Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: dezaprobator
Czw 16 Cze, 2011
Powrót Żetonów na Woodstocku!?

Czy żetony w wiosce piwnej to dobry pomysł?
Tak
3%
 3%  [ 2 ]
Nie
87%
 87%  [ 56 ]
Nie mam zdania / Nie wiem
9%
 9%  [ 6 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 64

Autor Wiadomość
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

A skąd Alienu masz takie info jeśli można wiedzieć? :-)
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Takie krążą plotki, nawet Dezo to zauważył ;)
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Alien napisał/a:
Ponoć mają być 2 rodzaje żetonów: na piwo lane i na puszkowe.

Dla mnie to głupota. Rozumiem na koncertach do np 10-15 tys. ludzi, ale nie na festiwalu liczącym 200-400 tys. osób :shock:


Bez sensu 2x więcej w kolejkach się będzie stało :-x
 
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Ale marudzicie, zrobiliby dwa kolory i tyle. Dla daltonów lub niedowidzących jedne mogłyby być choropowate. A co do kulki mocy... do zielonego namiotu proszę :mrgreen: (chociaż w tym roku nie sądzę bym na jedną noc targała namiot).
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Kefir napisał/a:
Myślę, że Carlsberg zrobił rekonesans i wie jakie jest nastawienie Woodstockowiczów do żetonów (no może poza Kaczmarem) :-P i nie będą chcieli strzelać sobie w kolano. Poza tym do gastro czy po browary na innych festiwalach, koncertach itp. chodzi się po 1-2 względnie kilka sztuk, a na PW często, gęsto po kilkanaście czy całe zgrzewy, a to moim zdaniem trochę zmienia postać rzeczy, bo czym te żetony wozić, taczką? :mrgreen:

Strzelić w kolano ?
Myślisz, że jak zrobią żetony to nagle ich obroty spadną o połowę ?
Bo nie rozumiem.
Mają taka politykę i czy się podoba czy nie to człowiek pić musi.
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Nie żeby aż tak ale wydaje mi się, że mając w perspektywie stanie w 2 kolejkach chętnych na wycieczki do miasta będzie więcej. Chyba, że postawią więcej namiotów niż zawsze i jakoś bystrze to wszystko rozwiążą ;-) Ale tak czy siak dużo ludzi na PW jest zwyczajnie uprzedzonych do takiego systemu.
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Żetony może i są złe,ale zdarza się sprzedawcom orżnąć ludzi,szczególnie tych rozbawionych i niebędących w stanie liczyć. Gdyby był browar za żeton takich sytuacji by nie było...a żetony by się kupiło po trzeźwemu.To jedyny plus,jaki widzę.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Skoro ludzie są w stanie płacić 3,40 za chu*owego browara - a mogą kupić za 1,25zł przyzwoitego browara na mieście to podejrzewam stanie w kolejkach też ich nie powstrzyma.
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Kod:
Żetony może i są złe,ale zdarza się sprzedawcom orżnąć ludzi,szczególnie tych rozbawionych i niebędących w stanie liczyć. Gdyby był browar za żeton takich sytuacji by nie było...a żetony by się kupiło po trzeźwemu.To jedyny plus,jaki widzę.

tjaa, tyle ze kupujac zetony nie bedziesz trzezwy i tak samo koles w okenku z zetonami moze cie orznac. Zetony to metoda do kontroli nad sprzedawcami (przez pracodawce), tyle ze czemu maja cierpiec klienci z tego powodu. Poza tym sa w stanie sprzedac wiecej zetonow jednej osobie niz jest onna sklonna wykorzystac. Bo zeby nie stac po 5 razy w kolejce po zetony to kupisz ich zapas i zapewne nie wszystkie wykorzystasz. Dla mnie to gowniany pomysl z ta waluta.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

tool napisał/a:
zapewne nie wszystkie wykorzystasz. Dla mnie to gowniany pomysl z ta waluta.

Co do pomysłu to faktycznie do dupy, ale serio sądzisz, że komuś te żetony zostaną ? :D Nie wszystkie się wykorzysta ? Rozumiem, gdyby to jedzenie było, ale piwo ? Piwo zawsze się wykorzysta :-P
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

wiesz, ty wykorzystasz, ja wykorzystam, ale kilkunastu tys ludzi zostanie po sztuce czy wiecej. A jak to przeliczysz to na takiej pierdole beda z 50 czy 100tys zl do przodu
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

jakie znowu dramatyzowanie? normalna dyskusja, wybacz ze nie szaleje ze szczescia na mysl o zetonach, lecz autor tematu mogl zaznaczyc w poczatkowym poscie ze wymagane sa tylko pochlebne wypowiedzi na ten temat. Zreszta jesli mozesz, to poprosze o jaki kolwiek przyklad wypowiedzi, ktora moze cokolwiek pomoc w tej sprawie.
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Cytat:
Mnie tam żetony się podobały i według mnie wszystko odbywało się o wiele sprawniej niż w przypadku zapłaty normalnymi pieniędzmi. A kolejki były i będą.
Dobra organizacja to była rok temu.
Żetony to najgłupsze możliwe rozwiązanie, moim zdaniem.
 
 
 
Gucio  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 246
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

No właśnie o co to całe zamieszanie.. Nie będzie żetonów - fajnie, będą - mówi się trudno i trzeba to jakoś przecierpieć.
 
 
 
magius  
Rozkręca sie
m000OOOOooOOO000ooo


Wiek: 34
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Kefir napisał/a:
Nie żeby aż tak ale wydaje mi się, że mając w perspektywie stanie w 2 kolejkach chętnych na wycieczki do miasta będzie więcej.


Mnie już sama cena jaką podali odstrasza i utwierdza w tym, że będę robił zapas na mieście po prostu xD
 
 
 
erazel  
Rozkręca sie


Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 144
Skąd: kraków
  Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

żetony to potwierdzone info?

czy mi się wydaje czy znów robicie z igły widły.
rzucić jedną plotkę a takie zamieszanie :roll:
 
 
grzechu007
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

żetony to bardzo dobry pomysł i powinny być
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

erazel napisał/a:
żetony to potwierdzone info?

Jeszcze nie potwierdzone.
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Dodałam ankietę w temacie.
Zapraszam do głosowania.
 
 
magius  
Rozkręca sie
m000OOOOooOOO000ooo


Wiek: 34
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Oby ich nie było bo to jednak zły pomysł jest ;x
 
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

W żadnej kolejce nie stałem dłużej niż 5 minut, czy to po żetony czy to po jedzenie. Żetony sobie zakupiłem wcześniej bo wiedziałem ile potrzebuję mniej więcej. Nawet sobie na pamiątkę przywiozłem do domu po jednym z każdego rodzaju.

Co do kwestii wydawania piwa za żetony, to jeśli ktoś bywa teraz na różnych imprezach plenerowych itp. to można zauważyć, że pojawiają się coraz częściej tzw. talony żywieniowe, na których mamy ileś tam punktów i w zależności od tego co chcemy czy piwo czy browara skreślana nam jest odpowiednia ilość punktów. Minusem tego jest to, że za talon płacimy np. 20 pln, a to czego nie wykorzystamy już nie ma szansy odzyskać. Czasami talony są na pojedyncze rzeczy np. piwo, coś z grilla, itp.

Wracając do żetonów przy zakupie piwa, jak dla mnie ma to same plusy, ponieważ:
- ile razy człowiek odchodził od stoiska mając w jednej dłoni piwa, w drugiej resztę, bo nie było czasy żeby schować. A o zgubienie jednego czy drugiego nie trudno
- sporo czasu zajmowało wydawanie wspomnianej reszty, szczególnie, gdy ktoś kupował detalicznie, a płacił grubą gotówką.
- nie będzie już przypadków, że ktoś będzie wbijał do wioski z pełną garścią drobnych w dłoni i słowami: piwo za wszystko

Minusy to chyba będą tylko dla osób, które lubią spędzać czas w wiosce piwnej i nie będzie się im chciało chodzić do punktu wymiany, tudzież dla tych osób, które po prostu nie wiedzą ile tego piwa są w stanie wypić.

W sumie to nawet jeśli by komuś żetony zostały to podejrzewam, że będzie można je wymienić z powrotem na pieniążki.

Podsumowując ja jestem za.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group