Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dżem
Autor Wiadomość
stjimmy17  
Coś już napisał

Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

no to sobie idźcie pod ten namiot, ja chcę iść na koncert.
 
 
indiano  
Coś już napisał
I'm a Mountain


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: Venice
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Ja też. Po to jest woodstock żeby się wyszaleć na koncercie, który zresztą jest darmowy, a nie kisić się w namiocie. Ja na przykład nie wyobrażam sobie wooda bez Dżemu. Wolę Dżem niż folkowe zespoły których i tak jest już masę.
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Cytat:
Balcar jest fajny. Ma swój styl i mi się podoba to jak on śpiewa.


Balcar jest fajny, ale przede wszystkim ze względu na kontakt z publiką. Śpiewać umie, ale robi to jak milion innych śpiewaków a swój styl to miał Rysiek ;)
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

indiano napisał/a:
Ja na przykład nie wyobrażam sobie wooda bez Dżemu.


Spróbuj. Naprawdę jest o niebo lepszy... ;-))
 
 
papiave  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Gorzów wlkp
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   Klasyka

Ja osobiście słucham tylko tych "klasyków" z czasów Ryśka . m.in. "skazany na blues`a","whisky","list do M." itd. itd. Osobiście nowy wokalista nie przypadł mi do gustu... Więc raczej jestem na tak , ale pod warunkiem , że będą w.w Klasyki ;)

Pozdro;)
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

eee tam, nawet klasyki, które wymieniłeś dla mnie po prostu nie brzmią w wykonaniu tego wokalisty, tego teraz, jak mu tam? Balcar? Lepszy klimat mają śpiewane przy ognisku czy nawet przy toiach (tych pierwszych na woodstocku raczej nie ma) przez grupkę woodstockowiczów, którzy się zatrzymają i pośpiewają bo ktoś złapał gitarrę i zaczął sobie coś tam brzdękolić, albo w słuchawkach.
Nie wybrałabym się na koncert absolutnie, nic fajnego jak dla mnie
 
 
ochocianka  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 12
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   

moim zdaniem ostatnim razem jak grali na woodzie nie popisali się ... liczyłam na coś lepszego, a postawili na nowości PRAWIE same , a ja jednak wolę "ryśkowy dżem "
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

No nie żartujcie sobie, Dżem to Dżem, niezależnie od tego czy śpiewa w nim Rysiek, Dewódzki czy Balcar. Jak wiadomo zespół składa się z kilku osób, które mogą się zmieniać. Tak samo jak Black Sabbath zawsze było Black Sabbath, niezależnie od tego czy śpiewał w nim Ozzy czy Dio. Poza tym utwory Dżemu "po Ryśku" także prezentują wysoki poziom, a pan Maciej Balcar ma technikę, której mógłby mu pozazdrościć niejeden wokalista. Z utworów po Ryśku polecam przesłuchać sobie "to tylko dwa piwa", "kilka zdartych płyt", "dzikość serca" (te są z Dewódzkim), "gorszy dzień" czy "diabelski żart". Niektóre z tych utworów cenię nawet bardziej niż te które powstały za Ryśka. Polecam także płyty Dżemu z Tadeuszem Nalepą - wg. mnie najlepsze twory tego zespołu.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

...z chęcią bym posłuchał...a Balcar daje radę, a i każdy mówi tylko o Ryśku, a zapominacie o pozostałych muzykach- to jak Oni graja to jest coś Kapitalnego...a z Ryśkiem, jak z Morrisonem - w pewnym momencie Jego głos stracił magię, urok, melodię...
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

Udun napisał/a:
w pewnym momencie Jego głos stracił magię, urok, melodię...


każdy głos by stracił po takiej ilości "uciech doczesnych"
 
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

Dajcie spokój - Dżem gra wszędzie , juwenalia , festyny , festiwale , festiwaliki... no i jeszcze Woodstock ? - Jestem na nie.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

grali usz na woodzie i myślę, że wystarczy, czeba dać szansę świeżym zespołom
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

..a ja bym z chęcią i Tak posłuchał...
 
 
 
Ovenhaak  
Coś już napisał
Marilize legajuana!


Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 56
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Jestem na nie. Kocham Dżem z Ryśkiem. Lubię Dżem z Dewódzkim. Nie trawię Dżemu z Balcarem. Mogę tylko przyznać rację KazikowiHansen, że płyta z Nalepą jest genialna. Masz rację, że zespół to nie tylko wokalista, ale też muzycy, więc od muzyków zacznę. Bardzo ich szanuję, ale uważam że z płyty na płytę muzyka jest słabsza i można wyczuć po prostu swoiste wypalenie się artystyczne. Ostatnia płyta brzmi bardziej jak Stare Dobre Małżeństwo niż Dżem. Jeżeli chodzi o stare utwory to wciąż grają je świetnie, ale głos Balcara niszczy efekt. Wolałbym, żeby Dżem dawał koncerty akustyczne (Taki koncert na woodzie by mi nawet pasował).

I naprawdę byłem na kilku koncertach Dżemu - po 2,3 utworach starzy fani zmywali się na piwo, bo im się nie podobało, a zostawały w dużej mierze szczeniaki. Atmosfera kiepska, nie czuję się tam bluesa.

Cieszę się, że wielu z nas Dżem wciąż kojarzy się dobrze. Dlatego nie chcę koncertu Dżemu na PW. Lepiej pamiętać Dżem, którego już nie ma.
 
 
ruda maruda  
Coś już napisał
adrianna


Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 88
Skąd: Tuchola
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012   

Ovenhaak napisał/a:
Jestem na nie. Kocham Dżem z Ryśkiem. Lubię Dżem z Dewódzkim. Nie trawię Dżemu z Balcarem [..]

Cieszę się, że wielu z nas Dżem wciąż kojarzy się dobrze. Dlatego nie chcę koncertu Dżemu na PW. Lepiej pamiętać Dżem, którego już nie ma.



Jestem tego samego zdania. Niech to co zaczęło płynąc dzieki Ryskowi pozostaje na zawsze w naszych sercach, żyłach czy marzeniach..
 
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012   

Sister Midnight napisał/a:
grali usz na woodzie i myślę, że wystarczy, czeba dać szansę świeżym zespołom


To samo myślę ...
Ile razy to samo może być.
 
 
 
kecaj1603  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 131
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012   

pomimo wielkiego szacunku dla dżemu (w szczególności dla Adama Otręby) do powiem szczerze rzygam już tym Dżemem i Ryśkiem. Ok miał świetny głos i fenomenalną ekspresję ale prawda jest taka że gdyby nie to że zmarł to pewnie dżem nie stał by się taką "legenda" nagrali by jedną dwie słabe płyty i już by ludzie się tak nimi nie jarali. Pewnie nawet jakby zagrali to na tle tego elektro gówna wypadli by świetnie. Ale dla mnie ta kapela dawno się przejadła jadą cały czas na starych hitach i nic nowego nie wymyślili od dawna. Czasami mam wrażenie że lepiej by zroblili jakby się rozeszli i każdy założył bo swoją kapele. Z jednej strony nawet fajnie byłby ich usłyszeć na woodstocku z drugiej powiem szczerze wolałbym coś innego np z ciut podobnej estetyki zespół Kruk.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group