Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kijana
Pon 18 Lip, 2011
Woodstock a Jezus Świebodziński
Autor Wiadomość
bartek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Felas napisał/a:
Nie ma co się spinać na pomnik parodiujący religę w jarmarcznym stylu. Kicz jest kiczem i przyciąga, zwłaszcze jeśli jest monumentalny. Z tego samego powodu zwiedzają Licheń.

Cytat:

Co krok sie spotyka wlasnie mniej wiecej podobne inicjatywy nie mające nic na celu prócz ośmieszenia katolicyzmu.


Powyższe przypadki (świebodzin i Licheń) pokazują, że kościół sam od czasu do czasu lubi się ośmieszyć.


Czujesz się więc zobowiązany pomóc mu w tym?
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Nie chce mi się, bo idzie im świetnie. Ja się po prostu śmieję.
 
 
bartek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Też lubie się pośmiać ;) A tak generalnie to proponuję krytykować konkretne zachowanie konkretnej osoby (w tym przypadku chodzi o księdza) a nie sam symbol jakim jest pomnik Jezusa. Jezus chyba nic nikomu nie zrobił.

Pozdrawiam.
 
 
Hazzel  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: Krosno
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Żebyśmy mieli jasność nie będę wypowiadał się w czyimś imieniu ale ja np nie odbieram tego jako jakiś punch-line, pojazd, manifestacja antykatolicyzmu etc.
Mnie po prostu ten pomnik k%$#wa śmieszy xD I dlatego chce napić pałę z królem wszechświata.
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

bartek napisał/a:
Też lubie się pośmiać ;) A tak generalnie to proponuję krytykować konkretne zachowanie konkretnej osoby (w tym przypadku chodzi o księdza) a nie sam symbol jakim jest pomnik Jezusa. Jezus chyba nic nikomu nie zrobił.

Pozdrawiam.





Wiesz, że utożsamianie wyobrażenia boga z nim samym to grzech w tej religii?
 
 
pendalec  
Rozkręca sie
trololo, motherfuckers!


Wiek: 30
Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Czegoś tutaj nie rozumiem.
Przeczytałam uważnie posty Kołodzieja i nigdzie, NIGDZIE nie doszukałam się motywu ośmieszenia Jezusa Świebodzińskiego.
żaba Chyba nie powiesz mi, że zachowanie Ojca Dyrektora i jego stacji jest normalne. Czy normalny, porządny katolik naśmiewa się z innych religii, w szczególności z Żydów? Wybacz, ale czasami, kiedy słucham audycji Radia Maryja (czasem słucham, żeby wiedzieć, co się w świecie Moherów [nie nazywam moherami starszych ludzi, którzy wierzą głęboko w Boga tylko takich, którzy swoim "świętym" zachowaniem Boga obrażają i robią z wiary niezbyt korzystną szopkę] dzieje) mam wrażenie, że Rydzyk uważa się za jakiegoś Boga, osądza wszystko i wszystkich, a za niektóre jego teksty wlepiłabym mu jakąś karę. Czasem gada jak (nie, nie będę bała się takiego porównania) jak Hitler. Sorki, dla mnie nie jest autorytetem. Jest dla mnie postacią żałosną, niegodną noszenia sutanny i nazywania się księdzem. Kabzę to może sobie też nabić jako świecki człowiek.
A wiesz, co jest najbardziej przykre? To, że on ogłupił ludzi do tego stopnia, że całe swoje renty, emerytury oddają Rydzykowi (znam kilka takich osób, nie daj Boże powiedzieć na Ojca Dyrektora coś złego!). Tadzio nabije sobie portfel i niczego pożytecznego dla ludzi nie zrobi, tylko będzie ich mamił w swoim antyreligijnym radiu. Wybacz, ale coś jest nie tak.

Nie mówcie mi więc, że mam się nie naśmiewać z Rydzyka, bo będę to robić. Skoro nie mogę nic zdziałać, nie mogę powstrzymać jego propagandy, chociaż tyle zrobię, żeby zachować równowagę.

Złamałam regulamin, wiem, ale przynajmniej jestem spokojniejsza, że wyraziłam swoje zdanie. Swoją drogą to bardzo dziwne, że na tego typu forum nie można poruszać tego typu tematów.

PS. Teraz to sama chętnie poszłabym na Świebodziński melanż :mrgreen:

Za drugim razem nie będzie przebacz. Koniec rozmów o Rydzyku/Kijan
 
 
 
bartek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

a ja pozdrawiam wszystkich tolerancyjnych. ot tak. każdy kto jest tolerancyjny niech czuje się pozdrowiony. :*
 
 
biegan  
Forumowy prawiczek
Mylę się

Wiek: 35
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Wiaderko napisał/a:

Kupa złomu i betonu , która nawet Jezusa nie przypomina - boże w jakim my ciemnogrodzie żyjemy :-/


O.o czyli wiadomo jak dokładnie Jezus wyglądał, albo przynajmniej Ty wiesz. Podziel się tą wiedzą z nami. BTW. myślałem, że to bardziej znaczenie symboliczne niż stricte portret ;p
 
 
pendalec  
Rozkręca sie
trololo, motherfuckers!


Wiek: 30
Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

No to trochę duży ten symbol :D Ja to bym chciała ogromny pomnik Jezusa Zajebistego, o, takiego:



Wtedy byłabym szczęśliwa.

[ Dodano: Nie 17 Lip, 2011 ]
Tak btw. oglądałam kiedyś program,w którym za pomocą Całunu Turyńskiego próbowana przedstawić, jak Jezus mógł wyglądać. Z ich badań wynikło, że Jezus był baaardzo wysokim jak an swoje czasy (ok. 1,88 m) albinosem...
 
 
 
Chaszczu  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Jak dla mnie to cała ta dyskusja jest żałosna i niepotrzebna. Jestem katolikiem, nie wstydzę się tego, ale czemu miałbym się obrazać, że ktoś chce się napić w pobliżu tego pomnika? To jest wolny, demokratyczny kraj, każdy może robić co mu się podoba. A sam pomnik chyba nie ucierpi od tego, że ktoś napije się piwa gdzieś w okolicy? Czy mamy postawić ogrodzenie pod wysokim napięciem w promieniu 100 km od niego, żeby broń Boże nie został schańbiony? Zresztą dla mnie ten pomnik jest tylko symbolem pychy i kiczu, co dość kłóci się z zalożeniami chrześcijan. I nie wiem po co mówi się tu o nietolerancji, skoro nikt nikogo tu nie obraża. Zgodnie z tym co słyszałem (bo jadę teraz na wooda po raz pierwszy) to woodstockowicze to społecznosć ESKTREMALNIE tolerancyjna, więc prosiłbym wszystkich którzy szumnie nazywają się chrześcijanami o nie wypisywanie takich głupstw, bo czasem jest mi wstyd, że jestem katolikiem.
Peace! ;)

Jednak picie w Świebodzinie podczas Wood'a chyba nie jest najlepszym pomysłem xp. Jak pojedziecie wczesniej - traficie na pole na ostatni gwizdek, a podczas Woodstocku to już sobie nie wyobrażam takiego marnowania czasu
 
 
bartek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

zebyś sie nie zdziwił z tą tolerancją :D extremalnie to dobre określenie. w ekstremalnych przypadkach zdarza się :P
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Będą nagrody za łamanie regulaminu. Bądźcie grzeczne cerberki i owieczki.
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

biegan napisał/a:

O.o czyli wiadomo jak dokładnie Jezus wyglądał, albo przynajmniej Ty wiesz. Podziel się tą wiedzą z nami. BTW. myślałem, że to bardziej znaczenie symboliczne niż stricte portret ;p

Gdzie tu jakikolwiek symbolizm ? ;/
 
 
czlowiekzlasu  
Coś już napisał
Zero smutków, zero złości, wyjebane po całości


Wiek: 32
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 99
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Żaba, akurat ja chodziłem do liceum artystycznego i takie hasła nie są mi obce.
Zgadzam się z Tobą, że sztuka często powstaje tylko i wyłącznie dla tego żeby ktoś oglądając je mógł się cieszyć z jego piękna, formy etc etc.
Tylko nasuwa mi się pytanie co uważamy za sztukę ??
Niekoniecznie jestem przekonany czy ten posąg jest dziełem sztuki czy może raczej komercyjnym odlewem, który powstał dla zaspokojenia pomysłu proboszcza i dla zarobku tubylców, którzy zarabiają na turystach ???
Nie chcę nikogo obrażać, ale dla mnie ten posąg to chałtura - zauważcie napisałem posąg, a nie osoba, którą on "przedstawia"
 
 
 
bartek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

czlowiekzlasu napisał/a:
Żaba, akurat ja chodziłem do liceum artystycznego i takie hasła nie są mi obce.
Zgadzam się z Tobą, że sztuka często powstaje tylko i wyłącznie dla tego żeby ktoś oglądając je mógł się cieszyć z jego piękna, formy etc etc.
Tylko nasuwa mi się pytanie co uważamy za sztukę ??
Niekoniecznie jestem przekonany czy ten posąg jest dziełem sztuki czy może raczej komercyjnym odlewem, który powstał dla zaspokojenia pomysłu proboszcza i dla zarobku tubylców, którzy zarabiają na turystach ???
Nie chcę nikogo obrażać, ale dla mnie ten posąg to chałtura - zauważcie napisałem posąg, a nie osoba, którą on "przedstawia"



Masz pełne prawo tak sądzić. W sumie to nie jestem aż tak bardzo daleki od tego typu myślenia. Przez myśl by mi jednak nie przesżło by jechac tam i pić pod tym posągiem. Tak samo nie zrobilbym tego pod posągiem Buddy czy Allaha niezależnie od tego czy byłyby to chałtury, dzieła sztuki, czy cokolwiek innego. tyle w sumie w temacie. Kwestia po prostu podstawowych zasad kultury.

Pozdrawiam.
 
 
pendalec  
Rozkręca sie
trololo, motherfuckers!


Wiek: 30
Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Nie uważacie, że te spory mimo wszystko są bez sensu? Każdego z nas troszkę poniosło, nie mówcie mi, że nie.

Kołodziej ze swoją ekipą i tak zrobi to, co zechce, a mówienie "wolno, nie wolno" niczego nie zmieni. Temat powinien być już zamknięty, gdyż zaraz zaczną się już nie tylko spory, ale ogromne awantury. Na Woodzie, w Wiosce Jezus możemy o tym dyskutować długo, tutaj nie ma to już sensu. Zaraz się pożremy wszyscy i tyle z tego będzie.
 
 
 
czlowiekzlasu  
Coś już napisał
Zero smutków, zero złości, wyjebane po całości


Wiek: 32
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 99
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

"pendalec" zgadzam się z Tobą w stu procentach. Dajmy już spokój Jezusowi Świebodzińskiemu.
 
 
 
biegan  
Forumowy prawiczek
Mylę się

Wiek: 35
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

pendalec napisał/a:
No to trochę duży ten symbol :D Ja to bym chciała ogromny pomnik Jezusa Zajebistego, o, takiego:

Obrazek

Wtedy byłabym szczęśliwa.



Nic nie stoi na przeszkodzie :D Mogę pomóc kolorować :)
PS
Co do symbolizmu to chodziło mi o wizerunek Jezusa ogólnie, przynajmniej ja go traktuje symbolicznie jeśli cel takiego "dzieła" jest związany z religią. Natomiast choć sam się nie doszukiwałem, wierze, że jest mnóstwo "jezusów" artystycznych, na tatuażach na przykład piękne wzory widziałem.
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

bartek napisał/a:
Przez myśl by mi jednak nie przesżło by jechac tam i pić pod tym posągiem.


A ja jestem katoliczką i nie widzę w tym nic złego..no chyba, że po tym piciu jakieś głupie pomysły by komuś przyszły do głowy związane z tym pomnikiem, ale tego raczej autor wątku nie miał na myśli. Ludzie robią gorsze rzeczy nazywając się chrześcijanami i tego nikt najczęściej nie zauważa, ale już alkohol pod pomnikiem(nawet nie pod tylko gdzieś nieopodal) wywołuje wielki szum.
 
 
 
DJPreZes  
Rozkręca sie


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 274
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

A ja chętnie bym przyjechał pod pomnik Aragorna (bo wypisz wymaluj ten pomnik wygląda jak członek drużyny pierścienia), ale o ile się na czwartek wyrobię, to będzie cud. Może w drodze powrotnej zobaczę. Tym bardziej, że jest tam jedyne Tesco wybudowane pięć lat przed Chrystusem ;) A tak serio - śmieszy mnie wydawanie takiej kasy (ten pomnik nawet ze styropianu byłby drogi) na niezbyt udane rzeźby zamiast na coś pożytecznego.
 
 
bartek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

ja mam dwa kluczowe pytania, jedno juz sie tu pojawiło. Skąd wiesz jak wyglądał Chrystus? Dwa- skąd wiesz jak wyglądał Aragorn? Czy Tolkien az tak obrazowo opisuje postaci? taka dygresyjka :) Dodam jeszcze w ramach tej dygresji, że jedna z tych postaci rzeczywiście wyglądała a o drugiej tylko pisano ze wyglądała ;)

Pozdrawiam i miłej nocy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group