Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 23 Kwi, 2009
Skinheads
Autor Wiadomość
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 23 Lip, 2013   

Nie jest wyznacznikiem samej subkultury, owszem, ale są fryzury będące wyznacznikami przynależności, symbolami. Wiadomo, że jak ktoś miał chemioterapię to nie musi być skinem, ani Siuksowie nie muszą być pankami. I że to nie jest dogmat. Ale reguła już tak. Jak ktoś sobie robi irokeza musi liczyć się z tym, że irokez przyjał się jako jeden ze znaków rozpoznawczych subkultury pankowej, to przykład. Ktoś może np lubić białe sznurówki i dlatego je nosić, ale przyjęte jest, że to znak rozpoznawczy np Oiów. I tak dalej. A np w przypadku depeszowców to już w ogóle fryzura jest jednym z wyznaczników subkultury.
 
 
Wiedźma  
Coś już napisał
Mniejsze Zło


Wiek: 30
Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 64
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 23 Lip, 2013   

Tak, popieram. To wszystko nic nie musi znaczyć, ale warto pamiętać, że często kojarzy się jednoznacznie. Kilka razy się już na to nacięłam kiedy zmieniałam sznurówki w glanach. I rozmowa (niejedna) szła mniej więcej tak:
-Jesteś skinem?
-Nie.
-Punkiem?
-Nie...
-*cokolwiek*
-Nie
-To czemu nosisz kolorowe sznurówki.
-Bo mi, cholera, do koszulki pasują.
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Nietsety w Polsce juz tak sie utarlo ze jak skin to odrazu nazi. Ja na chodze w martensach z bialymi sznurowkami a i zdarzylo mi sie ze mi salutowali i mowili "white power" ich sprawa ja mam to w dupie dla mnie mozesz byc rudym murzyno-zydem a jak jestes w porzadku to i tak ci reke podam i pomoge jak bedzie trzeba. Nie zrozumiale jest dla mnie to jak mozna popierac Adolfa Hitlera zbrodniarza i cpuna amfetaminy ,ktory mordowal dzieci,starcow i kobiety. Ludzie maja kupe w glowach angazujac sie w takie rzeczy... Antifa i inne falszywe organizacje. Muzyka jest nie wazna wazne zeby sie najebac ;) Slucham Oi! bo to dla mnie prawdziwa muzyka ktora sie nie wpierdala w zadne socjalizmy liberalne i inne smieci. Hip hop padl na ryj pelno scierwa sie narobilo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group