Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
HANS 52 Dębiec

Chcielibyscie uslyszec?
Tak
39%
 39%  [ 26 ]
Nie
60%
 60%  [ 40 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
magius  
Rozkręca sie
m000OOOOooOOO000ooo


Wiek: 34
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

lukaski napisał/a:
Wood jest festiwalem otwartym na różne gatunki muzyki jednak rap na woodstocku troche dziwnie by brzmiał.


Co do rapu to można powiedzieć, że po części był. Bas Tajpan u krysznowców dał koncert i jakoś nikt nie narzekał a ludzie dobrze się bawili <haha>
 
 
 
Jurgen  
Coś już napisał
róbta co chceta


Wiek: 29
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 69
Skąd: Muszyna
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Aras666 napisał/a:
kurwa... proszę xD już nie przesadzajmy :P

dokładnie :) Najechało by się dziadostwa tylko... Poza tym Hans w Luxtorpedzie jak najbardziej tak ale na Woodstocku jako 52 Dębiec ... NIE, dziękuje :)
 
 
 
darrek88  
Rozkręca sie

Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 101
Skąd: Leszno
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Mimo wszystko tekstowo nie odchodzi zbytnio od tego, co nawija w Luxtorpedzie... Ale na dużą scenę to jednak niespecjalnie pasuje. (Może u kryszniaków?)
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Jurgen napisał/a:
Najechało by się dziadostwa tylko...


myślisz, że ludzie jechaliby z całej Polski na 52 Dębiec specjalnie? Lekka przesada..
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Ludzie, dla happysadów i eris my pedał jest miejsce, a tak się bulwersujecie o 52 Dębiec ?
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 31 Sie, 2012   

Mam przeczucie, że gdyby np. taka Paktofonika zechciała dać jakiś specjalny koncert na Woodstocku to nikt by się nie bulwersował, a zaraz by poszły głosy jakim to Magik nie był geniuszem i że to będzie coś niesamowitego. Inna sprawa, że jak już wspomniał kojot, skoro Happysad mógł zagrać, to czemu 52 Dębiec by nie mogło.
 
 
 
kaliber44  
Coś już napisał
``Zdecydowany niezdecydowanie..``


Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2012   

KazikHansen napisał/a:
Mam przeczucie, że gdyby np. taka Paktofonika zechciała dać jakiś specjalny koncert na Woodstocku to nikt by się nie bulwersował, a zaraz by poszły głosy jakim to Magik nie był geniuszem i że to będzie coś niesamowitego. Inna sprawa, że jak już wspomniał kojot, skoro Happysad mógł zagrać, to czemu 52 Dębiec by nie mogło.



dokładnie to samo miałem napisać. :)
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

To załóżcie temat z Paktofoniką, przekonamy się.
 
 
kaliber44  
Coś już napisał
``Zdecydowany niezdecydowanie..``


Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
To załóżcie temat z Paktofoniką, przekonamy się.


Myśle, że to bezsensowny pomysł. Paktofonika została rozwiązana w 2003 roku.
Chyba z wiadomych powodów nie mogłaby zagrać, chyba, że mówimy o Fokusie i Rahimie.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Mi chodzi o brak sensu w takich argumentach w temacie 52 Dębiec w ramach przekonywania ludzi, że się mylą twierdząc, że ich nie chcą, i że tak naprawdę chcą ich na PW ;p
 
 
kaliber44  
Coś już napisał
``Zdecydowany niezdecydowanie..``


Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Mi chodzi o brak sensu w takich argumentach w temacie 52 Dębiec w ramach przekonywania ludzi, że się mylą twierdząc, że ich nie chcą, i że tak naprawdę chcą ich na PW ;p



W tym momencie zaprzeczasz sam sobie skoro twierdzisz, ze dyskusja o muzyce oparta na racjonalnych argumentach jest bez sensu to dlaczego w poprzednim poście wpadłeś na pomysł, żeby założyć temat o Paktofonice -_-. Wybacz..
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

kaliber44 napisał/a:
KazikHansen napisał/a:
Mam przeczucie, że gdyby np. taka Paktofonika zechciała dać jakiś specjalny koncert na Woodstocku to nikt by się nie bulwersował, a zaraz by poszły głosy jakim to Magik nie był geniuszem i że to będzie coś niesamowitego. Inna sprawa, że jak już wspomniał kojot, skoro Happysad mógł zagrać, to czemu 52 Dębiec by nie mogło.



dokładnie to samo miałem napisać. :)


Może stąd, że oboje odnieśliście to do tematu, a resztę poczytaj sam, jest logiczna, zwłaszcza, że post temu ją wyjaśniłem, wystarczy się skupić.

By nie offtopować wciąż czyjeś przeczucie wobec innych zespołów i ich przyjęcia nie przekonuje mnie do takiego koncertu, chyba, że przekonało to innych.

I nie twierdzę tak. Mi chodzi właśnie o nieracjonalne i niezwiązane argumenty. To, że "pewnie jakby kto inny zagrał, to by się ludzie cieszyli, więc czemu nie tamci" nie wnosi nic. Kompletnie nic i o to mi chodziło.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Jeśli mówimy o racjonalnych argumentach, to z tego co zauważyłem, większość osób wysuwa argument przeciwko 52 Dębiec tylko dlatego że rzekomo nie pasuje na Woodstock (co w tym momencie pasuje, Farben Lehre albo Hey po raz dwudziesty?). Inna sprawa że wielu rapowych artystów wcale nie ucieka od formuły rockowej (wystarczy posłuchać Liroya - są tam riffy godne niejednego rockowego utworu), a wielu rockowych nie boi się eksperymentować z rapem (przykład - chociażby grający w przyszłym roku Anthrax, który wydał płytę w całości rapową). Proponowałbym otworzenie się na muzykę, a nie na jej gatunki.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2012   

Nie wiem nadal co ma otwarcie się na muzykę wspólnego z tym, że ludziom (to znaczy większości) tutaj po prostu na ten festiwal Dębiec nie odpowiada. To takie zmuszanie "ma wam pasować, albo będziecie zatwardziałym ciemnogrodem" i wmawianie jakiegoś zamknięcia w sytuacji, gdy wiele osób tutaj słucha różnych gatunków.

Stąd np sam Dębiec na ankiecie polskich zespołów jest, poparcia zbytnio nie zbiera.

Hey grało dwa razy chyba swoją drogą, a Farben Lehre pasuje idealnie na woodstock, jeśli o to pytasz, perfekcyjnie ;p
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Nie wiem, mnie tam Farben Lehre nudzi poważnie od jakiegoś czasu. Skąd wiesz co ludziom pasuje - na tym forum wypowiada się tylko niewielka część z osób które na Woodstocku są (jak wiemy, potrafi się tam zjawić kilkaset tysięcy ludzi) i sądzę, że bardzo duża część z nich nie jest tak przeciwna rapowi (dlaczego? "Bo tak" "Bo to nie rock" "Bo nie ma instrumentów czy perkusji", "bo nie ambitne") jak się wam wszystkim wydaje. Sam znam wiele osób, które słuchając rocka, metalu czy reggae, bardzo często słuchają także rapu (i na odwrót - tutaj polecam już chociażby wywiad z Peją dla Metal Hammer - wielu może się zdziwić, kiedy usłyszy że Peja jest np. wielkim fanem Guns N' Roses czy The Ramones), więc występ 52 Dębiec mógłby ich naprawdę bardzo ucieszyć. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "zespół pasuje na Woodstock" - w tym roku miało grać nawet Zakopower - też były głosy sprzeciwu, a podejrzewam że większość tych krzykaczy, gdyby na nich poszła, bawiłaby się świetnie (uprzedzam pytanie - nie, nie byłem na nich, ale zespół ma kilka utworów, które zapewne wszyscy znają). Boli mnie też wszechobecne podejście ludzi, mówiących że powinna przeważać polska muzyka, a już w ogóle polski punk (nie wiem dlaczego wszyscy uparli się akurat na ten gatunek - okej, jest fajny, ale naprawdę ta muzyka jest mało urozmaicona, a tematyka tekstów jest dość powtarzalna - już nowa fala mogłaby być ciekawsza), i najlepiej jakby zagranicznych wykonawców nie było. Wracając do tematu - jak napisałem, występ 52 Dębiec mógłby być naprawdę ciekawy - zawsze to coś innego, przy czym też można się dobrze bawić :)
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

To nie temat o FL.
Mam na myśli oczywiście ludzi na tym forum i to wydaje mi się oczywiste, skoro rozmawiamy w temacie na tym forum, nie na polu woodstockowym. I podkreślone tam: "że ludziom (to znaczy większości) tutaj"
Zdarza mi się słuchać rapu - teoria upada.
Argumenty były też inne tutaj niekoniecznie, jak piszesz "bo nie i już".
To nie temat o Zakopower.
To nie temat o polskim panku.
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Znów wypada mi się tylko podpisać pod słowa Kazik Hansena.
Czytając to forum coraz częściej upewniam się, że to bardzo dobrze, że to właśnie Jurek (plus kilka osób z fundacji) decydują kto na Woodstocku zagra, a kto nie. Bo gdyby to była dla przykładu większość tego forum to odnoszę nieodparte wrażenie, że co 2-3 lata mielibyśmy praktycznie ten sam zestaw artystów. I tak 'w koło macieju' do usranej śmierci: nie ważne, czy ten ktoś grał tu już wcześniej 2, 5 czy 10 razy.
W domu każdy może sobie słuchać tego co się lubi, ale na festiwalu powinno się otwierać na nowe brzmienia i doświadczenia. 52 Dębiec jak najbardziej mógłby takowym być, choć ja osobiście na współczesnym polskim hip hopem nie przepadam.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Ale wy wiecie, że to nadal temat o konkretnym zespole, nie o jakichś ogólnych sprawach? I że wypowiadamy się tutaj co do zespołu, nie całych gatunków, ani nie wymyślamy teorii nieistniejących w praktyce.

Edit:
Przepraszam, nawet nie co do zespołu, tylko co do jego występu na konkretnym festiwalu, a to inna sprawa.
 
 
czypoczy  
Coś już napisał


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 79
Skąd: las
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Ale konstruktywny offtopic nie jest zły

Oczywiście jestem za
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group