Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Biskup Tadeusz Władysław Pieronek
Autor Wiadomość
karagen  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 25
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

Mnie tam daleko do tych kościelnych spraw, ale słyszałem kilka wypowiedzi biskupa Pieronka i przyznam - spoko gada. Fajny gość, ma zdrowe podejście do życia. Może być ciekawie.
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

Przyjdę ze względu na moje antyklerykalne poglądy. Może wyniknie z tego coś konstruktywnego.
 
 
 
Ovenhaak  
Coś już napisał
Marilize legajuana!


Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 56
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Sam mam bardzo antyklerykalne poglądy i nie popieram firmy, którą reprezentuje ten pan. Początkowo też pomyślałem sobie "K****, biskup na ASP...? WTF?". Ale jeżeli nie przyjeżdża na Woodstock z misją chrystianizacyjną, to nie mam nic przeciwko. Jeżeli będzie miał adekwatne podejście to rozmówców (czyli będzie prowadził dyskusje, a nie moralizatorski wykład) to mogłoby być naprawdę ciekawie. Można mieć nawet taką nadzieję, bo chyba, mimo wszystko nie ma wielu biskupów, którzy by się odważyli podjąć dyskusje z taką młodzieżą jak woodstockowa.

A może kościół chwyta się już ostatniej deski ratunku, żeby ocalić statystyki i chce się zakumplować z woodstockowiczami. Czas pokaże.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Tak dla przypomnienia już raz był przedstawiciel kościoła, a mianowicie nieżyjący już abp Józef Życiński w 2007 roku. Mnie kościół denerwuje ale widzę, że często Ci, którzy najgłośniej krzyczą o tolerancji od razu szufladkują wszystkich z nim związanych jako zuooo i mówią nie dla zasady. Jak dla mnie ok, raczej nie pójdę(bo jest parę fajniejszych postaci, a nie będę całymi dniami w ASP siedział-tak, dlatego, że to strefa bez % ;) ) ale może zmienić twardogłowe podejście woodstockowiczów do panów ubranych w czarne kiece ;)
 
 
 
gabriel  
Coś już napisał
ale nie warto czytać

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

shinobipl napisał/a:
Ja sobie odpuszczę. Nienawidzę instytucji jaką jest kościół ...



Ale to nie przyjeżdża instytucja tylko człowiek , ogólnie widzę częściowo jakiś brak tolerancji przy zwykłym ogłoszeniu, że ktoś gdzieś będzie. Rozumiem, że można nie pałać sympatią do kogoś, ale żeby jechać po kimś bo została wyświetlona informacja, że będzie na Woodstocku ?

A za dwa miechy będziecie krzyczeć Miłość Przyjaźń Muzyka Tolerancja... Można tolerować tych którzy nas tolerują i kochać tych którzy nas kochają. To akurat jest proste. Pokochać wroga, to już cięższa sprawa.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

gabriel napisał/a:
A za dwa miechy będziecie krzyczeć Miłość Przyjaźń Muzyka Tolerancja... Można tolerować tych którzy nas tolerują i kochać tych którzy nas kochają. To akurat jest proste. Pokochać wroga, to już cięższa sprawa.

No tak, ale pokochać to wielkie słowo i choć Kościół mówi o miłości to ciężko go z nią identyfikować.
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012   

Posprzątałem, piękne wywody nie na temat wyleciały w kosmos, proszę o pisanie na temat. Albo wcale. ;-))
 
 
gabriel  
Coś już napisał
ale nie warto czytać

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012   

Pietrucha napisał/a:
Przyjdę ze względu na moje antyklerykalne poglądy. Może wyniknie z tego coś konstruktywnego.


niektórzy ludzie Kościoła twierdzą, że bp Pieronek ma antyklerykalne poglądy :) może nic nie wyjść konstruktywnego w takim wypadku <gool>
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   

Nie lubię kościoła, ale z ciekawości posłucham co powie i może go wygwiżdżę!
 
 
 
xxszogunxx  
Coś już napisał


Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

Z konfidentami i zdrajcami nie gadam. :)
 
 
Fallander  
Forumowy prawiczek
imperator zajebistości


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 34
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

Pietrucha napisał/a:
Przyjdę ze względu na moje antyklerykalne poglądy. Może wyniknie z tego coś konstruktywnego.


Przyjdzie więcej takich osób, będzie go "zaginało" jednym zdaniem.
Jednym zdaniem zostaną zgaszeni i ja bym nie oczekiwał konstruktywnej debaty.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

No ale na pewno będzie ciekawie. ;))
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

ale o prawie, dekretach i tym podobnych rzeczach, na których opiera się Kościół można będzie pogadać, a może pogadanka z biskupem coś zmieni w moich poglądach, akurat mam wolne wtedy, pójdę posłuchać :D
 
 
 
berndsen  
Rozkręca sie
hopsahopsaturlajdropsa


Wiek: 29
Dołączyła: 30 Cze 2012
Posty: 294
Skąd: Istebna
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Fallander napisał/a:
Przyjdzie więcej takich osób, będzie go "zaginało" jednym zdaniem.

oj tam zaraz zaginało. A dlaczego z takim biskupem nie można zwyczajnie porozmawiać? Zwyczajnie, tak jak z innym człowiekiem. W ogóle zastanawia mnie, dlaczego aż tak spora część osób jest sceptycznie do tego nastawiona. Biskup też człowiek. Kiedyś również nie miałam wiele wspólnego z kościołem a księży unikałam jak ognia, zwyczajnie nie chciało mi się słuchać ich wywodów na temat nawracania i tego, jak ludzie błądzą. Jednak z czasem się przełamałam i okazało się, że rozmowa wynikła z obu stron. I jedna i druga była ciekawa z czego się wywodzi dane przekonanie i z jednym księdzem (przy piwie!) przegadałam na ten temat z dobre 3 godziny. Do domu wróciłam z nowymi przekonaniami i byłam bardzo zaskoczona.

Mam nadzieję, że na ASP biskup Tadeusz nie będzie jednym z przedstawicieli tzw "Jezusów" i nie będzie wyzywał uczestników od satanistów, zagubionych itp, tylko rozmowa potoczy się na normalnym poziomie i zmusi niektórych refleksji, takich zwykłych, bez żadnego narzucania. Wierzę w to i z chęcią wybiorę się posłuchać.

Mimo wszystko z duchownych wolałabym księdza Pawlukiewicza. Ma świetny kontakt z młodzieżą a w swoich wypowiedziach daje dużo przykładów z życia i nieraz jego 'kazania' powoduję, że ludzie w ławkach płaczą ze śmiechu, ponieważ dzieli się nieraz takimi anegdotami, że głowa mała. Na YT jest kilka jego wypowiedzi, chętni mogą posłuchać :P Dla przykładu podam mój ulubiony fragment, który wypowiedział kiedyś na rekolekcjach: Pan Jezus chciał skoncentrować uwagę uczniów na sobie! Od czego zaczął? Od ewangelizacji? Od nauki o krzyżu? Przecież wszyscy by zwiali! No dał chłopakom 400litrów wina w Kanie Galilejskiej, podpili się i wykrzyczeli: CHRYSTUS JEST PANEM! *oklaski i śmiechy* - rozumiem, że te oklaski, to propozycja dla organizatorów na dzisiejszy wieczór ? Gwarantuję wam, że jakbyśmy puścili teraz przez radio, że tutaj jest impreza, będzie parę beczek wina to frekwencja na wieczornym spotkaniu wynosiłaby 1800ludzi przyjechałyby chłopaky sie pomodlyć - "proszę księdza kiedy będzie to nabożeństwo z tym winem?"

no po prostu go uwielbiam

nie bójmy się księży i biskupów, żyjmy z nimi w zgodzie tak, jak z pozostałym społeczeństwem, oni również do niego należą, amen :D
 
 
gabriel  
Coś już napisał
ale nie warto czytać

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

berndsen :) tutaj większość chce tolerancji...ale jak pojawia się temat biskupa na Woodstocku, to tolerancja, szacunek... zamienia się w klerofobię :) ale już ktoś kiedyś napisał :

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

łatwiej zjeść obiad, niż go zrobić

Pawlukiewicz jest ok ale to "specjalista" od głoszenia, ja bym wolał s.Chmielewską, to kobieta od roboty a i powiedzieć potrafi. W jednym z programów mówiła m.in o osądzaniu ludzi. Np wszyscy jechali po Balcerowiczu, a to on dał wspólnocie, którą prowadzi swój prawie nieużywany samochód. Rozmawiała kiedyś z Jurkiem Owsiakiem i mówiła mu, że brakuje im pampersów czy czegoś takiego i za kilka dni przyjechał cały samochód wypełniony pampersami. Nigdy nie poznamy ludzi do końca, a każdy osąd pokazuje tylko tyle, że to my jeszcze nie kochamy.
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Dodam jako ciekawostkę, że dwa dni wcześniej na scenie PJ odbędzie się spotkanie z brazylijskimi misjonarzami - o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu z Sao Paulo. Może to być równie ciekawe posłuchać opowiadania o pracy w oficjalnie chrześcijańskim, a przecież pełnym biedy, przemocy i wojen gangów kraju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group