Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
bojkot Music Regio - PKP
Autor Wiadomość
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Mimo wszystko niedostawianie wagonów, przy jednoczesnej dużej nadsprzedaży biletów to naciąganie, chamstwo, niewywiązywanie się z umowy prawnej jaką jest zakup miejsca w pociągu, stwarzanie zagrożenia i traktowanie jak bydło. Temu chyba nie zaprzeczysz.

Albo mniej sprzedawanych biletów, albo więcej składów. To proste. O ile w ogóle czytałeś, co pisałem...

Bo według zasady "nie podoba się - spadaj" już miliony młodych ludzi opuściło kraj. To niezbyt dobra zasada, zamiast apelowac o zmianę na lepsze.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Zrobią lepiej, podniosą cenę biletów i znowu będzie beczenie na forach, że chamstwo, że dlaczego tak drogo itp.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Może niech lepiej sprawdzają bilety przed wejściem na peron.

Ja rozumiem, że to wyraz jakiejś wolności w dziwny sposób rozumianej, może dumy z kradzieży usługi, albo, że się tego dokonało, albo oszczędność, bo na darmowy festiwal wiele się wyda i trzeba te kilka dych zatrzymać w kieszeni, ale ludzie: ci, co kupują bilety płacą potem i za was. Jazda bez biletu to kradzież i chamstwo wobec innych woodstockowiczów.

Apeluję - kupujcie bilety, jak już jedziecie tymi pociągami. Może wtedy nie będą tak oszczędzać na składach. Nie bądźcie złodziejami i chamami.
 
 
RastaGofer  
Rozkręca sie
Mama gotuje zupę, pewnie rosół.


Wiek: 29
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 159
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Może niech lepiej sprawdzają bilety przed wejściem na peron.


To jest dobra opcja, zawsze jakieś rozwiązanie.
Chociaż i tak takie sprawdzanie biletów jak było przed wejściem na peron w Kostrzynie to nie sprawdzanie.
Sprzedali mi bilet do Wrocławia za 12 zł, mimo że powinnam zapłacić 22, na korzyść dla mnie, nie narzekam, co nie zmienia faktu, że mieli gdzieś z czym ja wchodzę na peron.
 
 
 
terrorystka87  
Coś już napisał


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: okolice Poznania :)
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

OWszem, mieli gdzieś to sprawdzanie, ale to chyba tylko dlatego, że jak zobaczyli, jak ludzie się dosłownie gniotą przed bramką, to wpuszczali w pewnym momencie na słowną deklaracę, że ktos do tego czy tego pociągu jedzie. Podejrzewam, że wiele ludzie ściemniało, byleby dostać się na peron i z tej kolejki wyjść. Ja, na pociąg jadące przez Poznań, dostałam się chyba na 4 czy 5 pociąg z rzędu, wcześniej nie dało rady. Wsiadłam do piętrusa jadącego do Wawy. Miała nawet miejsce siedzące.... na schodach prowadzących na półpiętro :D
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

a ja myślę, że nie dałoby rady sprawdzić każdemu biletu przed wejściem na peron, w drodze do Kostrzyna owszem, w poszczególnych miastach, ale z powrotem jak Wy sobie to wyobrażacie? przecież ile czasu by to zajęło..ile czasu wcześniej musieliby poszczególny pociąg zapowiedzieć żeby każdemu bilet sprawdzić. W tym roku ponoć sprawdzali, ale jeśli tak to wyrywkowo, jak wchodziłam na peron to nikomu w pobliżu mnie nie sprawdzili, pytali tylko dokąd jadę. Tylko na dobrą sprawę można było powiedzieć obojętnie jaką miejscowość a i tak by się na ten peron weszło. Jak weszłam to już mnóstwo ludzi czekało na ten pociąg co ja, mimo, że weszłam od razu po zapowiedzi. A i pewnie sporo z tych osób czekało już na jakiś następny. A najlepsze jest to, że mimo, że byłam tam jak pociąg już wjeżdżał to weszłam to wagonu jako 4 czy 5 bo akurat drzwi się zatrzymały przede mną, trzeba mieć szczęście. Dlatego nie wiem jaki jest sens wchodzenia na peron godzinę przed odjazdem swojego pociągu i zajmowania miejsca tym, którzy jadą innym.

A co do samego Regio to tak jak inni myślę, że PKP nie musi wcale nam podstawiać tych pociągów itp, itd. i że robią co mogą żeby wszyscy dojechali bezpiecznie, ale ich możliwości też są ograniczone, nie mają nie wiadomo ile składów, nie mogą pozmieniać rozkładów w całej Polsce itp żeby woodstockowicze mogli wrócić do domu bez ścisku i mając jakiś tam komfort. Poza tym ludzie (niektórzy) zachowują się naprawdę jak bydło to tak też nas traktują. Co do wypadków, są one w większości winą samych woodstockowiczów a nie PKP. Pilnujmy się nawzajem, zwracajmy uwagę na czyjeś głupie pomysły to może będzie ich mniej. No i kolejna sprawa jest taka, że ludzie tam przyjeżdżają przez kilka/kilkanaście dni a chcą wyjechać tego jednego dnia, to też trzeba brać pod uwagę. Jeżeli nie pracujesz, masz czas i jakieś tam fundusze to zostań dzień dłużej a nie marudź. Są też inne środki transportu, coraz częściej się słyszy nawet o specjalnych autobusach. Dwa razy jechałam też od razu po koncertach i jakiegoś wielkiego ścisku nie było, więc można spróbować wtedy a nie koło południa kiedy jest największe oblężenie. Jeżeli żadna z tych opcji nie odpowiada to niestety, ale trzeba być przygotowanym na takie a nie inne warunki.

Do autorki tematu : Nieszczęśliwy wypadek, który przydarzył się Twojemu koledze to nie jest ani Twoja wina ani Twoich przyjaciół ani tym bardziej PKP. Taki mówienie co by było gdyby to może doprowadzić nawet do tego, że zginął bo woodstock był organizowany. Jednakże współczuję,naprawdę.

Co do bojkotu to uważajcie żeby PKP nie zbojkotowało kiedyś nas, bo wtedy dopiero będzie płacz i lament.

Amen. :P
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Dlatego apeluję o uczciwość i kupowanie tych biletów, bo i na tym forum niejedna osoba chwaliła się niepłaceniem (czytaj - kradzieżą) za przejazd.
 
 
IRITH  
Lubi pieprzyć

Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

vin napisał/a:
Co do bojkotu to uważajcie żeby PKP nie zbojkotowało kiedyś nas, bo wtedy dopiero będzie płacz i lament.

dokładnie tak.
Cieszmy się,że w ogóle puszczają pociągi specjalne, bo wcale nie mają takiego obowiązku
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Już widzę, jak firma bojkotuje klientów... już nie przesadzajcie z tą "misyjnością" PKP, bo zaraz się popłaczę ze wzruszenia, jacy to oni kochani, że sprzedają bilety :D
 
 
terrorystka87  
Coś już napisał


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: okolice Poznania :)
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

A gdyby nie PR, bo to oni te pociągi podstawiają, to wielu z nas musiałaby się tłuc autobusami, w któych jest o wiele mniej miejsca, no i co niektórzy mając chorobę lokomocyjną, podróż by niemiło wspominali. Ja tak się cieszę, że mam dużą możliwość dojazdu, bo przez Poznan to co chwile cos przejeżdżą, i nawet jak muszę w pociągu stać, to atmosfera mi wszystko wynagradza.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

No i widzisz. Z Poznania czy Gorzowa to dobrze wygląda. A nam chodzi o dalekobieżne, gdzie bilety sprzedają, a wygląda to naprawdę coraz gorzej z roku na rok. Z Poznania to żaden kłopot, ale jak ktoś jedzie 400km, to schody się zaczynają.
 
 
terrorystka87  
Coś już napisał


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: okolice Poznania :)
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Owszem, żal mi było ludzie, jadących do Lublina, czy też Olsztyna, którym pociąg odjechał, bo nie zdążyli wsiąść. do takiej Warszawy, dołożyli dodatkowy pociąg, bo dużo wiary się pchało. Imho, gdyby wprowadzili rezerwację miejsc, albo chocaż na bramkach, dali z 5 osób do sprawdzania biletów, żeby to szło trochę płynniej (tak wiem, gadać można), to myślę, że nie byłoby tak źle..
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Już widzę, jak firma bojkotuje klientów... już nie przesadzajcie z tą "misyjnością" PKP, bo zaraz się popłaczę ze wzruszenia, jacy to oni kochani, że sprzedają bilety :D


nie chodzi o misyjność, wiem, że na tym zarabiają i to pewnie nie mało, ale tracą na pewno też..zniszczenia/brak biletu przez wiele osób czy chociażby nerwy, ale mniejsza z tym nawet. Tak właściwie to czego oczekujesz? więcej miejsca i dostępu do wc tak? to czemu nie wrócisz dzień później? albo nie wiem samochodem z kimś, na stopa, autobusem? lub po prostu zwykłym pociągiem z przesiadkami. Rok temu wracałam zwykłym z przesiadką w Poznaniu i nie narzekałam. Zrozum, że nie mają nie wiadomo ile składów. Poza tym pociąg do Lublina, który był w tym roku jakoś nad ranem, cały czas ogłaszali, że są jeszcze wolne miejsca...tylko chętnych nie było. Jak każdy chce się wyspać i dopiero jechać to co się dziwić.
 
 
 
terrorystka87  
Coś już napisał


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: okolice Poznania :)
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

vin napisał/a:
tylko chętnych nie było.


nie, że nei było chętnych, tylko tłum tak napierał, że ludzie chcący zdażyc na pociąg do Lublina, najzwyczajniej w świecie nie mieli się jak dopchać do bramki, bo ludzie z przodu nie chcieli zrobić dla nich przejśćia, a nawet, jak zrobli, to i tak przejście było tak ciasne, że Lublin na swój pociąg nie zdążył.
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

terrorystka87 napisał/a:
nie, że nei było chętnych, tylko tłum tak napierał, że ludzie chcący zdażyc na pociąg do Lublina, najzwyczajniej w świecie nie mieli się jak dopchać do bramki, bo ludzie z przodu nie chcieli zrobić dla nich przejśćia, a nawet, jak zrobli, to i tak przejście było tak ciasne, że Lublin na swój pociąg nie zdążył.


A to tego nie wiedziałam;/ No to tak czy inaczej właśnie tacy są ludzie, nie PKP tylko ludzie. Szkoda słów.
 
 
 
terrorystka87  
Coś już napisał


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: okolice Poznania :)
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

vin napisał/a:
terrorystka87 napisał/a:
nie, że nei było chętnych, tylko tłum tak napierał, że ludzie chcący zdażyc na pociąg do Lublina, najzwyczajniej w świecie nie mieli się jak dopchać do bramki, bo ludzie z przodu nie chcieli zrobić dla nich przejśćia, a nawet, jak zrobli, to i tak przejście było tak ciasne, że Lublin na swój pociąg nie zdążył.


A to tego nie wiedziałam;/ No to tak czy inaczej właśnie tacy są ludzie, nie PKP tylko ludzie. Szkoda słów.


Ja akurat niestety w tym tłumie stałam, modląc się tylko, by wepchac się do czegos jadącego przez Poznań. Ludzie z Lublina/Olsztyna darli się, żeby ich przepuścić, bo pocią właśnie im odjeżdżą, a ludzie stojący z przodu, no jak słup soli, albo nie słyszeli, albo udawali, że nie słyszą. Nawet jedna osoba w tłumie zemdlała. Stałam moze ze dwa, czy trzy metry od bramki, a weszłam dopero do 4 czy 5 pociągu jadącego przez Poznań.

Jeszcze jakiś koleś, postawił swoją ogromniastą torbę na ziemi, o którą sie nieustannie potykałam, i prawie przewróciłam, a na zjebe w jego stronę nie zareagował w ogóle. cały czas w tym tłumie, stałam z wykrzywionym plecami :/ trzy dni mnie bolały, pierwszy dzień w pracy, był dla mnie koszmarem :/

Jak bydło.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Cytat:
ale tracą na pewno też..zniszczenia/brak biletu przez wiele osób czy chociażby nerwy, ale mniejsza z tym nawet. Tak właściwie to czego oczekujesz? więcej miejsca i dostępu do wc tak?


Dlatego apelowałem w tym temacie, by nie oszukiwać, tylko bilety kupować. Bo nie oszukujecie PKP, tylko nas, pozostałych woodstockowiczów, którzy za to płacą ^^ Sam też zwracam uwagę, gdy ktoś niszczy coś bezpodstawnie, np jak rok temu jakiś pajac wykręcał świetlówki i rozbijał. Nikomu to niepotrzebne. Tu też apeluję - reagujcie w takich sytuacjach. Co innego wybicie szyby, gdy ludzie się duszą, bo okna poblokowane, napchane po 3 osoby na miejsce i nie ma klimatyzacji, a co innego rozbijanie świetlówek.

Tak właściwie to oczekuję lepszej organizacji pociągów. Np rok temu była lepsza, jechały też wcześniejsze. Oczekuję, bo płacę za bilet, bo dają taką ofertę i ją szeroko reklamują. Więcej składów, gdy wiedzą, ile osób jedzie. Jeżeli reklamują to jako pociągi z całej Polski, to z całej jak się da. Np też z Przemyśla przez Rzeszów. Wyobraźni, to jest niepuszczania składu, przykładowo: Kraków (plus całe Podkarpacie, Rzeszów, południowy wschód, Małopolska) - Katowice - Gliwice - Wrocław - Poznań - Kostrzyn. Bo potem na wielu stacjach ludzie juz nie wsiadają nawet, bo po takim zbiorze fizycznie nie ma miejsca się wepchać (a bilety i tak im sprzedają nadal).

Można puszczać składy nawet krótsze, ale bez takich składanek. Np Kraków - Wrocław - Kostrzyn, albo Katowice - Gliwice - Poznań - Kostrzyn. Wtedy można powiedzieć dopiero, że to przykładowo 64 różne pociągi.

Jakies ograniczenie w sprzedaży biletów. Lubię tłok w pociągach woodstockowych, ale myślę, że z 200% nakładu to maksimum. Patrząc też na to, że niemal wszyscy mają ciężkie bagaże. Dalej to mało w porządku, ale nie oszukujmy się, nie ma co liczyć na mniejszą ilość. No i to dodaje tego klimatu.

I po prostu więcej pociągów, skoro tyle biletów sprzedają. Np w zeszłym roku jechały wcześniej, i było to dobrze rozłożone. W tym roku pierwsze puścili w poniedziałek... i już była względna masakra. Nie wiem, czemu odeszli od zeszłorocznej formuły.

Wszystko sprowadza się nie do marudzenia na coś, co jest dane za nic. Tylko na dostrzeganie wielu złych rozwiązań, albo wręcz oszukańczych w sytuacji, gdy się płaci (w moim przypadku w obie strony np 120 złotych, więc nie grosze), a jest się traktowanym jako klient tak, jak jest. W tych krótszych trasach może tego nie widać, jak choćby z Poznania. Ale w dłuższych owszem.

O dostępie do wc nie marzę, to był przykład abstrakcyjny ;d Można potrzymać te dziesięć do kilkunastu godzin, jak się człowiek uprze. I tak wszyscy leją potem przed drzwi.

Oczywiście pasażerowie święci nie są, stąd apeluję też do ludzi - kupujcie bilety, nie demolujcie, starajcie się aż tak nie syfić. Jak wiecie, że po alkoholu wymiotujecie lub macie agresora, nie pijcie (vide jeden rasta w czerwonej koszulce, którego prawie wysadziliśmy na stacji). Jak jedziecie blisko, np Poznań, albo, jak jeden masochista, Rzepin, to nie ładujcie się do dalekobieżnych - prosimy. Sporo zależy też od nas, pasażerów.
 
 
Badhorse  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 139
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   Re: bojkot Music Regio - PKP

JakubWedrowycz napisał/a:
Dzięki temu udało się wzmocnić TLK Pirat, aż do 16 wagonów

Zarówno na Woodstock jak i z powrotem jechałem własnie tym pociągiem i faktycznie plus za dołożenie wagonów, bo patrząc na ilość ludzi zainteresowanych tym połączeniem normalnie by się pewnie nie pomieścili. Na przedział nie było co liczyć, no ale przynajmniej ten kawałek podłogi w korytarzu się znalazł ;)

No ale ja nie o tym chciałem mówić, a raczej o obowiązkowych miejscówkach. Na dworcu w Kostrzynie pani poinformowała nas, że miejscówki zostały wyprzedane już w sobotę i nie mamy gwarancji, że wsiądziemy, no ale ok kupiliśmy bilety bez nich.
Jakie było nasze zdziwienie gdy prawie u celu przybył kontroler i kazał nam dokupić do biletu miejscówki, mało tego - skasował 10zł więcej, bo podobno pani na dworcu miała nam dołączyć do biletu jakąś białą karteczkę z informacją o braku miejsc, a bez niej wystawienie miejscówek w pociągu jest 10zł droższe...
I tu moje pytanie dla osoby obeznanej z tematem: jak to jest, że prawie połowa wszystkich pasażerów stoi bądź siedzi na korytarzu, fizycznie miejsc już w pociągu nie ma, a mimo to każą kupić miejscówki? I dodatkowo dlaczego pani na dworcu w Kostrzynie nie była poinformowana o obowiązku dodawania adnotacji do biletów, przed nami kilka osób również dostało bez niej i pewnie w pociągu dopłacali.
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Tak właściwie to oczekuję lepszej organizacji pociągów.


no ja myślę, że jakbyś się uparł to sam mógłbyś im 'pomóc' w organizacji ;)
Radosław Lubor napisał/a:
Więcej składów, gdy wiedzą, ile osób jedzie.


a te składy to skąd? rozumiem, że mają zabierać z innych wpisanych na stałe w rozkład pociągów?
Radosław Lubor napisał/a:
Jeżeli reklamują to jako pociągi z całej Polski, to z całej jak się da. Np też z Przemyśla przez Rzeszów.


Już tu kolega tłumaczył dlaczego nie było pociągu z Rzeszowa i nie będzie póki co..
Radosław Lubor napisał/a:
Jakies ograniczenie w sprzedaży biletów.


No ok, ale rozumiem, że jak ktoś nie zdąży kupić biletu to zostaje przymusowo na polu tak? bo do pociągu nie ma wstępu.

Radosław Lubor napisał/a:

I po prostu więcej pociągów, skoro tyle biletów sprzedają.


no dobra, ale kurde, nie rozumiesz,że oprócz pociągów woodstockowych w tym czasie jeżdżą też inne? nie chodzi mi już o ilość pociągów dla nas, ale o sam rozkład ;/ to przecież nie jest tak, że puszczają 10 pociągów więcej i już. To nie jest wszystko takie proste.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Dlatego chodzi o większy rozstrzał tych pociągów, np jakby w tym roku puścili składy też w niedzielę (te same jechałyby w poniedziałek), to byłoby ich więcej, nie uszczupliłoby to taboru też ;p
 
 
terrorystka87  
Coś już napisał


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: okolice Poznania :)
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

No ale jak nie mają składów, albo mają, ale są w remoncie, to nei wymagajmy cudów.
Chocaż z drugiej strony, wiedząc, że na początku sierpnia szykuje sę wzmożony ruch pociągów, mogliby pomyśleć, żeby dołożyć więcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group