Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 23 Kwi, 2009
Wasz stosunek do służby wojskowej
Autor Wiadomość
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 16 Lis, 2008   

Jumbo napisał/a:
Chociaż sam nieprzepadam za tym co robie ale niedam też obrażać tego środowiska w którym jestem, myślę jednak że każdy facet który uwaza sie za meszczyzne powinien odjebac zsw ale to juz inny temat.

No skoro to inny temat to wydzielam wątek.
Ja powiem tak: Mnie nie chcieli wrąbali mi kategorię D i wiąże się z tym niezła historia ale od wojska nie uciekałem. Jakby mi dali bilecik to bym poszedł do woja i tyle.
 
 
 
PianA  
Moderator
chlap chlap


Wiek: 40
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 666
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

A ja mam kategorie A tyle że zależało mnie na tym aby studiowac więc sami wiecie. A teraz jak skończe studia to nir ma naboru :P
 
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

Ja mam również kategorie A, od wojska nie uciekałem, za namową starych poszedłem na studia i WKU o mnie zapomniało. Ostatnio zastanawiam się nad praca jako zołnierz zawodowy, ale co z tego wyjdzie to sie zobaczy.
 
 
Lola  
Rozkręca sie
Amen.

Wiek: 34
Dołączyła: 03 Paź 2008
Posty: 164
Skąd: inąd.
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Jeśli o mnie chodzi, to wojsko dla mnie może zupełnie nie istnieć. A nawet nie powinno. Tym bardziej irytuje mnie jakiś nabór do woja. Jeśli już ktoś naprawdę o tym marzy, niech idzie. Bez przymusu. Ale powtórzę. Dla mnie wojsko nie powinno istnieć. Nie ma wojska -> nie ma wojen (bo kto niby ma walczyć). Ale za tym stoją duże pieniądze i równie wielka władza. A wiadomo, że kto władzę ma, nachapać chce się jak najwięcej.
Hm.. Chyba coś pogmatwałam :) No nic.
 
 
 
Punky Slave
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Cały świat musi być na "trzy cztery" pokojowo nastawiony, bo jak kilka państw tylko by się rozbroiło, to reszta by je zjadła. Wojsko służy również do obrony.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro 19 Lis, 2008   

czymka napisał/a:
Wojsko służy również do obrony.

Przede wszystkim. A przytaczając stare przysłowie, że najlepszą obroną jest atak to tylko i wyłącznie.
 
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Lola napisał/a:
Nie ma wojska -> nie ma wojen (bo kto niby ma walczyć)
wiesz co jak by to było takie proste to już dawno ktoś by to opracował... jednak mam wrażenie, że to jest troche bardziej skomplikowane... jak by nie było wojska i tak by się znalazł ktoś kto by zrobił większą wojne niż teraz...

Dla mnie wojsko ok ale zawodowe, bo po co brać tam kogoś kto nie chce iść? Zawsze jak ktoś idzie gdzięś z własnej woli więcej z tego wyniesie....
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Ale to nie zawsze jest tak. Mój znajomy nie chciał iść do wojska. Poszedł, bo musiał. No i juz z tego wojska wyjść nie chciał, bo tak mu się tam podobało. Kombinował na zawodowego, na jakieś misje gdzieś tam i proszę :) Gdyby nie poszedł (bo skoro nie chciał, a miał prawo wyboru czy iść czy nie) - nie dowiedziałby się co lubi naprawdę. I wyszło to na zdrowie - jemu i jego rodzinie.
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

ale to jest wyhątek potwierdzający regułę xD :p
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Sob 29 Lis, 2008   

Lola napisał/a:
Jeśli o mnie chodzi, to wojsko dla mnie może zupełnie nie istnieć.


Ostatni przykład, na gorąco. Teroryści w Indiach? kto ratuje ludzi? Wojsko... No ale przecież Lola twierdzi że jakby nie było wojska to nikt by ze sobą nie walczył. Właśnie ze nie. Bo gdyby nie było instytucji które by nie trzymały takich wałaśnie skurwysynów krótko za pysk to było by jeszcze gorzej. Także ja twierdze że wojsko jest jak najbardziej potrzebne. A wracając do poboru to myśle ze każdy facet powinien być przeszkolony bynajmniej z obsługi broni i uzbrojenia, tak w razie 'W'. Powtórze że naprawdw wkurwiają mnie wypowiedzi typu "Jebać MON", "nie pójde do wojska bo trepy to debile", nie wkurzają mnie takie wypowiedzi od rezerwistów ale od ludzi którzy nigdy nie byli wojsku, którzy maja szalone 16 lat i sa wielkimi buntownikami (niedotyczy Jagody). Generalnie to jest juz późno wiec kończe. Sierżant zostawił mi laptop z netem wiec stad moja obecnosc. Mam dyżur przez cały tydzień na PST (Park Sprzętu Technicznego) I jestem "Traktorzystą" (kierowca ciągnika ewakuacyjnego). A do wojska warto isc chociazby po to aby sobie postrzelać, albo jak ja miałem możliwośc wysadzić kostke trotylu co sprawilo mi ogromną frajde :D
 
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Sob 29 Lis, 2008   

Jumbo napisał/a:
którzy maja szalone 16 lat i sa wielkimi buntownikami (niedotyczy Jagody).
czuje sie wyróżniona ;-)
Jumbo napisał/a:
Właśnie ze nie. Bo gdyby nie było instytucji które by nie trzymały takich wałaśnie skurwysynów krótko za pysk to było by jeszcze gorzej.
dokłądnie o to chodzi, a to wszystko przez mentalność ludzką, jeśli nikt nie stoi im nad głową to myślą że moga wszystko, chociaz to też można by wyeliminować niszcząsc jedną rzecz ale o to już mniejsza bo to inny temat,,, TAk więc wojsko być musi przynajmniej narazie, ale dalej obstajeprzy tym, że zawodowe...
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 29 Lis, 2008   

Mówiłem, że życie to nie utopia. Ludzie to zwierzęta i tworzą stada, walczą o władzę terytorium. Nawet mrówki tworzą oddziały uderzeniowe i obronne a co tu mówić o ludziach. Jedyna różnica to taka, że my mamy większą świadomość swoich zachowań i widzimy ich bezsensowność (oczywiście nie wszyscy). W każdym bądź razie natury szybko się nie da zmienić.
 
 
 
PianA  
Moderator
chlap chlap


Wiek: 40
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 666
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs[/video]
Osobiście nie gustuje już w takich klimatach ale piosenka zasługuje na uznanie.

Jumbo pozdro w twoją stronę.

Szczerze podoba się mi porównanie do SPARTAN
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

Znam piosenkę już dobrych kilka miesięcy. Nawet było o niej głośno w tv. Faktycznie tak to jest z Polakami, często mają gdzieś wojsko ale jak przyjdzie co do czego to sobie nie pozwolą. Za bardzo cenimy sobie wolność.
 
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

I to bardzo bardzo...
A tą piosenkę tez już znam dość długi czas i też szczególnie zwróciłam uwagę na to porównanie do spartan, Polacy mają w sobie coś z tej zawziętośći
 
 
 
staber_dg  
pan z kredkami
(ruskie 21 kolorów)


Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 229
Skąd: DG
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

Kumpel ma opis w temacie to zacytuje:

"Co to za zolnierz co mieszka u mamy? ..kiepski"

Troche streszczony moj stosunek do sluzby wojskowej.. Jak ktos ma powolanie niech idzie na zawodowca a ludzi na przymus niech nie ciagaja tam gdzie nie chca..

tyle .

pzdr
 
 
 
Eclaircie  
Rozkręca sie
Trochę słodyczy,ale z pieprzem proszę!


Wiek: 33
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 208
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 04 Gru, 2008   

no to nie macie się chyba już czym martwić.z tego co wiem,to już teraz będzie tylko armia zawodowa :)
Co do mojego stosunku do służby wojskowe.. fajnie popatrzeć na faceta w mundurze xD Sama mam w domu taki wojskowy mundur i czekam na odpowiednią okazje żeby go ubrać i zrobić wioche;p
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Czw 04 Gru, 2008   

Armia zawodowa miała być, ale wg tego : http://www.polskatimes.pl...-brak,id,t.html artykułu, to wcale takie pewne nie jest ; )
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 04 Gru, 2008   

Dzisiaj było oficjalne zamknięcie poboru rezerwistów z udziałem szefa MON Bogdana Klicha. Od dziś już nikt kto nie chce nie zostanie wcielony.
 
 
 
Eclaircie  
Rozkręca sie
Trochę słodyczy,ale z pieprzem proszę!


Wiek: 33
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 208
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

no.coś mi się obiło właśnie o uszy,więc co mnie w błąd wprowadzasz Dahomej ,hmm? ;)
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

W takim razie Eclaircie, zwracam honor :D nie jestem na bieżąco ze wszystkimi newsami ze świata :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group