Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
R.U.T.A.
Autor Wiadomość
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Pią 07 Gru, 2012   R.U.T.A.

R.U.T.A. czyli skrót od Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii/ Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska. Zespół, którego pomysłodawcą był Maciej Szajkowski z Kapeli Ze Wsi Warszawa. Śpiewają m.in. o historycznych pieśniach chłopskich z Polski i Ukrainy. W projekt ten zaangażowani są tacy artyści jak: Nika wokalistka dawnego Post Regiment, Robal z Dezertera, Guma z Moskwy, Spięty z Lao Che czy Maciej Szajkowski z Kapeli Ze Wsi Warszawa. Oczywiście oprócz nich w zespole tym gra jeszcze wielu innych świetnych muzyków. Jak dla mnie zespół świetny :)

http://reakcyjna.unia.ter...artystowska.pl/
[video]http://www.youtube.com/watch?v=Z5OW0Y0Uwdk[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=M0RRIXhT3jU[/video]
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Jestem przeciwny. Uwielbiam folk, ale jak dla mnie ktoś tworzący piosenki w których opiewa się Jakuba Szelę, powinien poważnie się nad sobą zastanowić. Poza tym są znacznie lepsze zespoły grające folk.
 
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Tutaj dodawać posty o zespołach, które podzielają poglądy anarchistyczne to nie ma najmniejszego sensu. Zaraz się oburzą wielcy patrioci, którzy wierzą we wszystko co im w szkole powiedzieli. Że Jakub Szela był zdrajcą wielkim, bo mordował polskie ziemiaństwo zaangażowane w działalność niepodległościową. Głupoty i tyle. Niestety, ale w szkole uczą przekłamanej historii z wielu okresów. Napiszmy, że zespół nie pasuje nam poglądami jakie głoszą (bo nie ukrywajmy, że muzycy RUT-y popierają anarchię), zamiast wyciągać jakieś śmieszne argumenty, bo w szkole przedstawili Szelę jako zdrajcę, więc on nim jest.

A teraz proszę, pociśnijcie mnie jakich to ja pierdół nie piszę :)
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Oczywista sprawa, lepiej napisać że zdrajcą nie był i nazywać go wzorem do naśladowania dla całych pokoleń (rzeź galicyjska pochłonęła tysiące ofiar - piękna sprawa!) - prawda jest taka, że Szela był zdrajcą, mordercą i zwyczajnie dał się Austriakom wykorzystać - przedstawiono Polaków jako tych złych i niedobrych (mimo że postulaty uwłaszczenia były powszechne i do chłopów dotrzeć próbowano - warto poczytać o postaci księdza Piotra Ściegiennego, chociaż dla anarchisty to pewnie niewygodne, gdyż był on katolickim duchownym), co pozwoliło na stłumienie powstania w zalążku, a potem pozyskanie poparcia chłopów poprzez uwłaszczenie właśnie. Szela dał się kupić za chyba 30 morgów ziemi. Inna sprawa, że jak dla mnie podpinanie go pod anarchizm też mija się z celem, bo nie o to mu chodziło, chociaż jego działania idealnie pokazują co działoby się gdyby anarchia rzeczywiście zapanowała - to samo co działo się przy każdej rewolucji. I mów co chcesz - dla mnie szerzenie takich poglądów mija się z jakimkolwiek celem. Na koniec polecam też zapoznać się z programami poszczególnych stronnictw niepodległościowych, bo takie gadanie jakie to ziemiaństwo było złe jest zupełnie bez sensu.
 
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Otóż cesarz austriacki dokonał uwłaszczenia chłopów bo Polacy nie raczyli tego zrobić. A później Austriacy rzucili plotkę wśród chłopów, że ziemianie chcą się buntować przeciwko cesarzowi (który dokonał uwłaszczenia), żeby później odebrać chłopom ziemie. Logiczne jest to, że chłopów to poruszyło. Weźmy pod uwagę też, że to byli tylko chłopi, którym łatwo można było coś wmówić. Trzeba było zainteresować się sprawą uwłaszczenia. Natomiast postać księdza Piotra Ściegiennego znam. I dodam, że jestem wierzący.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Totalna beznadzieja :)

kamilos96, Ty natomiast, Panie wojujący anarchisto.. jeśliś tak bardzo umiłował taki sposób myślenia to masz do tego prawo, lecz jak dla mnie to jesteś miętki Panie kolego z jednego podstawowego powodu, skoro taki z Ciebie anarchista to za przeproszeniem poszedł w pizdu na Sybir czy inne odludzie i tam sobie róbta co chceta i pierdolta farmazony. Na początek proponuję wyjść z gniazda, bo teraz to sobie możesz gadać co tylko chcesz, ponieważ za pewne siedzisz na garnuszku i - wybacz stwierdzenie - w dupie byłeś, gówno widziałeś.
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

Może tak, może nie ;) wybacz, ale też nie wiem kim jesteś i nie wiem czy to czasem ty nie siedzisz na garnuszku, szkoda tylko, że dzisiejsi woodstockowicze są tak mało tolerancyjni. No, bo jednak ja nie wysyłam was na Sybir. Na szczęście w Kostrzynie mało takich spotykam :)
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

kamilos96 napisał/a:
Otóż cesarz austriacki dokonał uwłaszczenia chłopów bo Polacy nie raczyli tego zrobić. A później Austriacy rzucili plotkę wśród chłopów, że ziemianie chcą się buntować przeciwko cesarzowi (który dokonał uwłaszczenia), żeby później odebrać chłopom ziemie. Logiczne jest to, że chłopów to poruszyło. Weźmy pod uwagę też, że to byli tylko chłopi, którym łatwo można było coś wmówić. Trzeba było zainteresować się sprawą uwłaszczenia. Natomiast postać księdza Piotra Ściegiennego znam. I dodam, że jestem wierzący.

Nie ośmieszaj się człowieku. Polacy nie raczyli tego zrobić - a jaki oni mieli wpływ na władzę będąc pod zaborami. Wątpię też żeby cesarz ogłosił uwłaszczenie chłopów z dobrego serca - było mu ono potrzebne ze względów politycznych i do uspokojenia sytuacji - wygodniejsze było wzniecenie rozruchów chłopskich, które na pewno zostałoby wymierzone raczej w Polaków, niż wybuch powstania, które trzeba by było tłumić. Inna sprawa, że uwłaszczenie chłopów zostało dokonane przez cesarza dopiero w 1848 (rzeź galicyjska o której mówimy miała miejsce dwa lata wcześniej), a więc w czasach Wiosny Ludów - kiedy w Europie miały miejsce liczne rozruchy (w Cesarstwie Austriackim było to szczególnie silne, gdyż było ono mieszanką wielu narodowości), w czasie których wysuwano różne postulaty wolnościowe - oczywistym więc było że cesarz, przejęty głównie utrzymaniem si na stołku, takie uwłaszczenie ogłosi. Jeśli zaś chodzi o kwestie uwłaszczania przez Polaków - w Zaborze Rosyjskim w czasie Powstania Styczniowego Polacy postulowali uwłaszczenie wcześniej niż car, więc takie gadanie, że Polacy tego nie chcieli jest bez sensu. Pamiętaj - jak już analizujesz fakty historyczne, to nie wybieraj tego, co Ci pasuje, tylko bierz pod uwagę całą sytuację polityczną jaka w danym czasie miała miejsce, bo może dojść do nieporozumień.
 
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   

I jedni i drudzy mają trochę racji w tej zajebistej kłótni. Prawda była taka, że Kubuś wyrżnął trochę chłopstwa, ale też prawdą jest, że to chłopstwo było niestety absolutnie niejasne jeśli chodzi o ich patriotyzm i "działania niepodległościowe" W Galicji nigdy nie było specjalnych ruchów patriotycznych, ale fakt faktem, mógł sobie chłopak odpuścić. Sama kapela zajebista i ideologicznie i muzycznie. NA TAK
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 12 Gru, 2012   

TSW06 napisał/a:
I jedni i drudzy mają trochę racji w tej zajebistej kłótni. Prawda była taka, że Kubuś wyrżnął trochę chłopstwa, ale też prawdą jest, że to chłopstwo było niestety absolutnie niejasne jeśli chodzi o ich patriotyzm i "działania niepodległościowe" W Galicji nigdy nie było specjalnych ruchów patriotycznych, ale fakt faktem, mógł sobie chłopak odpuścić. Sama kapela zajebista i ideologicznie i muzycznie. NA TAK


W ramach sprostowania - Jakub Szela nie zabijał chłopstwa, a ziemiaństwo przy pomocy chłopstwa, ale mam wrażenie że to po prostu pomyłka. Ideologicznie ten zespół jest niestety niepokojący a muzycznie - ja chyba preferuję trochę inny folk.
 
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

KazikHansen napisał/a:
W ramach sprostowania - Jakub Szela nie zabijał chłopstwa, a ziemiaństwo przy pomocy chłopstwa, ale mam wrażenie że to po prostu pomyłka. Ideologicznie ten zespół jest niestety niepokojący a muzycznie - ja chyba preferuję trochę inny folk.


Tfu, tfu, oczywiście pomyłka, sory za wprowadzenie w błąd. Nie zmieniam zdania, ale rozumiem Twój punkt widzenia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group