Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dahomej
Nie 26 Cze, 2011
[Duża Scena] Enej
Autor Wiadomość
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

milan, zaczynasz bzdury pisać aż mi witki opadają. Nie kumasz o co chodzi, trudno.
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Simon napisał/a:

a gdyby mieli zagrać w serialu ? hey man to tylko robota!
Dają kasę my odwalamy co mamy zrobić i spokój, chcą nas w serialu to nawet dobrze.


No cóż,jak echo wraca kazikowe "wszyscy artyści to prostytutki".Kwestia tego czy dajesz każdemu byle gdzie i za byle ile czy sprzedajesz się na swoich (np. wygórowanych) warunkach.

[ Dodano: Pon 14 Mar, 2011 ]
Dahomej napisał/a:
milan, zaczynasz bzdury pisać aż mi witki opadają. Nie kumasz o co chodzi, trudno.


Ależ proszę pana-ja tu liczyłem na jakąś ciekawą wymianę zdań i interesujące argumenty,a pan mnie zbywa "opadającymi witkami" i "nie kumasz"? Nie godzi się,nie godzi.
Proszę mi:
1)unaocznić cytatem w którym miejscu-podług ciebie-napisałem bzdury
2)wytłumaczyć o co chodzi,skoro ponoć "nie kumam"

No dobrze,może rzeczywiście mam naiwne i "romantyczne" podejście do tematu.I robię z igły widły.Ale naprawdę dzisiaj nie ma innej drogi promocji niż wycieranie scen w polsatowskich czy TVNowskich "szołach"? Oka,Enej nie należy do jakichś ważnych dla mnie bandów,ale grają na tyle fajnie,że lubię ich posłuchać. A co gdyby-właśnie ważny dla was (Daho i simon) zespół się tam pojawił? Szafa gra?
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Słuchaj mistrzu. Jest XXI wiek, spektrum możliwości promocji znacznie urosło, więc dlaczego tego nie wykorzystywać ? Nie grają jakiejś undergroundowej muzyki, która od zawsze istniała tylko w podziemiach. To, że tam wystąpili może przetrzeć szlak, którym pójdą inne kapele grające tak fajną muzykę jak Enej, większa ilość osób ich pozna, polubi, zacznie przychodzić na koncerty. Każdy kto gra w zespole marzy o tym, żeby grać w klubach pełnych ludzi świetnie bawiących się przy ich twórczości. To nie są czasy komuny, kiedy trzeba kombinować na wszystkie strony, żeby się wypromować. Trzeba korzystać póki można. Kapela sama się obroni z czasem, a to, co będą na ich temat sądzić jurorzy, to już jest sprawa drugorzędna. Jeżeli będą grać dalej to, co grają, to ja nie widzę żadnych powodów dla których mieli by w tym programie nie wystąpić.
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

O,i teraz jest się przynajmniej do czego odnieść. Enej ma o tyle lepszą sytuację od Bednarka (przepraszam,ciśnie mi się to porównanie na klawiaturę niesamowicie),że był już jakoś tam znany i kojarzony nim wziął udział w tym programie. Enej poprzez płyty i aktywność koncertową promuje się od jakiegoś czasu i widocznie uznał,że występ w tymże polsatowskim "szole",budzie krokiem w dobrą stronę. Powiadasz "spektrum możliwości promocji znacznie urosło" i masz absolutną rację.Tylko czemu chwytać się akurat możliwości typu "Muza,tv,jury i wasze sms-y"? No dobrze,np.Arctic Monkeys wykorzystali majspejsa,a The Dreadnoughts co roku zapylają do małych klubów i ze zdziwieniem przecieram oczy jak regularnie przybywa na ich koncertach coraz więcej ludzi.Można inaczej? Można.
"Kapela się z czasem obroni"?Pewnie tak.Oby im się.Tylko boję się,że-gdyby chłopakom jakoś tam się powiodlo w programie-w najbliższego Sylwestra,Polsat wrzuci ich między Dodę a Stachurskiego.Ale to już są ofkoz jakieś tam moje naiwne lęki i straszki.

Wiesz gdzie się różnimy w poglądach,Dahomej? Ty uważasz,że "Trzeba korzystać póki można" i każda <?> forma promocji swojej twórczości jest dozwolona,ja zaś,że niektóre bandy po prostu niektórych rzeczy nie robią.Popraw mnie,jeśli się mylę...
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

milan napisał/a:

No cóż,jak echo wraca kazikowe "wszyscy artyści to prostytutki".Kwestia tego czy dajesz każdemu byle gdzie i za byle ile czy sprzedajesz się na swoich (np. wygórowanych) warunkach.

Idąc tym tokiem myślenia to każdy człowiek to prostytutka bo gdy jest okazja zarobić pieniążki to większość ludzi chwyci się byle gdzie i będzie pracować dla każdego. Tyle, że wolałbyś siedzieć pewnie za biureczkiem albo nawet od biedy przerzucać skrzynki niż obciągać kutasy, prawda ?

Wygórowane warunki to sobie może dyktować Metallica albo Timberlake a nie jakaś kapela o której pierwszy raz usłyszałem jak przyjechała na woodstock.

Być może są muzycy którzy ciągle utrzymują tą romantyczną tradycję - a gdyby moja ulubiona kapela wystąpiła w jakimś tandetnym programie ? Gdyby robili dobrą muzykę dalej bym ich słuchał!
Nie muszę aprobować metod artysty by lubić jego muzykę. Nie popieram ćpuńskiego life-stylu kurta cobaina ani ryśka a mimo to lubię ich słuchać.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

milan napisał/a:
"Kapela się z czasem obroni"?Pewnie tak.Oby im się.Tylko boję się,że-gdyby chłopakom jakoś tam się powiodlo w programie-w najbliższego Sylwestra,Polsat wrzuci ich między Dodę a Stachurskiego.Ale to już są ofkoz jakieś tam moje naiwne lęki i straszki.

Nie tylko Twoje. O to się właśnie w tym wszystkim rozchodzi, świadomie albo nie chłopaki zdecydowali się na takie ryzyko. Przedtem trochę poniosły mnie emocje ale dalej uważam, że zaspołom o pewnej pozycji nie przystoi tułać się po tego typu produkcjach. Może jest w tym trochę naiwności czy innego romantyzmu ale nie strzelę sobie w łeb z tego powodu, że tak, a nie inaczej postrzegam różne rzeczy. Takie jest moje zdanie i nic z tym nie zrobię, jest w tym troche egoizmu, bo ich muzyka mi się podoba i nie chciałbym, żeby zaczęli robić coś innego, a jak wszyscy wiemy występ w takim programie może do tego doprowadzić. Wiadomo, nie musi. Nikt nie odbiera im prawa do robienia tego co chcą ale, wydając płyty, koncertując, a zwłaszcza występując w tym nieszczęsnym szoł muzycy Eneja (Eneju?) stali się osobami publicznymi i pewnym sensie pozwolili mi i każdemu innemu na ocenianie ich posunięć i wyrażanie tego co na ten temat myślimy. Nie zmienia to faktu, że chciałbym, żeby czas pokazał, że całe moje wkurzenie było niepotrzebne i kiedy kurz opadnie Enej (z może trochę liczniejszym gronem fanów) dalej będzie robił swoje.
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Według mnie bardzo dobrze, że chłopaki się promują. Już o nich usłyszało wielu ludzi, wielu się pewnie spodobali, sporo z nich kupi ich płyty i chętnie(j) pójdzie na ich koncert, gdy będą grali w ich mieście. Podstawowy cel zrealizowany - i bardzo dobrze.
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Milan, nie rozpędzaj się tak. :-P nie porównuj Arctic Monkies, ani Dreadnoughts do Eneja, bo to jest niebo,a ziemia. Te dwie kapele są znane na całym świecie, a ile znasz polskich kapel, które grają takie trasy jak oni ? Na palcach jednej ręki można je policzyć. A kapeli która gra taką muzykę bądź też podobną, to ja osobiście nie znam. Promocja w Europie, a w Polsce to Niebo, a Ziemia, gdzie Ziemią jest Polska. Ja nie liczę na to absolutnie, że będą robili tak zawrotną karierę nawet w Europie, a co dopiero na świecie.

Może być tak, że zaczną grać na Sylwestrach i spendach telewizyjnych, ale... kojarzysz taki program Bar ? Na Polsacie kiedyś leciał. Wiesz kto tam wystąpił ? Farben Lehre. I widzisz ich gdzieś w tej swojej czarnej wizji na jawie ?

Niektóre ? Dla Ciebie wszystkie kapele, które grają coś, co Ty uważasz w mniejszym bądź większym stopniu za wartościowe nie powinny brać w tym udziału. Ja uważam inaczej. ;-)
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Szczerze mówiąc (pisząc) ja nie znałam ich przed pojawieniem się na woodstocku tak jak to już ktoś tu napisał, na woodzie nie byłam na ich koncercie..słyszałam ich jakiś tam kawałek,ale jakoś tak mi umknęło. Dopiero po tym 'polsatowskim szoł' pierwsze co zrobiłam to otowrzyłam yt i posłuchałam ich kilku kawałków..niektórych nawet po kilka razy i wybiorę się prawdopodobnie na koncert 7 kwietnia, bo grają w Toruniu. Znam osoby, które też chcą się wybrać na ten koncert, bo oglądali ten właśnie program, wcześniej nie słyszeli nawet o takiej kapeli, dlatego podzielam zdania osób, które nie widzą nic złego w ich występie w tymże programie.
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 15 Mar, 2011   

Dahomej napisał/a:

Może być tak, że zaczną grać na Sylwestrach i spendach telewizyjnych, ale... kojarzysz taki program Bar ? Na Polsacie kiedyś leciał. Wiesz kto tam wystąpił ? Farben Lehre. I widzisz ich gdzieś w tej swojej czarnej wizji na jawie ?



Trochę odbiegamy od samego Eneja,ale niech budzie.Więc co do FL,odsyłam do fanzinu "Pasażer" nr.21.A tam pojawia się taki wątek:

"-Inną rzeczą,która nie bardzo mi pasuje do wizerunku zespołu młodzieżowego o korzeniach punk rockowych są Wasze pewne ruchy promocyjne,których nie rozumiem,typu pojawienie się w fajansiarskim programie "Bar".Jak to się robi,żeby się pojawić w takim miejscu i po co przede wszystkim?

-Może Cię zaskoczę,ale dzisiaj uważam,że to był błąd.Nie o to chodzi,że ktoś się od nas odwrócił,bo tu bilans wcale nie był taki zły.Po prostu zrozumiałem,że to nie jest miejsce dla takich zespołów jak nasz.Pomylić się może każdy,ale nie każdy potrafi się do tego przyznać,nawet po czasie..."

Zobaczymy jak z czasem Enej oceni swój krok i ile w ostatecznym bilansie zyska.Lub straci.
 
 
casualties  
Forumowy prawiczek
Oi!

Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Sob 19 Mar, 2011   Re: Enej

matizygmunt napisał/a:
Może znowu Enej? Grali w 2010.

http://www.youtube.com/watch?v=WJG44lOCG5I


Tak, tak, przypomniałem sobie o nich bo wystąpili w Must be the music na Polsacie.
----> I to mnie "poryło".
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 24 Mar, 2011   

Vin,mosz recht dziołcha! :-)
nie róbmy z siebie elity,rezerwując tylko dla siebie dobrą muzę.
 
 
ŁukiŁan
Gość
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   CO ZA BZDURY!

Do wszystkich którzy twierdzą, że błędem było pojawienie się w tym programie. Otóż powiedzcie mi moi drodzy czy Wy naprawdę żyjecie w wyimaginowanym świecie gdzie kapele które grają, np na Woodstocku robia to dla idei? przeciez tak jak ktoś już to napisał zespół to jest PRACA!!! Rozumiem obawy o tzw" sprzedanie" się, ja osobiście nie chciałbym zobaczyć w stachursko-dodowej kanapce w sylwestra, ale wiem że tak może być....powtarzam MOŻE. Za taki występ pewnie zespoły dostają taką kasę że każdemu z nas starczyło by to na najbliższe 5 lat nic nie robienia! LUDZIE w jakim Wy świecie żyjecie? Zespół nigdy nie robi czegoś dla idei, robic dla idei można wtedy gdy sie ma pieniądze i czas! A młode zespoły mają tylko jedno z tych rzeczy, otóż CZAS, ale co z tego jeśli nie mają co z tym czasem zrobić? grać dla 100 ludzi w klubie oddalonym od swojego miasta o 300 km za 10 zł od osoby??? jak Wy sobie to wyobrażacie? ludzie już tacy są że chcą mieć zycie dobre, wygodne, zapewnic przyszłość swojej rodzinie, bo nasze pokolenie wywodzi się z czysto PRL-owskiego stylu życia czyli NIC NIERÓBSTWA!!! nikt nie chce mieć źle! uwierzcie mi Enej nie zmieni się pod wzgędem muzycznym, a przeciez tylko o to wyłącznie chodzi, bo nikt z nas nie będzie miał osobistego kontaktu z muzykiem...A i mam pytanie jeszcze, czy Wy gdzies pracujecie? I czy robicie to dla pieniędzy czy dla idei? Ja pracuje i robie to najpierw dla pieniędzy, a że robie to co lubie to dużo rzeczy w pracy robię często dla samej idei...ale chęci dostania podwyżki za często 10 godzinną pracę dziennie jest PRZEOGROMNA!!!!!!!!!!!! A jesli poświęcasz prawie 3/4 swojego życia na PRÓBY, KONCERTY PO CAŁEJ POLSCE I KOMPONOWANIE NOWYCH KAWAŁKÓW to przede wszystkim NIE ROBISZ TEGO DLA SIEBIE TYLKO DLA LUDZI DZIĘKI KTÓRYM DOSTANIESZ ZA TO WYNAGRIODZENIE!!!!!!! HEY, DŻEM, I WIELE WIELE INNYCH ZESPOŁÓW BIERZE ZA KONCERT niemniej niż 30 TYSIECY ZŁOTYCH NETTO!!!!!!!!!!! Underground?
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

No tak,możemy na nowo rozpocząć tą dyskusję,ale jakoś nie bardzo się do tego rwę.
Swoją drogą zastanawia mnie-ciekawe ile zespołów na dorobku jak Enej-zdecydowałoby się pójść tą drogą? Że co? Że wszystkie? Wystarczyłoby,że usłyszeliby jaka suma złotych wchodzi w grę? Ech,ja naiwnie wierzę,że jednak kilka by odmówiło...
 
 
maniek14  
Na pewno offtopuje
mam na to wszystko wyjebaaaneee


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 832
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011   

a już myślałem jak słuchałem jedynki że oni tak jak Łąki Łan też zostali zaproszeni.. no cóż trzeba dalej liczyć na glosy w ZB
 
 
 
henQ2307  
Forumowy prawiczek
*********


Wiek: 32
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: Dębno
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Ja z chęcią zobaczyłbym ich jeszcze raz na Woodzie :) Enej jest zajebisty :)
 
 
 
FreaK  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 344
Skąd: Anglia
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Hello! Jestem na TAK!
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

zastanawia mnie jedno, dlaczego ta piosenka robi taką furrorę.. przeca to jeden z gorszych ich kawałków?
 
 
 
FreaK  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 344
Skąd: Anglia
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Po prostu wpada w ucho :).
Bardzo fajna piosenka.. Mysle ze jak zagraja na woodzie bedziemy sie dobrze bawili? :D
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Nie moje klimaty.
 
 
 
FreaK  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 344
Skąd: Anglia
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Yava, zawsze mozesz isc na piwo np? :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group