Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze kochane PKP ;]
Autor Wiadomość
Mucha  
Forumowy prawiczek
bzzzzz


Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 34
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Najgorsze jest to, że przywożą ludzi przez kilka dni, a chcą odwieźć w jeden dzień. Dobrze, ze chociaż Patrol próbował to trochę ogarnąć. Oj, nasze PKP chyba nigdy nie wyciągnie żadnych wniosków...
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Ciszej, bo źle zrozumieją i zaczną przywozić w jeden dzień dla równowagi z powrotem.

A na poważnie to i pociągów w stronę ućtoku jakby było mniej. Niby 64 składy, nie dało się odczuć. I pierwsze stosunkowo późno jechały. Powrót zaś można by było rozrzucić na dwa dni chociaż, np do poniedziałku rano.

Ogółem więcej składów niż te 64 nie tyle nie zaszkodzi, co powinno być, bo i tak biletów sprzedają więcej. A doskonale wiedzą, że będą setki tysięcy ludzi. To już nie oszczędność czy wyzysk, ale podłość z ich strony.
 
 
namalgosia  
Forumowy prawiczek

Wiek: 44
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 18
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Ciszej, bo źle zrozumieją i zaczną przywozić w jeden dzień dla równowagi z powrotem.

A na poważnie to i pociągów w stronę ućtoku jakby było mniej. Niby 64 składy, nie dało się odczuć. I pierwsze stosunkowo późno jechały. Powrót zaś można by było rozrzucić na dwa dni chociaż, np do poniedziałku rano.

Ogółem więcej składów niż te 64 nie tyle nie zaszkodzi, co powinno być, bo i tak biletów sprzedają więcej. A doskonale wiedzą, że będą setki tysięcy ludzi. To już nie oszczędność czy wyzysk, ale podłość z ich strony.
moim zdaniem jest mniej!!!! kiedyś były pięrtowe i pomieściły więcej ludzi a teraz... no coż :(( patrząc na mapke na stronie WOSP-u gdzie wyznaczone są strefy i miejsca skąd odjeżdżają pociąi wyciągam wnioski ze połódniowy wschód wogóle jest jak by wycięte z mapy!!!My tutaj zupełnie nie mamy czym sie dostać!!!!biorąc pod uwage wcześniejsze lata były pociągi i nigdy nie jechały puste tylko nabite po brzegi ,więc co sie teraz stało? pkp chyba uważa nas za bogaczy i myśli ze bedziemy latać czarterami haha
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Zupełnie Cię rozumiem, bo jechałem z Krakowa i wracałem relacją na Kraków, bo wysiadałęm po drodze. Jeden pociąg zbierał praktycznie całe południe kraju. Nazywają to 64 pociągami, a ja na mapce widzę kilka linii... coś jest nie tak. Ale bilety sprzedają chętnie.

I chociaż jestem ze Śląska to popieram pociągi z Rzeszowa lub i Przemyśla, to chamstwo, że dopiero od Krakowa macie.
 
 
Kuniek  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 289
Skąd: Duczki
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Oni juz maja dosyc sprzatania po woodstockowych pociagach, dlatego tak malo ich daja :-(
 
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

W zeszłym roku pociągów było mniej niż 64, ale zauważcie, że w te tegoroczne 64 w tym roku wliczają się te nocne do Poznania i nocne do Gorzowa. Które jadą sobie góra 3 godziny...

Edit: Poszperałam:
2012: 64 pociągi.
2011: 50 pociągów.
2010: 63 pociągi.
2009: 48 pociągów.
  
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Coś w cenę biletu jest wliczone, zwłaszcza, że sprzedają ich znacznie wiecej, niż jest miejsc. W tym sprzątanie. Mają dosyć tego, że dostają pracę i zarobek za nią... to co to za firma ;d Zaznaczam, że sam syfu nie zostawiam w pociągach, by nie było, i czasem ludzie mogliby takiego nie robić. Ale płacą, to nie darmowe przejazdy, PKP dostaje pieniądze, stać je na sprzątaczki. Już chyba minęły czasy, gdy pociągi jeździły niesprzątane przez miesiąc, w kiblach mieszkały nowe formy życia, a w każdym miejscu pociągu wszystko się lepiło tak, że lepiej było niczego nie dotykać.

A nieprzeładowywanie składów rozładowałoby też bajzel.
 
 
namalgosia  
Forumowy prawiczek

Wiek: 44
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 18
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

ale trzeba jeszcze dodać jedno;ludzie wracający z wooda są tak zmęczeni ze racze mało kto ma ochote robić syf.Zauważcie ,ludzie jadący na pw są rozbawieni,impreza zaczyna sie już od wejscia do pociągu,a wracający woodstokowicze no cóż...ja te pociągi powrotne nazwałabym pociągami widmo.Panuje cisza i praktycznie wszyscy odsypiają.Więć chyba warto byłoby dorzucić ze 2 pociągi -prawda,i nie tylko do krakowa ale także troszke dalej i wszyscy byli by zadowoleni i miejscówek troszke więćęj...
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Mucha napisał/a:
Najgorsze jest to, że przywożą ludzi przez kilka dni, a chcą odwieźć w jeden dzień. Dobrze, ze chociaż Patrol próbował to trochę ogarnąć. Oj, nasze PKP chyba nigdy nie wyciągnie żadnych wniosków...

YY, no sorry ale coś mi się tu nie zgadza... PKP chce odwieźć ludzi w jeden dzień? Czy może wiedzą, że po ostatnim koncercie będą takie tłumy, że muszą w ten jeden dzień te dodatkowe pociągi ogarnąć?

Ciekawe gdyby tak pociągi odjeżdżały w takiej kolejności jak przyjeżdżały i z taki rozstrzałem czasowym to co powiedzieliby ludzie. Jest tak a nie inaczej, bo infrastruktura, logistyka i tabor nie puszczają. Chyba nikt się nie spodziewa, że wszyscy przewoźnicy nagle zmienią rozkłady jazdy bo jest Woodstock i trzeba puścić woodstockowy skład na tory.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

ja tam w tym roku nie narzekam na pkp, bo siedziałam jak panisko. tylko na zjebanych ludzi, którzy nie ogarniają sytuacji.. bo jak jest powiedziane, że na peron wchodzą ludzie jadący na Szczecin, to kurwa na szczecin a nie na bielsko;/ i stoją jak pały, się nawet nie ruszą.. ogólnie pomysł z wpuszczaniem tylko tych co akurat jadą uważam za całkiem trafiony, tylko współpraca z woodstockowiczami poległa niestety..
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

Sister Midnight napisał/a:
ogólnie pomysł z wpuszczaniem tylko tych co akurat jadą uważam za całkiem trafiony, tylko współpraca z woodstockowiczami poległa niestety..


dokładnie..ale niestety ludziom się nie przetłumaczy a o ile łatwiej byłoby wszystkim. Na szczęście niektórzy się stosowali do tego i było i tak lepiej niż rok temu.
 
 
 
kleopatra3523  
Coś już napisał
kleopatra

Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 57
Skąd: końskie
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

kaninchen1991 napisał/a:
jak możecie jeszcze bronić tych, za przeproszeniem, idiotów z pkp? owszem, mi się jechało cudownie, bo pociąg do Lublina o 4:25 był prawie pusty. wiecie co to oznacza? że osoby, które chciały do niego wsiąść nie dały rady. mówicie, że sprawdzanie biletów było po to, żeby ograniczyć ilość osób, żeby nikt nie wypadł na tory? to było barierki na peronie tymczasowe zamontować, a bilety sprawdzać przy wejściu do WAGONU a nie NA PERON. ja zdążyłam cudem, informacja przez megafon była puszczona o 3:00 tylko RAZ, zaraz potem podjechał pociąg. wszyscy stłoczeni w kolejce na peron, przez który i tak nie dało się przejść. dobrze, że znaleźliśmy bramkę po lewo od dworca, bo inaczej zostalibyśmy w Kostrzynie. dodam tylko, że kolejny pociąg, który odjeżdżał o 8:25, również był praktycznie pusty. nie wiem, jakim cudem ludzie wrócili do Lublina przy tak masakrycznej organizacji, skoro były tylko dwa pociągi, ale komunikat do pkp - pogratulować dorocznego partactwa. jeśli nic się nie zmieni, to w przyszłym roku jadę na stopa, tak będzie przynajmniej bezpieczniej. pozdrawiam!


ja tez jechałam tym pociągiem ..ale i tak było git<>a co dopiero później było jak się darli <,jebać bramki:
KTO BYŁ W TEJ EKIPIE BO CHCE WIEDZIEĆ CZY POKONALI BRAMKI CZY NIE
BRAMKI CHODZIŁY JAKBY NÓG DOSTAŁY HAHAHAH
 
 
cykor21  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 15
Skąd: obecnie W-wa
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

"Trochę w tym wszystkim mi szkoda wszystkich zajmujących się pociągami i w ogóle pkp bo jestem przekonana że chcieliby aby się udało jak najlepiej (w końcu kilkaset tysięcy młodych ludzi to już ogromna reklama) a przez burdel jaki się wytworzył cierpieliśmy i my, i oni."

Kolej nie potrzebuje dodatkowej reklamy, dlatego sika na ten cały tłum pasażerów.

"Myślę że prócz zwykłego narzekania powinniśmy wszyscy ruszyć głowami i pomyśleć jak jeszcze ulepszyć całą organizację wyjazdów z kostrzyna. Potem np. zbiorowym mailem przedstawić Jurkowi te pomysły, bo tak na dobrą sprawę zastanawiając się co można jeszcze zrobić lepiej doszłam do wniosku, że nie mam za dużo dobrych pomysłów które mogłyby się sprawdzić w 100%. Krzyczeć każdy jeden może a skoro nam się coś nie podoba powinniśmy przynajmniej starać się brać udział w przekształcaniu problemów w rozwiązania. Nie tak łatwo wymyślić coś wybitnie mądrego co by rozwiązało cały problem nieludzkich tłoków, uciekających pustych pociągów, itp. "

Rozwiązanie jest bardzo proste: wystarczy nie sprzedawać biletów więcej niż miejsc na dany pociąg, taki system kolej ma od dawna i korzystanie z niego jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Ale to nie w interesie koleji, bo wtedy by wyszło ich nieudolne planowanie (ja jechałem składem z Krzyża gdzie pasażerów było dosłownie tyle co palców u rąk, na trzy ostatnie wagony to siedziałem ja i jeden zapity typ, co zarzekał się, że już więcej nie pije :)) . Rozsądny człowiek zmierzyłby natężenie i liczbę pasażerów o określonych porach i do tego dopasował rokład, ale wiadomo, że na pkp nikt tego nie robi - w praktyce rozkład układa wąsaty marian zza biurka, który od czapy wymyśla kiedy ci woodstokowicze mogą jechać.

Skoro przez 10 lat są te same problemy z przeładowaniem stacji to dlaczego nie dogadać się z autobusami, żeby rozwieźć część ludzi na bliższe stacje?

W tym roku ktoś wymyślił, że stacją przesiadkową nie będzie duże miasto jak np. Poznań tylko czarna dupa zwana Krzyżem z jedną kasjerką na stacji i oczywiście zajebistą kolejką na dworcu.

Do tego fatalna informacja w Kostrzyniu: dowiedziałem się, że jedynym zadaniem pań w kasach jest sprzedaż biletów do Krzyża, a później to "Pan sobie sprawdzi, coś powinno być do W-wy...". Dziewczyna przed mną chciała zwrócić bilet, ale oczywiście nie ma takiej możliwości.

Do tego dlaczego na koleji nikt nie wpadnie, żeby oprócz tradycyjnego rozkładu wydrukować i rozwiesić trasy przejazdu do największych miast typu Poznań, W-wa, Katowice, itd.? I tak wiadomo, ze nikogo nie interesują ekspresy czy międzynarodowe, a dzięki takim rozpiskom sprzedaż biletów by szła znacznie szybciej, bo kasjerka nie musiałaby za każdym razem sprawdzać połączenia.

A już rozwiązanie nierealne, ale prawdopodobnie najbardziej skuteczne to wprowadzić na czas PW jeden bilet w jednej (!) cenie, np. 30 zł na połączenia do i z Kostrzynia. Finansowo dla koleji prawdopodobnie nie byłoby różnicy, za to bilety sprzedawałyby się błyskawicznie.

"co do Pkp to porażka!!ja jeżdże już na wooda od paru lat,chyba należe już do weteranów hehe (2001-1 raz)i musze powiedzieć ze przez te wszystkie lata nasze kochane pkp nie wyciągło zadnych wwniosków,"

"Oni juz maja dosyc sprzatania po woodstockowych pociagach, dlatego tak malo ich daja "

Po co wyciągać wnioski skoro z roku na rok coraz więcej biletów się sprzedaje? Kiedyś rzeczywiście jechało pół pociągu bez biletu, ale obecnie nie widzę pasażerów bez biletów.
 
 
Anarchia  
Coś już napisał


Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 73
Skąd: Z Katowic :D
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Ja weszlam do każdego pociągu "normalnie" tak jak planowalam. w tam "kulkami mocy" i spowrotem "rockowym schabowym" ;D
Byly pelne w trzy dupy, ale gdyby woodstokowicze byli bardziej ogarnieci to jazda bylaby bardziej wygodna... Ale to pociag na woodstock, trzeba się cieszyć ze wgl się wsiadlo ;D
Wiadomo nie ma co narzekac to PKP, te pociagi sa później takie zdemolowane ze im się nie dziwie w sumie! woodstock zaczyna sie w pociagu! Co to by byla za jazda gdyby kazdy mial miejsce siedzace xD
W obie str jechałam między przedziałami kolo toalety i mowie wam przejebane.. Ale teraz po powrocie do szarej rzeczywistości brakuje mi nawet tego scisku w pociagu xD

A wam jak coś nie pasuje to zróbcie sobie zrzute na paliwo i jedzcie autem!
Pozdrawiam i chuj ! ;)
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Między przedziałami w miejscu toaletowym jest najlepiej, bo ma się dużo gości w pociągu powrotnym, ciągle ktoś nowy przychodzi :D
 
 
Anarchia  
Coś już napisał


Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 73
Skąd: Z Katowic :D
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Między przedziałami w miejscu toaletowym jest najlepiej, bo ma się dużo gości w pociągu powrotnym, ciągle ktoś nowy przychodzi :D


No tam jest zajebiscie! Ja nie narzekam..
 
 
 
namalgosia  
Forumowy prawiczek

Wiek: 44
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 18
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

["

Po co wyciągać wnioski skoro z roku na rok coraz więcej biletów się sprzedaje? Kiedyś rzeczywiście jechało pół pociągu bez biletu, ale obecnie nie widzę pasażerów bez biletów.[/quote]no właśnie ..coraz więcej..to juz samo mówi za siebie.Chociażby dlatego ze większość kupuje bilety.GApowiczów jest co raz mniej i dlatego należałoby w końcu aby pkp pomyślało o logicznym rozwiązaniu....Skoro piszesz ze wcześniej było gapowiczów więcej to jak myślisz czy w chwili obecnej skoro jest ich mniej nie zasługujemy na pare dodatkowych pociągów? powiem tak ;pisałam wcześniej .Jeszcze pare lat temu z połódnia było więcej pociągów ,a w tej chwili z wszchodu i połódnia jest tylko jeden!!wygląda na to ze dla pkp to chyba nie udana inwestycja i trzeba było zlikwidować te z przemyśla,czy rzeszowa a z tego co wiem również pękały w szwach.CZy nie lepiej było by dla tych jadocych z krakowa i okolić gdyby troche rozładował ten tłok i dodał pare pociągów tak jak wspomniałazm z RZ i PRZEMYSLA?
 
 
magius  
Rozkręca sie
m000OOOOooOOO000ooo


Wiek: 34
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Ja pamiętam jak w 2007 i 2008 miałem pociąg z Legnicy! Teraz to muszę z roku na rok kombinować z dojazdami, ale nie jest źle.
Co do powrotu to wracałem tym o 2:30 który jechał na Kraków. Wsiadłem tymi drzwiami pierwszymi zaraz przy maszyniście i z kumplem mieliśmy miejsca siedzące <haha>
Jechaliśmy na Wrocek. Ogólnie w tym roku dla mnie luksus był tylko jeden minus - kupić bilet musiałem. Pierwszy raz mi się to przydarzyło.
W porównaniu do roku poprzedniego, gdzie koczowałem w Kostrzynie na pkp to było super. Tylko tak jak ktoś zauważył wcześniej. Południe kraju zostało jakby zapomniane. Przecież wystarczy looknać w bank podróży i dojść do wniosku, że jednak spora ekipa jedzie z Rzeszowa i okolic :)
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

Nie rozumiem narzekania na pkp, co chwila słychać jak ktoś się chwali,że nie kupił biletu, a potem wielkie pretensje.
Wszyscy kupicie bilety, to podstawią nam więcej pociągów/wagonów. Proste
 
 
korpi90  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012   

Jechałem pierwszy raz.
Jestem z Bydgoszczy. Zdecydowałem się na najtańszy przejazd czyli osobówki z przesiadkami. Z Bydgoszczy przesiadki w Pile, Krzyżu i Gorzowie. Z pociągu na pociąg coraz gorzej ale nie tragicznie.
Powrót masakra. Cały peron ludzi a podjechała SU45 i 3 piętrusy. Myślałem że to żart. Oczywiście opóźnienia i potem przesiadki w biegu.
Teraz wiem że za rok wracam za free. Wysikać się nie można to co dopiero konduktor podejdzie
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

korpi90 napisał/a:
Teraz wiem że za rok wracam za free. Wysikać się nie można to co dopiero konduktor podejdzie

Wiele osób tak mówiło i się tego zdziwiło jak w tym roku obudziło się na bramkach pytaniem "Bilet proszę" w przyszłym roku bramek będzie więcej i będą dłużej działały, już od soboty aż do poniedziałku tak wiec jednak proponuję zakupy biletów żeby potem nie było zdziwienia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group