Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Biskup Tadeusz Władysław Pieronek
Autor Wiadomość
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012   

Posprzątałem, piękne wywody nie na temat wyleciały w kosmos, proszę o pisanie na temat. Albo wcale. ;-))
 
 
gabriel  
Coś już napisał
ale nie warto czytać

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012   

Pietrucha napisał/a:
Przyjdę ze względu na moje antyklerykalne poglądy. Może wyniknie z tego coś konstruktywnego.


niektórzy ludzie Kościoła twierdzą, że bp Pieronek ma antyklerykalne poglądy :) może nic nie wyjść konstruktywnego w takim wypadku <gool>
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   

Nie lubię kościoła, ale z ciekawości posłucham co powie i może go wygwiżdżę!
 
 
 
xxszogunxx  
Coś już napisał


Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

Z konfidentami i zdrajcami nie gadam. :)
 
 
Fallander  
Forumowy prawiczek
imperator zajebistości


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 34
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

Pietrucha napisał/a:
Przyjdę ze względu na moje antyklerykalne poglądy. Może wyniknie z tego coś konstruktywnego.


Przyjdzie więcej takich osób, będzie go "zaginało" jednym zdaniem.
Jednym zdaniem zostaną zgaszeni i ja bym nie oczekiwał konstruktywnej debaty.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

No ale na pewno będzie ciekawie. ;))
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

ale o prawie, dekretach i tym podobnych rzeczach, na których opiera się Kościół można będzie pogadać, a może pogadanka z biskupem coś zmieni w moich poglądach, akurat mam wolne wtedy, pójdę posłuchać :D
 
 
 
berndsen  
Rozkręca sie
hopsahopsaturlajdropsa


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2012
Posty: 294
Skąd: Istebna
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Fallander napisał/a:
Przyjdzie więcej takich osób, będzie go "zaginało" jednym zdaniem.

oj tam zaraz zaginało. A dlaczego z takim biskupem nie można zwyczajnie porozmawiać? Zwyczajnie, tak jak z innym człowiekiem. W ogóle zastanawia mnie, dlaczego aż tak spora część osób jest sceptycznie do tego nastawiona. Biskup też człowiek. Kiedyś również nie miałam wiele wspólnego z kościołem a księży unikałam jak ognia, zwyczajnie nie chciało mi się słuchać ich wywodów na temat nawracania i tego, jak ludzie błądzą. Jednak z czasem się przełamałam i okazało się, że rozmowa wynikła z obu stron. I jedna i druga była ciekawa z czego się wywodzi dane przekonanie i z jednym księdzem (przy piwie!) przegadałam na ten temat z dobre 3 godziny. Do domu wróciłam z nowymi przekonaniami i byłam bardzo zaskoczona.

Mam nadzieję, że na ASP biskup Tadeusz nie będzie jednym z przedstawicieli tzw "Jezusów" i nie będzie wyzywał uczestników od satanistów, zagubionych itp, tylko rozmowa potoczy się na normalnym poziomie i zmusi niektórych refleksji, takich zwykłych, bez żadnego narzucania. Wierzę w to i z chęcią wybiorę się posłuchać.

Mimo wszystko z duchownych wolałabym księdza Pawlukiewicza. Ma świetny kontakt z młodzieżą a w swoich wypowiedziach daje dużo przykładów z życia i nieraz jego 'kazania' powoduję, że ludzie w ławkach płaczą ze śmiechu, ponieważ dzieli się nieraz takimi anegdotami, że głowa mała. Na YT jest kilka jego wypowiedzi, chętni mogą posłuchać :P Dla przykładu podam mój ulubiony fragment, który wypowiedział kiedyś na rekolekcjach: Pan Jezus chciał skoncentrować uwagę uczniów na sobie! Od czego zaczął? Od ewangelizacji? Od nauki o krzyżu? Przecież wszyscy by zwiali! No dał chłopakom 400litrów wina w Kanie Galilejskiej, podpili się i wykrzyczeli: CHRYSTUS JEST PANEM! *oklaski i śmiechy* - rozumiem, że te oklaski, to propozycja dla organizatorów na dzisiejszy wieczór ? Gwarantuję wam, że jakbyśmy puścili teraz przez radio, że tutaj jest impreza, będzie parę beczek wina to frekwencja na wieczornym spotkaniu wynosiłaby 1800ludzi przyjechałyby chłopaky sie pomodlyć - "proszę księdza kiedy będzie to nabożeństwo z tym winem?"

no po prostu go uwielbiam

nie bójmy się księży i biskupów, żyjmy z nimi w zgodzie tak, jak z pozostałym społeczeństwem, oni również do niego należą, amen :D
 
 
gabriel  
Coś już napisał
ale nie warto czytać

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

berndsen :) tutaj większość chce tolerancji...ale jak pojawia się temat biskupa na Woodstocku, to tolerancja, szacunek... zamienia się w klerofobię :) ale już ktoś kiedyś napisał :

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

łatwiej zjeść obiad, niż go zrobić

Pawlukiewicz jest ok ale to "specjalista" od głoszenia, ja bym wolał s.Chmielewską, to kobieta od roboty a i powiedzieć potrafi. W jednym z programów mówiła m.in o osądzaniu ludzi. Np wszyscy jechali po Balcerowiczu, a to on dał wspólnocie, którą prowadzi swój prawie nieużywany samochód. Rozmawiała kiedyś z Jurkiem Owsiakiem i mówiła mu, że brakuje im pampersów czy czegoś takiego i za kilka dni przyjechał cały samochód wypełniony pampersami. Nigdy nie poznamy ludzi do końca, a każdy osąd pokazuje tylko tyle, że to my jeszcze nie kochamy.
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Dodam jako ciekawostkę, że dwa dni wcześniej na scenie PJ odbędzie się spotkanie z brazylijskimi misjonarzami - o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu z Sao Paulo. Może to być równie ciekawe posłuchać opowiadania o pracy w oficjalnie chrześcijańskim, a przecież pełnym biedy, przemocy i wojen gangów kraju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime