Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Lista rzeczy przydatnych
Autor Wiadomość
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Przede wszystkim, szanujcie swoje plecy i nie bierzcie za dużo, nie warto :)

Ubrania pakujemy według prognozy pogody, nie da się do końca przewidzieć, ale warto zajrzeć na pogdowe strony/kanały przed wyjazdem i nie zabierać tony ubrań, nie warto :). Podstawa to zabierać tylko ubrania wygodne i naprawdę, takie których nie będzie wam szkoda jak się zniszczą, tyczy się do głownie długich spodni, ale też i obuwia. Wygodna i lekka bielizna, szorty, kilka koszulek (3-4), długie spodnie i w moim przypadku polar, wystarczy. Panie mogą dorzucić biustonosze, ale ja osobiście polecam bez, spora część rodu Adama się ze mną zgodzi <haha> Nerka jest za to przydatna żeby w miarę bezpiecznie trzymać dokumenty, kasę, telefon, aparat, klucze do namiotu i inne bajery.

Buty, ja biorę trampki, klapki i bosonogi, dla mnie wystarcza, lekkie, zajmuje mało miejsca i nie szkoda jak się popsuje. Proponuję brać obuwie sprawdzone, nie obcierające i wygodne. Glany ?, jak kto chce, ja jakoś nie widzę łażenia w glanach w upale, zabójstwo dla stóp.

Apteczka i kosmetyki, tutaj dogadajcie się ze znajomymi/nowymiznajomymi z namiotu/wioski, żeby nie dublować i niepotrzebnie nie taszczyć 4 pianek do golenia, 10 kremów do opalania, 10 środków przeciwko komarom, altecetów itp. Za to bardzo ważny jest zapas srajtaśmy i wilgotnych husteczek, pomaga, a srajtaśma pod koniec może służyć za walutę <pokazal jezyk> Ręcznik, maszynki do golenia, weźcie swoje, resztę można pożyczyć :)

Namiot, nie ma sensu żeby każdy tachał namiot, jak ktoś jedzie sam, niech skorzysta z forum, sporo osób ogłasza się że ma miejsce w namiocie, w ten sposób możecie poznać nowych przyjaciół i odciążyć wasz bagaż, polecam to rozwiązanie. Śpiwór, fajna sprawa, noce potrafią być zimne, ja zabieram również koc termiczny, kosztuje grosze na allegro, nie zajmuje dużo miejsca, a daje fajny komfort termiczny, od jednej strony grzeje, od drugiej chłodzi, cud malina! Dla pań i panów co biorą swój namiot, obowiązkowo latarka, lub jakaś mała lampka elektryczna, ułatwia namiotowe życie. Przydatne mogą być również narzędzia typu nóż, saperka, ale to można pożyczyć. Warto też zabrać folię malarską w celu osłonięcia naszego przytulnego gniazdka przed deszczem.

Elektronika, im mniej, tym lepiej. Przede wszystkim odradzam zabieranie drogich aparatów i lustrzanek, tania cyfrówka wystarczy, można nawet iść dalej i zabrać aparat analogowy, nawet jednorazówke, osobiście chcę się zadobyć w polaroida, zdjęcia natychmiast :)) Laptopy, tablety itd, stanowczo nie, nie pytajcie czemu, nie przydadzą się. Telefony kom. ? Nokia 3310!, telefon ma być mocny, ma mieć mocną baterię i być tani, żeby nie było szkoda jak się rozdupcy albo ktoś zajuma. Zabranie zapasowej baterii to też dobry pomysł.Ci co mają telefony na abonament, niech wezmą sobie tymczasowo na woodstock startery plaja/inny prepaid, są tanie, macie darmowe rozmowe i smsy z pola i nikt wam nie nabije rachunku na bazilion złotych.

Żarcie i picie, macie Lidla na miejscu, wystarczy chodzić poza godzinami szczytu, na mieście też coś dostaniecie, nie warto tachać, zwłaszcza że upał nie służy jedzeniu trzymanemu w namiocie. Napoje inne niż piwo, to można brać, są prawie nie do dostania na miejscu i stanowią wartościową walutę.

Moje pakowanie wygląda tak:
-biorę plecak jaki miałem nosiłem do szkoły/kostkę
-pakuję się
-jak się nie mieszczę wywalam mniej potrzebne rzeczy
-łala i tak mam za dużo <z jezorem>
 
 
Jojko  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

warto brac ze soba apteczke bo jak zrobilem liste to tego wszystkiego za duzo;/
jade 1 raz i nie wiem ile mam brac w zasadzie tego

ile polecacie brac rzeczy? i co jest najbardziej potrzebne tak wiem alkohol i znajomi dobry humor:D
ale chodzi mi o to ile brac bielzizny i iinych rzeczy ktore sa male a nagle duzo miejsca zajmuja.
Jade na 9dni
 
 
Jojko  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

wkleje liste tego co mniej wiecej biore:P

KOSMETYKI
-szczoteczka do zębów + pasta
-szampon
-ręcznik(2)
-krem do opalania
-lekarstwa (podstawowe)

UBRANIA
-spodnie dł.
-spodenki 2
-bluzki 2 (jedna na sobie) kupie na miejscu chyba 2
- bielizna chyba na każdy dzień
-bluza
-kurtka na deszcz
-buty (adidasy, trampki)
-dres(do spania)

INNE
- słuchawka do kranu... zastanawiam się zawsze ktoś może pożyczy
-latarka
-namiot
-śpiwór
-karimata
-arafatka
-scyzoryk i zapalniczka
-okulary przeciwsłoneczne
-worki na śmieci
-chusteczki suche i mokre
-folia na deszcz na namiot? właśnie się zastanawiam

PODSTAWOWA APTECZKA
-plastry
-folia termiczna (na zimne dni)
-bandaż

jedzienie i picie na drogę

DOWÓD... ogólnie portfel
KOMÓRKA + ładowarka wgl są miejsca żeby naładować?

co o tym myślicie? w końcu na 9 dni jadę?
 
 
choom7  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Jojko napisał/a:

KOMÓRKA + ładowarka wgl są miejsca żeby naładować?

miejsca są, ale nie wiem jak to wygląda bo nigdy nie korzystałam, z tego tylko co widziałam to kolejki :)
jak masz taką opcje to weź baterię na zmianę :D
 
 
 
Gosia  
Coś już napisał
\m/ yeah! :D


Wiek: 38
Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Jojko napisał/a:
KOMÓRKA + ładowarka wgl są miejsca żeby naładować?

co o tym myślicie? w końcu na 9 dni jadę?


Tak są :)

Jest komercyjne miejsce na pasażu handlowym, zostawiasz komórkę z ładowarką, płacisz 8zł? a w zamian dostajesz naklejkę z numerkiem na podstawie której będziesz odbierał własność i obietnicę że za ileśtam godzin powinna się naładować. Mi z zeszłym roku w 3 godziny podładowali, bo do naładowania niestety sporo brakowało :/ no ale zawsze coś.

Są też rowerki w strefie allegro, jeśli się nie mylę. Podłaczasz sobie telefon do takiego i pedałujesz, przyjemne z pożytecznym ;)

Twoja lista jest ok :)

Rada: Bierz/bierzcie rzeczy do których nie jesteście przywiązani sentymentalnie, zawsze mogą się gdzieś zapodziać.
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

zawsze mam problem z komarami (słodka krew czy cóś...)... za za dużo krwi w alkoholu:D
na sto osób które przebywają gdzieś tylko ja zawsze jestem pogryziona
ale z doświadczeń ostatnich dwóch lat - na komary nic nie trzeba:) chyba ich tam nie ma
 
 
 
Kuniek  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 289
Skąd: Duczki
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Ja juz chyba zrobilem wszystkie zakupy na woods i w glowie juz jestesm spakowany.

2 koszulki ze spranymi obrazkami :)) 3 dokupie na woods
2 pary spodenek bojowek, ktore sam sobie zrobilem ze starych dlugich spodni
1 stara bluza
gacie i skarpetki tego troche bedzie po 4 czy tam 5
kosmetyczka a w niej, mini zel do kapieli, dezodrant, mini pianka do golenia, maszynka do golenia, pasta, szczotka do zebow.mokre chusteczki firmy "pampers" bede mial twarz jak pupcia niemowlaka po nich :)) srajtasma
recznik
adidasy i klapki
namiot + spiwor, bez karimaty
telefon ( latarka w telefnoie ) bez ladowarki, dokupilem druga baterie za 18 zl

Ogolnie biore takie rzeczy ktorych raczej mi nie bedzie szkoda jak cos strace, namiot to pewnie sam zostawie, bo to niezly badziew jest, niby 2 osobowy, ale spac tam we dwojke to juz jest bardzo przytulnie, ogolnie rano mam prawie sufit nad glowa <rotfl3>
 
 
 
tytezterefere  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

mam pytanie odnośnie namiotu, nie orientujecie sie czy w lidlu na polu tudzież w tesco można kupić jakiś lipny za grosze? w zeszłym roku kupiłam u mnie na wiosce w brico namiot za 20 zeta, i go zostawiłam, w tym roku miałam taki sam plan, ale niestety nigdzie nie moge znaleśc podobnych. tak własnie myślałam, żeby jechać bez i kupić na miejscu, na pewno w zeszłym roku były śpiwory, karimaty, i własnie nie p[amiętam czy namioty też...
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

zapewne jakaś możliwość będzie, ale czy zamiast szukać nie lepiej poszukać kogoś z miejscem w namiocie ? nie trzeba swojego tachać i zostawiać dodatkowej kasy na polu
 
 
michal220  
Rozkręca sie


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 151
Skąd: Znienacka
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Ludzie co Wy z tymi komarami !!
Tam w takich warunkach komary nie mają prawa bytu i ich nie ma praktycznie.
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Można na ekipę zabrać jakąś maść typu Entil, żeby ewentualnie już po upierdoleniu posmarować, komary trzymają się dość daleko od takich miejsc:D
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

komary na Woodstocku <zdziwiony> pierwsze słyszę <zawstydzony>
 
 
choom7  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Ja chcę zabrać jak najmniej rzeczy więc myśle że w moim plecaku znajdą się
spodnie krótkie i długie,
koszulki x3
cieplejsza jedna bluza, lub sweter
spiwór
z kosmetyków: szczoteczka do zębów, chusteczki nawilżające, ręcznik, dezodorant
kubek
nóż, łyżka
bielizna
torba nerka, w niej komórka, pieniądze, jakieś chusteczki,
w trampkach pojadę, nie wezmę chyba glanów chociaż rok temu trampki deszczu nie przeżyły więc glany się przydaly :D
jakieś dwie zupki z paczki, bułki i pasztet kupi się w lidlu :)
 
 
 
Gosia  
Coś już napisał
\m/ yeah! :D


Wiek: 38
Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   

tytezterefere napisał/a:
mam pytanie odnośnie namiotu, nie orientujecie sie czy w lidlu na polu tudzież w tesco można kupić jakiś lipny za grosze?


Tegoroczny woodstockowy Lidl chwali się, że będą jakieś namioty. Czort wie w jakiej cenie. Cytuję ze str. wośp-u: "Wszyscy zapominalscy będą mogli zaopatrzyć się także w przedmioty niezbędna na biwak: namioty, materace, koce, latarki i ręczniki". Nie pamiętam czy w zeszłym roku widziałam tam namioty.
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   

krylas napisał/a:
na sprawdzanie pogody to za wcześnie, ze 2/3 dni przed bedzie można sprawdzić ;)

bolczita napisał/a:
Spoko! :D Lepiej brać kurtkę skórzaną czy bluzę?


bluzę ;) ma więcej funkcji, bo może być np. poduszką :D, i wd mnie wygodniej się siedzi w bluzie niż w skórze, a po za tym skóra jest z zewnątrz zimna, więc nikt nie będzie się chciał do ciebie przytulać jak w niej bedziesz :d


Skoro brak przytulania wchodzi w grę, to biorę bluzę, jakąś milaśną <haha> :D

Tak czytam i czytam i muszę kupić jakąś baterię dodatkową i stary telefon, bo szkoda by mi było mojego, czasu coraz mniej, a ja w czarnej dupie jestem! Poza tym chyba najważniejsze rzeczy zostały już wymienione z tego co widzę, w każdym bądź razie z takim ekwipunkiem da się przeżyć i to całkiem nieźle muszę powiedzieć. :D
 
 
 
Kaciaw  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   

też się zastanawiałam nad tym, aby nie brać namiotu (mam tylko taki rodziców za 450 zł , wątpię, że mi go pożyczą na woodstock xD ) i czy będzie możliwość kupienia tam na miejscu. jak nie w lidlu to może tam na mieście w tych kerfurach (sory, ale nie mam zielonego pojęcia jak to się pisze xD) czy biedronkach. co o tym myślicie?
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   

albo możesz spać u kogoś, mniej stresu :)na miejscu też można zdobyć namiot carlsberga
 
 
lulek  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   

boksu, Jak można zdobyć taki namiot?
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   

z tego co mi mówiono to za puszki, makulaturę i inne materiały do recyklingu można wymienić
 
 
Włóczykij  
Forumowy prawiczek
Wielki Tułacz

Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Świata obywatel
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Zapomniałem o najważniejszej sprawie.

Od 2 lat przed Woodstockiem robię wypad do ciuchlandów, by w szale zakupowym kupić ciuchy za góra 30 złotych ;)

W efekcie mam kupę szmat na Woodstock którymi się zupełnie nie przejmuje (pomijam to, że wyglądam klimatycznie). Mam długie spodnie i potrzeba krótkich? Nożyczki, nóż, coś ostrego i taaadam mam krótkie spodenki :P

Nie przejmujesz się jak zgubisz rzeczy, nie przejmujesz się złodziejami (nigdy nie miałem nieprzyjemności i nikt z moich znajomych nie miał, ale ponoć gdzieś tam są), nie przejmujesz się zupełnie ubraniami, mogą się zniszczyć, być ubabrane farbą, możesz je nawet wyrzucić jeśli chcesz mieć mniejszy balast w drodze powrotnej.

Także, szmatexy przed Woodstockiem to dobry pomysł.
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Wiesz co Włóczykij to dobry patent jest :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group