszące teksty? ;d Chyba, że Republiki też nie cenisz, to daj coś dla eksperymentu, co cenisz pod tym względem, bym mógł napisać bezdennie głupi post udowadniający wybranymi cytatami marność tekstów, byś lepiej zrozumiał, jak bezdennie głupie było to, co wyżej napisałeś ;p

Chcesz, to znajdę Ci w bogatej twórczości FL, PP czy SNL setki przykładów, które Ci się dopasują, zarówno wyrwanych całkowicie z kontekstu utworu, jak i będących jego esencją. Np "wczoraj kupiłem spodnie w GSie, po przyjściu do domu zaraz w nie wskoczyłem" aż powala banalnością, a jest esencją piosenki, by nie było, że to wyrwane fragmenty jak np powtórzenie krótkiego refrenu. Pomogę Ci w ten sposób ^^

Jeśli zaś wolisz konkretne przykłady na potwierdzenie swojej tezy konkretnie tyczącej się SNL, to mogę pomóc np czymś nowym. "Chodzę tylko do knajp, w których mnie nie znają" - marny tekst, wiem ^^

Ale jeżeli na poważnie takie coś byś pisał i już wybierał piosenki (np jak w przypadku Matury - humorystyczne), to przydałoby się dać całość, i zrobić tak:

"Uważam, że mają marnego tekściarza i banalne teksty, np <Chodzę tylko do knajp, w których mnie nie znają<, co w tym odkrywczego? A to cała piosenka: [video]http://www.youtube.com/watch?v=d9hsXfDoFwM[/video] "

Lub "poziom tekstów SNL jest żałośnie niski, na przykład biorąc pod uwagę tekst <spier*alać, spier*alać, spier*alać, spier*alać<, dla pełnego obrazu daję całą piosenkę:"

[video]http://www.youtube.com/watch?v=zcKlpFJGyWI[/video]

Widzisz różnicę?

A bonusowo marny tekst jednej z wybranych przez Ciebie pod tezę piosenek (bo mym zdaniem jeden z takich sobie w bogatej twórczości), chyba, że przestałeś słuchać po 20 sekundzie ;p

Jesli chcesz uważając mimo to ten wybrany notabene słabszy tekst za nic niewnoszący, to mogę wyjaśnić Ci na PW kilka rzeczy dotyczących mitologii greckiej, chrześcijańskiej, tak trochę doedukować, oraz wyjaśnić kilka wtrętów, jak i sam powtarzający się refren i jego uzupełnienie, ot, z czystej życzliwości i oświecania ^^ I nie ma w tym złośliwości, po prostu ludzie rodzą się w różnych pokoleniach. Swoją drogą ten tekst ma dosyć odmienną formę ze względu na stylizację folkową wzorowaną na Leśmianie.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=MQGKynJuXKA[/video]

Takie malutkie, nic nie znaczące P.S. ;p Wybrałeś cytat "dzień dobry, kocham cię, już posmarowałem tobą chleb", zapewne celowo, jako często wybierany jako coś absurdalnego lub śmiesznego, taki akurat wycinek, na który sam zespół machnął ręką. I chyba tylko mi się podoba, gdy wyczuwam w nim proste nieaspirujące do niczego wyższego, bo cała piosenka ma lekki wydźwięk, stwierdzenie o pozytywnej tęsknocie, myśli o oddalonej (w kontekście całej piosenki, bo po wyrwaniu z całego tekstu ma to mniejszy sens) osobie już od obudzenia się, nawet podczas banalnej czynności robienia śniadania, która to osoba nadaje kolor takim codziennym czynnościom. Dalekie od jakiejś romantycznej groteski ;p I sam tekst jest owszem banalny. Cała piosenka ma być pod względem formy banalna i lekka, akurat koncertówka do poskakania.

Jeśli zadasz sobie trud przeczytania całego tego postu i odpowiedzenia na niego, byś nie czuł się rozczarowany wybiorę Ci nawet kilka utworów z ambitniejszymi tekstami, lub nie smętów, ale sprawdzonych utworów stricte koncertowych, mających na żywo o wiele większą moc ^^

Z uściśleniem, czy chcesz teksty Grabaża niezależnie od zespołu, skoro jego uznajesz za marnego tekściarza, czy tylko SNL. Bo moim zdaniem PP ma teksty wiele lepsze ;p
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Yava napisał/a:
bleee dajcie wiadro ...


już jestem!!! <rotfl3>





co do Strachów - mam do tej kapeli (jak i do PP) sentyment... niektóre starsze kawałki naprawdę wpadają w ucho jednak czym starszy jestem tym bardziej ta kapela mi się przejada i traci w moich oczach tiaaa i faktycznie coś w tym jest w tym przedrzeźnianiu jakoby ta kapela była dla gimbazy czy studenciaków! (panowie i panie - z dystansem podchodźcie do wszystkiego)

także mi to obojętne - zobaczyć ich live w Polsce to nie problem bo grają dosłownie wszędzie i myślę żę koncert na Woodzie nie byłby niczym specjalnym - ale końcowo głosuję na TAK!

Co do Grabaża - gość troszkę mnie irytuje , nie do końca fair szanuje swoich fanów (mówię tutaj w kwestii PP) , jednak jeżeli chodzi o SNL to wszystko jest OK!


[video]http://www.youtube.com/watch?v=2uDhFoyzO6Y[/video] <zawstydzony>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group