Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie
Autor Wiadomość
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Uzależnienie można dostrzec też gdzie indziej, ważne żeby zdawać sobie z tego sprawę i kierować swoim życiem tak jak się chce, a nie tak jak chcą inni.
 
 
gabriel  
Coś już napisał
ale nie warto czytać

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012   

Chyba ciężko jednoznacznie powiedzieć, kiedy zaczyna się uzależnienie. Czy picie co tydzień regularnie, czy co dwa dni regularnie, w jakich ilościach... Ja bym obrał inne kryterium. Jeżeli mam rodzinę, nie wiem, żonę, dzieci i wracam do domu w takim stanie, że mój kontakt z najbliższymi zaczyna się psuć, moja "wolność" zaczyna być ważniejsza niż drugi człowiek, znajomi zaczynają być ważniejsi niż rodzina, to chyba warto się zastanowić, czy to idzie w dobrym kierunku. Można mówić sobie, że w każdej chwili mogę nie pić, ale od mówienia do zrobienia jest długa droga i ciężka.

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2012 ]
Jasne, że można dostrzec też gdzie indziej. Tylko nie piszcie zaraz o herbacie, chlebie... Samo zdanie sobie sprawy z tego, że się jest uzależnionym, może być niewystarczające. Życie pokazuje, że zazwyczaj to za mało. Potrzebni są wtedy ludzie, którzy takiej osobie pomogą wyjść z bagna w jakie wszedł. Oczywiście są wyjątki, ale w większości przypadków, bez drugiego człowieka to sobie można próbować. <mysli2>
 
 
moj_trans  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 28
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sob 30 Cze, 2012   

Narkotyk jak każdy inny. Można się od niego uzależnić nawet mocniej od tych "nielegalnych" środków. Zawsze powtarzam, wszystko jest dla ludzi a z dobrodziejstw ziemi trzeba korzystać z głową : D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group