Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowiadane zmiany na Przystanku Woodstock
Autor Wiadomość
kszak  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 48
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

Mahian napisał/a:
I nie karta kredytowa, tylko karta Pre-Paid/przedpłacona, to wielka różnica. [...]
Wszystkie karty Banku działają ONLINE, ta również, więc nie ma możliwości zrobienia na rachunku takiej karty salda ujemnego.


Żeby nie było wątpliwości, komuś mogło się namieszać:
Co innego prepaid wydawany przez Pekao, co innego karta debetowa z funkcją paypass. Tą drugą (a podejrzewam, że większość paypassów to debetowe) DA SIĘ zrobić saldo ujemne, wiem z autopsji, nie raz ratowało mi to tyłek. ;))
 
 
Mahian  
Forumowy prawiczek
Kierownik Imprezy


Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Płock / Łódź
Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

To nie działa tak prosto jak się wydaje, banki mają różne systemy kartowe. Np w banku X transakcje przez Paypass rozliczają się w ciągu kilku minut, w Y wraz z kolejną transakcją ONLINE na danym terminalu, a w Z nawet 4-5 dni - mimo, że płatność w tym samym punkcie. Są też takie sprawy jak floor limit w terminalach, organizacjach kartowych i centrach autoryzacyjnych. W każdym razie w Pekao transakcje rozliczają się ONLINE i teraz wszystkie karty są wydawane z paypass/paywave (debetowe, pre-paid, kredytowe, charge).
 
 
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Woodstock już był i wszystko co miało być zrobione / zmienione zostało wykonane.
Pozwolę sobie wspomnieć jak 6-7 stron temu w tym wątku psioczyliście na barierki. Ale czy było aż tak źle? Osobiście w ogóle nie przypominam sobie gdzie stały jakieś barierki, wyjątkiem była droga główna gdzie na tych barierkach wisiały worki na śmieci no i Allegro było ogrodzone. Poza tym kompletnie nic... pewnie dlatego, że nie podchodziłam blisko do sceny ^^ No ale żeby nie było, że nic nie widziałam a się wypowiadam: proszę o głos kogoś kto był pod sceną, kogoś kto miał styczność z barierkami niech się wypowie czy bardzo utrudniały poruszanie się itp. I czy wcześniejsza zażarta dyskusja miała w ogóle sens.

PS: jeśli nie odpowiedni temat, to proszę o przesunięcie mojego posta gdzieś w odpowiednie miejsce
 
 
 
habalasz?  
Forumowy prawiczek
Ave PS !


Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 18
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Przecież nie było żadnych barierek pod sceną .
 
 
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Tez mi się właśnie coś tak wydawało, ba nawet ich nie widziałam pod samą sceną. Ha już wiem dlaczego mi się ubzdurały barierki. Szpital polowy chyba był ogrodzony albo coś w okolicach dużej sceny po prawej stronie. I to tam musiało mi się rzucić na mózg jakieś żelastwo.
 
 
 
Maya  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Wrocław/Szczecin
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

habalasz? napisał/a:
Przecież nie było żadnych barierek pod sceną .


Dokładnie. W zeszłym roku owszem, jak the prodigy sobie 'zażyczyło'.
 
 
Pigul  
Rozkręca sie
I love this smell I love this sound As an napalm i


Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 136
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

były prowizoryczne barierki do których śmietniki były zoorganizowane ;))
 
 
 
terrorystka87  
Coś już napisał


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: okolice Poznania :)
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Owszem, strasznie duźo ich było :D
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Ale te akurat nie przeszkadzały ^^ Same barierki nie przeszkadzałyby też bardzo np na folkowej, chociaż z pewnością nie są tam mile widziane. U Krishny z racji sceny zadaszonej (jak to brzmi) są co roku, daje to radę.

Ale pod dużą sobie nie wyobrażam. Dobrze, że nie dało się i tak przejść na Prodigy i nie musiałem na te barierki patrzeć :D Zamiast tego po zerknięciu człowiek polazł kupić bilet, pod prysznic, zero kolejek. Jedyna korzyść :D
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

No właśnie, czy mówił coś jurek w tej sprawie ? Wcześniej ogłaszał, że barierki będą a nie było. Jak udało się obejść przepisy ?
 
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

Mówil na swoim blogu, niedługo przed PW, ze jednak ich nie bedzie, nie podajac na jakiej podstawie. No i - nie bylo. : )
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

Właściwie z tego co kojarzę to mówił, ze będą, ale takie prowizoryczne, gdzieniegdzie, dla picu, żeby się nikt nie czepiał. Czyli to pewnie chodziło o te barierki na których wisiały worki. Nie jestem pewna czy tak mówił, musiałby ktoś odkopać tamten odcinek bloga, ale tak mi się wydaje
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

W każdym razie gratulacje i podziękowania dla pana Owsiaka i organizatorów, że kolejny rok (nie biorąc pod uwagę Prodigy) dają radę wymigać się od barierek pod dużą sceną ^^ Sto lat niech żyją nam za to ^^
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012   

Dezaprobator napisał/a:
No właśnie, czy mówił coś jurek w tej sprawie ? Wcześniej ogłaszał, że barierki będą a nie było. Jak udało się obejść przepisy ?

Myślę, że tylko w jeden możliwy sposób: Owsiak dogadał się z wojewodą lubuskiego (zapewne po wcześniejszych ustaleniach z policją). To ona wydaje zgodę na organizację i to ona odpowiadałaby, gdyby decyzja o braku barierek wokół sceny przyczyniła się do jakiś niebezpiecznych sytuacji.
 
 
 
Golec  
Forumowy prawiczek
PePek


Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: L.
Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

aqu32 napisał/a:
Dezaprobator napisał/a:
No właśnie, czy mówił coś jurek w tej sprawie ? Wcześniej ogłaszał, że barierki będą a nie było. Jak udało się obejść przepisy ?

Myślę, że tylko w jeden możliwy sposób: Owsiak dogadał się z wojewodą lubuskiego (zapewne po wcześniejszych ustaleniach z policją). To ona wydaje zgodę na organizację i to ona odpowiadałaby, gdyby decyzja o braku barierek wokół sceny przyczyniła się do jakiś niebezpiecznych sytuacji.


Ustawa stoi wyżej niż rozporządzenia wojewody. On sam nie może jej podważać i musi się do niej dostosować ;))
Te "śmietniki" stojące wzdłuż drogi, zauważone przez Was, były barierkami. Pomiędzy nimi były ogromne luki służące do przepływu ludzi, czy wjazdu medyków. Tak obeszło się ustawę, aby nie przeszkadzały tłumom ludzi :)
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

Golec napisał/a:

Ustawa stoi wyżej niż rozporządzenia wojewody. On sam nie może jej podważać i musi się do niej dostosować ;))
Te "śmietniki" stojące wzdłuż drogi, zauważone przez Was, były barierkami. Pomiędzy nimi były ogromne luki służące do przepływu ludzi, czy wjazdu medyków. Tak obeszło się ustawę, aby nie przeszkadzały tłumom ludzi :)


Chyba nie zrozumiałeś dokładnie sprawy. Sednem problemu nie była obecność (lub ich brak) barierek, lecz wydzielenie trwałej strefy wokół sceny wolnej od alkoholu i na to, aby była ogrodzona w ostatecznej formie takiej jaką widzieliśmy, zgodę musiała wydać jakaś szycha, w tym przypadku musiała to być pani wojewoda.
Barierki wokół koszy pomagały tylko w segregowaniu odpadów, bo umożliwiały utrzymywanie obok siebie 4 różnych worków na 4 różne rodzaje śmieci. To jeden w wymogów "Eco festiwalu"
 
 
 
Golec  
Forumowy prawiczek
PePek


Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: L.
Wysłany: Pon 20 Sie, 2012   

aqu32 napisał/a:
Sednem problemu nie była obecność (lub ich brak) barierek, lecz wydzielenie trwałej strefy wokół sceny wolnej od alkoholu


Na wieżach nagłaśniających były tabliczki z informacją "Zakaz wstępu z alkoholem". Obszar pod sceną już od dłuższego czasu jest strefą bez alko.
Przepis pani wojewody odnośnie barierek ? Chętnie bym go ujrzał..
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 20 Sie, 2012   

Golec napisał/a:
aqu32 napisał/a:
Sednem problemu nie była obecność (lub ich brak) barierek, lecz wydzielenie trwałej strefy wokół sceny wolnej od alkoholu


Na wieżach nagłaśniających były tabliczki z informacją "Zakaz wstępu z alkoholem". Obszar pod sceną już od dłuższego czasu jest strefą bez alko.
Przepis pani wojewody odnośnie barierek ? Chętnie bym go ujrzał..


Widać, że raczej nie oglądałeś bloga Jurka w ostatnich kilku miesiącach, gdzie sprawa ta była poruszana kilkakrotnie. Jurek tłumaczył tam, że istotą ustawy, którą wprowadzono w tym roku (ze względu na nasze Euro) było odizolowanie strefy gdzie można pić i wnosić alkohol od strefy gdzie prowadzona jest główna część danej imprezy (wszystko teoretycznie ze względu na bezpieczeństwo). Nie sprecyzowano w jaki sposób ma to być przeprowadzone, ale organizatorzy praktycznie wszystkich imprez robili to w jeden sposób: poprzez ustawianie barierek. Ostateczną zgodę na organizację każdej imprezy masowej podejmuje wojewoda danego województwa po zapoznaniu się z orzeczeniem policji oraz straży pożarnej. W tym przypadku musiało po prostu dojść do porozumienia między wojewodą a Fundacją, dzięki któremu ostatecznie zaakceptowano, że barierki nie musiały stanąć między sceną, a placem namiotowym (były tylko wstęgi do czasu rozpoczęcia koncertów).
 
 
 
Golec  
Forumowy prawiczek
PePek


Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: L.
Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

aqu32 napisał/a:
Widać, że raczej nie oglądałeś bloga Jurka w ostatnich kilku miesiącach, gdzie sprawa ta była poruszana kilkakrotnie. Jurek tłumaczył tam, że istotą ustawy, którą wprowadzono w tym roku (ze względu na nasze Euro) było odizolowanie strefy gdzie można pić i wnosić alkohol od strefy gdzie prowadzona jest główna część danej imprezy (wszystko teoretycznie ze względu na bezpieczeństwo). Nie sprecyzowano w jaki sposób ma to być przeprowadzone, ale organizatorzy praktycznie wszystkich imprez robili to w jeden sposób: poprzez ustawianie barierek. Ostateczną zgodę na organizację każdej imprezy masowej podejmuje wojewoda danego województwa po zapoznaniu się z orzeczeniem policji oraz straży pożarnej. W tym przypadku musiało po prostu dojść do porozumienia między wojewodą a Fundacją, dzięki któremu ostatecznie zaakceptowano, że barierki nie musiały stanąć między sceną, a placem namiotowym (były tylko wstęgi do czasu rozpoczęcia koncertów).


Oglądam, oglądam. I nie tylko jego.
Nie wiem, dlaczego uparłaś się tego na tego wojewodę. W rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych organem wydającym zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej jest wójt, burmistrz, bądź prezydent miasta, właściwy ze względu na miejsce przeprowadzenia imprezy masowej (patrz Ustawę rozdz. 5 art. 24.)
Wojewoda sporządza wykaz stadionów, obiektów lub terenów na których utrwalanie przebiegu imprez masowych ma być utrwalane obowiązkowo. (patrz Ustawę rozdział 2. art. 11. ust. 4.)
Jadąc dalej, ustawa mowi o tym, że trzeba rozgraniczyć teren imprezy masowej od, w tym przypadku, pola namiotowego. I nie ma od tego wyjątków. Teren pod Dużą, Małą Sceną i PWK jest terenem imprezy masowej i nie można tam pić pełnego piwa, tylko rozwodnionego do 3,5 %. Barierki były, i pomysłowo je połączono z koszami, aby nie były kupą aluminium na drodze.
I jedyne co możemy robić, to się spierać w kwestii, czy kosze uzna się za te barierki, czy też nie. Ustawy nie może zanegować swoją decyzją ani burmistrz Kostrzyna, ani pani wojewoda. Ich decyzje mają minejszą rangę administracyjną i muszą zachowywać zgodność z wyższym aktem jaką jest ustawa.
Apropo tych taśm.. Zamykały one teren imprezy masowej, do czasu jej otwarcia. Takie coś często ma praktykę na różnych festiwalach, imprezach sportowych.

Nie wiem czy coś jeszcze dodać.. Chyba starczy ;-))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime