Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
bojkot Music Regio - PKP
Autor Wiadomość
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Wróciłem z urlopu czas zabrać ponownie głos w dyskusji :)

Bardzo Wam dziękuję za zrozumienie tematu, merytoryczną dyskusję i kilka ciekawych pomysłów które padły-zanotowałem je sobie i mam nadzieję, że uda się je uwzględnić przy projekcie Przystanek Woodstock 2013.

Kilka spraw wymaga drobnego doprecyzowania:
1. Więcej biletów jak miejsc- bilety, które kupujecie są biletami bez miejscówek a więc są ważne na datę i relację a nie konkretny pociąg. Powoduje to, że my nie mamy szansy na informację zwrotną o ilości podróżnych którzy planują jechać tym konkretnym pociągiem. Staramy się przewidywać szczyty transportowe i oblegane kierunki (swoja drogą czy którykolwiek z kierunków na PW nie jest oblegany?:) )
2. Miejscówki- obecnie jest to trudne technicznie do zrealizowania-zobaczymy, może uda się opracować jakieś zastępcze rozwiązanie.
3. Jesteśmy ograniczeni ilością taboru i ludzi stąd pomysł by dodatkowe pociągi zarządzane przed samymi odjazdami uruchamiać tylko do Poznania tak aby wywieźć możliwie najwięcej ludzi do dużego węzła kolejowego gdzie ruch rozleje się na więcej pociągów i w tym kierunku bym chciał podążać. Idealnie byłoby uruchomić pociągi do Szczecina skomunikowane z TLK do Trójmiasta i Olsztyna, do Zielonej Góry (cała południowa Polska) i do Poznania (cała Polska i zagranica).
4. Bramki-były i będą, musimy regulować dopływ pasażerów na peron aby zachować kwestie związane z bezpieczeństwem ruchu, pamiętajcie, że jakikolwiek wypadek z ofiarami to jest wstrzymanie ruchu na najmniej 3 godziny a każdy chciałby chyba wrócić do domu w miarę szybko i sprawnie. Bramki służą również kontroli biletów- nie am co się czarować, spółka uruchamia pociągi mR po to żeby na nich zarobić a kontrola na bramkach jest praktycznie jedynym narzędziem pozwalającym zabezpieczyć wpływy (tak samo jak kasa w Lidlu do którego staliście w kolejce nawet i 3 godziny).

Tutaj chciałbym zatrzymać się na dłużej. Mamy dwa spore problemy, które powinniśmy wspólnie (my jako przewoźnik i Wy jako pasażerowie) rozwiązać.

Jak zorganizować pracę i ustawienie bramek tak aby pasażerowie czekający na późniejszy pociąg nie blokowali dojścia pasażerom na wcześniejszy? (Tutaj starałem się przemówić do tłumu na bramce przy gastronomii ale chyba słabo mi to wyszło bo zmian nie było widać).

Co zrobić z pasażerami którzy dostali się na peron a nie dostali się po pociągu i blokują peron innym?

Co zrobić żebyście chcieli wsiadać całą długością pociągu a nie tylko przodem? Na początku stoicie zbici jak sardynki w puszce a z tylu są miejsca wręcz leżące.
Sporym problemem było pozostawanie na peronie podróżnych którzy nie dostali się do pociągu w swoim kierunku.

Z kolejowymi pozdrowieniami :)
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Co do tych bramek, to może jak na lotnisku - w zależności gdzie jedziesz to inna bramka. Jeżeli z danego peronu odjeżdżają pociągi w 4 kierunkach, to postawić 4 bramki i w zależności od tego, który pociąg rusza pierwszy - tą bramkę otworzyć.
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Szajbaman napisał/a:
Co do tych bramek, to może jak na lotnisku - w zależności gdzie jedziesz to inna bramka. Jeżeli z danego peronu odjeżdżają pociągi w 4 kierunkach, to postawić 4 bramki i w zależności od tego, który pociąg rusza pierwszy - tą bramkę otworzyć.

Lotnisko odprawia w jednej bramce 200 pasażerów w około 20 minut (z niewielkim bagażem!), my musimy odprawić około 800 w 20 minut. Dlatego uważam, że lepiej pracować na 3 bramki (na dole) i jedną na górze (mniej pociągów, dłuższe czasy pomiędzy pociągami).

Myślę nad zmiana rozkładu tak aby uporządkować go względem kierunków np.

A. Południe
- Poznań
- Katowice p. Poznań
- Kraków

B. Centrum i Wschód
-Poznań
-Warszawa p. Poznań, Kutno
-Białystok p. Poznań, Warszawę
-Lublin p. Łódź/Radom

C. Zachód
-Zielona Góra
-Wrocław p. Zieloną Górę

D. Północ
-Szczecin
-Trójmiasto p. Szczecin
-Poznań
-Olsztyn p. Poznań, Toruń
Oczywiście to tylko schemat

Potem z tych grup skonstruować 3 szczyty transportowe Noc Poranek Popołudnie. Dzięki takiej organizacji rozkładu moglibyśmy uniknąć pojawienia się pod dworcem tłumu jadącego "wszędzie", który blokuje zarówno przejście jak i bramki ludziom mającym pociągi już teraz. Co Wy na to ? Ja wiem, że do PW jest jeszcze cały rok ale nad pociągami musimy pracować wcześniej tak aby uzgodnić rozkłady, tabor i ludzi dlatego liczę jednak na ożywienie dyskusji :)
 
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Moim zdaniem, tutaj pojawia się jeden zasadniczy problem, o ile dobrze rozumuję. Jeśli wysłać te grupy wszystkie w jednej godzinie, to pozbawi się woodstockowicza wyboru godziny. W sensie, ktoś planuje sobie, że wraca powiedzmy o 3, żeby w południe być na drugim końcu Polski, bo ma coś w niedzielę do załatwienia (ja np. pracowałam w niedziele i wiem, że 100 zł, które tam zarabiałam, piechotą nie chodzi). A jeśli np. jego region trafiłby na popołudnie, to krótko mówiąc: przerąbane.
W 2011 za to mi się podobało, bo pociągi do trójmiasta były rano, miał być o 15 (został odwołany) i o 19 z Kostrzyna, więc pełny wybór i przyjemnie siedziało się jeszcze te kilka godzin na polu, a przede wszystkim można było się wyspać i na spokojnie złożyć namiot.

No i jeśli by puścić wszystkie pociągi na danej trasie w jednej godzinie, problem mieliby spóźnialscy. W 2010 znajomi postanowili jechać z pola autobusem, utknęli w korku, spóźnili się na pociąg i czekali 6 godzin na kolejny - a dobrze, że ten kolejny przynajmniej był, bo co by było, gdyby ten poranny był ostatnim?

Ile jest peronów w Kostrzynie? 4? Bo jakoś tak by to można było rozwiązać, nie godzinami, a peronami i bardziej rozłożyć te powroty w czasie. Trasy z peronów bardziej pod kątem przesiadek: Np. 1: Szczecin (Trójmiasto) + Gorzów + Berlin 2: Poznań Główny (Olsztyn, Trójmiasto, Warszawa, Białystok), 3: Poznań Starołęka (Lublin, Kraków, Katowice), 4: Wrocław (Bielsko-Biała, Wrocław, Kraków?)
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Mazu napisał/a:
Jeśli wysłać te grupy wszystkie w jednej godzinie

Nie. 3 szczyty (np. 2:00-7:00; 8:00-13:00; 14-18;00) W każdym szczycie jada wszystkie grupy po kolei tj. ABCD a w ramach grupy poszczególne pociągi co 20-30 minut np.:
Poznań 2:00
Kraków p. Poznań 2:30
itd.

Mazu napisał/a:
Ile jest peronów w Kostrzynie? 4? Bo jakoś tak by to można było rozwiązać, nie godzinami, a peronami i bardziej rozłożyć te powroty w czasie. Trasy z peronów bardziej pod kątem przesiadek: Np. 1: Szczecin (Trójmiasto) + Gorzów + Berlin 2: Poznań Główny (Olsztyn, Trójmiasto, Warszawa, Białystok), 3: Poznań Starołęka (Lublin, Kraków, Katowice), 4: Wrocław (Bielsko-Biała, Wrocław, Kraków?)


Peronów jest pięć ale korzystamy tylko z trzech, na dole 3 (cała Polska) 3a (Szczecin i Pomorze) oraz 2 na górze (Krzyż; jeden czy dwa razy Poznań). Peron 5 to przyjazdy ze Szczecina, 4 to środkowy na dole (nie korzystamy z niego ze względów bezpieczeństwa-jest wąski i wymaga przejścia przez tory, szansa że coś komuś się stanie jest bardzo duża) a 1 to peron dla pociągów do Berlina.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime