Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dżem

Dżem na PW?
Tak,jestem za!
71%
 71%  [ 56 ]
Nie, co za dużo to nie zdrowo
28%
 28%  [ 22 ]
Głosowań: 78
Wszystkich Głosów: 78

Autor Wiadomość
Jurgen  
Coś już napisał
róbta co chceta


Wiek: 29
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 69
Skąd: Muszyna
  Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   Dżem

Tego zespołu raczej przedstawiać nikomu nie trzeba . Dżem - legenda polskiej muzyki blues-rockowej :) Wiem, że Dżem był już ok 6 razy na PW no, ale nie każdy jeździł na Woodstock wcześniej a niektórzy w ogóle nie byli jeszcze na koncercie tego zacnego zespołu :) Oglądając filmiki z koncertu 2009 mam wrażenie, że to jeden z najlepszych koncertów w historii najpiękniejszego festiwalu świata :]

http://pl.wikipedia.org/w...grupa_muzyczna)

Dżem na PW
[video]http://www.youtube.com/watch?v=GUctoC9Bqfw[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=S1TM-ENzTrs[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=lp99uQ2coro[/video]
 
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Byłam, jestem i zawsze będę ZA! Wiem, że zaraz zacznie się jojczenie p. t. ,,Dżem bez Ryśka to nie Dżem", ale na litość - przecież ten zespół nie składał się z jednego tylko człowieka! To prawda, Riedel był tylko jeden, nie zapominajmy jednak o pozostałych muzykach, również dobrych w tym, co robią. Ja słucham Dżemu, a nie Ryśka z zespołem, dlatego będę przeszczęśliwa, jeśli zagrają.
Trzeba by jedynie b. precyzyjnie ustalić termin, żeby wyrobili się z Chorzowa do Kostrzyna, bo nie może ich zabraknąć na festiwalu im. Ryśka Riedla, którego są gospodarzami.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Nunu, Dżem robi się już nudny, poza tym na co drugim wiejskim festynie grają, a jeśli mamy wybierać kapele na PW to myślmy o czymś co jest dla nas nie osiągalne w tak łatwym stopniu jak Dżem chociażby.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Nie składał się z jednego człowieka. Rysiek był frontmanem, niesamowitym głosem, charyzmą. Paweł zaś podstawą samego zespołu, założycielem, kompozytorem.

Nie żyją obaj. Pamiętajcie o Pawle. Nie tylko Ryszard, Ryszard i Ryszard. To Paweł stworzył Dżem, Ryszard uczynił go czymś magicznym.

Aktualny Dżem daje dobre koncerty. Jednak to nie to samo... i zamiast się cieszyć smucę gdy sobie ich przypominam. Zanim zacznie się jakieś gadanie o zaćpaniu i tak dalej - Paweł zginął w wypadku samochodowym.

Zawsze ich lubiłem, wiem, jakie było i jest znaczenie ich muzyki na polskiej scenie, do tego lokalny patriotyzm się odzywa, bo z Katowic. Ale nie jestem na tak. Nie jestem też na nie. Jak zagrają (w co wątpię) to po prostu posiedzę gdzie indziej.

Chciałem tylko, byście pamiętali też o Pawle, nie tylko o Ryszardzie.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Dżem to Dżem, nawet jeśli nie ma w nim już Ryśka. Pomimo to - jestem na nie, ten zespół można obecnie zobaczyć wszędzie, na różnego rodzaju festynach, a na Woodstocku już się pokazali w różnych składach, więc może wystarczy?
 
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Nie chcę ich widzieć na Woodstocku. Swoje już zagrali. Mają też i DVD. Starczy. Jest wiele innych zespołów, którym należy się szansa zagrania na PW, tyczy się to zarówno świeżych kapel ale i klasyków typu TSA. Ewentualnie ASP albo Freekolekcje. Tam mogliby zaprosić muzyków zespołu Dżem.
 
 
dydaa  
Rozkręca sie
:D


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

chciałabym ich zobaczyć, bo jak byli w 2009 to się zagapiłam i niestety mnie nie było. Koncerty Dżemu zawsze i wszędzie będą przyciągały tłumy, nawet bez Ryśka.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Bez Ryśka i Pawła. Ciągle pomijacie Pawła, a jego wkład był kluczowy ;<
 
 
atanvarda  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 14 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Ja jestem podobnego zdania. Lubię ten zespół, ale oni pojawiają się na każdej, imprezie, wszędzie ich pełno... Na to miejsce warto zaprosić inną kapelę, która będzie równie dobra, albo i lepsza.
 
 
 
333kingston  
Forumowy prawiczek
czubek

Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Ja zdecydowanie podziękuję
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Z jednej strony jestem na nie bo można ich usłyszeć w wielu innych miejscach, a i na PW już nie raz grali, ale z drugiej "hity" Dżemu zawsze się sprawdzą i będzie o jedno miejsce mniej na eksperymenty :P
Jeśli zagrają bardzo chętnie się przejdę na koncert, lubię wokal Balcara:) i specyficzny klimat ich koncertów.
 
 
praptak  
Coś już napisał


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 56
Skąd: TYCHY
Wysłany: Śro 19 Wrz, 2012   

"Nie, co za dużo to nie zdrowo" Potwierdzam ;]
 
 
woodstock92  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 372
Skąd: Pieniężno
Wysłany: Śro 19 Wrz, 2012   

Tyle razy był a ja nigdy nie miałem okazji być na Woodstockowym koncercie Dżemu
i jestem na TAK choć mało prawdopodobne zbyt często grywali
 
 
essien15
Gość
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

Jestem na TAK ! tym bardziej ze ejst okazja... może stałby sie cud i Dżem pojawiłby sie na Woodstocku z jakims ''zapleczem'' promujac nowa plyte - symfniczna. To byloby mega. ;) Ale i w ''tradycyjnej'' formie Dżem wzbudzilbym niewiarygone emocje a Whisky, Cegła i Czarny Kapelusz porwalby tłumy, ja tęż nie przezyłem koncertu Dżemu na woodstoku niestety :(
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Akurat Whisky i Cegła to utwory których mam w swoim życiu serdecznie dość. Za każdym razem kiedy grałem coś na gitarze na woodstocku znalazł się ktoś kto poprosił mnie żeby zagrać whisky. Oprócz tego słyszałem tą piosenkę na każdym kroku, a jeśli jeszcze doda się wszystkie ogniska na których się to gra - naprawdę mam tej piosenki dość. Cegła przewija się równie często, więc niestety mam o niej podobne zdanie. A koncertowi zespołu Dżem na Woodstocku dalej jestem przeciwny - ile można?
 
 
 
pa10220  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: szczecin
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Nie, nie i jeszcze raz nie. Ile można?
 
 
stjimmy17  
Coś już napisał

Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Śro 10 Paź, 2012   

może powiem tak: Dżem to wspaniały zespół, byłam ostatnio na koncercie i było super, ale na woodstocku raczej bym ich nie chciała...
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Sob 13 Paź, 2012   

Nie, co za dużo to nie zdrowo.
 
 
 
wloczykijek  
Coś już napisał
brujo/shaman/poganin


Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 65
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 14 Paź, 2012   

Zawsze!
 
 
miko95ful  
Lubi pieprzyć
Maiden Family


Wiek: 25
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 584
Skąd: Tuchola
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

ohh gdyby był jeszcze Rysiu
 
 
Jurgen  
Coś już napisał
róbta co chceta


Wiek: 29
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 69
Skąd: Muszyna
Wysłany: Nie 30 Gru, 2012   

miko95ful napisał/a:
ohh gdyby był jeszcze Rysiu


Tak.
17 lat po śmierci.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group