Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Strachy na lachy?
Autor Wiadomość
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   

Encore to utwór przesiąknięty rozgoryczeniem i zblazowaniem. Kaczmarski opowiada, historię znużonego oficera, niemal beznamiętnym głosem, przy ospałym akompaniamencie rezonującej gitary. Wszystko to współgra tworząc w głowie słuchacza plastyczny obraz.

Strachy, zaś rozpoczynają ów utwór jakąś dziwną melodią, która równie dobrze mogłaby służyć za soundtrack do tetrisa. Jednak to co najgorsze dopiero przed nami, albowiem chwilę później pojawia się wokal, który jest już istną tragedią. Akcent w ustach tego człowieka to coś tak nieprawdopodobnego, jak ciepła woda na Woodstocku, zaś emfaza z jaką jest wyśpiewywany utwór sprawia, że można zgłupieć zastanawiając się, czy to naprawdę lament oficera. Odniosłem wrażenie, że imć Grabaż nie rozumie tekstu, ale myśląc, że to chyba coś ważnego, stara się wykonać swą rolę wzniośle, to jest zaśpiewać jak każdy inny utwór. Na koniec można dodać, że o jakiejkolwiek synchronizacji między melodią, a wokalem można tu pomarzyć.

Reasumując Kaczmarski w rękach Strachów, to hymn w rękach Górniak.
 
 
Myszonka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 322
Skąd: siem-ce
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   

zUe dazy, nie mam zamiaru się sprzeczać, bo masz rację, ale nie zmieni to mojego podejścia co do Grabaża. Chociaż "A my nie chcemy" i "Mury" w wykonaniu SNL to nie to. Nie wyszło, nie lubię.

Ale ich inne płyty, jak np. Dodekafonia ukochana przeze mnie, są świetne, świetne.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania