Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Pociąg - jazda na gapę
Autor Wiadomość
BennyLBK  
Rozkręca sie

Wiek: 29
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 101
Skąd: LBK
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   Pociąg - jazda na gapę

Witam. Zawsze mnie zastanawiało jak to jest z gapowiczami jadącymi na woodstock. W zeszłym roku pamiętam, że w pociągu spotkałem ich naprawdę masę i sam zacząłem się zastanawiać, czy takie ryzyko jest opłacalne. Jak to jest, jechaliście już do Żar, lub Kostrzyna bez biletu?
 
 
wit3k91  
Forumowy prawiczek
"Prawdziwi przyjaciele dźgają Cię od przodu!"


Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: Nowe Grodziczno
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

byłem 2 razy na woodstocku więc to w sumie nie dużo, ale sam nie jechałem bez biletu ponieważ na legitymacje studencką przejazd w dwie strony kosztuje mnie jakieś 60zł więc to jeszcze nie tak źle, ale znajomi jechali i powiem tak, jeśli w pociągu jest sporo ludzi to kanar nie zwraca uwagi raczej na to kto ma bilet, chociaż 2 lata temu dwóm na czterech znajomych się nie udało i mieli wybór, albo płacą za bilet albo biorą kredytowy (lub koniec wycieczki no, ale to raczej oczywiste). W tamtym roku też się udało paru znajomym, ale mi za to już nie bardzo (brak miejsca w pociągu i powrót na stopa jakieś 500km xD). Tyle mogę powiedzieć na temat biletów i PKP ; )
jeśli wszystko dobrze pójdzie i pojadę na Woodstock w tym roku to mimo zeszłorocznego incydentu (w sumie fajna przygoda :D) teraz też kupie bilety żeby mieć spokój.
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   Re: Pociąg - jazda na gapę

BennyLBK napisał/a:
Witam. Zawsze mnie zastanawiało jak to jest z gapowiczami jadącymi na woodstock. W zeszłym roku pamiętam, że w pociągu spotkałem ich naprawdę masę i sam zacząłem się zastanawiać, czy takie ryzyko jest opłacalne. Jak to jest, jechaliście już do Żar, lub Kostrzyna bez biletu?


Trochę wiem o kontrolach i w tym roku system został dość konkretnie uszczelniony. W drodze do Kostrzyna będą lotne kontrole, część pociągów dostała nawet specjalne postoje w tym celu. Jazda bez biletu = 300PLN+bilet (jesli dobrze pamiętam stawki). Na kilku stacjach tak jak w latach ubiegłych jest planowana odprawa podróżnych już na peronie (wejście do pociągu tylko z ważnym biletem).

Na powrotach będą bramki i kontrola już przed wejściem na peron. Pasażer na peronie bez biletu=pasażer bezbiletowy i znowu 300+bilet, są planowane również kontrole uzupełniające podczas jazdy.

Nie polecam również numerów z przerabianiem biletów wystawionych przez internet, każdy bilet jest skanowany i sprawdzany z dowodem tożsamości jeśli tutaj wyjdą rozbieżności to sprawa automatycznie zaczyna być fałszerstwem i to jest temat dla Policji (byli już tacy którzy tego próbowali).
Podsumowując: Próbować zawsze można tylko pytanie czy to się opłaca ? Bilet kupisz za naprawdę niewielkie pieniądze (kupując odrazu bilet TAM+POWRÓT dostajesz jeszcze spory rabat) i będziesz miał spokój.
  
 
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 44
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

bez biletu nie, nie i jeszcze raz nie i nie chodzi o to czy można, czy się opłaca, ale o to że jest to nie uczciwe w stosunku do tych, którzy bilet kupili i w stosunku do Jurka, on te pociągi organizuje, pkp się nie stara jakoś specjalnie, ale jest czym dojechać, po co robić człowiekowi wstyd? jak wszyscy wyjdą z założenia, że bilet jest be, to za dwa lata już nie będzie woodstockowych pociągów i po co?
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

bronzowykapec napisał/a:
bez biletu nie, nie i jeszcze raz nie i nie chodzi o to czy można, czy się opłaca, ale o to że jest to nie uczciwe w stosunku do tych, którzy bilet kupili i w stosunku do Jurka, on te pociągi organizuje, pkp się nie stara jakoś specjalnie, ale jest czym dojechać, po co robić człowiekowi wstyd? jak wszyscy wyjdą z założenia, że bilet jest be, to za dwa lata już nie będzie woodstockowych pociągów i po co?


Popieram koleżankę, z samego szacunku dla Jurka i jego pracy, warto jednak zapłacić za ten bilet, są one tańsze niż normalnie, obowiązują normalnie zniżki, więc nie jest to chyba taki ogromny problem zapłacić te parę złotych za bilet i mieć spokojne sumienie :) Zwłaszcza że w tym roku dworzec w Kostrzyniu jest inaczej zorganizowany i czerwoni mają wpuszczać tylko ludzi z biletami na perony.
 
 
wielebny  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Ja nie zamierzam placic za bilet za stanie 6godzin przy drzwiach
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

to nie jedź pociągiem
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

wielebny napisał/a:
Ja nie zamierzam placic za bilet za stanie 6godzin przy drzwiach

Spleśniałe warzywa w sklepie kradniesz czy ich poprostu nie kupujesz? Kolej nie ma monopolu na dojazd na Woodstock, zawsze możesz skorzystać z oferty przewoźników autobusowych, możesz pojechać własnym autem, możesz skorzystać z Autostopu, pojechać rowerem czy pójść na piechotę-opcji do wyboru masz masę a to wyjdzie tylko na dobre pasażerom którzy za bilet uczciwie zapłacą- będą mieli więcej miejsca dla siebie. A może stanie przy drzwiach to tylko usprawiedliwienie żeby nie płacić?
 
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Można też pojechać wcześniejszym (nie woodstokowym) ciopongiem i będzie luz :)
 
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Jak się dobrze potrafi zagadać to i całą Polskę można za darmo objechać ;)
A skoro można za darmo, to po co płacić?
Wiadomo że jest ryzyko, ale bez ryzyka nie ma zabawy, a w ostateczności po prostu się bilet u kanara kupi...
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Tasior napisał/a:
Wiadomo że jest ryzyko, ale bez ryzyka nie ma zabawy, a w ostateczności po prostu się bilet u kanara kupi...

Jeżeli nie zacznie od wypisania 300PLN kary bo tak zrobić powinien ...
 
 
 
Xandra  
Coś już napisał
nie.


Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 54
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Mi w tamtym roku udało się w obie strony bez biletu jechać i było spoko ;] Czyli Polskę na gapę w szerz dwa razy w woodstockowej puszcze przejechałam :)
 
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Też bym z chęcią powrotnego nie kupowała, ale trochę się boję. Może konduktor pójdzie na ściemę "torba z biletami zaginęła", o ile da się wejść na peron bez biletu...
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

W tym roku z tego co piszą PKP i Czerwoni mają nie wpuszczać na perony bez ważnego biletu, dodatkowo perony będą otwierane dopiero 30 minut przed odjazdem. Może dzięki temu mniej osób spóźni się na pociąg na który MA bilet :P
 
 
xxszogunxx  
Coś już napisał


Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

News od Przewozów Regionalnych.
http://www.przewozyregion...ci,s,0,498.html
:))
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Agó napisał/a:
Też bym z chęcią powrotnego nie kupowała, ale trochę się boję. Może konduktor pójdzie na ściemę "torba z biletami zaginęła", o ile da się wejść na peron bez biletu...

W Regulaminie Przewozu Osób jest jak wół napisane, że pasażera który nie okazał w trakcie kontroli biletu traktuje się jako pasażera bezbiletowego, nawet jeśli później takowy bilet okaże.

Odnośnie powrotów, zamknięcie peronu którym pisałem nie raz potwierdza WOŚP w swoich komunikatach, to czego tu jeszcze szukać ?

Naprawdę, nie kombinujcie bo to się nie opłaca, kupcie sobie bilety odrazu tam i powrót, dostaniecie porządny rabat (oidp około 40PLN !!) i jedźcie ze spokojną głową. Po co sobie psuć nerwy i zabawę jakimiś mandatami karnymi?
 
 
 
Jacu  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 16
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Rok temu jak wracałem z PW to na jakiejś stacji było sporo ludzi którzy chcieli wejść do pociągu, a wiadomo tam nie było nawet gdzie palca wcisnąć, więc osoby które nie mogły wejść z powodu tłoku a miały bilet postanowiły położyć się na torach dopóki nie dostawią wagonów. Po długich dyskusjach wagony zostały doczepione. Nie wykluczone, że w tym roku będzie podobnie a bez biletu nie ma szans na na przykład negocjacje o wagony.
Także kupujcie bilety to nie będziecie mieć problemów z pociągami.
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Poza tym, PR teoretycznie przy tworzeniu składów bierze też pod uwagę ilość sprzedanych biletów (dlatego najlepiej kupić bilet wcześniej przez internet, do tego się dostanie jeszcze pewnie zniżkę i nie trzeba potem po polu ganiać żeby bilet kupić. W zeszłym roku, kupując bilety tam-powrót zniżka wynosiła 20 zł przy biletach normalnych - np. mamy bilet za 60 zł, to w dwie strony jedziemy za 100 zł)
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Też prawda, PR bierze pod uwagę przy tworzenie składów 3 rzeczy
- zapotrzebowanie zgłoszone przez WOŚP
- całkowita ilość biletów sprzedana rok temu
- ilość biletów sprzedanych przez net/kasy przed dniem odjazdu
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Ale się PKP sprytne robi z tymi biletami... Chociaż mam wrażenie że kupowanie wyłącznie w pierwszym wagonie to będzie martwy przepis ;)

A co do ilości składów, to co by nie było i tak będzie za mało :P
 
 
wielebny  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

JakubWedrowycz napisał/a:
wielebny napisał/a:
Ja nie zamierzam placic za bilet za stanie 6godzin przy drzwiach

Spleśniałe warzywa w sklepie kradniesz czy ich poprostu nie kupujesz? Kolej nie ma monopolu na dojazd na Woodstock, zawsze możesz skorzystać z oferty przewoźników autobusowych, możesz pojechać własnym autem, możesz skorzystać z Autostopu, pojechać rowerem czy pójść na piechotę-opcji do wyboru masz masę a to wyjdzie tylko na dobre pasażerom którzy za bilet uczciwie zapłacą- będą mieli więcej miejsca dla siebie. A może stanie przy drzwiach to tylko usprawiedliwienie żeby nie płacić?

A TY kupujesz splesniale warzywa?!
Tyle , że lubie jezdzic pociagiem i chetnie płace za bilet gdy jest gdzie usiasc , nie rozumiem sytuacjii gdy płaci sie uczciwie za bilet a jedzie sie na stojaca 6 godzin
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime