Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Punk umarł czy nie umarł ?
Autor Wiadomość
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Krzysiu28165 napisał/a:
Broken Miru napisał/a:

OMG!!


??

Twoja wypowiedź wywarła na mnie duże wrażenie... ale niestety negatywne...
sam chodziłem kiedyśtrzepiąc łebem w rytm ksu czy czegokolwiek podobnego, miał w dupie rady innych mimo że mieli czasem racje... ale sęk w tym że nie krzyczałem do całego świata że jestem pancurem bo to było dla mnie a nie dla innych... przemyśl to...

Pzdr...
 
 
 
Krzysiu28165  
Rozkręca sie
Wole umrzeć niż byc trendy


Wiek: 27
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 112
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Ludzie czemu wy mi wmawiacie ze jestem punkiem ? ja nic takiego nie mowiłem a co dopiero Krzyczeć ! :-/ może kilka postów o tym swiadczy ale sam nie uważam sie za Punka....co dopiero sie tym chwalił... a jesli już to Sorry...szczerze to mnie troche irytujesz...a jesli bym chcial(czy tam jestem punkiem) to moja sprawa wy nie macie nic do tego...Po cholere sie tym chwalic ?
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Krzysiu28165... na chuj im się dajesz prowokować :P
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010   

Krzysiu28165 napisał/a:
Ludzie czemu wy mi wmawiacie ze jestem punkiem ? ja nic takiego nie mowiłem a co dopiero Krzyczeć ! :-/ może kilka postów o tym swiadczy ale sam nie uważam sie za Punka....co dopiero sie tym chwalił... a jesli już to Sorry...szczerze to mnie troche irytujesz...a jesli bym chcial(czy tam jestem punkiem) to moja sprawa wy nie macie nic do tego...Po cholere sie tym chwalic ?


Krzysiu28165 napisał/a:
Ja tak samo wychowuje sie na tym punku...co olewac to olewac ale wierze ze Punk nie umarł nawet jesli to ja żye i go podtrzymuje ;] w kazdym tego slowa znaczeniu
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

",,Brudny Irokez''hmm to nie punk zgadza sie , to tylko wygląd ale liczy sie tez to co ma sie w głowie,swoje własne poglądy na świat itd... "

Bez urazy ale Ty to chyba na razie masz tam czarną dziurę. Nie chcę Cie obrażać, ale na razie sam się gubisz w tym co piszesz. Mimo tego że masz (a może właśnie dlatego) że masz już nie lada prawie 14 lat wydaje Ci się że wszystko jest takie proste, że zrobisz irokeza, postawisz go na cukier, wszy wybudują wieżowce, a na dupie nie będziesz miał ciuchów z croppa i już będziesz punkiem, bo ludzie będą się na Ciebie dziwnie patrzeć. To nie działa w ten sposób, punkiem może być każdy i nikt, punkiem może być nawet synek z żelowym irokezem, który biega w dresie. I tak jak mówiłeś to się ma w głowie, to jest łamanie stereotypów, a czy punk w dresie właśnie nie jest łamaniem ogólnie przyjętych norm?
Poza tym problemy o których piszesz były są i będą. Nie ważne jaki będzie system, nie ważne kto będzie w jakiej subkulturze, ludzie sa tylko ludźmi, robią błędy, bywają nietolerancyjni i są egoistami. Przez to wszystko możesz próbować walczyć, ale to jest tylko walka z wiatrakami (Don Kichot, jak byś nie wiedział o co chodzi)
Poza tym mimo wszystko, kiedy już coś piszesz czytaj poprzednie wiadomości, bo sam sobie zaprzeczasz, ja wiem że na forum wypowiedzi mogą być niespójne (moje często też takie są, bo wśród liter łatwo zgubić główną myśl) ale to raczej powinny być niewinne niuanse, a nie błędy, które rzucają się w oczy.
Na razie to tyle, bo za dużo faktów na raz, poza tym sporo rzeczy już Ci powyjaśniali,
a czy punk żyje czy już zdechł, to wszystko zależy, jeżeli ludzie będą do tego podchodzić jak Ty, to najlepiej już szukać zniczy.
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro 22 Wrz, 2010   

uuuu.... ostro ;]
 
 
 
Krzysiu28165  
Rozkręca sie
Wole umrzeć niż byc trendy


Wiek: 27
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 112
Skąd: Żywiec
Wysłany: Śro 22 Wrz, 2010   

;] zgadzam sie ostro.... Punk_Rock masz rację troche sie pogubiłem i bedzie dobrze jak sie wstrzymam narazie... 8-)...i Dupa Dupa Cycki ! ;]
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2010   

ostro, ale przekazała wszystko, co inni chcieli Ci przekazać, ale nie chcieli zrobić tego tak dobitnie;]
 
 
 
ulala  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: kurwidołek
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Eeee... Odbijając troszkę od waszej (stosunkowo dawno przeprowadzonej) 'rozmowy' i wracając do tematu: punk będzie żył dopóki będą na tym świecie ludzie, którzy słuchają punka i głoszą jego teorie. Myślę, że warto oglądnąć sobie film o historii polskiego rock'a (Film jest dostępny na youtube. Jest to film dokumentalny opowiadający w większości o historii Jarocina, trójce, systemie panującym w Polsce i sprzeciwie młodych-gniewnych) oraz film pt. 'wszystko co kocham'.

Według mnie punk (polski!) opera się na sprzeciwie wobec systemu totalitarnego, który niegdyś zawładnął Polską. Sprzeciwialiśmy się między innymi godzinie policyjnej, zniewoleniu jednostek odróżniających się od całości społeczeństwa. Teraz mamy demokrację; władzę ludu: rób co chcesz, noś co chcesz a my Cię olejemy. Ideologia punk'a troszkę się gubi, niknie, bo niby przeciw czemu mamy się buntować -przeciw wolności, która została nam dana?!?

Ale punk jest. Są ludzie, którzy odcinają się od jednobarwnego społeczeństwa. I niech tak będzie bo kocham punk'a!
 
 
 
m20  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 169
Skąd: z Internetu
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=xGjk1Y_j8QE[/video]

Steve Ignorant napisał/a:
Yes that's right, punk is dead,
It's just another cheap product for the consumers head.
 
 
pancernik  
Forumowy prawiczek
Jagoda

Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 15
Skąd: Połaniec
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Rock na Bagnie pokazał ,że pank nie umarł i na woodstocku też było to widać na szczęście ;> :D
 
 
 
bronzowykapec  
Coś już napisał
independence


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 76
Skąd: to tu to tam :D
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

Nie umarł na pewno, pamiętam swoją młodośc i łezka mi się kręci w oku rano, jak moje dziecko stawia irokeza do szkoły :D buntuje się, ale przecież ja też się buntowałam tylko przeciwko czemuś innemu
 
 
 
córka_lucyfera  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

zUe dazy napisał/a:

1 Indywidualność to nie wygląd, w dzisiejszych czasach ubierając się jak choinka i tak przegrasz z powodu silnej konkurencji;). Indywidualność to stan umysłowy, asertywność i zdolność wypowiadania swego zdania, a nie powtarzania wyświechtanych haseł i schematów. Chcesz mieć irokeza? Twoja sprawa, ale to tylko włosy, ich jestestwo nic nie zmieni.


No tak zgodzę się że indywidualność to zdolność wypowiadania swojego zdania, ale słuchaj co do irokeza na głowie: jeżeli ktoś sobie coś takiego robi to chyba w pewnym sensie chce przez to wyrazić siebie i na pewno nie robi tego dla lansu albo z racji tego że są jakieś schematy i jak jest się punkiem to trzeba mieć irokeza. Np. ja - mam irokeza i nie robię tego bo "jestem punkiem i tak trzeba" ani nie chcę ludziom udowadniać jaka to jestem oryginalna...Noszę go bo po pierwsze podoba mi się ta fryzura, po drugie odzwierciedla po części to co we mnie siedzi. Wyobraź sobie taką sytuację: dziewczyna, ma na wszystko wyje**ne, buntuje się przeciwko temu, co ją otacza (czyli uciskowi społecznemu, braku tolerancji, niesprawiedliwości itp. długo bym mogła wymieniać...) i zgrywa z siebie porządną dziewczynkę, córeczkę tatusia, ładną, schludną i grzeczną a w środku, w jej duszy słyszy krzyk rozpaczy... wiesz jakie to by było męczące...udawać kogoś kim się nie jest. więc nie mów mi że irokez to fryzura, która nic nie zmienia.. zmienia i to dużo. chociażby w poczuciu własnej wartości i przekazywaniu tego co mamy w sobie. Jak przekazać innym ludziom że ten świat jest okrutny, wszędzie czai się podstęp i obłuda, krzywdzi się drugiego człowieka? Może chodzić z wielkim billboardem na którym będzie to wszystko napisane? Albo kupić sobie tysiące naszywek z różnymi hasłami i poprzyszywać sobie na ciuchach? Albo lepiej: wytatuować sobie na całym ciele to co myślimy? Nie, to kompletnie bez sensu. Więc żeby dać świadectwo tego co czujemy niektórzy właśnie ubierają się tak, a nie inaczej, noszą różne fryzury...
Cytat:

2 Jeżeli chcesz się buntować to musisz mieć coś w głowie, ba nawet bardzo dużo, inaczej skończysz w tłumie wszechwiedzących bełkoczących. Musisz znać i rozumieć to przeciwko czemu się kierujesz, jak i to co wyznajesz.


A co do tego powyżej to zgadzam się w 100 %. Jeżeli nie ma się pojęcia, co się mówi i nie ma się nic ciekawego do powiedzenia, to lepiej milczeć.

Przepraszam za tak rozległą wypowiedź, ale naszedł mnie przypływ wewnętrznych emocji i musiałam dać im upust.
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

córka_lucyfera, ciekawe rzeczy piszesz... zgadzam sie z toba. Sam nie jestem punkiem ,ale sie z wami solidaryzuje :) Szanuje ludzi ,ktorzy potrafia wyrazic siebie i nie daja sie ograniczac przez ludzi ,ktorych nawet nie znaja. Sam dlugo chodzilem w dresach co nie znaczy ze bylem jakims ogrem tylko tez chcialem cos wyrazic... w dupie mialem to ze ktos bedzie na mnie krzywo patrzyl. PUNX AND SKINS UNITED AND WIN - kwintesencja z tego co wierze
 
 
LukasOi!  
Coś już napisał
Egzorcysta Bimbrownik


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 74
Skąd: Kalisz Pom.
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

pancernik napisał/a:
Rock na Bagnie pokazał ,że pank nie umarł i na woodstocku też było to widać na szczęście ;> :D

True, true! ;D
Punk nie umarł i nie umrze :P
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

Punks not dead, fuck !
 
 
jasosik  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: włocławek
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Ja uważam ze punk to nie tylko bunt . w takim razie każdy emeryt który narzeka na rząd i tak dalej też jest punkiem .
Punk to nie tylko nawalić się i psioczyć.No bo co to za bunt ? Przeciw komu ? Nie ma buntu bez rewolucji .
Uważam osobiście i to jest moje zdanie że prawdziwy punk to jest rewolucjonista. Przysłowiowo ten co pierwszy rzuci cegłę w barykadę . Punkt to irokez ?Punk to ramoneska ?
Mógłbym iść na wiec polityczny w stroju płetwonurka z transparentem i pokazać im co myślę.

Coraz więcej ludzi jest tolerancyjnych , dużo subkultur. Więc taki irokez to już nie jest bunt a indywidualizm .
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Zgadza się, punk to nie tylko wygląd, to także stan umysłu.
 
 
jasosik  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: włocławek
Wysłany: Śro 18 Kwi, 2012   

No to tak hipotetycznie :D gdyby ludzie byli w 120% tolerancyjni , bez wojen , kraj miodem i mlekiem płynącym to punk by umarł ?
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Śro 18 Kwi, 2012   

jasosik napisał/a:
No to tak hipotetycznie :D gdyby ludzie byli w 120% tolerancyjni , bez wojen , kraj miodem i mlekiem płynącym to punk by umarł ?

Myślę że nie, bo w każdym systemie znajdą się ludzie kwestionujący daną rzeczywistość.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 18 Kwi, 2012   

Buntowaliby się chociażby przeciwko temu, że w TESCO Wino Truskawkowe jest za 4.50 a Wiśniowe za 4.56
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime