Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Niez
Wto 21 Lut, 2012
STOP wprowadzeniu zwierząt na Przystanek Woodstock!
Autor Wiadomość
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

Ludzie, którzy celowo zabierają zwierzęta na festiwal, po prostu ich nie znają.
Myślą że ich sposób postrzegania świata jest równoległy dla wszystkich stworzeń.
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

zgadzam się z zakazem nie wyobrażam sobie jakby moja psa miała przeżyć dobę na polu, chyba zawał murowany, tym bardziej, że to aż dwa i pół kilo dorosłego zwierza zaczepno-obronnego. Zwierzaczki zostają u rodziny, przyjaciół, sąsiadów, w hotelach, gdziekolwiek, gdzie będzie im dobrze a nie w namiocie na polu, tyle, zirytowałam się kurczę.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

ja się spotkałem z pijanym punkiem z pitbullem na smyczy który z chęcią by mnie użarł gdyby nie to że ten punk był jeszcze na tyle trzeźwy że go utrzymał... z Jumbem wtedy przechadzałem się w okolicach wioski piwnej ni wiem zupełnie dlaczego... w każdym bądź razie - wkurwiło mnie to
 
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Ohimee napisał/a:
pieprz_cayenne napisał/a:
Ja myślę że my wszyscy rozumiemy jakim okrutnym zachowaniem jest wprowadzanie na woodstock zwierząt, jednakże wielu głąbów po tej ziemi chodzi i moim zdaniem należy możliwie nagłaśniać sprawę - jakieś fejsbukowe akcje czy coś. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką krzywdę wyrządzają; myślą że skoro im się podoba na woodzie to zwierzątko też będzie zadowolone...


Facebookowe akcje od nas samych nic nie pomogą. Możemy dotrzeć tylko do garstki osób. Tu musi pomóc Fundacja. Myślę, że na dniach wyślę list w sprawie tego tematu.


Fundacja zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Jurek wielokrotnie na swojej stronie owsiaknet.pl wciąż prosi i tłumaczy że to był jego błąd zapraszając parę lat temu ludzi ze swoimi pupilami. Wiedzą o tym. Jednak masz rację że coś z tym trzeba zrobić, tylko w innym kierunku niż fundacja, forum, fb. Do dzieła- zapraszam do płodzenia pomysłów, bo problem w tamtym roku istniał i to nie mały.
 
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Ja zwierzętom na Woodstocku w innym miejscu niż na talerzu będę zawsze przeciwny. Zwierzę nie jest w 100% kontrolowane przez właściciela 24/7 - zazwyczaj. Niektóre wyjątki nic nie zmieniają. Zastanawiam się, kto będzie odpowiadać za ew. ugryzienie przez spanikowanego, wystraszonego psa. Przecież to zwierzę JEST spanikowane, ono się autentycznie BOI! Więc może gryźć. A właściciele na woodstocku z tego co kojarzę, to potrafią puścić samopas i "problemu nie widzą".

Cytat:
ja się spotkałem z pijanym punkiem z pitbullem na smyczy który z chęcią by mnie użarł gdyby nie to że ten punk był jeszcze na tyle trzeźwy że go utrzymał... z Jumbem wtedy przechadzałem się w okolicach wioski piwnej ni wiem zupełnie dlaczego... w każdym bądź razie - wkurwiło mnie to


Zacznijmy od tego, że to nie był Punk (bo taki ma szacunek do innych ludzi), tylko zwykły menel. Metoda prosta. Psu z buta w zęby, właścicielowi to samo. Jak wstaną - popraw. Zero tolerancji dla agresji na woodstocku, a prowadzanie agresywnego psa - to inicjowanie agresjii.
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

może menel może ktokolwiek. Czy to ma znaczenie? a poza tym kolego jak byś widział tego psa to z pewnością nie wsadziłbyś mu buta między zęby ;) ja nie jestem od tego żeby wymierzać sprawiedliwość więc pieprze kopanie innych. Służby porządkowe niech się tym zajmują. Co innego jak by mnie już użarł.
 
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Szczurek napisał/a:
... Psu z buta w zęby...


za to Tobie w zęby się należy, pies idzie tam gdzie właściciel, nie odwrotnie, równie dobrze mógłbyś dać w zęby dwulatkowi bo się czepia. Nie ładnie i to bardzo
 
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Zaprosiłbym do takiej rozmowy, ale jesteś Kobietą (to zawsze z WIELKIEJ litery!) i jesteśmy razem w wiosce. Chętnie natomiast porozmawiam na temat tego, jak należy bronić się przed agresją. Dla mnie nie ma różnicy, czy agresję przejawia pies czy człowiek. Porównanie z dzieckiem nie trafione - dziecko nic mi nie zrobi, najwyżej nabije siniaka. Pies może zabić, szczególnie tu przytoczony pit bull. Bronić się więc należy jak przed każdym innym zagrożeniem dla ŻYCIA.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Należy się zastanowić nad osobami, które biorą chociażby psy na Wooda, bo jaki jest tego powód?
Pies to nie człowiek, i nie opowie nikomu o klimacie czy muzyce, to nie jego środowisko.
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Moim skromnym zdaniem zwierzęta na woodstocku to bardzo zły pomysł. Tłok, hałas, nieznany teren...
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

tłok i głośna muzyka raczej sprawiają że psy się boją i dlatego często reagują agresją... ale zastanawiam się nad podróżą takiego czworonoga w zapchanym woodstockowym pociągu...
 
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

uważam, ogólnie że żadna impreza masowa nie nadaje się dla zwierzęcia, tak samo bardzo jak dla małych dzieci, zwierzęta różnie reagują i to jest nie do przewidzenia, ani przez właściciela ani przez kogokolwiek, przed zwierzętami bronić się nie trzeba tylko trzeba je izolować, a właścicieli, hmm może na smycz albo do klatki i niech popatrzą na PW z punktu widzenia pupila. Nie dać spać, pić może a wkoło klatki powinien etatowo chodzić ochotnik i napierdzielać blaszanym kubkiem po kratach
 
 
 
Kudłaty  
Rozkręca sie
Born to lose, live to win


Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 242
Skąd: Z Mordoru
Wysłany: Sob 30 Cze, 2012   

bronzowykapec napisał/a:
właścicieli, hmm może na smycz albo do klatki i niech popatrzą na PW z punktu widzenia pupila. Nie dać spać, pić może a wkoło klatki powinien etatowo chodzić ochotnik i napierdzielać blaszanym kubkiem po kratach


Popieram <haha> Przeca na terenie PW nawet komary boją się wlatywać bo za duży hałas, więc nie wyobrażam sobie co mogą czuć psy czy inne gady
 
 
Ndriu  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 280
Skąd: Stegna
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

Ja się spotkałem tylko z gościem, który miał niewidzialnego chomiczka-kobieciarza i nie wiem czy to się liczy ;X
 
 
 
shrew  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Bn
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

PW to raczej nie miejsce dla zwierząt, nawet tych najmniejszych. Należy pamiętać że najspokojniejsze zwierze w wypadku zagrożenia zareaguje agresywnie. Jako człowiek sama kilka razy chciałam komuś przywalić na polu, tu ktoś by mnie przypadkowo przypalił fajką, tam ktoś "po mnie przeszedł", ja się przynajmniej wydrę i mi przejdzie, a takie zwierze co ma zrobić? A nóż widelec wpadnie na jakiegoś popaprańca który faktycznie będzie chciał zrobić mu krzywdę? Albo na dziecko, wystarczy że pociągnie go za ogon albo uch i krzywda gotowa. A później bogu ducha winne, wystraszone zwierze pójdzie do uśpienia bo jego właściciel go nie przypilnował. Sama mam kota podróżnika ale imprezy masowe omija z daleka bo bałabym się że ktoś zrobi mu krzywdę. W domu pod czyjąś opieką zawsze będzie mu lepiej niż z chmarą nieznanych ludzi.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 04 Lip, 2012   

Nadal twierdzę, że agresja na woodstocku powinna być karana. Tak samo jak wszędzie indziej. Jeśli

Cytat:
Albo na dziecko, wystarczy że pociągnie go za ogon albo uch i krzywda gotowa.


No to psa uśpić, sprawa oczywista. A właściciela do odpowiedzialności karnej i do więzienia. Nie wiem czy to większa krzywda niż z buta jednemu i drugiemu, ale jeśli inni uważają, że mniejsza.... To faktycznie można prawem. Ja wolę butem. Siniak zejdzie. Trup (uśpienie), albo więzienie (właściciel) to trauma na całe życie.
 
 
Myszonka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 322
Skąd: siem-ce
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

Szczurek napisał/a:
No to psa uśpić, sprawa oczywista.

dla mnie to nie jest wcale oczywiste.
Psa uśpić za to, że się broni, bo jego po*ebany właściciel wziął go w tłum rozwrzeszczanych ludzi, a ktoś dodatkowo go zaczepia? On nie myśli, on działa.
 
 
 
Cru  
Lubi pieprzyć
Asia


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Kwi 2010
Posty: 356
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

Szczurek napisał/a:
No to psa uśpić, sprawa oczywista.

Bez takich. Wyobrażasz sobie psa, który nie broni się przed niebezpieczeństwem? Samego siebie lub swojego pana? To jest niemożliwe, to taki odruch i każda istota posiada go. Jak mnie ktoś uderzy to oddam, a jak wyczuwam niebezpieczeństwo to uciekam. Pies na smyczy nie ucieknie.
Jakoś przypomina mi się "Mechaniczna pomarańcza"...

Żal mi zwierząt na Woodstocku. A najbardziej to mam ochotę jaja i sutki powykręcać osobie, która bierze ze sobą biednego psa. Jak tylko widzę te roztrzęsione zwierzaki, które nie wiedzą i nie rozumieją co się dzieje to mi się płakać chce;/
Nie wiem jak można być tak nieodpowiedzialnym? To nie jest problem podrzucić komuś znajomemu, rodzinie psiaka na trzy dni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group