Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Uchodźcy na woodstocku? Co myślicie?
Autor Wiadomość
Pazdan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   Uchodźcy na woodstocku? Co myślicie?

Witam.
Jak oceniacie otwartość Jurka na imigrantów na tegorocznym woodstocku?
Co myślicie o tym?
https://www.youtube.com/watch?v=aqcMWxyMzfI
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

myślisz pewnie, że otworzysz nam oczy pokazując tych dwóch bredzących dziadków, tylko nie wziąłeś pod uwagę, że my od początku widzimy, że o Woodstocku nie mają zielonego pojęcia platąc takie idiotyzmy jak to, że festiwal jest chroniony przez wolontariuszy.

A zagrożenie? Dyskutowaliśmy tu już o tym tylko, że Tobie nie chciało sie tego sprawdzić bo wpadłeś tutaj podniecony, żeby zostawić swój gówno warty filmik o straszliwie potwornych zagrożeniach.

Dokładnie przecież to samo można napisać o ŚDM - pełno ludzi, otwartość na gości zagranicznych - nie jedźcie spotkać się z papieżem bo zostanie wszyscy zgwałceni bez względu na wiek płeć i wyznanie.

Sprawa jest prosta- przybyszów z krajów islamskich dość łatwo rozpoznać i będą obserwowani i przez służby porządkowe i przez innych woodstokowiczów. Jeśli cokolwiek by się działo, to zostaną potraktowani tak jak łapani od czasu do czasu złodzieje. Tu nie Szwecja
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

Ja się nie boję uchodźców. Nie będzie ich w większej ilości, ponieważ rząd przywrócił tymczasowe kontrole na granicach. Będą się wyróżniać, będą obserwowani. Jak będą się zachować się przyjaźnie i kulturalnie to Woodstockowicze będą dla nich życzliwi. Jak zaczną się zachowywać inaczej to My Woodstockowicze zareagujemy i zrobimy co trzeba.
 
 
 
Pazdan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

Zdarzyło mi się być kilka razy na woodstocku, więc nie jest tak, że nie mam pojęcia o tym jak tam jest. I wcale nie mówię, że mi się nie podobało :)
Mówisz, (Piwonia), że "dziadek" Kowalski nie ma pojęcia o woodstocku (czemu uważasz że nie ma?), a czy Ty masz pojęcie o imprezach z uchodźcami?
Chciałem poznać Wasze zdanie, nie sądziłem że zostanę zaatakowany.
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

Pazdan napisał/a:

Mówisz, (Piwonia), że "dziadek" Kowalski nie ma pojęcia o woodstocku (czemu uważasz że nie ma?), Chciałem poznać Wasze zdanie, nie sądziłem że zostanę zaatakowany.


widzisz, znowu jesteś tak rozgrzany, że nawet nie miałeś czasu przeczytać mojego wpisu. Odnajdź, przeczytaj, tam jest podany jeden przykład czemu twój łysy dziadek nie ma racji. I proszę, nie zwracaj się do mnie póki nie wykonasz tego minimum. Myślę, że też Cię rozbawi owa głupia wypowiedź dziadka bo ponoć byłeś na woodstocku

I, oczywiście, jest mi niewyobrażalnie przykro, że czujesz się zaatakowany. Powód tego ataku też napisałam w swoim poście - przeczytaj. Zawsze też możesz iść do Mamy by się wypłakać

zaś temat zagrożenia jest poważny. Myślę że i ja i Wiking daliśmy Ci odpowiedź. Możesz się do niej odnieść. O ile wszedłeś tu by rozmawiać
 
 
Pazdan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

Eh...

Piwonia, czytałem temat z lutego, ale jest już zamknięty, nie można tam pisać.
Jak możesz chcieć bym się odniósł do czegoś, co mi każesz odgadnąć?

Jeśli chodzi o zagrożenie na światowych dniach młodzieży - nie wiem co to ma wspólnego z moim tematem. Sugerujesz, że w tym temacie powinienem o tym coś napisać? nawet nie wiem co.

Nie chciałem z nikim się tu obszczekiwać.

BTW: dzięki za odpowiedzi...
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

Pazdan napisał/a:
Eh...

Piwonia, czytałem temat z lutego, ale jest już zamknięty, nie można tam pisać.

BTW: dzięki za odpowiedzi...


Dobrajest, nie chce mi się sprawdzać czy temat istotnie - zamknięty

Więc ten Twój dziadek kowalski wspomina, że Woodstock jest chroniony przez wolontariuszy. A ty ponoć byłeś tam kiedyś ;) No, przypomnij sobie teraz jak to było i dlaczego ten akurat dziadek robi z siebie i Ciebie - idiotę

Zaś w kwestii drugiej- napisz nam, proszę, w czym SDM są bezpieczniejsze niż nasz brudstok- i tu i tam zakłada się obecność obcokrajowców z zagranicy. W swej odpowiedzi nie klnij i- proszę - nie cytuj Niesiołowskiego (o ile nie chcesz wyjść na debila do kwadratu)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Aleś podał autorytety. Marian Kowalski, hahahahaha :D :D :D :D Stek bredni i tyle.
 
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Ok, przekonali mnie. Zapisuję się do ONRu, nara.
 
 
 
Pazdan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Piwonia, nie wiem w czym ŚDM miałyby być bezpieczniejsze, dlaczego to tutaj poruszasz? Mnie to nie interesuje.

Co do ochrony na woodstocku - garstka (proporcjonalnie) niebieskich, nie wiem z jakim skutkiem okiełznałaby pojedyncze ataki np w namiotach. Zresztą nawet jak będzie niebieskich więcej tego roku, to żadna różnica. Ktoś jeśli zechce zrobić coś złego to nie będzie pytał o pozwolenie i nie będzie czekał aż ochrona go wytropi i przybiegnie. Na przykład w Niemczech i Francji na co dzień przecież są takie przypadki z imigrantami.

Zresztą pomijając temat czy pokojowy patrol/woodstockowicze by zapobiegli potencjalnym zamieszkom - jak zaproszenie uchodźców ma się do rock'n'rolla?

Największą (dla mnie) zaletą woodstocku była muzyka i ludzie. Zawsze drażniło mnie, jak przyjeżdżał ktoś, kto ewidentnie nie czuje klimatu i zachowywał sie trochę odmiennie. Ale niech sobie tak będzie, jeśli się komuś nie podoba to nie musi przyjeżdżać, tylko w jakim kierunku zmierza ten festiwal, czy Wam się to podoba, co o tym myślicie? Myślę, że imigranci nie ogarniają takiej muzyki... Skoro nie, to myślę po co mają tam być ludzie, którzy w ostatnim czasie słyną z burd na ulicach i pobudzonych instynktach.

Jaaasiek - to że mogę mieć zbieżną opinię o imigrantach z Marianem Kowalskim to źle? Tutaj nie ma znaczenia że akurat Kowalski też tak myśli. Wielu ma podobne zdanie i co z tego? Chciałem poznać Wasze zdanie o tym co powiedział Jurek. I nie musisz się naśmiewać z jego autorytetu.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Ale bądźmy poważni, naprawdę.

Po pierwsze idioci w studiu robią aferę, jakby co najmniej szykowano specjalne warunki dla uchodźców i imigrantów i zapraszano ich na siłę, albo, co zabawniejsze, organizowano ten festiwal specjalnie dla nich. Co umyka? Jurek powiedział, że festiwal jest dla wszystkich ludzi, którzy umieją się bawić i żyć ze sobą w pokoju, nieważne czy to uchodźca imigrant czy biznesmen z rolexem.

Po drugie, jak pięknie Piwonia zauważyła, my reagujemy na Woodstocku również we własnym zakresie, nie wyobrażam sobie, że ktoś obok mnie szarpie kobietę a ja nie reaguję, a zapewniam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Po trzecie - ktoś poważnie myśli, że jesteśmy potencjalnym celem, albo, że jacyś muzułmańscy (bo rozumiem, że tego tyczą obawy) imigranci będą mieli ochotę przyjechać w miejsce, zawierające w sobie tyle elementów, których oni nie cierpią?

Po czwarte - pięknie media prorządowe robią ludziom wodę z mózgu, skoro w Polsce słowa uchodźca i imigrant symbolizują już tylko muzułmańską część tych zjawisk. To jest włanie efekt nagonek prowadzonych przez takich debili jak Kowalski.
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Dlaczego wstawiasz film, w którym komentowana jest wypowiedz Owsiaka, a nie film z cała wypowiedzią Owsika?
 
 
Pazdan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Jaaasiek, napisałeś" "ci idioci w studio robią aferę...". Ludzie śledzący wydarzenia z europy związane z ostatnimi napływami uchodźców (nie wiem czy wszyscy są islamscy, skoro ci najbardziej wyróżniający się nie postępują zgodnie z ich wyznaniem, więc nie uszczegółowiłem) widzą po prostu zagrożenie w zaproszeniu ich na woodstock - dla kultury i bezpośrednio życia, czy zdrowia. Trudno byłoby przejść obok tego obojętnie. Skoro codziennie komentują bieżące wydarzenia, to też to skomentowali.

Dalej napisałeś, że tą aferę robią, jakby ten festiwal był organizowany specjalnie dla tych uchodźców. No właśnie sęk w tym, że nie jest. Przecież zorganizowanie festiwalu specjalnie dla nich nie byłoby powodem do "takiej afery" bo nie zagrażaliby w tym miejscu bezpośrednio nikomu.

"Jurek powiedział, że festiwal jest dla wszystkich, którzy umieją się bawić" - obserwując to, jak ci uchodźcy się bawią i konfrontując z rzeczywistością woodstockową zrodziły się te moje wątpliwości w integracje ich z woodstokowiczami. Aczkolwiek liczę na to, że Polacy stosownie zareagowaliby na takiego uchodźcę, nie tak jak to jest na zachodzie... Z tym, że nie wiesz czy na zwrócenie mu uwagi albo pięść, on zareaguje tak, jak reaguje człowiek w naszej kulturze. Nie wiesz czego się spodziewać.

Zasugerowałeś też, że muzułmanie raczej nie mieliby ochoty przyjeżdżać na woodstock, bo tu za dużo elementów, których nie cierpią. Wniosek jest taki: ci co przyjadą, będą jednak tymi, którym pasują te elementy. Czyli nie licz, że przyjadą grzeczni, wierzący muzułmanie.
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Powiem krótko- pierdolenie... tak nagle wszyscy uchodźcy swiata przyjada na uctok zeby wysadzac, mordowac i gwalcic... wyjasnijmy sobie pewne kwestie.

- uchodźcy to nie tylko muzulmanie
-uchodzca ucieka przed wojna w najblizsze bezpieczne miejsce bo po wojnie chce wrocic albo osiedlic sie jak najblizej swojej kultury ogolnie pochodzenia geopolitycznego, religijnego itd. a te mlode zdrowe chlopy to imigranci
-to co dzieje sie "za granica" no coz maja to na wlasne zyczenie, zspraszaja, ulatwiaja daja wszystko ludzia ktorzy maja ich za smieci a potem zamiast reagowac bawia sie w poprawnosc polityczna
-jak owsiak powiedzial by ze nie maja wstepu na uctok to
a) ci co go nie lubia mieli by powod do uzywania sobie w stylu festiwal jednak nie dla wszystkich plus
b) kloci sie to z idea samego festiwalu
c) znajac co niektorych oszolomow poszly by pozwy o rasizm, antysemityzm, zaginiecie atlantydy i uj wie co jeszcze
-jak ktory bedzie fikal to dostanie po pysku bo nie wierze ze nie
-jak ktos ma jechac tylko po to by na kazdym kroku rozglądać sie za imigrantami i weszyc za bombami to niech siedzi na tylku w domu po uprzednim odlaczeniu internetu.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Pazdan napisał/a:
Jaaasiek, napisałeś" "ci idioci w studio robią aferę...". Ludzie śledzący wydarzenia z europy związane z ostatnimi napływami uchodźców (nie wiem czy wszyscy są islamscy, skoro ci najbardziej wyróżniający się nie postępują zgodnie z ich wyznaniem, więc nie uszczegółowiłem) widzą po prostu zagrożenie w zaproszeniu ich na woodstock - dla kultury i bezpośrednio życia, czy zdrowia. Trudno byłoby przejść obok tego obojętnie. Skoro codziennie komentują bieżące wydarzenia, to też to skomentowali.

Ale to czysta manipulacja. Uczepili się wyrywku wypowiedzi i na podstawie tego wydają osąd. Kojarzysz takie słowo jak "kontekst"?
Pazdan napisał/a:
Dalej napisałeś, że tą aferę robią, jakby ten festiwal był organizowany specjalnie dla tych uchodźców. No właśnie sęk w tym, że nie jest. Przecież zorganizowanie festiwalu specjalnie dla nich nie byłoby powodem do "takiej afery" bo nie zagrażaliby w tym miejscu bezpośrednio nikomu.

Patrząc daleko wstecz to pomysł zorganizowania ogrodzonego festiwalu celem oddzielenia ludzi konkretnego wyznania nie jest do końca trafionym pomysłem. Segregacji na Woodstocku tez nigdy nie było i nie będzie. Pod żadnym kątem. Nie ma miejsca tylko dla dealerów, zadymiarzy i propagatorów nienawistnych poglądów.
Pazdan napisał/a:
"Jurek powiedział, że festiwal jest dla wszystkich, którzy umieją się bawić" - obserwując to, jak ci uchodźcy się bawią i konfrontując z rzeczywistością woodstockową zrodziły się te moje wątpliwości w integracje ich z woodstokowiczami. Aczkolwiek liczę na to, że Polacy stosownie zareagowaliby na takiego uchodźcę, nie tak jak to jest na zachodzie... Z tym, że nie wiesz czy na zwrócenie mu uwagi albo pięść, on zareaguje tak, jak reaguje człowiek w naszej kulturze. Nie wiesz czego się spodziewać.

Zobacz jak się nieraz Wszechpolacy bawią na zlotach, zobacz jak się często kibole bawią poza stadionami, zobacz jak się radykalni antyfaszyści nieraz bawią podczas rozmaitych zadym. Czekaj, wrzuciłem wszystkich ludzi z tych grup do jednego wora? No przecież, podobnie jak Ty uchodźców. A jednak nikomu z wyżej wymienionych środowisk nie zabrania się co roku przyjeżdżać na Woodstock i jakoś jest spokój.
Pazdan napisał/a:
Zasugerowałeś też, że muzułmanie raczej nie mieliby ochoty przyjeżdżać na woodstock, bo tu za dużo elementów, których nie cierpią. Wniosek jest taki: ci co przyjadą, będą jednak tymi, którym pasują te elementy. Czyli nie licz, że przyjadą grzeczni, wierzący muzułmanie.

No nie, Ci grzeczni wierzący, którzy nie biorą do końca do siebie wszystkich zasad Koranu nie przyjadą, ale Ci radykalni, którzy przestrzegają ściśle każdej bzdury to będą walić tłumami... Idź Pan na piwo z takim argumentem.
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Pazdan napisał/a:
Ktoś jeśli zechce zrobić coś złego to nie będzie pytał o pozwolenie i nie będzie czekał aż ochrona go wytropi i przybiegnie. Na przykład w Niemczech i Francji na co dzień przecież są takie przypadki z imigrantami.


to zabarykaduj się w domu bo przecież u Ciebie w mieście na ulicy też mogą zacząć Cię gwałcić..
taka prawda, nie ma priorytetów gdzie będą bardziej gwałcili gdzie mniej, a na pewno pod tym względem na Woodstocku jest bezpieczniej niż na ulicy, bo tak nikt a przynajmniej 90% ludzi nie przeszłoby obojętnie, a na ulicy? ponad połowa "mnie to nie dotyczy to nie będę się mieszał"
ale jasne popadajmy w paranoje, przecież lepiej nie ruszać tyłka z domu bo przecież na każdym roku wszyscy chcą się zgwałcić..

Pazdan napisał/a:
Myślę, że imigranci nie ogarniają takiej muzyki... Skoro nie, to myślę po co mają tam być ludzie, którzy w ostatnim czasie słyną z burd na ulicach i pobudzonych instynktach.

co na siłę będą ich przywozić i zmuszać to przebywania na polu?
wg Ciebie Woodstock będzie jak getto i będą tam gromadzić muzułmanów?

czarnyaniol1990 napisał/a:
Powiem krótko- pierdolenie..

dobrze podsumowałaś to ;)
 
 
Pazdan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Przecież nikt nie mówi, że będą walić tłumami, tylko że zaproszenie ich w moim odczuciu wiąże się z zagrożeniem w warunkach woodstockowych.
Owsiak powiedział, że jest dla nich otwarty i nie widzi w tym zagrożenia i już.
O organizacji osobnego festiwalu dla nich albo separacji nie wypowiadałem się, że to dobry pomysł, więc nie sugeruj tak.

czarnyaniol1990 , "-to co dzieje sie "za granica" no coz maja to na wlasne zyczenie, zspraszaja..."
No i martwiłbym się, że tu mogłoby być to samo.

Poza tym zgadzam się z Wami, nie wątpię w woodstockowiczów, że by stosownie zareagowali.

Powodzenia i udanego woodstoku 2016!
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Pazdan napisał/a:
Przecież nikt nie mówi, że będą walić tłumami, tylko że zaproszenie ich w moim odczuciu wiąże się z zagrożeniem w warunkach woodstockowych.


No jasne.

Przecież jak by jeden Ahmed z drugim chcieli trochę pogwałcić czy pomolestować, to najpierw dostaną FREE WPIERDOL a potem zostaną po prostu dostarczeni do czerwonych/niebieskich.

Czy ty myślisz, że jakby chcieli to czekaliby na "zaproszenie" od Owsiaka?


Troluj mocniej cwaniaku, daję 2/10 bo odpisałem.
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Pazdan napisał/a:
Owsiak powiedział, że jest dla nich otwarty i nie widzi w tym zagrożenia i już.


bo myślisz że oglądają kręcioła.tv czy słuchają antyradia i jak usłyszeli że Owsiak jest otwarty na nich to przyjadą a gdyby tego nie powiedział to zostaliby u siebie w kraju? :D
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

clover93 napisał/a:
u siebie w kraju


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
 
 
Pazdan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 56
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Owsiak mówił o uchodźcach z Niemiec.

Cóż... tyle miałem do powodzenia, nie chciałem się tu z nikim wyzywać. :)
Trochę mnie zaskoczyło to, że wszyscy tutaj mają zupełnie odmienne poglądy w tym temacie, ale spoko.
I wstrznąsnęło, że tak naskoczyliście, nie takiego klimatu doświadczałem na woodstocku... ale to było 3 lata temu i dawniej :)

Miłego Woodstocku i powodzenia! :)

Czołem.

EDIT: Pytano tu w jaki niby sposób uchodźcy mieliby się dowiedzieć, że są zaproszeni.
No to na sylwestra w Niemczech potrafili się zorganizować, o Woodstocku odbywającym się niedaleko niemieckiej granicy nietrudno usłyszeć, więc nie jest tak, że są znikome szanse na to że przyjadą. Popularna to impreza w Europie, jedna z najbardziej przecież.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang