Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Papierosy
Autor Wiadomość
Kamilotto  
Rozkręca sie
Leniuchus pospolitus


Wiek: 38
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 20 Lip, 2011   

No właśnie tubki! Czytam ten temat od początki i stwierdzam że wy to na woodstock sporo kasy macie - ja na fajki na tydzień wydam jakieś 65 zł (palę na takowych imprezach około 2 paczki dziennie) tyle że mam maszynkę... Zwykła nabijaczka - kupujesz tytoń (polecam paramount czerwony) 200 gram starczy spokojnie na jakieś 10-12 paczek (zależy od wprawy sortu tytoniu oraz od stopnia przesuszenia) ja po 2 latach wprawy robię z tego 13 do 14 paczek. Do kompletu potrzebne nam jeszcze tylko tubki (500 sztuk kosztuje ok 6 zł.) gotowy papieros wygląda dokładnie tak jak kupny gotowiec.

//edit

65zł za 14 paczek = 4,62/paczka
14 paczek = 280 fajek :-)
  
 
 
muzyk  
Coś już napisał
Fajni jesteście, hej ! :d


Wiek: 29
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 58
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

No ja to samo, chyba miałem paramount czerwony, ale mniejsze paczki. Nie wiem ile, 35g, albo 30g za 10zł. Za 30zł za tytoń+ 4zł tubki miałem ponad 100 sztuk :)
 
 
chleb(u)  
Forumowy prawiczek
chleb(u)


Wiek: 31
Dołączyła: 20 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

lucky strike ! :p
 
 
 
byx007  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

ja jak już palę to kupuję Marlboro i tak samo będzie na Woodstocku:)
 
 
Aosji  
Forumowy prawiczek
Buba?

Wiek: 34
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 22
Skąd: Arcelin/Olsztyn
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Najtaniej wychodzi kupić na Allegro tytoń "Korsarz" Wtedy za paczkę wychodzi ok 2,40. A przy stosowaniu dodatków można ciekawe smaki uzyskać:D
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Fajka to fajka. A zważywszy na ceny teraz, to nie wybrzydzajcie.

W średniej paliłem "Najtańsze" i było gites :mrgreen:
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

muzyk napisał/a:
Felas napisał/a:
Cenowo i smakowo najlepiej wychodzi tytoń do samodzielnego zawiajania. Golden Virginia za 25 jest tydzień palenia, do tego bletki 2 paki wystarczą, plus filterki. Zresztą nawet tańsze tytonie za 15 zł są według mnie smakowo lepsze od więkoszści gotowców.


to ile z tej paczki "Golden Virginia" wychodzi? Ja kupowałem jakiś tani tytoń za dychę, to wychodziło na oko 35 porządnie skręconych papierosów. Ale ja skręcam już z gotowych tubek.


Do tubek używa się na ogół innego tyotniu, takiego bardziej posiekanego, drobniejszego. Ten jest bardziej zbity, trochę bardziej wilgotny. Najlepiej go skręcać w tych ktrótkich bletkach typu ocb niebieskie. Ja na ogół palę je bez filtra, ale to jak są problemy z kupieniem albo jak się skończą. Szlugi są krótkie i małe, ale w zupełności mi wystarczają i że tak powiem można się napalić.

Edit: Golden Virginia to jest 50g opakowanie, większość sprzedaje się w 40gramowych, ale pamiętam jak ostatnio na woodstocku miałem 40gram chyba jakiejś casablanki to wystaarczyło na 4 dni palenia dla dwóch osób, a palone było dużo.
 
 
Dzihu  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Marienburg
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Ja lubię Camele, ale w tym roku "ledwo wiążę koniec z końcem" (ach, dramatyzm) by pojechać na wood, więc pewnie weźmie się jakieś nevady... albo wcale, bo bez też się obejdę.
btw, nie wiecie czy na terenie toicamp można palic?
 
 
 
leith  
Coś już napisał
destrojer!


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 73
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

A propos oszczędnosci powiem tak - w tamtym roku kupiłam 3 paczki Spike'ów pakowanych po 30, czyli 90 fajek; po 2 dniach nie zostało z nich już kompletnie NIC, więc w tym roku planuję WAWSF (Wielką Akcję Wcześniejszego Skręcania Fajek). Ale znając życie skończy się na kilku paczkach Chesterfieldów czy Spike'ów.
 
 
 
Kaciaw  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

teraz to daliście mi do myślenia, bo to fakt nie mam za dużo kasy a te skręcane to całkiem dobry pomysł :)
 
 
 
Malita  
Forumowy prawiczek


Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Katovitze
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

ja nie lubię smaku i smrodu skręcanych fajek.

uwielbiam palić i uwielbiam dobry smak niestety to kosztuje ;)

ale z marlboro frostów never zrezygnuje
 
 
 
muzyk  
Coś już napisał
Fajni jesteście, hej ! :d


Wiek: 29
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 58
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Kaciaw napisał/a:
teraz to daliście mi do myślenia, bo to fakt nie mam za dużo kasy a te skręcane to całkiem dobry pomysł :)


Na prawdę warto. Jak jeszcze masz dobrą maszynkę to idzie jak ogień. Ja sobie skręcałem na wyjazd zawsze jak oglądałem jakiś film czy coś i tak 2 filmy i miałem 100 sztuk :P
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

A ja palę Goldeny ( nie wiem, czy jeszcze są w Polsce ). A ze w tym roku mnie stać, to sobie kupię z 5 paczek i styknie. Mnie tylko jedna rzecz denerwuje. W pracy mam takich co oszczędzają na fajkach rolując szlugi. Tylko to zawsze wychodzi tak, że jak ja wychodzę z nimi zajarać, to oni ode mnie biorą, bo im się skręcać nie chce. No szlag by ich trafił. Jak już oszczędzacie na szlugach, to nie proście innych o normalne, bo to nie fair.
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Felas napisał/a:
Do tubek używa się na ogół innego tyotniu, takiego bardziej posiekanego, drobniejszego. Ten jest bardziej zbity, trochę bardziej wilgotny. Najlepiej go skręcać w tych ktrótkich bletkach typu ocb niebieskie. Ja na ogół palę je bez filtra, ale to jak są problemy z kupieniem albo jak się skończą. Szlugi są krótkie i małe, ale w zupełności mi wystarczają i że tak powiem można się napalić.

Edit: Golden Virginia to jest 50g opakowanie, większość sprzedaje się w 40gramowych, ale pamiętam jak ostatnio na woodstocku miałem 40gram chyba jakiejś casablanki to wystaarczyło na 4 dni palenia dla dwóch osób, a palone było dużo.


Ja również palę skręcane fajki, tytoń Red Bull (aromatyczny), i uważam że jest rewelacyjny, palić można normalnie bez filtra i mimo wszystko fajeczki są naprawdę dobre. dużo się na tym oszczędza bo płacąc za tytoń i 2 paczki bletek 16-17zł palę prawie przez cały tydzień, tak optymalnie to 4-5 dni, ale zdarza się że dłużej. Kręcenie nie jest trudne, wystarczy jedną paczkę tytoniu przekręcić i wprawa sama przychodzi. Tak więc polecam :-P
 
 
 
rudavs  
Forumowy prawiczek


Wiek: 34
Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Kielcowo
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

ja naszczęście wypale szisze i mam spokoj z papierosami na cały dzień.. :mrgreen:
 
 
 
muzyk  
Coś już napisał
Fajni jesteście, hej ! :d


Wiek: 29
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 58
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

A tak przy okazji, ile kosztuje zwykła fajka do tytoniu? Bo kiedyś paliłem z tego i fajnie się paliło, wygodnie i w ogóle, nie trzeba skręcać. a mi smak nie przeszkadza, lubię mocne papierosy :).
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Drobna pomyłka.
Samą fajkę kupisz za dyszkę, do tego taki niezbędnik z ubijakiem za jakieś 5zł, wyciory jakieś to grosze. Ogólnie fajki są ciekawe, ale bardzo dużo zabawy jest z tym żeby odpowiednio ubić, rozpalić, wypalić, wyczyścić itp
 
 
muzyk  
Coś już napisał
Fajni jesteście, hej ! :d


Wiek: 29
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 58
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Felas napisał/a:
Drobna pomyłka.
Samą fajkę kupisz za dyszkę, do tego taki niezbędnik z ubijakiem za jakieś 5zł, wyciory jakieś to grosze. Ogólnie fajki są ciekawe, ale bardzo dużo zabawy jest z tym żeby odpowiednio ubić, rozpalić, wypalić, wyczyścić itp


Więcej roboty niż skręcanie? Bo mnie ktoś częstował fajką, nie widziałem, żeby wielce się nią zajmował, no ale może i trzeba, nie znam się. To teraz jestem w kropce, nie wiem co zrobić :<
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Naucz się skręcać :-P
 
 
 
muzyk  
Coś już napisał
Fajni jesteście, hej ! :d


Wiek: 29
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 58
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Broken Miru napisał/a:
Naucz się skręcać :-P


No to skręcić mogę maszynką sobie w domu, ew. w namiocie :P. Po prostu myślałem, że w fajkę wsadzam, wypalam, dmuchnę w nią dwa razy i już jest dobrze :D.
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

muzyk napisał/a:
Felas napisał/a:
Drobna pomyłka.
Samą fajkę kupisz za dyszkę, do tego taki niezbędnik z ubijakiem za jakieś 5zł, wyciory jakieś to grosze. Ogólnie fajki są ciekawe, ale bardzo dużo zabawy jest z tym żeby odpowiednio ubić, rozpalić, wypalić, wyczyścić itp


Więcej roboty niż skręcanie? Bo mnie ktoś częstował fajką, nie widziałem, żeby wielce się nią zajmował, no ale może i trzeba, nie znam się. To teraz jestem w kropce, nie wiem co zrobić :<


No tak czasowo porównoując przygotowanie do palenia to mniej więcej tyle samo czasu ci to zajmie. Ale kiepa wyrzucasz za fajka z reguły powinna służyć przez jakiś czas więc trzeba ją czyścić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group