Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 23 Kwi, 2009
Skinheads
Autor Wiadomość
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Śro 24 Cze, 2009   

Kanibal napisał/a:
Ja jedynie wyraziłem swój pogląd na ten temat, i wg mnie najlepsze rozwiązanie.
Tak jak pisałem wyżej jestem mało tolerancyjnym człowiekiem, jak zresztą minimum 50-60% Polaków.

Ależ ja przecie nie kwestionuję Twojego zdania, tylko prowadzę z Tobą dyskusję na ten temat i wymieniamy się swoimi opiniami :P

Kanibal napisał/a:
Ja wypowiadałem się na temat romów w Polsce.
Zadam Ci jedno pytanie. Widziałaś gdzieś Cygana który pracował ? ( Po za straganami na rynkach )
Bo ja nigdy, wiesz czemu ? Z racji ze są tak pokrzywdzeni ze nie posiadają swojego kraju, nas rząd wypłaca im co miesiąc ( powiedzmy na zasadzie wypłaty) jako iż nie mają swojego kraju. I to w większości kwoty w okolicy 4000 zł z czego na przykładzie mnie, taką pensje miałem raz/ dwa razy w życiu po przerobieniu ponad 400 godzin.

4000 zł to chyba przesada. Nawet jeżeli to o tym nie wiedziałam, więc zwracam honor. Choć i tak uważam, że nawet jeżeli coś dostaną to na pewno nie 4000 zł.

Kanibal napisał/a:
Z czasem by zniknęli, gdyby była wprowadzona kara śmierci / ewentualnie dożywocie z możliwością skrócenia wyroku po 50 latach przebytych w więzieniu ( Chociaż osobiście lepszym wyjściem była by kara śmierci. Bardziej oszczędna i na żyli by na utrzymaniu podatników )

Raczej by trzeba było pomyśleć nad usunięciem narkotyków w Polsce i to na dobre, bo co z tego że ćpuny wyginą, skoro urodzą się nowi ludzie, narkotyki wciąż będą sprzedawane, więc Ci nowi ludzie mogą zacząć je brać. Ale fakt gdyby była wprowadzona takowa kara to handel narkotykowy miałby się czego bać :P

Kanibal napisał/a:
Kalisz wcale dużym miastem nie jest. Jakby nie patrzeć bez łapówek dzisiaj nic nie załatwisz w żadnym urzędzie. Bo zrobili się na tyle ordynarni ze jeżeli nie dasz łapówki będą wszystko przeciągać tak długo jak tylko się da, będą się o wszystko czepiać. I czy masz ( powiedzmy) 30 różnych stempelków na papierku potrzebnym (powiedzmy) otwarciu własnej działalności.
Co do tyłka i cycków. Tak się dzieje od wielu lat. Jesteś zgrabna, masz czym oddychać, itd. to i o wiele łatwiej Ci będzie znaleźć prace ;) tak było, jest i będzie.
A przede wszystkim trzeba być wygadanym.

Taki jest Polski naród ;) co zrobisz :P
 
 
Kanibal  
Coś już napisał
:D


Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 99
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 24 Cze, 2009   

Lyla napisał/a:
Ależ ja przecie nie kwestionuję Twojego zdania, tylko prowadzę z Tobą dyskusję na ten temat i wymieniamy się swoimi opiniami :P


dokładnie ;)

Lyla napisał/a:
4000 zł to chyba przesada. Nawet jeżeli to o tym nie wiedziałam, więc zwracam honor. Choć i tak uważam, że nawet jeżeli coś dostaną to na pewno nie 4000 zł.


To zależy od wielkości rodziny, nie którzy dostają więcej...

Lyla napisał/a:

Raczej by trzeba było pomyśleć nad usunięciem narkotyków w Polsce i to na dobre, bo co z tego że ćpuny wyginą, skoro urodzą się nowi ludzie, narkotyki wciąż będą sprzedawane, więc Ci nowi ludzie mogą zacząć je brać. Ale fakt gdyby była wprowadzona takowa kara to handel narkotykowy miałby się czego bać :P


Przynajmniej tak by się tym nie odnosili i chwalili tym ze ćpają.
i tak jak mówisz zaczęli by się bać. Bo teraz za posiadanie narkotyków jest od 2 lat w zawiasach do 2 lat pozbawienia wolności.
Za dilerkę od 2 do 10 lat, z czego w większości są to wyroki w przedziale 2-5 lat. I czasem wyjątkowo czasem 10.


Lyla napisał/a:
Taki jest Polski naród ;) co zrobisz :P


nic nie zrobisz :P
 
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Śro 24 Cze, 2009   

Kanibal napisał/a:
Przynajmniej tak by się tym nie odnosili i chwalili tym ze ćpają.
i tak jak mówisz zaczęli by się bać. Bo teraz za posiadanie narkotyków jest od 2 lat w zawiasach do 2 lat pozbawienia wolności.
Za dilerkę od 2 do 10 lat, z czego w większości są to wyroki w przedziale 2-5 lat. I czasem wyjątkowo czasem 10.

A no. Jakby chcieli, aby narkotyki zniknęły, to by bardziej srogie kary dawali :P

Kanibal napisał/a:
Lyla napisał/a:
Taki jest Polski naród ;) co zrobisz :P


nic nie zrobisz :P


mogę zrobić naleśniki jedynie, jak nie spalę patelni :D bo głodna jestem, a nie chce mi się iśc na dół do baru po obiad. taka głupia riposta xD

no i dyskusję uważam za zakończoną :D żeśmy się dogadali, wymienili opinią i di end ;)
dziękuję za czytanie mych biadoleń i zażaleń :P
 
 
Kanibal  
Coś już napisał
:D


Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 99
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 24 Cze, 2009   

Lyla napisał/a:
A no. Jakby chcieli, aby narkotyki zniknęły, to by bardziej srogie kary dawali :P


Widocznie im to się nie opłaca :P

Lyla napisał/a:
mogę zrobić naleśniki jedynie, jak nie spalę patelni :D bo głodna jestem, a nie chce mi się iśc na dół do baru po obiad. taka głupia riposta xD


Załapię się ? Ja jestem zbyt leniwy by iść do kuchni zrobić coś do jedzenia chociaż jestem kucharzem :P a zresztą kac mnie dopadł :P

Lyla napisał/a:
no i dyskusję uważam za zakończoną :D żeśmy się dogadali, wymienili opinią i di end ;)
dziękuję za czytanie mych biadoleń i zażaleń :P


Polecam się na przyszłość ;)
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

Kanibal napisał/a:
Po pierwsze Polska z mapy nie zniknie, już nie niemiec czy rusek tego próbowali, jak widać bezskutecznie.

Zniknąć zniknęła, ale naród został;)

Kanibal napisał/a:
Widziałaś gdzieś Cygana który pracował ? (Po za straganami na rynkach)

Ja kojarzę takie przypadki, ale jest ich tak mało, że są niemal egzotyczne, więc się z tobą ogólnie zgodzę.

Kanibal tak z ciekawości jakie masz stanowisko w kwestii gospodarki i UE?


kurcze naumiej się cytować
poprawiłam/Lyla
 
 
morpheus  
Coś już napisał
https://www.facebook.com/SklepViking


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 89
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

Cygany są wszędzie, u mnie w małej miejscowości co chwile się ich spotyka, ale żaden nie pracuje normalnie. jedynie jakiś handel na targowisku. I jeszcze się bujają jak by w sowim kraju byli...;/
 
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

morpheus To w Soli cyganów macie? xD U nas ni ma, może jakiś by się znalazł, ale raz widziałam na żywe oczy, stał na deptaku i żebrał. Od tamtej pory nigdzie indziej cyganów ni widziałam :P
 
 
Kanibal  
Coś już napisał
:D


Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 99
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

Szczerze to za bardzo mnie nie interesuje ani gospodarka ani UE.


Jeżeli chodzi o Unie Europejską. nie zgadzam się za wprowadzeniem euro, mamy swoją walutę którą chciałbym by została.

Ale z tego co widzę jako szary człowieczek :P to dzięki Unii a dokładniej dzięki ich funduszom :

- Nowe naprawdę na wysokim poziomie, boiska szkolne w każdej szkole podstawowej, gimnazjum,liceum ( przynajmniej w Kaliszu i okolicach :P )

- Fundusze na nowe drogi, autostrady.

- itp.

Osobiście nigdy polityką i takimi sprawami nie zajmowałem, bo nie mam przeważnie na to czasu :P
 
 
 
morpheus  
Coś już napisał
https://www.facebook.com/SklepViking


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 89
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

ano mamy i to dużo... skąd oni mają kase na te swoje "fury" itp lol
 
 
 
Kanibal  
Coś już napisał
:D


Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 99
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

z podatków ? :-D
 
 
 
Marisha  
Konto Fikcyjne


Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 377
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

Kanibal napisał/a:
z podatków ? :-D



w sensie jakies zasilki dla bezrobotnych? czy co?
 
 
 
Kanibal  
Coś już napisał
:D


Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 99
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

w sensie jak pisałem już w tym temacie. Cyganom przyznaje się jakieś "zasiłki" w formie odszkodowania ze nie mają swojego kraju.

Wielkość ich zależy od wielkości rodziny ( tak mi się kiedyś obiło o uszy. ) a za to płacimy my przez podatki
 
 
 
morpheus  
Coś już napisał
https://www.facebook.com/SklepViking


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 89
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

wszędzie te podatki ,a jeszcze mają w przyszłym roku podnieść, P.S. Kanibal (dobre radio masz w podpisie)
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

Kajam się przed Panią moderator za mój sposób cytowania, stary nawyk ;-)

Co do cyganerii i ich sposobu zarabiania, to nie chciałbym uogólniać, czy oczerniać, ale osobiście spotkałem się z tym, że po prostu kradną, albo sępią :-|
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

zUe dazy napisał/a:
Kajam się przed Panią moderator za mój sposób cytowania, stary nawyk ;-)

ależ nic się nie stało, tylko nie bez potrzeby masz opcję "Cytuj" lub "cytowanie selektywne" zaznaczasz tekst i masz :P tak bardziej przejrzyście jest.

zUe dazy napisał/a:
Co do cyganerii i ich sposobu zarabiania, to nie chciałbym uogólniać, czy oczerniać, ale osobiście spotkałem się z tym, że po prostu kradną, albo sępią :-|

No u mnie to ni ma cyganów, a jak już spotkasz jakiegoś to raczej na ulicy, który żebra.

Ale dobra, ej bo robi nam się temat o Cyganach.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

Kanibal napisał/a:


- pedofilii
- homoseksualistów ( czy to "pedał" czy "lesba" dla mnie jeden śmieć )
- ćpunów wszelkiej nacji czy to "palaczy trawy" czy innych
- anarchistów ( tak jakoś ich nie trawie )
- romów ( cyganów ) ( a bynajmniej tych Kaliskich )
- niemców ( strasznie drażni mnie ich język/ akcent )
- komunistów ( raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę )

Z tego wynika, że nie tolerujesz nawet samego siebie. Skąd tacy ludzie się biorą ?

Lyla napisał/a:
A no. Jakby chcieli, aby narkotyki zniknęły, to by bardziej srogie kary dawali :P

Narkotyki nigdy nie znikną, nigdy. W Tajlandii była kara śmierci a ilość narkomanów nawet się powiększyła, nie mówiąc o większej ilości ludzi zakażonych Hiv, o większej ilości zgonów. Zamykanie np. studenta do więzienia za to, że posiada przy sobie 0,2g suszu roślinnego to rzecz nieludzka, nie mówiąc już o tym, że to pchanie się w sam środek wolności obywatelskich.
  
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

Simon sorry, ale pedofilem on nie jest, homoseksualistą też nie, nie ćpa, nie jest anarchistą, nie jest cyganem ani szwabem, a tym bardziej nie komunistą.

Więc o co Ci chodzi z nietolerowaniem samego siebie?

Simon napisał/a:
Skąd tacy ludzie się biorą ?

Stąd skąd Ty się wziąłeś ciołku.
Przez to zdanie sam okazałeś nietolerancję wobec innej grupy społecznej. I co, skąd się wziąłeś?
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

Przestań używać wobec mnie epitetów, ćpa, ćpa etanol, to też narkotyk o wiele groźniejszy od tych nielegalnych. Wykazałem nietolerancję, nie muszę tolerować nienawiści i głupoty.
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

Ciołek to rzeczownik, a nie epitet ;) Epitet zawiera przymiotnik i rzeczownik ;) to tak na marginesie.

A sądzę, że wielu z nas kiedyś piło spiryt :P więc o co Ty się czepiasz?
  
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

to niech teraz stanie pod ścianą i sam się rozstrzela....
Ps. Jakoś nigdy nie słuchałem na języku Polskim, no chyba, że była literatura!! :mrgreen:
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

Cytat:
to niech teraz stanie pod ścianą i sam się rozstrzela....

Ty też możesz, a nawet chętnie Ci w tym pomogę.

Simon napisał/a:
Ps. Jakoś nigdy nie słuchałem na języku Polskim, no chyba, że była literatura!! :mrgreen:

Żyć w swej Ojczyźnie i nie umieć własnego języka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group