Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Ektomorf

Chcesz żeby zagrali?
tak
85%
 85%  [ 17 ]
nie
10%
 10%  [ 2 ]
nie mam zdania
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Lake Bodom  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   Ektomorf

Znam kapelę, która moim zdaniem byłaby wyrazicielem ideologii woodstockowej, o przełamywaniu granic kulturowych i idealnie współgrałaby z klimatem najpiękniejszego festiwalu świata :)
Mowa o EKTOMORF, groove metalowym zespole pochodzącym z Węgier, który wykorzystuje w swej muzyce elementy romskiego folku. W Polsce stereotyp Romów jest często powielany, dlatego byłaby to okazja do obalenia tego schematycznego sposobu myślenia.
Sądzę, że spotka się z pozytywnym odbiorem wszystkich woodstockowiczów:)
I ogólnie totalny rozpierdol :D

[video]http://www.youtube.com/watch?v=M7-ZsaTcDao&feature=related[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=_Cmd4RqGc5k[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=agEUv0naLI4[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=4dCtG7sqOuA[/video]
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Ty chyba nie miałeś do czynienia z Cyganami, że nazywasz to schematycznym myśleniem.

Co do samego zespołu - świetna robota, mogliby zagrać ^^
 
 
Lake Bodom  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Miałem i nie możesz ich szufladkować. Mam nawet paru takich znajomych :)
 
 
Bastet  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 36
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Nie znam twórczości tej kapeli, ale wydaje się być ciekawą woodstockową propozycją :)
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Po pierwsze trzeba rozróżniać cyganów, Romów, a rumunów :) Co do samej kapeli to dlaczemu by nie, można by ponawalać.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

Zmartwiony, wiem, Rumuni są akurat w porządku, często świetni ludzie ^^ Ano ciekawy zespół, zagłosowałem na tak.
 
 
Lake Bodom  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2012   

własnie plusem jest też to że nie są "bardzo" sławni i by się nie zleciało na nich dużo ludzi i byłby większy luz pod sceną i pogo by było lepsze. Bo na MH była masakra :D
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Na MH była masakra? Widać że ktoś chyba nie miał okazji bywać na takich koncertach. Na koncertach z tego typu muzyką raczej jest mosh a nie pogo. Inna sprawa, że cyganie akurat zasłużyli sobie na taki a nie inny stereotyp - w moim mieście jest ich bardzo dużo i w zasadzie jedyne z czego się utrzymują to żebranie i jak zauważyłem, to ten stan rzeczy im odpowiada - często ich potem widzę z rzeczami, które dla tak "biednych ludzi" na jakich się kreują, raczej powinny być nieosiągalne (mówię tutaj np. o telefonach komórkowych i to wcale nie takich tanich). Nie przepadam za cyganami także z tego względu, że oni uparcie tkwią w przekonaniach dość przestarzałych - nazwiecie to tradycją, ale czy normalne jest kiedy nie posyła się dzieci do szkoły, oraz świadomie i z pełną premedytacją utrzymuje się z żebrania? Nie traktujcie tego co tu napisałem jako rasizm - nie mam nic do Cyganów, ale mam wiele do postawy jaką duża ich część prezentuje Co do Rumunów, wspomnianych tutaj - do nich nie mam akurat nic, to są bardzo porządni ludzie i z tego co się orientuję - oni szczególnie nie lubią Cyganów, ponieważ psują oni ich wizerunek. A co do samego zespołu, jestem na tak - fajna muzyka. Wybaczcie że tak zszedłem z tematu, ale skoro już pojawił się ten temat (Cyganie), to chciałem wyrazić swoje zdanie.
 
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

KazikHansen napisał/a:
w moim mieście


Jakim Twoim przepraszam bardzo? :>

Tak ponad wydaje mi się, że pochodzenie jakiejś kapeli powinno się wgl. nie liczyć przy wyborze.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Kazik, u nas jest powiedzenie "żadna praca nie hańbi" - u Cyganów zaś "każda praca hańbi". To jest najgorsze, ta pogarda dla pracy i gospodarzy. Polacy są dla nich "polaczkami", kimś gorszym, kto na nich pracuje, frajerami. Prawdziwy Cygan pracować nie będzie, bo to byłby wstyd, pracują niewolnicy, robole, a Cygan jest wolny i lepszy. Kradzież, oszustwo, wyłudzanie już wstydu nie przynoszą. Doświadczyłem wręcz takiej sytuacji, że rodzina ograbiała mi wózek, gdy... ratowałem ich dziecko spod kół samochodu. Niejednokrotnie też słyszałem ich rozmowy na temat pracy, Polaków. Oni nie żyją w biedzie, to jest jeden zorganizowany interes, rodzina taka wyciąga do tysiąca, dwóch dziennie, to po co mają pracować? Odrzucają wszelkie możliwości asymilacji, w tym naukę czytania, pisania, języka, nauką gardząc. Zresztą przy tych wszystkich programach, gdzie narzekają, jacy są pokrzywdzeni, można popatrzeć, jak mieszkają w tle. Pomijając syf. Bo tam, gdzie pojawia się Cygan, pojawia się dosłowny syf. I to nie stereotyp, np w Czechach czy na Słowacji wszędzie, gdzie są kolonie cygańskie, wzrasta zanieczyszczenie, ilość śmieci, choroby, przestępczość i tak dalej. W kilku miejscowościach na Węgrzech na przykłady wybuchły wręcz zarazy. Przestępczość zazwyczaj uchodzi im bezkarnie, bo odwołują się do nietolerancji. Napaści, pobicia, gwałty czasem uchodzą na sucho. Jak się ludzie zbierają w lokalnej społeczności by samemu się przed tym, bronić, to lecą od razu do mediów i policji, że są napadani przez rasistów.

To jest obraz prawdziwy i skrócony. Nigdy, ale to nigdy nie spotkałem uczciwego Cygana, mającego szacunek do innych ludzi poza Cyganami. A spotkałem ich sporo. Więc nie wyjeżdżac mi tu z tekstem o jakichś stereotypach, tylko najlepiej popatrzeć sobie, jak to wygląda w rzeczywistości ;p

Co do Rumunów zaś - to świetni ludzie, pracowici, uczciwi najczęściej, sympatyczni i gościnni. W Rumunii strasznie ubolewają nad utożsamianiem Rumuna z Cyganem i Cyganów nie znoszą. Tak, właśnie w Rumunii ich najbardziej nie znoszą. I w pełni ich rozumiem, zwłaszcza, gdy ludzie potem mylą Rumunów z Cyganami.

Rumuni są w porządku ^^

By nie było offtopowania, to dodam, że gra tego zespołu byłaby kontynuacją zapraszania muzyków z Rumunii na PW, ponieważ w tym roku Fanfare Ciocarlia dała dobry występ. Mi tam do gustu nie przypadł, ale muszę to obiektywny przyznać, że poza zepsuciem tradycji otwarcia zagrali ciekawie i porywająco. To nieco ciut cięższych nut z Rumunii nie zaszkodzi ^^
 
 
Lake Bodom  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Kazik - chyba ktoś mnie nie zna i gada głupoty, a jak się kogoś nie zna to się o nim nie gada. Czytaj typie ze zrozumieniem, pogo to bardzo ogólne stwierdzenie, jak dla mnie. Więc przepraszam bardzo ale... *********j
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

Zmartwiony z S napisał/a:
KazikHansen napisał/a:
w moim mieście


Jakim Twoim przepraszam bardzo? :>

Tak ponad wydaje mi się, że pochodzenie jakiejś kapeli powinno się wgl. nie liczyć przy wyborze.

Mówiąc "w moim mieście", miałem na myśli przenośnię - "moje", czyli takie, z którym się czuję związany. Poza tym nie wypowiedziałem się o niechęci z powodów rasowych, co więcej - byłem zwolennikiem ich występu, skrytykowałem jedynie postawę większości (nie wszystkich) Cyganów, która mi się nie podoba. Nie zamierzam siać nienawiści w żadnym wypadku. A co do określenia pogo czy mosh - też nie zamierzałem Cię obrażać, chciałem tylko zaznaczyć że na koncertach pokroju Machine Head trzeba się liczyć że będzie sieka przy dużej ilości osób, może jedynie za ostro to powiedziałem. Co do Cyganów jeszcze - Radosław Lubor doskonale rozwinął moją myśl - najgorsze w Cyganach jest to, że oni rzadko kiedy wykazują chęć zrobienia ze sobą czegokolwiek konstruktywnego.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

Mi też chodziło jedynie o stwierdzenie w temacie, ale skupmy się już na samym zespole ;d bo zapowiada się ciekawie.
 
 
havik  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Zdecydowanie jestem na tak ! :)
Potrzeba mi takiej muzyki na woodstocku :)
 
 
 
Kaaaasiula  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączyła: 05 Paź 2011
Posty: 17
Skąd: Kępice
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Ojj taaak, chłopaki miażdżą ;) ! Cuuudnie by było usłyszeć ich na żywo, zwłaszcza ich ,starsze' kawałki ;))
 
 
 
taDaemon  
Rozkręca sie
Voice of Soul


Wiek: 34
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 232
Skąd: King's Lynn/Chełm
Wysłany: Pią 10 Maj, 2013   

Pewnie ze na tak zdecydowanie brak w tym roku takiej muzyki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group