Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze kochane PKP ;]
Autor Wiadomość
Anarchia  
Coś już napisał


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 73
Skąd: Z Katowic :D
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Między przedziałami w miejscu toaletowym jest najlepiej, bo ma się dużo gości w pociągu powrotnym, ciągle ktoś nowy przychodzi :D


No tam jest zajebiscie! Ja nie narzekam..
 
 
 
namalgosia  
Forumowy prawiczek

Wiek: 44
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 18
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

["

Po co wyciągać wnioski skoro z roku na rok coraz więcej biletów się sprzedaje? Kiedyś rzeczywiście jechało pół pociągu bez biletu, ale obecnie nie widzę pasażerów bez biletów.[/quote]no właśnie ..coraz więcej..to juz samo mówi za siebie.Chociażby dlatego ze większość kupuje bilety.GApowiczów jest co raz mniej i dlatego należałoby w końcu aby pkp pomyślało o logicznym rozwiązaniu....Skoro piszesz ze wcześniej było gapowiczów więcej to jak myślisz czy w chwili obecnej skoro jest ich mniej nie zasługujemy na pare dodatkowych pociągów? powiem tak ;pisałam wcześniej .Jeszcze pare lat temu z połódnia było więcej pociągów ,a w tej chwili z wszchodu i połódnia jest tylko jeden!!wygląda na to ze dla pkp to chyba nie udana inwestycja i trzeba było zlikwidować te z przemyśla,czy rzeszowa a z tego co wiem również pękały w szwach.CZy nie lepiej było by dla tych jadocych z krakowa i okolić gdyby troche rozładował ten tłok i dodał pare pociągów tak jak wspomniałazm z RZ i PRZEMYSLA?
 
 
magius  
Rozkręca sie
m000OOOOooOOO000ooo


Wiek: 34
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Ja pamiętam jak w 2007 i 2008 miałem pociąg z Legnicy! Teraz to muszę z roku na rok kombinować z dojazdami, ale nie jest źle.
Co do powrotu to wracałem tym o 2:30 który jechał na Kraków. Wsiadłem tymi drzwiami pierwszymi zaraz przy maszyniście i z kumplem mieliśmy miejsca siedzące <haha>
Jechaliśmy na Wrocek. Ogólnie w tym roku dla mnie luksus był tylko jeden minus - kupić bilet musiałem. Pierwszy raz mi się to przydarzyło.
W porównaniu do roku poprzedniego, gdzie koczowałem w Kostrzynie na pkp to było super. Tylko tak jak ktoś zauważył wcześniej. Południe kraju zostało jakby zapomniane. Przecież wystarczy looknać w bank podróży i dojść do wniosku, że jednak spora ekipa jedzie z Rzeszowa i okolic :)
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

Nie rozumiem narzekania na pkp, co chwila słychać jak ktoś się chwali,że nie kupił biletu, a potem wielkie pretensje.
Wszyscy kupicie bilety, to podstawią nam więcej pociągów/wagonów. Proste
 
 
korpi90  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Jechałem pierwszy raz.
Jestem z Bydgoszczy. Zdecydowałem się na najtańszy przejazd czyli osobówki z przesiadkami. Z Bydgoszczy przesiadki w Pile, Krzyżu i Gorzowie. Z pociągu na pociąg coraz gorzej ale nie tragicznie.
Powrót masakra. Cały peron ludzi a podjechała SU45 i 3 piętrusy. Myślałem że to żart. Oczywiście opóźnienia i potem przesiadki w biegu.
Teraz wiem że za rok wracam za free. Wysikać się nie można to co dopiero konduktor podejdzie
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

korpi90 napisał/a:
Teraz wiem że za rok wracam za free. Wysikać się nie można to co dopiero konduktor podejdzie

Wiele osób tak mówiło i się tego zdziwiło jak w tym roku obudziło się na bramkach pytaniem "Bilet proszę" w przyszłym roku bramek będzie więcej i będą dłużej działały, już od soboty aż do poniedziałku tak wiec jednak proponuję zakupy biletów żeby potem nie było zdziwienia.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Cytat:
Teraz wiem że za rok wracam za free.


Wiesz, że jest to wybitnie nie w porządku wobec woodstockowiczów? Te pociągi są liczone osobno w budżecie PKP, jako specjalna usługa, nie wliczają tego w całość, liczą więc zyski i koszty. Część z was nie kupuje biletów i zyski im spadają, to tną koszty. W ten sposób obniżacie standard wszystkim i jeździcie na koszt innych woodstockowiczów, a to naprawdę nie w porządku.
 
 
waldus  
Coś już napisał

Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 71
Skąd: [pl]
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

może pociągi liczone są osobno ale straty są jak wszędzie, niech wprowadzą rozwiązanie jak w BDG że bilety przed wejsciem na peron i problem będzie wyeliminowany ale za to prócz wyższej ceny więcej wagonów (nie żebym był tym co narzeka bo klimat zapchanych pociągów jest dla mnie urokiem w tej imprezie).

Drażni mnie obrona pkp bo prawda jest taka że ta firma to fikcja i nic prócz zdzierania kasy nie robi dlatego większośc w ramach "protestu" olewa bilety...
takie jest moje osobiste zdanie
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

To niech wtedy nie jadą, jak olewają kupienie biletu.

To nie bronienie PKP, ale tych łudstokowiczów, którzy chcą być uczciwi nawet wobec zachowania PKP - i płacą dodatkowo dzięki osobom, które olewają bilet PKP, ale na usługę już są chętni.

Ciekawy protest. Jak protest i bojkotowanie PKP, to bez korzystania z niego.
 
 
zelek  
Forumowy prawiczek
Hope is gone !

Wiek: 29
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 7
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Wszystko wszystkim, ale ... JAK KUR** MOŻNA JECHAĆ 3 GODZINY DO ZIELONEJ GÓRY ? 102 KM w stronę Kostrzyna pokonałem pociągiem w 2 godziny. A powrót godzinę dłużej ? Bez jaj ...
 
 
 
Infantylna  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 14 Maj 2012
Posty: 14
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Jechałam pierwszy raz, jak dla mnie było przegenialnie! Początkowo trudno było dostać się do środka, ale później to już było z górki. Nie sądziłam, że do przejścia między przedziałami jest w stanie zmieścić się aż 19 osób + plecaki + gitara + osoby załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne przez drzwi. Straty jak to straty, tego nie da się uniknąć, a osoby jeżdżące na gape to cóż, jak kto woli. Prawdopodobieństwo że konduktor by sprawdzał jest nikłe, ale tak jak już ktoś wspomniał są nie w porządku wobec pkp. Może sprawdzanie przed wejściem byłoby rozwiązaniem, ale nie oszukujmy się, nikomu nie chciałoby się stać i czekać w kolejce, to jedynie by wydłużyło czas oczekiwania no i rzecz jasna zwiększyłoby opóźnienie, które i bez tego jest nieuniknione. Co więcej można dodać.. Jestem zadowolona, że nikt nie wypadł z pociągu, choć okazji na to było tak dość sporo. Nie ma innej możliwości, jak za rok znów się wybrać. Jeszcze tylko/aż 328 dni! ; )
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Infantylna napisał/a:
nikomu nie chciałoby się stać i czekać w kolejce, to jedynie by wydłużyło czas oczekiwania no i rzecz jasna zwiększyłoby opóźnienie, które i bez tego jest nieuniknione.

Ale że pasażerom nie chciałoby się czekać ?:) W tym roku Twoja teoria by się nie sprawdziła, wszyscy czekali chcąc wyjechać.

Zarówno ja jak i cała ekipa realizująca projekt z ramienia PR jesteśmy za partnerskimi relacjami ze pomiędzy przewoźnikiem a podróżnym. Cały czas pracujemy nad problemem wyeliminowania podróżnych bez biletu-dla Was więcej miejsca dla nas lepszy zysk i szansa na rozwój musicREGIO. Żadne bunty nie pomogą, za bilet zapłacić trzeba, staramy się rozwiązać te kwestie w sposób cywilizowany ale nie zapominajcie również, że jeśli dobrze pamiętam to zgodnie z Regulaminem Przewozu Podróżnych przewoźnik ma prawo dokonać kontroli nawet na peronie w momencie zakończenia podróży i gdy podróżny nie posiada biletu wystawić bilet na całą relację pociągu (wsiadam w Rzepinie bilet kosztowałby mnie 19PLN, nie mam biletu, zostaję skontrolowany w Kostrzynie i płacę za pełną relacje pociągu np. z Krakowa 69 PLN a w najgorszym przypadku dodatkowo 150PLN za brak ważnego biletu).

Reasumując:
*Podróżni kupują bilety
*Osoby bez biletu odsiewamy na bramce jeszcze przed wejściem do pociągu
*Za zwiększone wpływy z biletów podstawiamy jeszcze więcej pociągów

To jest plan do którego będziemy dążyć.

Czas przejazdu-to już zupełnie nie zależy od nas, stan infrastruktury jaki jest taki jest i my ograniczeń prędkości nie przeskoczymy.
 
 
 
Niker  
Forumowy prawiczek
Konrad

Wiek: 32
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

Na wstępie chciał bym podziękować pewnemu Konradowi, który zdzierając sobie gardło pokierował tłumem tak iż w okolicach godziny 5 wejdzie na peron od strony namiotów PKP i gastro było gładziutkie, stary szacunek, gdybyś nie zrobił porządku to zapewne siedział bym tam do teraz :P


A sam powrót minął mi bez zgrzytów, zgodnie z rozkładem ... tylko fajki mi się gdzieś w połowie skończyły... w przyszłym roku proponuje otworzyć punkt sprzedaży fajek w pociągu.
 
 
 
tichuana  
Coś już napisał


Wiek: 30
Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd: Malbork/Aarhus
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

nie wspominam powrotu najgorzej (mówię tylko o powrocie bo do Kostrzyna jechałam na stopa :D) wyszliśmy z pola o 5 rano w niedzielę, 7.13 mieliśmy do Krzyża, przesiadka, potem przesiadka w Chojnicach i Tczewie. ten do Krzyża był ok, przespałam całą drogę na kolanach kolegi, w Krzyżu do pociągu na Chojnice wrzucali mnie oknem (jechaliśmy 30os grupą i musieliśmy się wszyscy zmieścić bo moje i kolegi rzeczy były już w pociągu, po chwili ja też i potem podstawili wagon jeden i tam wepchnął się w/w kolega), jechaliśmy jak bydło do Piły (ale droge przespałam bo zapobiegawczy browar w plecaku na wszelki wypadek to genialny pomysł), w Pile duża część pojechała na Bydgoszcz.. i potem już spokojnie, bez tłumów znaczących. a bilety nam w każdym pociągu sprawdzali. :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group