Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niez
Wto 05 Lip, 2011
Powody dla niejechania na Woodstock
Autor Wiadomość
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro 25 Sie, 2010   

iwa napisał/a:
I dodam jeszcze,że jak moi rodzice oglądali relacje z wooda aż mi zazdrościli,że jestem na takiej ogromnej imprezie, wśród tysięcy ludzi:)



moi starsi to samo, stwierdzili nawet ze jada za rok z moim bratem (9lat obecnie)... az chce to zobaczyc ;p
 
 
 
Krzysiu28165  
Rozkręca sie
Wole umrzeć niż byc trendy


Wiek: 27
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 112
Skąd: Żywiec
Wysłany: Śro 25 Sie, 2010   

Ja mojego brata bym tam nie wziął bo to nie dla niego impreza ma 12 lat a ale to nie jego klimat ;/ :roll:
 
 
 
iwa  
Rozkręca sie


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 244
Skąd: Głogów
Wysłany: Śro 25 Sie, 2010   

Krzysiu28165 napisał/a:
Ja Ci osobiście powiem że mam szczerze wyjebane na tych co mi bedą zazdroscic czy nienawidzic ze pojade na Woodstock... w dupie to mam liczy sie dla mnie muzyka i ludzie których tam poznam i ta Wolność (woodstock daje nam wolnośc ,a pieprzone życie ? Nasz Bunt)

mój kontekst,że mi zazdroszczą, chodziło o rodziców,więc ja nie mam na nich wyjebane(kocham ich!) a o reszcie nie mam ochoty pisać, niech kazdy robi co chce.
 
 
 
adam1993  
Coś już napisał
Adam


Wiek: 30
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Nie uwierzycie ale mi mama powiedziała że tam jeżdżą ludzie co maja poukładane w głowie ;D I nie chce mnie puścić bo twierdzi że ja mam nie poukładane w głowie ;D
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Twoja mama się myli.Chociaż może,że to i lepiej,że nie wie jak wielu z "niepoukładanymi głowami" wbija tam co roku.
 
 
trololol  
Forumowy prawiczek

Wiek: 99
Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 11
Skąd: slask
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

adam1993 napisał/a:
Nie uwierzycie ale mi mama powiedziała że tam jeżdżą ludzie co maja poukładane w głowie ;D I nie chce mnie puścić bo twierdzi że ja mam nie poukładane w głowie ;D

Ludzie tam prędzej nie mają poukładane w głowach XD
Ale luzz. Ludzie są tu pozytywnie zakręceni i to się liczy!
 
 
 
kropka  
Forumowy prawiczek


Wiek: 28
Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

Marisha napisał/a:
Obrazek

No, ale w tym roku pojadę!
Złożyłam śluby czystości, obiecałam nie robić zbytnich głupot no i byłam "kochaną córeczką". Wystarczyło. Może dla tego, że staram się nie nadużywać zaufania rodziców... ale i tak najlepiej podziała obietnica wysyłania MMS-ów (dzięki, Atyta) :p
Do zobaczeenia!
 
 
żaba  
Rozkręca sie
łajza

Wiek: 31
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 100
Skąd: ze wsi
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

już myślałam, że jakiś konstruktywny temat założony przez kogoś kto ma podobne zastrzeżenia co do istoty polskiego Wooda jak ja, a tutaj temat dla dzieci prześcigających się co im powiedziała mama :P rozczarowujecie ;)
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Cytat:

już myślałam, że jakiś konstruktywny temat założony przez kogoś kto ma podobne zastrzeżenia co do istoty polskiego Wooda jak ja, a tutaj temat dla dzieci prześcigających się co im powiedziała mama :P rozczarowujecie ;)

Temat wygląda jak wygląda, bo to co powiedziała mama było zarazem powodem do niejechania. Mogłabyś jednak pokazać jak wygląda konstruktywna lista zastrzeżeń, bo nie pozostaje mi nic innego jak napisać, że rozczarowujesz.
 
 
żaba  
Rozkręca sie
łajza

Wiek: 31
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 100
Skąd: ze wsi
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

fakt, nie zrobiłam tego, ale mogę takową na szybko sklecić i myślę, że od razu zrobi się ciekawiej ^^

na przykład to, że pan Jurek Owsiak zaczyna z Woodstocku robić imprezę polityczno-muzyczną, a nie tylko muzyczną jak być powinno. co więcej owo określenie "polityczna" kryje pod sobą tylko i wyłącznie opcję polityczną preferowaną przez Jurka - broń boże jakąkolwiek inną.
albo to, że Woodstock został nadmuchany do gigantycznych rozmiarów, przez co w 500 tys. ludzi, którzy z całej Polski i nie tylko zlatują do Kostrzyna jest coraz mniej tych, którzy jadą tam słuchać muzyki i dobrze się bawić.
no i mnie na przykład wkurzają te wszędobylskie kamery, panowie i panie z mikrofonami, dziennikarze z aparatami. jadę tam żeby odpocząć i oderwać się od wszystkiego innego i wizja tego, że moja babcia siedząc w domu i oglądając wiadomości w telewizji może bez mojej zgody zobaczyć mnie taplającą się w błocie albo bawiącą pod sceną nie jest wizją zachwycającą mnie, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
no i jeszcze to, że teraz kiedy mamy kilka festiwali muzycznych które proponują całkiem sympatyczne zestawienie zaproszonych zespołów Woodstock nie wypada szczególnie kolorowo, poza tym, że jest bezpłatny.

PS. już Cię lubię, panie z Bydgoszczy.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

...żaba...byłem 4 razy...i jakoś nie zauważyłem tego o czym piszesz...jadę i poważnie odpoczywam...wisi mi , czy ktoś mnie rozpozna- moja sprawa co robię :mrgreen: atmosfera jest kapitalna...a taka ilość zespołów za darmochę, a i ukryta opcja polityczna- to chyba żart...proszę Cię przestań...
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Impreza polityczna? Nie zauważyłam. Serio.
Za dużo ludzi? To impreza otwarta, każdy ma prawo na nią przyjechać. Nie wiem co powoduje, że przyjeżdża coraz więcej osób, więc nie wiem kogo winisz.
Kamery? Nie ma mnie na żadnym filmie, ani na zdjęciach, a ludzi robiących wywiady w życiu nie widziałam :P
Zestawienie zespołów nie pasuje? Hahaha! No błagam! Nie wydajesz ani złotówki za wstęp na 3-dniowy festiwal i oczekujesz, że przyjadą największe gwiazdy? Jeśli na innych imprezach tego typu masz "sympatyczniejsze" zestawienie zespołów to czemu na nie po prostu nie pojedziesz?
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

...dobra Kizia masz mleka :-D ...znikam oglądąć mecz...sorry wolisz Czekoladę... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Udun - proszę się ze mnie nie wyśmiewać, bo mogę zabić.
 
 
żaba  
Rozkręca sie
łajza

Wiek: 31
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 100
Skąd: ze wsi
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

A ja zauważyłam, że ludzie są coraz mniej spostrzegawczy. Nie bawi mnie odbijanie piłeczki, chociaż mogłabym napisać że kizia niezłapana przez kamerę ma niebywałe szczęście i takie tam. Tylko że takie pisanie jest głupie.

Piszecie, że nie robi się z tego impreza polityczna - a jak inaczej odebrać oficjalne zapraszanie na nią polityków? I wbrew Twojej interpretacji, Udun, uważam, że nie ma tam ukrytej opcji politycznej, tylko jest bardzo jawna opcja polityczna.

No i to co mogę jeszcze napisać, to to, że wcale nie oczekuję gwiazd, nawet tych mniejszych :lol:

Kolejną rzeczą o jaką prosiłabym kizię, to nie pisanie w cudzysłowie wyrazu "sympatyczniejszą" podczas kiedy ja - już cytując dokładnie - napisałam "sympatyczną", bo to zakrawa na manipulację ;)

Co nie zmienia faktu, że na rock na bagnie też chętnie bym się wybrała.

I jeszcze jedna rzecz - nie napisałam tego, żeby atakować ludzi którzy jeżdżą na Wooda (przecież sama jeżdżę), tylko żeby zasygnalizować pewne rzeczy nad którymi się zastanawiam. Więc tym samym proszę o nie atakowanie mnie, tylko podejście do tego jako do luźnej wymiany zdań. Przecież nie chcemy być czegokolwiek fanatykami :lol:
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Przepraszam, jeśli uznałaś cokolwiek za manipulację.
Szczerze trochę dobił mnie ten argument o zespołach. Sztab ludzi męczy się nad tym, żeby zaprosić świetne zespoły i znaleźć jeszcze kasę na zaproszenie paru gwiazd. Poza tym - gdyby zamiast dużej ilości świeżaków zapraszać popularniejsze bandy, to tłum byłby jeszcze większy.
Wracając do polityki - nie interesują mnie wystąpienia polityków w ASP. Sprawdziłam z ciekawości listę gości w tym roku. Jest jeden polityk.
Nie dziw się, że kamery są - zawsze były i zawsze będą. Nagrania z Wooda to świetna pamiątka :) Chyba na każdym festiwalu tak jest.

Rozumiem, PW nie jest idealny, ale taki jego urok. Pewne zjawiska są skutkami ubocznymi tego, że Woodstock jest bezpłatny. Większym minusem jest dla mnie panujący tam syf. Na każdym kroku powinien być kosz.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Jeżeli propaguje się takie idee jak wolność, czy tolerancja, to już ląduje się na politycznej osi. Tyczy się to zarówno credo samego festiwalu, jak i poszczególnych zespołów, które skupia. Można powiedzieć, że polityka to taka „gęba” Gombrowicza od której nie sposób uciec. Oczywiście można to olać i jechać z kompletnie innym bagażem poglądowym, ale nie będzie chyba nadużyciem stwierdzenie, iż Woodstock jest swoistym paliwem naszywkowym dla sporego grona uczestników. Jeżeli ktoś potrzebuje konkretniejszych przykładów to sama akcja „Wykopmy rasizm ze stadionów” dość jednoznacznie wskazuje na pewne środowisko. Nie jest to jednak tajemnicą i każdy może sam stwierdzić czy mu to odpowiada czy, też nie, ale gdy przychodzi się do kogoś w odwiedziny wypadałoby uszanować zwyczaje panujące w domu gospodarza.
Co do mediów, to akurat dosyć ciekawy argument. Całe rzesze fanów przystanku, którzy z jakiegoś powodu nie mogli jechać, cieszą się na myśl o telewizyjnej czy internetowej relacji. Tylko zapomina się o tym, że nie każdy chce wypoczywać pod czujnym obiektywem Wielkiego Brata. Również niczym przyjemnym nie jest wylądowanie na jakimś propagandowym zdjątku. Szczególnie w erze Internetu może nam to zagwarantować nieśmiertelność, której byśmy nie chcieli.
Argument z zespołami jest niestety chybiony gdyż co roku są zapraszane inne. I jak to w życiu bywa jednego lista zachwyci , a innego zniechęci, ciężko byłoby zadowolić wszystkich.

Jest jeszcze kwestia ludzi, ciężko w niej o jednoznaczną ocenę, gdyż każdy ma inne oczekiwania i co innego sobą reprezentuje. Jeden może znaleźć wspaniałe towarzystwo, a inny spędzić czas z samymi kapiszonami intelektualnymi.

Jeżeli ktoś rozważa wyjazd na przystanek nie powinien czytać „dlaczego tak/nie”, ale zaznajomić się z ogólnym opisem i samemu wyciągnąć wnioski do jakiej opcji pasują poszczególne argumenty.
 
 
Niwel  
Forumowy prawiczek


Wiek: 36
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 47
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

żaba napisał/a:
wizja tego, że moja babcia siedząc w domu i oglądając wiadomości w telewizji może bez mojej zgody zobaczyć mnie taplającą się w błocie albo bawiącą pod sceną nie jest wizją zachwycającą mnie, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.


Polecam wnikliwiej zapoznać się z ustawą o ochronie danych osobowych, a konkretnie podpunkcie o upublicznianiu wizerunku. Mowa tam jest o tym, iż nie potrzeba zgody na upowszechnienie wizerunku, jeśli osoba jest tylko elementem tła, na przykład na wiecach, koncertach, czy imprezach masowych.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

... Żaba-tu nikt nikogo nie atakuje, a ni nie wyśmiewa-Kizia :mrgreen: tylko na Twoje luźne spostrzeżenia - ja miałem swoje...
 
 
 
żaba  
Rozkręca sie
łajza

Wiek: 31
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 100
Skąd: ze wsi
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Rzeczywiście polityka może być swojego rodzaju gombrowiczowską gębą, jednak jak już mówiłam razi mnie brak pluralizmu światopoglądowego (a więc i politycznego) wśród zapraszanych gości. I nie mówię tutaj tylko o politykach, ale również pozostałych gościach, którzy jako dziennikarze i inne osoby publiczne są jawnie związane z pewnymi środowiskami, zazwyczaj o jasno określonych przekonaniach.
I być może należy szanować zwyczaje gospodarza, jednak nie do końca podoba mi się (jeśli już posługujemy się Gombrowiczem) upupianie mnie w każdy możliwy sposób. Średnio mi się podoba przyklaskiwanie temu środowisku poklepującemu się po plecach, główkach i pupciach.
Jak na przykład na tym zdjęciu :lol: :
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Nikt Cię nie chce upupić :) Po prostu każdy wyraża swoją opinię i reaguje na Twoje "zarzuty" apropos muzyki, kamerowania, wywiadów itd.
Ja jeżdżę już x lat na Woodstock i nie zauważyłam tego, o czym piszesz. Nigdy nie byłam w tv (chyba;)), a reportera o zdjęcie musiałam się prosić. Jeśli człowiek bawi się przyzwoicie to nie ma obaw, że się skompromitujesz w tv.
Poza tym - brakuje mi tych czasów, gdy ludzie jechali po prostu pobyć z sobą, odpocząć i na miejscu dowiadywali się co będzie grało. A teraz? Lista znana prawie pół roku wcześniej, wiele zagranicznych gwiazd i jednym to nie pasuje, bo nie ma "kogoś tam", a inni jadą tylko po to, bo będzie inny "ktoś tam".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga