Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Pociąg - jazda na gapę
Autor Wiadomość
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Agó napisał/a:
Też bym z chęcią powrotnego nie kupowała, ale trochę się boję. Może konduktor pójdzie na ściemę "torba z biletami zaginęła", o ile da się wejść na peron bez biletu...

W Regulaminie Przewozu Osób jest jak wół napisane, że pasażera który nie okazał w trakcie kontroli biletu traktuje się jako pasażera bezbiletowego, nawet jeśli później takowy bilet okaże.

Odnośnie powrotów, zamknięcie peronu którym pisałem nie raz potwierdza WOŚP w swoich komunikatach, to czego tu jeszcze szukać ?

Naprawdę, nie kombinujcie bo to się nie opłaca, kupcie sobie bilety odrazu tam i powrót, dostaniecie porządny rabat (oidp około 40PLN !!) i jedźcie ze spokojną głową. Po co sobie psuć nerwy i zabawę jakimiś mandatami karnymi?
 
 
 
Jacu  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 16
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Rok temu jak wracałem z PW to na jakiejś stacji było sporo ludzi którzy chcieli wejść do pociągu, a wiadomo tam nie było nawet gdzie palca wcisnąć, więc osoby które nie mogły wejść z powodu tłoku a miały bilet postanowiły położyć się na torach dopóki nie dostawią wagonów. Po długich dyskusjach wagony zostały doczepione. Nie wykluczone, że w tym roku będzie podobnie a bez biletu nie ma szans na na przykład negocjacje o wagony.
Także kupujcie bilety to nie będziecie mieć problemów z pociągami.
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Poza tym, PR teoretycznie przy tworzeniu składów bierze też pod uwagę ilość sprzedanych biletów (dlatego najlepiej kupić bilet wcześniej przez internet, do tego się dostanie jeszcze pewnie zniżkę i nie trzeba potem po polu ganiać żeby bilet kupić. W zeszłym roku, kupując bilety tam-powrót zniżka wynosiła 20 zł przy biletach normalnych - np. mamy bilet za 60 zł, to w dwie strony jedziemy za 100 zł)
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Też prawda, PR bierze pod uwagę przy tworzenie składów 3 rzeczy
- zapotrzebowanie zgłoszone przez WOŚP
- całkowita ilość biletów sprzedana rok temu
- ilość biletów sprzedanych przez net/kasy przed dniem odjazdu
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

Ale się PKP sprytne robi z tymi biletami... Chociaż mam wrażenie że kupowanie wyłącznie w pierwszym wagonie to będzie martwy przepis ;)

A co do ilości składów, to co by nie było i tak będzie za mało :P
 
 
wielebny  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

JakubWedrowycz napisał/a:
wielebny napisał/a:
Ja nie zamierzam placic za bilet za stanie 6godzin przy drzwiach

Spleśniałe warzywa w sklepie kradniesz czy ich poprostu nie kupujesz? Kolej nie ma monopolu na dojazd na Woodstock, zawsze możesz skorzystać z oferty przewoźników autobusowych, możesz pojechać własnym autem, możesz skorzystać z Autostopu, pojechać rowerem czy pójść na piechotę-opcji do wyboru masz masę a to wyjdzie tylko na dobre pasażerom którzy za bilet uczciwie zapłacą- będą mieli więcej miejsca dla siebie. A może stanie przy drzwiach to tylko usprawiedliwienie żeby nie płacić?

A TY kupujesz splesniale warzywa?!
Tyle , że lubie jezdzic pociagiem i chetnie płace za bilet gdy jest gdzie usiasc , nie rozumiem sytuacjii gdy płaci sie uczciwie za bilet a jedzie sie na stojaca 6 godzin
 
 
 
Evela  
Lubi pieprzyć
;]


Wiek: 95
Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 322
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

bronzowykapec napisał/a:
bez biletu nie, nie i jeszcze raz nie


Sądzę, że byś tak nie pisała gdyby co rok nie chcieli nikogo wpuścić do pociągu. Mam to w dupie i biletu nie kupuje. Dlaczego? Bo nie bede jezdzic wczesniej tylko przez bydło które nie umie sie zachowac i zaklejają drzwi taśmą bo chcą się przespać. Rok w rok CUDEM wsiadamy do pociągu, nie będę płacić za takie warunki i chamstwo które akurat nie ejst winą pkp lecz podróżnych. Morał? Żałuję ale w tym roku jade autem.
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

wielebny napisał/a:
A TY kupujesz splesniale warzywa?!

Ani nie kupuję ani ich nie wynoszę ze sklepu twierdząc, że skoro są spleśniałe to należą mi się za darmo. Po prostu jak mi usługa/towar nie odpowiada idę do konkurencji. Proste jak drut.
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

ciekawie mnie jedno, jak plan PP i SOK z wpuszczaniem na perony tylko ludzi z ważnym biletami wypali w 90% to może nagle się okazać że te pociągi nie są takie zatłoczone jakby mogło się wydawać <mysli2> taka miła ironia by byla:D
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
ciekawie mnie jedno, jak plan PP i SOK z wpuszczaniem na perony tylko ludzi z ważnym biletami wypali w 90% to może nagle się okazać że te pociągi nie są takie zatłoczone jakby mogło się wydawać <mysli2> taka miła ironia by byla:D

A dochody z biletów tak skoczą do góry, że w przyszłym roku będzie jeszcze łatwiej te pociągi zorganizować i będzie ich jeszcze więcej.
 
 
 
slav247  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

Pytanie ile jest w tym prawdy, że PKP ustala liczbę składów na podstawie sprzedanych wcześniej biletów, bo tłumy w pociągach zawsze były i zawsze ludzie spali po podłogach albo w kiblu. A wątpię w to, że aż tyle ludzi jedzie bez biletu. Nie od dziś wiadomo, że PKP nie ma na tyle taboru, żeby obstawić przyjazd ludzi na PW. Ja od trzech lat nie jeżdżę specjalnymi pociągami, tylko dalekobieżnymi TLKami 2 albo 3 dni przed rozpoczęciem i tam też jest tłok, bo sporo ludzi jedzie nad morze. Także fakt PW co roku zaskakuje kolej.
 
 
 
xxszogunxx  
Coś już napisał


Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
ciekawie mnie jedno, jak plan PP i SOK z wpuszczaniem na perony tylko ludzi z ważnym biletami wypali w 90% to może nagle się okazać że te pociągi nie są takie zatłoczone jakby mogło się wydawać <mysli2> taka miła ironia by byla:D

I zapewne tak będzie. :) Mam także nadzieję, że powrotne pociągi do Białegostoku będą przynajmniej dwa, albo jeden nie przejeżdzający przez Warszawę, bo to tragedia była!
A co do jeżdżenia na gapę, to tak jak wcześniej ludzie pisali, kupić odrazu bilet w obie strony ze zniżką, i jechać sobie w spokoju.
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

slav247 napisał/a:
Pytanie ile jest w tym prawdy, że PKP ustala liczbę składów na podstawie sprzedanych wcześniej biletów, bo tłumy w pociągach zawsze były i zawsze ludzie spali po podłogach albo w kiblu. A wątpię w to, że aż tyle ludzi jedzie bez biletu. Nie od dziś wiadomo, że PKP nie ma na tyle taboru, żeby obstawić przyjazd ludzi na PW. Ja od trzech lat nie jeżdżę specjalnymi pociągami, tylko dalekobieżnymi TLKami 2 albo 3 dni przed rozpoczęciem i tam też jest tłok, bo sporo ludzi jedzie nad morze. Także fakt PW co roku zaskakuje kolej.


Jakie PKP ?:D PR na chwilę obecną mają tyle wspólnego z PKP, że jeżdżą po torach PKP PLK i mają po nich tabor, ta spółka jest kontrolowana przez samorządy wojewódzkie :) Nie wiem jak u nich z taborem jest (zwykle PKPIC ma braki), na mazowszu mają zbyt małą obecność;P mazowieckie KM nie zauważyłem żeby miały kłopoty z taborem :) chociaż niektóre szczytowe pociągi w wawie są ostro wypchane, ale też przewoźnik musi dostosować długość pociągu do długości peronu oraz z czym u nas w kraju jest źle, stanu torów.
 
 
tylko nie sołtysik  
Lubi pieprzyć
nie krzycz na mnie


Wiek: 28
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 418
Skąd: żory
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

Ale trzeba popatrzeć na to też z tej strony, że ja np nie mam pojęcia kiedy wrócę. Powiedzmy że 5. No i co mi z tego, jak nie wiem o której godzinie? a jak kupie bilet i będzie zaje.. zapchany, ze nawet nie wejdę? Nie może być czegoś takiego, że nie mogę sobie u konduktora kupić biletu. Według mnie jest to straszenie i tyle ; )
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

miyuki napisał/a:
Ale trzeba popatrzeć na to też z tej strony, że ja np nie mam pojęcia kiedy wrócę. Powiedzmy że 5. No i co mi z tego, jak nie wiem o której godzinie? a jak kupie bilet i będzie zaje.. zapchany, ze nawet nie wejdę? Nie może być czegoś takiego, że nie mogę sobie u konduktora kupić biletu. Według mnie jest to straszenie i tyle ; )

Bilet jest wystawiany NA DATĘ a nie na konkretny pociąg więc jesli nie załapiesz się na pierwszy pociąg możesz jechać drugim trzecim itp. Kuupując bilet w taryfie MuysicREGIO możesz również jechać innymi pociągami spółki PR (Regio, InterREGIO, nie pamiętam jak jest w tym roku z RegioEXPRESAMI). W drodze powrotnej nie będzie możliwości zakupu biletu na pokładzie pociągu, żeby wejść na peron trzeba będzie mieć ważny bilet jeśli znajdziesz się na peronie bez biletu jesteś traktowana jako pasażer bezbiletowy.

Cała tą szopkę ze sprawdzaniem biletów przed wejściem na peron niestety spowodował bardzo duży odsetek osób bez biletów, gdyby wszyscy kupowali normalnie bilety odprawa wyglądałaby tak jak wygląda w zwykłych pociągach.
 
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

JakubWedrowycz napisał/a:

Cała tą szopkę ze sprawdzaniem biletów przed wejściem na peron niestety spowodował bardzo duży odsetek osób bez biletów, gdyby wszyscy kupowali normalnie bilety odprawa wyglądałaby tak jak wygląda w zwykłych pociągach.


No i remont dworca.
 
 
 
Dziuku  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

są normalne zniżki ustawowe -szkolna 37%, studencka 51% itp... no i same musicRegio powinny byc tansze
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

Melissa napisał/a:
Jako,że jestem zielona w temacie,możecie mi powiedzieć czy są jakies zniżki na pociąg na pw?Koleżanka mi mówiła,że niby coś takiego istnieje,więc głupio byłoby przepłacać za bilet.
Mój brat do Żarów zawsze płacił jak za normalny bilet,nie wiem jak jest teraz.
Będę wdzięczna :D

Zniżki masz dwie, pierwsza to ustawowa (jeśli normalnie kupujesz bilety ulgowe-uczeń, student etc.) a druga to rabat handlowy obowiązujący w pociągach specjalnych MusicREGIO przy zakupie biletu TAM+POWRÓT (Ważne! Kupując bilety w taryfie TAM+POWRÓT dostajesz dwa blankiety, jeden TAM drugi POWRÓT bilety są ważne TYLKO ŁĄCZNIE tj. wracając z Kostrzyna musisz pokazać również bilet DO KOSTRZYNA).

Cennik biletów na pociągi specjalne MusicREGIO ukaże się razem z ich całościowym rozkładem jazdy (mam nadzieję że już naprawdę niebawem).
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

Melissa napisał/a:
Te pociągi musicREGIO zatrzymują się na mniejszych stacjach?Chodzi mi o to,czy jeśli będę nim chciała pojechać to muszę dotrzeć np,do Wrocławia albo Poznania i jechać stamtąd,czy jest szansa,że wsiądę do niego w moim mieście?


Pociągi MusicREGIO zatrzymują się na różnych stacjach (mniejszych/większych), czy zatrzymają się i w Twoim mieście będzie wiadomo po ogłoszeniu rozkładów.

PS. Może by to wydzielić do wątku "Pociągiem na Woodstock" nijak nie ma się to do jazdy an gapę :)
 
 
 
Oposowa  
Forumowy prawiczek
UMYTYCH PRZYTULĘ!


Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012   

W zeszłym roku jechałam pierwszy raz na uctok i para siedząca w przedziale obok miała bilet kupiony przez internet- coś im się pomyliło i bilet mieli wydrukowany na dzień wcześniej. Mimo proponowania kanapek, ogórków, dżemu, miodu i czego tam jeszcze konduktor nie odpuścił. Pewnie się potem odwoływali bo jakby nie było kasę już wybulili na bilet
 
 
blitzkireg  
Forumowy prawiczek

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: ychów
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Jak jechałam z powrotem z Kostrzyna do Bielska to osoby które wysiadały we Wrocku mogły spokojnie jechać na gapę bo żaden konduktor nie przecisnąłby się przez ten tłum i ogólnie nikt nie sprawdzał biletów. Zaś zaraz po Wrocławiu, jak połowa wyszła, zaczęli chodzić i bardzo chamsko sprawdzać bilety. Wolałabym nie narażać się na kary i spokojnie dotrzeć do domu, więc kupuje w obie strony. Myślę, że na gapę się po prostu nie opłaca mimo że estetyka i wygoda przejazdu jest wybitnie wątpliwa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group