Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Dahomej
Czw 07 Kwi, 2011
[Duża Scena] The Prodigy
Autor Wiadomość
czypoczy  
Coś już napisał


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 79
Skąd: las
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

Zepsuli ten festiwal. Ściągnęło ogrom przypadkowych ludzi w ogóle nie czających klimatu. Poza tym wszyscy upchani jak sardynki w puszcze. Jeżeli to będzie szło dalej w tę stronę, to chyba podziękuję.
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

fracus004 napisał/a:
Ty dostałaś browara, a inni w ryj bo nie chcieli oddać za free browca... sobotni wieczór to już woodstock nie był...


Zależy na kogo się trafi, nie oceniaj wszystkich po tym, że są dresami, bo w wiosce piwnej byłam świadkiem conajmniej 5 takich sytuacji gdzie doszło do bójki między punkami czy tam metalami. Już nie mówiąc o głupich komentarzach jak nie chciałam fajką poczęstować, bo przez cały tydzień już ich zbyt dużo rozdałam.

Ogólnie spodziewałam się ogromu ludzi, ale to przerosło moje oczekiwania a w samym koncercie najbardziej niepodobała mi się muzyka,ale co kto lubi.
 
 
 
Binio  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

Olbrzymi zawód. Już myślałem, że w ogóle nie wyjdą na scenę i ograniczą się do puszczenia jakiejś płyty, parę zdjęć na telebimach i tyle. Nagłośnienie fatalne, ciągle powtarzające się słowo "fuck" w najróżniejszych kompilacjach, kawałki bez mocy, jeden tylko(nie pamiętam dokładnie który) zrobiony jeszcze bardziej w klimacie dubstepowym. Ot, cała inwencja. Nie podobało mi się.
 
 
surfer9k  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

Witam wszystkich. Chciałbym najpierw powiedzieć coś o sobie. Kocham muzykę, słucham większości jej gatunków. Jestem wielkim fanem The Prodigy jak i większości muzyki elektronicznej, chociaż dobrym rockiem czy nawet metalem nie pogardzę. Kocham równie mocno The Prodigy, jak i RHCP czy Toola. Jest mi niezwykle przykro czytając Wasze komentarze.
Po pierwsze:
The Prodigy to nie jest techno.
Fakt, jest to muzyka elektroniczna, ale nie techno.
Jeśli nie widzicie różnicy, to posłuchajcie np. tego: http://www.youtube.com/watch?v=qOSC1uWuplk To jest techno.
A teraz porównajcie z The Prodigy.
Myślałem, że na prawde znacie się na muzyce, że macie otwarty umysł i potraficie docenić klimat tej muzyki, która de facto ma więcej wspólnego z punkiem czy rockiem (nie wszystkie kawałki, ale większość), niż z techno. Dobrym przykładem będzie kawałek o nazwie "Their Law" lub "Razor". Tym czasem odnoszę wrażenie, że negujecie ją za "inność", wypowiadacie się w większości, a tak na prawdę nie macię pojęcia. Szufladkujecie.
Tych, którzy jeszcze tego nie rozumieją, i mają zamiar wypowiadać się, nie mając pojęcia odsyłam na http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Prodigy a także na youtube, żeby odsłuchać co nieco.

Druga sprawa. Zapewniam Was, że fani The Prodigy i dresiarnia mają się jak piernik do wiatraka (obejrzyjcie inne koncerty, wejdźcie na polskie forum TP, zobaczcie zdjęcia w na googlach).
Dresiarnia się zjechała, bo było głośno o tym koncercie.

Po trzecie. Pomysł z barierkami, mimo, że faktycznie nie pasują one do klimatu Woodstocku, są według mnie trafionym pomysłem (jeśli na jakimś koncercie jest tyle ludzi), bo pomyślcie, że w tłumie przy scenie ktoś zasłabnie. Przecież tam była taka strefa zgniotu, że masakra. Jeśli ktoś by zemdlał, lub ewentualnie ucierpiał w bójce, mogłoby być po nim, a tak położą go przy scenie, gdzie jest bezpieczny i się jakoś ogarnie.

Mówicie, że koncert był słaby. Fakt mógł być nieporównalnie lepszy (Pod samą sceną było duuuużo ciekawiej, więcej rzeczy się działo. I tych złych (bójki, ścisk, smród, gorąco) i tych dobrych (pogo, darcie się i skakanie w rytm muzyki, picie wina z przypadkowymi ludźmi itp...). wybawiłem się ladnie, pomimo faktu, że wszystko miałem za przeproszeniem rozjebane, koszulka, telefon, spodnie i buty. Ale o to chodzi, żeby się bawić, a nie stać spiętym gdzieś na obrzeżu i tylko patrzeć. To są wspomnienia, to się pamięta w przeciwieństwie, do tego, co było na obrzeżach, czyli krótko mówiąc nudy). The Prodigy powinni dać z siebie wszystko. (Nawiasem mówiąc to już nie jest to The Prodigy z lat 90, kiedy wkładali całe serce w muzykę) Ale zobaczcie, że ludzie stali jak jakieś posągi i się gapili, zamiast krzyczeć i skakać. Wydaje mi się, że przez zmęczenie po kilku dniach, ale nie jestem pewien. Co do bójek, dodam jeszcze, że NIKT... Ani jedna osoba nie wyskoczyła do mnie, i nie chciała mnie bić, mimo, że tańczyłem pogo i trąciłem nie jednego koleszkę. Sam osobiście dostałem kilka razy łokciem czy tam ręką po twarzy i nie rzucałem się do nikogo, ba częstowałem winem wszystkich wokół ;) W ogóle przez cały Woodstock nie widziałem ani jednej bójki oprócz incydentów pod sceną. A na nie nie zwracałem uwagi, bo skupiałem się na koncercie.

Co do zachowania wokalisty. On już taki jest, jest poryty, chce zwrócić na siebie uwagę, trzeba to zczaić, zaakceptować i mieć wyjebane. (wokalista krzyczy "Fuck you all!", publiczność odpowiada tym samym). To jest właśnie ta kroba, której nie możecie zczaić, może za bardzo wszystko bierzecie do siebie?

Mam nadzieję, że mój elaborat nie poszedł na marne, i chociaż torchę wyjaśniłem, że nie jesteśmy tacy straszni.

Zmieniając temat, Na woodstocku byłem pierwszy raz i muszę powiedzieć, że było naprawdę fajnie, gdyby nie fakt, że skroili mi plecak z ciuchami i jedzeniem. Ale moja wina, powinienem pilnować.

Gorąco pozdrawiam w imieniu wszystkich miłośników TP,
fan The Prodigy.

Kolor czerwony rezerwujemy do ważnych ogłoszeń dodanych przez "zarząd" forum / A.
 
 
razorbmw  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: ...
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

@Up. To co podałeś w linku to też nie techno jest tylko wiksa ;p Jacek Sienkiewicz, Underground Resistance, Jeff Mills... to jest techno...
thrashu czy black metalu.
Zresztą, co chcieli osiągnąć ludzie przez ściągnięcie tutaj Prodigy? Samo PW było już dosyć popularne, znane w mediach...
 
 
surfer9k  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

razorbmw napisał/a:
@Up. To co podałeś w linku to też nie techno jest tylko wiksa

Nie ma takiego gatunku, jak "wiksa", jest za to techno. Wiksa to nieoficjalna nazwa. Nie kręć, kolego ;)
 
 
razorbmw  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: ...
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

surfer9k napisał/a:
razorbmw napisał/a:
@Up. To co podałeś w linku to też nie techno jest tylko wiksa

Nie ma takiego gatunku, jak "wiksa", jest za to techno. Wiksa to nieoficjalna nazwa. Nie kręć, kolego ;)

Wixa nie jest gatunkiem: to jest ekhm... nie chce mi to przez gardło przejść... "styl" ;x i jest zUo niesamowite :F
Po prostu takie nagrania określa się tym mianem, tyle.
 
 
neologic
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

A prawda jest taka, że to był pierwszy pierwszy "niebezpieczny" woodstock. Jak ktoś się nie opamięta to będzie trzeba zmienić nazwę na "Inwazja mocy Woodstock". I nie mówię tutaj o muzyce The Prodigy. Wood w tym roku był po prostu niebezpieczny. Były race (K@#$#A!!, jakby ten tłum spanikował to byłaby masakra), było mordobicie (z pierwszej ręki, dres się "przywalił" bo namiot za blisko sceny wg niego miałem postawiony (był dalej niż w zeszłym roku i nie był blisko..., podbno miał być spalony czy coś w tym stylu)). Po przystanku musiałem iść sam na PKP i... się bałem. Czy koncert , który od płyty różni się pokrzykiwaniami "wokalistów" jest tego warty ??? Moim zdaniem NIE!!! nie za cenę naszego bezpieczeństwa a tak stało się w tym roku (przed czym niestety wielu ostrzegało, trochę mi przykro że i Jurek o tym nie pomyślał w TEN sposób).

[ Dodano: Pon 08 Sie, 2011 ]
Ps. Wiem, że nie ma dużego znaczenia czy rusza tłum 300k czy 600k. Ważne jest to, ze to dodatkowe 300k prawie w 100% pierwszy raz znalazło się tam i po pierwsze - nie wiedzieli gdzie są, czego się spodziewać, gdzie iść. Po drugie - mieli race pomimo tego, że Jurek o to prosił nieraz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group