Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kefir
Nie 22 Lip, 2012
Joachim Gauk i Bronisław Komorowski
Autor Wiadomość
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Niech Bronek lepiej wskoczy w glany i pod grzybka, wtedy poczuje co to wolność. <z jezorem>
 
 
berndsen  
Rozkręca sie
hopsahopsaturlajdropsa


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2012
Posty: 294
Skąd: Istebna
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Ponoć woodstock jest dla wszystkich, więc czemu prezydent jest przez was nie mile widziany? Mam powody twierdzić, że jest świetnym człowiekiem - już omijając funkcję jaką pełni. Może i on będzie się chciał napić piwa, być na jakimś koncercie itp. Ja chętnie się z nim spotkam na ASP, posłucham co ma do powiedzenia, swoje zdanie wyrobię i pójdę w siną dal bawić się dalej.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Pan Komorowski jest urzędującym obecnie prezydentem, a to przeczy idei nie zapraszania CZYNNYCH polityków. Byłych może ok, ale obecnych? Rządzących? Ale chętnie mu zadam kilka pytań, tylko obawiam się, że mnie ABW wyprowadzi.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Prezydent nie powinien bać się żadnych pytań, zresztą myślę że będzie na luzie. ;))
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Myślę, że jest na tyle ogarnięty, by zdawać sobie sprawę, w co się pakuje i z jakim typem rozmówców może mieć do czynienia. Bezpośrednie, ciężkie pytania raczej nie powinny go zaskoczyć.
Ale Bronek swoją drogą, a równie ciekawe rzeczy może nam powiedzieć i drugi prezydent.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Ja chętnie się go spytam, czemu pozwolił na zmianę ustawy o organizacji imprez masowych tak, że w tym roku będą barierki na PW.
 
 
 
Du-Ray  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 14
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Nie będzie żadnych barierek.
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Du-Ray napisał/a:
Nie będzie żadnych barierek.


Miejmy nadzieje, ale nawet jeśli - to dzięki organizatorom, którzy, jak mi się zdaje, dwoją się i troją, żeby wszystkie te przepisy dotyczące organizacji imprez masowych interpretować najbardziej swobodnie jak się da. I chwała im za to.

Wybaczcie offtop. Owszem, urzędujących polityków miało nie być - ale prezydent jest jednak jeden, reprezentuje wszystkich Polaków i przed wszystkimi odpowiada. Jak dla mnie można uczynić wyjątek.
 
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

No osobiście uważam, że prezydent (w demokratycznym kraju) nie odpowiada przed nikim, a nie przed wszystkimi.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

To wtedy po co taki prezydent.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Do reprezentowania kraju. To, że reprezentuje ludzi nie znaczy, że odpowiada za to co robi. W małej skali masz to samo w przypadku właściciela sp z o.o.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Zgoda, że prezydent reprezentuje swój naród, ale jeśli założymy że przed nikim nie odpowiada, to generalnie może robić i mówić co chce.
Właściciel a spółka z o.o. w porównaniu prezydent - naród, to trochę nie tak, bo my nie jesteśmy jego własnością.
 
 
Rysy  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 64
Skąd: ze wsząd
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

A może właśnie poznamy Bronka jako człowieka a nie jako polityka.
 
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

Szczurek napisał/a:
No osobiście uważam, że prezydent (w demokratycznym kraju) nie odpowiada przed nikim, a nie przed wszystkimi.


Wręcz przeciwnie - aby nazwać kraj demokratycznym, każdy urzędujący w nim polityk powinien przed kimś odpowiadać.

W Polsce, o ile się nie mylę, istnieje nawet coś takiego jak obywatelskie wotum nieufności dla prezydenta i premiera. Nie wspomnę już o odpowiedzialności przed opinią publiczną, którą - w dobie internetu - tworzymy wszyscy.

Rysy napisał/a:
A może właśnie poznamy Bronka jako człowieka a nie jako polityka.


Jak mnie znajdziesz na polu to masz u mnie browar za tego posta ;)
 
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Cytat:
Właściciel a spółka z o.o. w porównaniu prezydent - naród, to trochę nie tak, bo my nie jesteśmy jego własnością.


O tym możemy pogadać w wiosce. Bo jak dla mnie facet, który ma prawo ostatecznej decyzji (veto) co do tego co zrobię z pieniędzmi pochodzącymi z pracy własnych rąk (podatek) jest moim właścicielem, bo jedynie właściciel ma prawo decydować o tym, co zrobić z przedmiotem (pieniędzmi).

Jest to zbliżone do właściciela niewolnika w cesarstwie rzymskim - właściciel brał od niewolnika 90% tego, co niewolnik zarobił. Pan Komorowski bierze ode mnie 80% (ZUS 32%, dochodowy 19%, VAT 23 %, akcyza - zależy co kupuję, więc 10%. Razem 84%). W zamian za to zapewnione mam opiekę zdrowotną (niewolnik też miał), emeryturę (niewolnik też miał), drogi (były), infrastrukturę (była)....

Ergo nie widzę różnicy. I chętnie z panem Komorowskim o tym porozmawiam. Jeśli ZECHCE o tym rozmawiać.

Cytat:
Wręcz przeciwnie - aby nazwać kraj demokratycznym, każdy urzędujący w nim polityk powinien przed kimś odpowiadać.

Przed większością ludności - czyli de facto przed nikim z imienia i nazwiska.
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

O, ciekawe i prawdziwe spostrzeżenie Szczurek.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

A dziękuję. Mój woodstockowy numer to 791 453 792. Na woodstocku planuję porozmawiać z JAK NAJWIĘKSZĄ ilością ludzi o różnych poglądach politycznych - piszę bowiem książkę o takiej tematyce. Więc jeśli zechcesz - dzwoń, we wtorek jestem na polu. Wieczorem.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Idąc tym tropem, dochodzimy do wniosku że prezydent/właściciel firmy decyduje o tym jak mam wydać swoją pensję.
Zgodzę się że państwo zabiera prawnie lub pośrednio większą część naszych zarobków w celu utrzymania tego kulawego systemu, co można porównać do niewolnictwa w jakimś stopniu.
Ok, Szczurek, to przy okazji pogadamy na miejscu. :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group