Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

Elsanka napisał/a:
tylko nie sołtysik napisał/a:
tez o tym myslalam, ale ladnie mowiac.. moj facet ma za duzego i on moze wypasc.. ja wiem, ze to mozna nazto wsadzic itd.. ale byloby to wkurzajace.

No tak, ale jeśli zachodzi potrzeba, to krążek bez konsekwencji można wyciągnąć bodajże na 2 godziny (w ciągu doby) i ochrona zostaje zachowana. Sama tak robię i działa. Na pewno to lepsze wg mnie niż branie tabletek dzień w dzień.

Tak jest, można go wyciągać.
 
 
tylko nie sołtysik  
Lubi pieprzyć
nie krzycz na mnie


Wiek: 28
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 418
Skąd: żory
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

ja wiem wiem. ale biore tabsy i jest okej ;)
 
 
 
JolaJola  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

Chciałabym się przerzucić na tabletki, ale panicznie się boje dodatkowych kilogramów ; (
 
 
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

JolaJola napisał/a:
Chciałabym się przerzucić na tabletki, ale panicznie się boje dodatkowych kilogramów ; (

Kwestia dobrego doboru tabletek i niewpierdzielania ;)
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

JolaJola napisał/a:
Chciałabym się przerzucić na tabletki, ale panicznie się boje dodatkowych kilogramów ; (

Jeżeli pójdziesz do dobrego ginekologa, który zrobi Ci podstawowe badania a nie dobierze tabletki na zasadzie "te dużo dziewczyn bierze", to powinnaś dostać dobre tabsy. Ja pisałam wyżej, że od swoich nie przytyłam ani grama ;) A dodatkowo rzuciłam wtedy fajki ;)
 
 
tylko nie sołtysik  
Lubi pieprzyć
nie krzycz na mnie


Wiek: 28
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 418
Skąd: żory
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

te kilka kilgramow to nie 10 babo..XD
 
 
 
JolaJola  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Nasłuchałam się opowieści koleżanek i tak mi już w głowie utkwiło, że tabletki=tycie. No ale chyba rzeczywiście warto się doedukować i zadać sobie trochę trudu, żeby znaleźć dobrego lekarza. Niestety przez moje niewielkie zaburzenia odżywiania nawet 1-2 dodatkowe kg kończą się płaczem, szałem i ostrą dietą, więc bez 100% pewności nie zaryzykuje ;)
 
 
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

JolaJola napisał/a:
Nasłuchałam się opowieści koleżanek i tak mi już w głowie utkwiło, że tabletki=tycie. No ale chyba rzeczywiście warto się doedukować i zadać sobie trochę trudu, żeby znaleźć dobrego lekarza. Niestety przez moje niewielkie zaburzenia odżywiania nawet 1-2 dodatkowe kg kończą się płaczem, szałem i ostrą dietą, więc bez 100% pewności nie zaryzykuje ;)


Tabletki są nowoczesne i jest ich taki wybór, że lekarz powinien dobrać coś pod potrzeby pacjentki :)
Jeśli zdrowo się odżywiasz i ćwiczysz to i tak nie masz się czego bać - jak już, to chyba nie tyje się od samych tabletek, a przez wzmożony apetyt :)
 
 
pankowa  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 26 Kwi 2011
Posty: 223
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

To chyba ja też muszę zacząć brać tabletki, kilka kilogramów więcej by się przydało :D
 
 
xolissss  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: ZG
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Jeżeli chodzi o szkodliwość, wpływ tabletek, to mając zajęcia z seksuologii u dr Izdebskiego tłumaczył nam brak tak powszechnych badań - niestety stety wszystko zależy od ciała kobiety. Wiec konkretnych badan czarne na białym nie ma.. W sensie - opisujących od A do Z. Bo od A do K oczywiście mamy badania ;) ;) ;)

Tak naprawdę to co może się zdarzyć, jaki wpływ odkryto i udokumentowano, to mamy wszystko wypisane w ulotce w skutkach ubocznych czy w zwróceniu uwagi na stan kobiety np. czy ma żylaki i jakie sa konsekwencje dla zdrowia przy braniu tabsow.
Ludzie nierzadko to ignorują, miałam w rodzinie przypadek, który skończyłby sie naprawdę nieszczęśliwie. Kobieta zignorowała swój stan, zaczęła łykać tabletki i po 2 latach organizm w końcu sie zbuntował - zaczęły sie duszność, mrowienia, uciski w klatce piersiowej. Gdyby nie szpital doszłoby prawdopodobnie do zawalu - no ale w ulotce jak byk napisane, ze przy zakrzepicy, zatorach nie stosuje sie leków antykoncepcyjnych. Natomiast ona wyklina tabletki antykoncepcyjne jako wymysł szatana zamiast swojego słabego myślenia przyczynowo-skutkowego...

Ale i z drugiej strony, często młode dziołchy zastanawiają sie czy będą mogły mieć kuracje tabletkami anty bo pala papierosy.. A prawda jest taka, ze przepis ten dotyczy babek 30+ które pala po paczkę dziennie. No ale w ulotce jest, bo musi chociaż już bez takiej uwagi.

Taka rada dla dziewczyn, które chcą zacząć stosowanie tabletek, ja na początku tego nie wiedziałam i się męczyłam, trochę internetów własna upartość i naprawdę było mi źle: to ze tabletki nie są odpowiednio dobrane do naszego organizmu to wiemy już po 2 tygodniach, a po miesiącu to już na pewno. W Internecie krążą takie pogłoski ze najlepiej to 3 miesiące dać żeby organizm się przyzwyczaił i w ogóle coś tam. Becensu, bo po 3 miesiącach to sie człowiek przyzwyczai do swoich problemów, a nie organizm do tabletek :/

A i jeszcze jedno, bardzo głupie teksty się powtarza np. jak lekarz zrobi badania hormonalne to dobierze najlepsze tabletki. Sorry ale that's bullshit. Ponieważ nawet jeśli oszacuje się stan hormonów, czy jesteśmy typem gestagennym czy estrogennym i tak z tych 2 grup jest naprawdę dużo kombinacji i tylko i wyłącznie metoda prób i błędów dojedziemy do tego jaka dawka jest odpowiednia dla naszego organizmu. A to lekarz jest w stanie stwierdzić na oko - kobiety które maja wysoki poziom hormonów inaczej wyglądają od tych, które maja mniej, wiec wiadomo od razu z jakiej grupy przepisywać lek. Wiedza potwierdzona nie tylko od doktorów ale i z autopsji ponieważ mój organizm odrzuca sztuczne hormony, a ja uparcie szukałam idealnie wyważonej dawki :)
 
 
Seba55555  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 1
Skąd: WAWA
Wysłany: Czw 25 Cze, 2020   

Wydaje mi się, że z takimi pytaniami powinniście udać się do ginekologa. Na stronie internetowej https://klinikaotco.pl/oferta/ginekolog-warszawa/ znajdziecie profesjonalnego ginekologa, który na pewno doradzi Wam w tej kwestii.
 
 
mattlemarc  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 20 Sie 2020
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020   

najpierw w takiej sprawie musisz pójść do lekarza. zapytaj może w aptece coś będą mieli dla ciebie. polecam aptekę Ziko. mają dobre ceny i czasami zniżki.
można sprawdzić na https://www.rabato.com/pl/ziko
 
 
Olenka19  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 21 Sie 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Sie, 2020   

kizia napisał/a:
Bardzo zaciekawił mnie temat dotyczący tabletek antykoncepcyjnych. Zwykle opinie o bezpłodności po nich słyszałam tylko od "katolików-fanatyków", nigdy jednak nie potrafili udowodnić swojego zdania w żaden sposób. Sama studiuję Farmację i badając mechanizmy tych leków chyba nie znalazłabym w nich nic szkodliwego w tej materii (w końcu mają też swoje efekty uboczne). Z resztą co to za biznes dla firm farmaceutycznych? Bezpłodność = brak powrotu do ich tablet i brak nowego potencjalnego pacjenta.
W większość zgadzam się z kolegą Felas. Potrzebuję dowodów, żeby w coś uwierzyć, taki ze mnie mały badacz ;)


Jeśli chodzi o biznes i zarobek firm farmaceutycznych to słyszałam opinię, że tabletki antykoncepcyjne powodują bezpołodność i firmy zarabiają później na parach, które decydują się na zapłodnienie in vitro. Osobami, które wygłaszały te niczym niepoparte teorie, były osoby bardzo konserwatywne, które widocznie nie potrzebują dociekać i nie trzeba podawać im żadnych dowodów, wystarczy, że usłyszą coś takiego od autorytetu (np. księdza w kościele) i przyjmują to bezkrytycznie. Otwartość na nowe wartości, czy idee nie jest w takim stopniu rozwinięta u każdego z nas. Można o tym poczytać np. tutaj https://perso.in/experiences-doswiadczenia#wartosci Warto pamietać o tym, że różnimy się w zakresie osobowości, szczególnie kiedy rozmawiamy na tematy światopoglądowe, czy kontrowersyjne ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group