Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 23 Kwi, 2009
Wasz stosunek do służby wojskowej
Autor Wiadomość
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2013   

Tu się zgadzam z Jumbo. Pamiętam jak byłem dzieckiem i telefon o każdej porze dnia i nocy oznaczał, że tata wychodzi, znika i wraca po x dniach. 5 minut, szczoteczka i już w samochodzie i fru. Najczęściej po kilka dni, ale np podczas powodzi w 97 dwa tygodnie, po zamachach w 2001 i podwyższonej gotowości trzy tygodnie. A co sprawa czy akcja to telefon plus ciągłe pilnowanie się po przeprowadzce, że adres, telefon, dane zastrzeżone od czasu prac dla MSWiA przeciwko zorganizowanej przestępczości. Taki plus, że na misje się nie załapał już, bo wtedy to nie fru na trzy tygodnie, tylko na pół roku i weź tu wysiedź, czy tym razem wróci. Chociaż akurat w Polsce bandyci są niewiele gorzej uzbrojeni i wyszkoleni od bojówek na Bliskim Wschodzie, a często w ich "fachu" pracują byli mundurowi wywaleni w błoto i niepotrzebni nagle.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2013   

cóż. puenta jest tylkko jedna - albo się kocha służby mundurowe (w tym wypadku wojsko), albo dokładnie odwrotnie. można psioczyć, jednak to nic nie zmieni. tyle dobrego dla niektórych, że nie muszą z przymusu iśc do wojska, co dla drugich, że nie muszą na tych pierwszych patrzeć..

ps. nie zmieniam zdania co do zasadniczej służby, dla mnie nadal powinni to praktykować
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Nie umniejsza to faktu, że 120 tysięcy naszych zawodowych żołnierzy przejada rocznie sporą część budżetu, w sumie niewiele dając w zamian.
Na armię wydajemy ok 30 miliardów złotych, 2 razy więcej niż kilkakrotnie od nas bogatsza Norwegia i 10 razy więcej niż Białoruś. Dla porównania na badania naukowe i rozwojowe z budżetu idzie przeszło 3 razy mniej kasy!
Mam nadzieję, że dożyję w końcu czasów kiedy pieniądze przeznaczane na zbrojenie zacznie się zmniejszać, zamiast zwiększać.
Nie mam nic do innych służb mundurowych: straży, policji, czy celników zabraknąć nie może.
Ale wojskowi? Ogromną większość służby tylko trenują scenariusze, które i tak prawdopodobnie nigdy się nie wydarzą. Do tego potem szybka emerytura i to wcale niemała.
A przecież nikomu w Europie nie opłaca się już wszczynać wojen, na świecie pozostało tylko kilka ew. ognisk zapalnych, które raz, że nam nie zagrażają, a dwa: prędzej czy później i tak zgasną.
 
 
 
JiMi  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 34
Skąd: Gniezno/Toruń
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Aqu, w tej chwili jest tyle kasy pompowane w wojsko, gdyż nie ukrywajmy, super nowoczesne nie jest, i trzeba je najpierw zmodernizować, i przezbroić, by myśleć o zmniejszaniu wydatków na armię. A co do ew. ognisk zapalnych, z tym nigdy nic nie wiadomo co z tego wyjdzie. Ale nie odbiegajmy od tematu jakim jest zasadnicza służba wojskowa.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

to samo można powiedzieć o administracji państwowej.. też przejada koope kasy psu na bude ;/

ps. celnik to chyba nie do końca służba mundurowa? proszę nie mylcie urzędasów ze strażą graniczną, która należy do mundurówki...
 
 
 
JiMi  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 34
Skąd: Gniezno/Toruń
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Sister Midnight, jutro mam zajęcia z formacji ochrony granic to Tobie powiem :)
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

dobra wróć ;] służba celna też jest umundurowana. ale już się chciałam ciskać, że ktoś ich myli ze strażą graniczną, a wtedy bedem zua!
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

To służba umundurowana, ale porównywanie celników i SG w SG jest uważane za obrazę ;p


/wcale się nie dziwię i popieram oburzenie, co to za mundurówka, co pod min. finansów podlega :O

ale wróćmy już do tematu /Sis.
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

aqu32 napisał/a:
Na armię wydajemy ok 30 miliardów złotych, 2 razy więcej niż kilkakrotnie od nas bogatsza Norwegia i 10 razy więcej niż Białoruś. Dla porównania na badania naukowe i rozwojowe z budżetu idzie przeszło 3 razy mniej kasy!


Ja bym tylko chciał wiedzieć gdzie te pieniądze są. Albo dobra wiem :D jak bardzo chcecie mogę opowiedzieć wam jak wydaje się pieniądze w Ministerstwie Obrony Narodowej :D Budżet jest tak duży że ja pierdole, ale uwierzcie za tą kasę można by było kupić taki sprzęt że ja pierdole. Ale co? Kupuje się gówno z polski za cenę zachodniego sprzętu (wiem gryzie się to z moim patriotyzmem, ale trzeba się szanować), a nie uważam żeby nasza zbrojeniówka w szczególności grupa Bumar miała coś dobrego do zaoferowania.


Cytat:
Ale wojskowi? Ogromną większość służby tylko trenują scenariusze, które i tak prawdopodobnie nigdy się nie wydarzą. Do tego potem szybka emerytura i to wcale niemała.


Wiesz ile spędzasz poza domem siedząc w namiocie w lesie odgrywając jak to mówisz scenariusze? Osobiście w 2012 roku spędziłem 8 miesięcy z 12 odgrywając "scenariusze". Nie uważam też jakoby wcześniejsza emerytura była za damski chuj. Bo ja sobie nie wyobrażam siebie w wieku 50 lat siedząc na poligonie. Nie przedstawiałbym żadnej wartości bojowej. Po drugie z wcześniejszą emeryturą to ludzie też zajebiście przekręcają po 15 latach służby (jak to ludzie uwielbiają przedstawiać ten numer) dostajesz tylko część uposażenia które będzie Ci się należeć po pełnych latach wysługi. czyli 40 % według starej ustawy według nowej będziesz mógł iść na emeryturę wcześniejszą dopiero po 25 latach. Czy jakoś tak to z tą nową jest. Możecie sobie poszukać jeśli bardzo to was interesuje.

A po trzecie, nikt nikomu nie bronił iść do wojska a potem sobie na wcześniejszą emeryturę. No i jeśli ktoś twierdzi że to łatwa służba i pieniądze dostaje się za nic. Zapraszam, adres do najbliższego WKU znajdziecie sami w internecie.
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

Nie twierdzę, że to jakieś tam łatwe pieniądze i łatwa praca. Przede wszystkim jest nie dla mnie - cenię sobie wolność osobistą, swobodne podejście do życia czy choćby luźny styl ubierania - wkurwiałby mnie ten wojskowy rygor i dyscyplina.
Problem w tym, że kasa wydawana na te ćwiczenia praktycznie się nie zwraca. Ćwiczy się na wypadek gdyby zaistniała taka potrzeba albo po to, żeby ludzi wysłać do Afganistanu lub Iraku. Sęk w tym, że jest coraz mniej prawdopodobne, aby taka potrzeba kiedykolwiek jeszcze zaistniała.
Jak usłyszałem, że jeden czołg podczas ćwiczeń w terenie na dystansie 100km spala ok. tysiąca (!) litrów paliwa to szczena mi konkretnie opadła. A to tylko przykład.
Warto wspomnieć, że te 30 mld zł to są koszta stałe armii. Na projekty unowocześniające armię (jak choćby na zakup samolotów F16) jest osobny budżet.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

Czuwajcie bo nie znacie dnia ani godziny.. ;p
 
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

Mam pytanko, generalnie do wszystkich w temacie. Czy ktoś z roczników nie objętych poborem przymusowym odbywał szkolenie wojskowe przygotowujące do służby? Jeśli tak to powiedzcie jakie są wasze wrażenia i ewentualne następstwa. Dodam tylko, że jestem w tym momencie wpisany na listę chętnych i czekam na odzew :)
 
 
JiMi  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 34
Skąd: Gniezno/Toruń
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

Nie Ty jeden czekasz, niewiem jak u Ciebie w WKU ale w Gnieźnie, a właściwie w Koninie, bo tam Gniezno podlega kumpel już rok czeka.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

JiMi, moje WKU znajduje się w Będzinie i generalnie na tą chwilę ( byłem w zeszłym tygodniu ) jest ponad 200 osób w kolejce - najprawdopodobniej na Maj, następnie Wrzesień. Gdybym miał wiedzę na temat oczekiwania to złożyłbym deklarację już po maturze, a ja się obudziłem dużo później ;)
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Gdyby ktoś się pytał na co idą pieniądze we wojsku.

Honker 2524 cena 140 tys. PLN. Rok produkcji listopad 2011 przejechane 39,124 tys kilometrów. Wczoraj musiałem wymienić klocki bo już metal tarł do Tarcze, dziś "pierdolnął" wał. Innych usterek typu spalona instalacja, uszczelka pod głowicą, przewody itd. nie będę wymieniał bo post będzie przypominał posty Radosława ;-)

A "pierdolnął" na szczęście po dojechaniu na 5 pułk inż. a nie na trasie, typu skrzyżowanie, rondo itd.

39,124 przejechane, 140 tys. cena. Załadowany na Jelcza i do serwisu. Za tą cenę można było kupić Land Rovery Defendery albo Toyoty Hilux. Szkoda gadać, no ale jak już parę postów wyżej wspominałem nie będę się wypowiadał na temat Polskiej zbrojeniówki która ssie.



Wstydzę się za nasz sprzęt. (no oprócz rośków)


/wspieramy polską myśl techniczną :D /Sis.
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013   

No sorry, jeszcze by tego brakowało, żebyśmy i te pieniądze wysyłali za granicę ..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime