Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawy ochroniarzy
Autor Wiadomość
marsjanin012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   Zabawy ochroniarzy

Wiem że od imprezy minęło już kilka miesięcy, ale dopiero teraz przeglądając zdjęcia natknąłem się na te filmiki. Niestety nie widać na nich zbyt wiele, trochę za to słychać, ale i tak podejrzewam że to żaden dowód. Natomiast sprawa wyglądała następująco: przy ogródku Carlsberga, za płotem ochrona dorwała jakiegoś chłopaka, i przez dobre pół godziny dosłownie znęcali się nad nim. Zwyczajny koleś nie żaden huligan, nie pijany, nawet nie wulgarny, leżał pokojnie na ziemi a dookoła niego ok.10 osiłków z "ochrony" wyraźnie mieli z tego zabawę. Skuli go kajdankami, wykręcili ręce, przyciskali jego głowę do ziemi butami, a jak koleś krzyczał "pomocy, ratunku, policja" to dotawał kilka butów albo strzałów w twarz. Koleś wręcz błagał o pomoc, o policję, cokolwiek, a te debile zabawiali się. Trwało to dobre kilkadziesiąt minut. Nie wiem w końcu jak to się skończyło, zresztą bałem się troche żeby mnie taki los nie spotkał, ale jak wróciłem tam po jakimś czasie to działa się dokładnie analogiczna sytuacja z tym że ofiara była już inna. Podkreśle że byli to zwyczajni kolesie, nie rzucający się, nie awanturuący, za to zgnębieni i poniżeni na maxa.

Nie wiem za bardzo co z tymi filmikami zrobić, może Owsiakowi podesłać? Bo to zakrawa na jeden wielki skandal.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=TQGFo9VIhTo&feature=youtu.be[/video]

i

[video]http://www.youtube.com/watch?v=6fekHg0-Gr4&feature=youtu.be[/video][/video]
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Na filmikach za dużo nie widać, ale Twój post podniósł mi ciśnienie..widziałeś to i nie zareagowałeś?! Rozumiem strach, ale trzeba było nie wiem..iść po tysiąc innych osób, cokolwiek zrobić. Jeżeli było tak jak napisałeś to...ehh brak mi słów.
 
 
 
Taffi1994  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 25
Skąd: Łask
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Witaj
Zgodzę się z przedmówcą mogłeś zareagować biorąc chociażby i wołając ludzi z pobliskich namiotów na pewno by zebrało się kilka osób które by pomogły. Osobiście w tej sytuacji można by wystosować odpowiednie zawiadomienie do Owsiaka choć pewnie zostało by to puszczone bokiem, raz że na filmiku nie da się jednoznacznie stwierdzić że to ludzie z ochrony, a tym bardziej kto to jest, więc nie można by wyciągnąć konsekwencji, dwa nie jest już to z tego co słyszałem pierwszy taki przypadek, niestety :((
 
 
 
woodstock92  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 372
Skąd: Pieniężno
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Nudzi się skurwielo....
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Sorry ale jakim trza być łosiem żeby chociażby nie spróbować zgrać jakiejś ekipy i wpierdolić tym typom? Woodstockowicze święci nie są i paru by sie chętnych znalazło, zwłaszcza, że nastwaienie do tych karków jest znane.
A filmika i opisem zajścia możesz pospamować na woodstockowym fejsie, powysyłać na wszystkie fundacyjne adresy jakie znajdziesz, niech się powkurwiają troche bo debile udają od paru lat, że nic złego się nie dzieje, a tu co roku nowa afera.
 
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012   

Powinieneś zareagować, skoro taka rzecz się działa i ten chłopak sam prosił o pomoc. Wystarczyło krzyknąć czy powiadomić kogoś, kto się znajdował blisko Ciebie. Przecież na Woodstocku są tysiące ludzi, na pewno nie musiałbyś szukać długo, żeby znaleźć kogoś do pomocy. W końcu to jak najbardziej pozytywny festiwal, dlatego nie mogą się dziać takie rzeczy. Ja nie wiem, tyle się trąbi o przyjaźni, pomocy, jest mnóstwo postów na samym forum o tym, że się ktoś z kimś czymś podzielił, że ktoś kogoś położył w cieniu gdy zabrakło mu mocy i zasnął na słońcu, tyle pomocnych rąk zawsze, a tu taka sytuacja i to bez żadnej reakcji. Mam nadzieję, że następnym razem wszystko przebiegnie inaczej i ktoś się może tym zainteresuje, bo to normalne nie jest.
 
 
 
Golec  
Forumowy prawiczek
PePek


Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: L.
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

Jak takie coś widzę, to aż mnie krew zalewa. Nie rozumiem tylko tej postawy, że ktoś zamiast pomóc - nagrywa ..
Nie pozwalajmy ochronie na takie zachowania. Zgłosi się kilka takich akcji i wyciągnie z nich konsekwencje, to takich sytuacji będzie mniej. Oni nie są bezkarni, nikt nie jest.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

Jak ja to lubię, wszyscy tylko zwracają uwagę co oni by nie zrobili i jak ktoś powinien postąpić, a coś czuję, że większość i tak zachowała by się identycznie, albo wgl. odeszła w cholerę - jednym słowem - pierdolenie.

Co do samego incydentu - kontrowersyjny, ale.. no właśnie jest pewne "ale", mianowicie - nie znamy podłoża danej sytuacji, nie wiemy kto to jest, nie wiemy za co zbiera w palnik, generalnie nic nie wiemy na ten temat, a co za tym idzie? Nie możemy wystawiać osądu, ponieważ z jednej strony mógł to być kozioł ofiarny, a z drugiej diler albo inny dupek :))
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

No tak, ale to nie znaczy od razu, że trzeba go kopać, wykręcać ręce i ogólnie mówiąc się nad nim aż tak znęcać. Można to było załatwić w inny sposób, skoro coś poważnego zrobił, to może wystarczyło go po prostu zabrać z pola.
 
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

bolczita, nie wymagaj od ochroniarzy inwencji i pomyślunku w pracy, chyba że przez inwencję rozumiemy nowy cios XD Generalnie gdybym miał do wyboru obić gościa, który truje -często nieświadomych- dzieciaków jakimś ścierwem (tak hipotetycznie), a wypuścić, czy też jak to ujęłaś, wyprowadzić z pola.. Nastukał bym, po czym zadzwonił po policję :P
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

No w sumie tak, ale nastukać można by troszkę delikatniej jednak :P Jakoś nie wierzę, że nawet jakby ten chłopak się jakoś rzucał czy był agresywny, to dwóch takich chociażby by go nie utrzymało. A tak dałoby radę, poczekać na policję z nim, nie robiąc sobie z niego worka treningowego do kopania, no a jakby go zabrali, to spokój by mieli i tyle. :p
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Zmartwiony z S napisał/a:
Jak ja to lubię, wszyscy tylko zwracają uwagę co oni by nie zrobili i jak ktoś powinien postąpić, a coś czuję, że większość i tak zachowała by się identycznie, albo wgl. odeszła w cholerę - jednym słowem - pierdolenie.


Ja swojego posta oparłam tylko i wyłącznie na tym co napisał autor tematu

marsjanin012 napisał/a:
Trwało to dobre kilkadziesiąt minut.


Kilkadziesiąt minut i nie zareagować? przez kilkadziesiąt minut to mogli kolesia zabić równie dobrze. Tak, tak wiem..przesadzam..chociaż nie do końca, bo pobicia ze skutkiem śmiertelnym się jednak zdarzają.

Sama nie podeszłabym, na pewno. Po prostu próbowałabym szukać pomocy u innych woodstockowiczów. Ktoś w końcu by mnie posłuchał. Na pewno bym się nie gapiła i nie nagrywała filmików.

I nieważne za co dostał, czy słusznie czy nie. Obserwując sytuacje tego nie wiesz. Coraz większa znieczulica panuje..nie tylko na woodstocku, ogólnie.
 
 
 
marsjanin012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

O, jak miło, widzę że zostałem pojechany przez wszystkich równo jak leci. Przez wszystkich odważnych napakowanych woodstockowiczów z których każdy sam wpierdoli od zaraz 10 ochroniarzom :) Nie chcę się kłócić i rozkręcać tutaj bezsensowną wymiane zdań, więc napisze tylko dla waszej informacji że obok mnie stało kilka osób i widząc tą bande pakerów znęcających się nad kolesiem raczej nikomu nawet do głowy nie przyszło żeby się odezwać czy w inny sposób zareagować bo nikt nie chciał skończyć tak samo. Gdybać to sobie możecie, pisać w internecie o znieczulicy i czego to wy byście nie zrobili itp. ok, fajnie. Z tym że pamiętajcie że ochrona jest tam siłą nadrzędną i oficjalną. Jak widać czują sie bezkarni i nie przejmują sie niczym.

Potępiajcie mnie lub nie - mniejsza o to. Fakt jest faktem i czeogkolwiek ten koleś by nie zrobił, nie może być tak nieludzko wręcz katowany. I to jest główny problem z którym trzeba coś zrobić. Macie jakieś pomysły? (inne niż "ja to bym im wszystkim wpierdolił")

Najlepiej by było znaleźć tego kolesia, może chciałby oficjalnie założyć im sprawe wtedy ja i jeszcze kilka osób chętnie byśmy poświadczyli w sądzie jak to było...
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

marsjanin012, Podeślij filmy do fundacji,opisz sytuację.Na pewno będą wiedzieli jak dalej postąpić. wosp@wosp.org.pl
 
 
marsjanin012  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

vin napisał/a:


Sama nie podeszłabym, na pewno. Po prostu próbowałabym szukać pomocy u innych woodstockowiczów. Ktoś w końcu by mnie posłuchał. Na pewno bym się nie gapiła i nie nagrywała filmików.


To fajnie. Z tym że nikt by nie podszedł. Bo nikt nie miałby ochoty na wojnę z ochroniarzami którzy mogą wszystko a ty nie możesz nic. Jesteś tylko członkiem pijanej szalonej zgrai a oni strażnikami ładu i porządku. Pomyśl przez chwilę - gdybym nawet "zareagował", to po chwili sam znalazłbym się na glebie ze skutymi i wykręcanymi rękami, a te filmiki nigdy by nie powstały. Zamiast się cieszyć że jakieś dowody na taką sytuacje są, ujrzały światło dziennie i coś można z tym zrobić, to najlepiej narzekać i zgrywać kozaka w internecie czego to byście nie zrobili na moim miejscu.
Nie pomogłem bo NIE MOGŁEM mu pomóc. Nikt by wtedy nie mógł. Za to mogę teraz publikując te filmiki i ewentualnie zeznając jeśli ci ludzie sie znajdą i będzie taka potrzeba.

Proponuję zamknąć temat. Zrobię tak jak napisała Niez. Dzięki
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

marsjanin012 napisał/a:
Zamiast się cieszyć że jakieś dowody na taką sytuacje są, ujrzały światło dziennie i coś można z tym zrobić, to najlepiej narzekać i zgrywać kozaka w internecie czego to byście nie zrobili na moim miejscu.


Jak dla mnie to mało co widać na tych filmikach, może się mylę, może ślepa jestem...
Trochę słychać jak koleś krzyczy na 1 filmiku i Wasze opisy sytuacji. Nic tym nikomu nie udowodnisz, przecież tam nawet nie widać, że to ochrona tak naprawdę. Nikt za to nie odpowie, niestety. Dobrze, że zwróciłeś na ten problem uwagę, chociaż osobiście myślę, że Owsiak nic z tym nie zrobi..nie będzie chciał skandalu a Tobie napisze, że za mały dowód. Przynajmniej ja tak myślę, może nie mam racji, ale próbować warto tak czy inaczej.

marsjanin012 napisał/a:
Nie pomogłem bo NIE MOGŁEM mu pomóc. Nikt by wtedy nie mógł.


No i ok, ja mam inne zdanie i mam do tego prawo.
 
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

Raz miałem okazję być uspokajanym przez ochronę i było ok ale jak wiadomo ludzie są różni. Jeżeli dostaniesz odpowiedź od WOSP to proszę przedstaw ją w tym temacie bo dyskusja jest co najmniej burzliwa. Z jednej strony forumowicze mają rację co do ruszenia z odsieczą, jednak nie byli przy tej sytuacji więc ciężko się wypowiadać. Zrobiłeś jak Ci instynkt kazał. Dobrze że przedstawiasz temat na forum pomimo pasywnego udziału w incydencie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group