Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Farben Lehre (Historia Punka)

Jakie kawałki powinni zagrać ?
Brudne Dzieci Sida - No Future
22%
 22%  [ 34 ]
Sex Pistols - Anarchy in the UK
26%
 26%  [ 41 ]
Ramones - Blitzkrieg Bop
15%
 15%  [ 24 ]
Ramones - Blitzkrieg Bop
0%
 0%  [ 0 ]
Ramones - Havana Affair
2%
 2%  [ 4 ]
UK Subs - Warhead
14%
 14%  [ 22 ]
UK Subs - Warhead
0%
 0%  [ 0 ]
The Clash - I Fought The Law
7%
 7%  [ 11 ]
Billy Idol - Rebel Yell
10%
 10%  [ 16 ]
Głosowań: 60
Wszystkich Głosów: 152

Autor Wiadomość
Narel  
Forumowy prawiczek

Wiek: 27
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Ja tam FL lubię i nie pogardzę. Może dostanę się blisko sceny, kto wie, kto wie.
Zawsze można sobie pośpiewać, pobawić się. Koncerty robią moim zdaniem dobre, a jeszcze do tego ekipa znajomych i można słuchać całą noc.
 
 
 
Arcio  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=w2lAiuqZEKY[/video]
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

No to się chłopaki z Rdzy popisali, brawa za samokrytykę dla nich ;p Aż sobie sprawdziłem ich stronę. Młode chłopaki, to nie dziwota, że gówno wiedzą i paradują w koszulkach Włochatego. Ale to temat o FL, nie o Rdzy, więc nie rozumiem wrzucenia tej powyższej samokrytyki. Chyba, że chodziło o to, że nie lubią happysadu, ale co ten ma wspólnego z FL poza tym, że jego też nie lubią, to już nie wiem.

A na poważnie irytują mnie takie dzieciaki chcące być tru na siłę kosztem nawet własnej ignorancji i głupoty. Niech najpierw wytrą mleko spod nosa, a potem podskakują do zespołów pokroju FL czy Dezertera. A już szczególnie bawi mnie kierowanie się nimi i opiniami o żyletkach (swoją drogą FL i żyletki? E?).

W sumie zabawne :D

Swoją drogą tekst tej piosenki kłóci się z ich jakże "bujną" biografią. Smutne też, że tata ich bije.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Radosław Lubor, nie piekl się tak bo nie warto :) Rdza to śmieszny zespół, ale co najgorsze w tym tekście mają dużo racji. Swoją drogą nie irytuje was bycie festynowym punkowcem tak jak to się dzieje w wypadku FL?
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Nie pieklę się, zwracam uwagę na głupotę i ignorancję oraz wykazuję współczucie, że, jak śpiewają, tata ich bije.

Jak mi ktoś wyjaśni co Fl ma wspólnego z jakimiś tabletkami czy żyletkami (albo hepisedem) to wtedy uznam, że jakąś rację tam mają. Pomijajac ich liryczne wyczyny w postaci miarodajnej opinii "wypierdalać gnoje". Co "ma sens" patrząc na to, że byli jeszcze plemnikami, gdy FL grało w Jarocinie między innymi z Turbo, Defektem Muzgó, Kobranocką, Proletaryatem, Alastorem, Acid Drinkersami, Lipińskim czy Blietzkriegiem. Mogą tego nie pamiętać, skoro zaczeli "karierę" 20 lat po FL przy pomocy demo z coverami, jakżeby inaczej, bo to teraz tru i w ogóle, Siekiery, oraz O-zone, pewnie to ostatnie by pokazać, że są jajcarzami i mają dystans do siebie.

Coraz częściej tę modę spotykam, głównie na podstawie "ej, tego teraz ludzie słuchają, hejtujmy to, będziemy tró, dorzućmy jeszcze coś, co pasuje nazwą, no przestań, co z tego, że nie słyszeliśmy ale nie wiemy, będzie fajnie!" Takie coś już irytuje.

A nie sądze, by Arcio pomylił tematy i proponował tę Rdzę na woodstock, ani nie sądze, by ich gdziekolwiek zaproszono, o ile zagrali więcej, niż ten jeden koncert. Może to ich boli, że FL zagrało ich setki właśnie z publiką i od siebie, nie wrzucając w studiu na Irenę Santor, że nie goli nóg. Więc muszę to uznać jako krytykę FL. Stąd polemika z tą krytyką, czyli stwierdzeniem, że to chujowa muzyka, chujowa liryka, to samo co HS i Ich Troje, i mają wypierdalać, bo inaczej muzycy z Rdzy potną się żyletkami i narzygają w szmatę, bo tata ich bije i im smutno. Jaka w tym racja, skoro podobno mają jej dużo, to mnie ciekawi.

Ostatnie pytanie skierowane do kogo i na jakiej podstawie?
 
 
Arcio  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Nigdy mi Farbeni nie wpadali w ucho, na dodatek zawsze są wszędzie i promują swoje płytki w teleekspresie i na vivie ;x (tak wiem, gadam jak kindertru) i ie obchodzi mnie czy grają od 20 lat bo Włochaty też jest jedną ze starszych kapel a wszyscy wiemy jakie to wszystko jest gówniane. A Rdza, dobrze, że wogóle jest jakikolwiek nowy zespół, to jest pankrok tu nie ma być liryczny gniot z metaforami, pięknymi wierszami, a prosty zabawny bądź rzeczywisty przekaz.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Oglądasz teleexpress i vivę? Ja nie. Swoją drogą nie obchodzi, że grają 26 (nie 20) lat, a obchodzi, że są na tyle rozpoznawalni, że nie pokazuje się ich tylko w sieci na MySpace na własnym koncie xD A jednoczesnie irytuje Cię, że grają dużo i wszędzie, jakby to nie była podstawowa rola muzyków - grac na żywo dla ludzi.

Widocznie ci z Rdzy nie wiedzą, skoro łażą w ich koszulkach (pewnie Włochatego nie zobaczyli w teleexpresie oglądając go popołudniu przy herbatce) ;d Nadal nie wiem gdzie prawdziwość tego przekazu, chociaż konkretnie zacytowałem części tego prostego (tu się zgadzam) tekstu i zapytałem, co ma wspólnego z refrenem ;p

Widocznie zapomniałem, że prawdziwi pankowcy (chociaż FL gra osobną odmianę, w dużej mierze własną, i mieszankę i nie kryją się z tym, a nawet wyznacza to ich trasy) grają tylko na koncertach i w piwnicy... ach, przepraszam, FL ciągle gra na koncertach i dawniej nagrywali w piwnicach, gdy jeszcze zaczynali w PRLu. To nic w porównaniu ze studyjnym demo i coverem O-zone w dobie powszechnej komunikacji i informacji.

Zaczynasz rozumieć, co mnie w tym "argumencie" irytuje? Pomijając jego wartość. Tegoż argumentu. Bo by nie było ani do Ciebie ani do Zmartwionego nic nie mam ;p

Chyba, że to straszne, że zespół będący ponad ćwierć wieku na scenie pokazany został w telewizji.

Ale tekst z żyletkami i tabletkami rzeczywiście był na swój abstrakcyjny sposób zabawny w zestawieniu z ciągłym pozytywnym bombardowaniem przez FL ;p
 
 
pax0r  
Forumowy prawiczek
woodstockowicz przez 357 dni w roku ;)

Wiek: 35
Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Trochę luzu bo
Muzyka powinna łączyć nie dzielić!
Nudzicie ludzie mówiący, że FL to nie jest prawdziwy punk.
Nie jest - to fak, ale co z tego? Grają zajebiście :)
ale jak komuś się nie podoba to jego święte prawo :)

Swoją drogą zastanawiam się czym jest ten "niesamowity projekt" o którym mówił Jurek, pobawimy się w proroków?
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Właśnie też tak się zastanawiam co do tego projektu. :) A co do samego zespołu, to ich lubię, w tym roku byłam już na wielu ich koncertach (w tym woodstockowym) i ani myślę o jakimkolwiek przesycie. Jak słyszę chociażby spodnie z GS-u, to załącza mi się automatycznie motor w tyłku i bawię się wyśmienicie. <haha>
 
 
 
magius  
Rozkręca sie
m000OOOOooOOO000ooo


Wiek: 34
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

19kojot91 napisał/a:
Każdy zaliczył nie jeden koncert FL

Poniosło Cię trochę :D
Nie byłem ani razu na ich koncercie i w końcu przeszedłbym się pobawić przy ich muzyce. Może teraz w końcu mi się uda.
Osobiście cieszę się, że zagrają.
 
 
 
rozmontowana  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:

Jak mi ktoś wyjaśni co Fl ma wspólnego z jakimiś tabletkami czy żyletkami (albo hepisedem) to wtedy uznam, że jakąś rację tam mają.


z tego co się orientuję, to fragment o tabletkach, zyletkach, tacie itp. to nawiązanie do tekstu jednej z piosenek happysadu :P ogolnie piosenka chyba miala byc o tym zespole, a farbenów wcisnęli, bo jakos tak im pasowało (?)

a żeby nie offtopować dodam, że byłam na jednym koncercie FL i chętnie przejdę się na kolejny, więc dla mnie bardzo dobra wiadomość, że będą :)
 
 
FreaK  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 344
Skąd: Anglia
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

No i juz wiadomo Farben Lehre zagra na duzej scenie :)

Cytat:
3 razy gościli na Dużej Scenie, 2 razy jako goście Pokojowej Wioski Krishny oraz raz na Małej Scenie. Tym samym będzie to dla nich już 4 występ przed tak ogromną widownią.
 
 
dydaa  
Rozkręca sie
:D


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

no i to mi pasi :D jestem ciekawa co z tego wyjdzie ;p
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Wyjdzie tyle, że FL będą grali punkowe covery.

We will se....
 
 
FreaK  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 344
Skąd: Anglia
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

No mi tam to pasuje ;D
No ale zobaczymy jak to wyjdzie..
 
 
Yuri8  
Forumowy prawiczek
hey miłego dnia daj buziakaaa <;


Wiek: 30
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: się wziołeś?
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

ooo ciekawie :d
 
 
krylas  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 154
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

no zobaczymy jak to wyjdzie, ale bardzo się ciesze że farbeni na dużej, jak wybiorą dobrą setliste i fajnie zagrają to będzie to super koncert !
 
 
matys0078  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 11
Skąd: modliborzyce
Wysłany: Śro 09 Sty, 2013   

i o to chodzi :) oj bedzie sie działo
 
 
 
kazuar  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 09 Sty, 2013   

wydaje mi się że to będzie swego rodzaju koncert przekrojowy z gośćmi i pewnie nie zabraknie znanych marek polskiego punka
 
 
Flash  
Forumowy prawiczek
Honor i Ojczyzna


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Sty, 2013   

Żeby jest FL grali Punk.. harcerzykowate trochę, no ale ujdzie..
 
 
 
Matsing  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: Czechy
Wysłany: Czw 10 Sty, 2013   

Na pewno to będzie coś ciekawego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group